PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=749}

Oczy szeroko zamknięte

Eyes Wide Shut
7,3 111 235
ocen
7,3 10 1 111235
7,0 25
ocen krytyków
Oczy szeroko zamknięte
powrót do forum filmu Oczy szeroko zamknięte

każdy napisze o kryzysie młodego małżeństwa ... gdzie on i ona nie narzekają na powodzenie ... ale to tylko fasada to mgła za którą widać inną treść ... masz oczy otwarte ale nie widzisz jakbyś miał je zamknięte , ten film czyta się między wierszami tu nie ma miejsca na role prymitywnego beznamiętnego odbioru jak w filach z Segalem ...

Bill wchodzi na "impreze" na której nie ma prawa być !!! nie trzyma zasad i momentalnie widać iż nie jest wtajemniczony (jeśli starszy brat w loży ci się ukłoni i jest to na balu maskowym nie możesz mu odpowiedzieć tym samym , ukłon jest tu pytaniem ...przedstaw się bo nie znam twojej maski , przy pomocy gestu musisz mu podać swoje miejsce w hierarchi ) ... poza tym krąg wokoło ołtarza ofiarnego dla Lucyfera też nie jest przypadkowy i odzwierciedla pozycje w zgromadzeniu .

to jednak nie jest najważniejsze ... co się dzieje kiedy Bill "wpada" ...
Kapłan poleca mu się rozebrać , ktoś wie dlaczego ? reguła jest taka - odkrycie sekretów skutkuje dwoma drogami - przymusową inicjacją , lub złożeniem ofiary z człowieka . Inicjacja na tym poziomie lucyferiańskiego wtajemniczenia polega na wywołaniu jak największej seksualnej traumy u inicjowanego , przeważnie musi onanizować się przed resztą wtajemniczonych opisując swoje życie seksualne , a każdy zgromadzony ma prawo wykorzystać go . Bill ma jednak szczęście i ktoś się za niego ofiaruje

kluczowa jest rozmowa z Zieglerem w jego domu ...a raczej pałacu de luxe , ten bada Billa czy to zostawi dla siebie czy też dalej będzie robił śledztwo , lub czy da się go inicjować ... Bill tu ratuje swoje życie bo dalsze dochodzenie to śmierć , maska na poduszce to pokaz siły lucyferian "popatrz ile wiemy o tobie i co potrafimy , w każdej chwili zniszczymy cię jak zechcemy" ... ale popatrzcie na Zieglera jak mieszka jak żyje a jest jednym z nich , jednym z 40-50 na tej "imprezie" kim więc mogą być inni ?

Kubrik zapłacił za ten film , iluminati nie wybaczają takich rzeczy . Na badaczy "teorii spiskowych" mają swoje sposoby, ale na kogoś z takim potencjałem rażenia nie mają dobrego sposobu , perspektywa iż kilka milionów ludzi może zobaczyć prawdę powoduje iż muszą być ofiary ...

odsyłam do Sharon Tate i kary za "Dziecko Rosemary"

...tak w ogóle to kilka razy zetknąłem się z opiniami o mocnych odesłaniach pana z kopertą do Barona Guy de Rotschilda

DavidTua

Jestem zaskoczona faktem, że pod jednym z najciekawszych wpisów jakie widziałam na filmweb nie ma żadnych komentarzy. Widać taki naprawdę na poziomi wpis nie przyciąga zbyt wielu zazwyczaj spragnionych draki forumowiczów. Rzadkość, iż zamiast nic nie wnoszących personalnych opinii, ktoś uprzejmie zechciał podzielić się ciekawymi faktami o filmie, serdeczne dzięki za to. Zajrzałam tu bo właśnie oglądam "Oczy szeroko zamknięte", nie po raz pierwszy, film totalnie mnie hipnotyzuje a temat niezmiernie intryguje ale myślę sobie: " o co w tym filmie chodzi? ", czuję że nie do końca go rozumiem, zupełnie inaczej się go teraz odbiera. Głodna kolejnych szczegółów czekam i proszę o więcej:) Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję.

mila76

Tez chętnie przeczytałbym coś więcej o tym filmie. Co jakiś czas oglądam go i jestem zawsze zahipnotyzowany i czuję, że go nie rozumiem do końca:)

kuba910

Skąd wnioski że owi ludzie to słudzy Lucyfera?,jakieś insynuacje o pokłonach wtf?,rozpoznali go po taxówce,po karteczcie za wypożyczony strój i tym że 2 hasła nie było,powiedzieli to w filmię.Dalej.
'' lub czy da się go inicjować'' kolejny twój wymysł,dziadzio raczej starał się mu wmówić że to co widział to ''nic'',że to tylko maskarada.Maska na poduszce hmm,po opowiedzeniu snu głównemu bohaterowi przez żonę,myślałem że i ona jest wtajemniczona a maske położyła ona.Kubrik umarł w wieku 70 lat,nie ma dowodów na morderstwo,jedynie insynuacje fanów teori spiskowych.
Co do filmu dziwne mi się wydało to jak właściciel sklepu z kostumami groził policją tym 2 azjatom,oraz mocno nawrzeszczał na swoją córkę po czym następnego dnia jakby nigdy nic,w dodatku zasugerował głównemu bohaterowi że może skorzystać z ''usług'' jego córki,wtf???.

ocenił(a) film na 9
Adorianu

Film obnaża zmaterializowany seks w naszych czasach, kiedy azjaci stukali za free był zły, ale dojrzał w tym biznes, tak to rozumiem.

SosCzosnkowy

Przecież od początku to było ustawione.

ocenił(a) film na 7
matzek

Ustawione od początku? Tzn?

ocenił(a) film na 9
Adorianu

Musisz dorosnąć do tego filmu...poczekaj jeszcze kilka lat.

Bokciu

Oho mamy dojrzałego znawce,do tego gratulacje za odpisanie na post z 2012 roku.

ocenił(a) film na 9
Adorianu

Lepiej późno niż wcale. Najwidoczniej dojrzalszego, skoro Twoja interpretacja i ostatnie pytanie wywołuje uśmiech politowania.

Bokciu

No właśnie już lepiej żeby wcale skoro nic innego do napisania prócz aroganckiej odpowiedzi na post z 2012 roku nie masz.

ocenił(a) film na 7
Adorianu

To już nie można odpisać na post z 2012? Czy to jest według Ciebie coś absurdalnego albo zakazanego? Nie bardzo rozumiem Twoje docinanie ...

snake_plissken84

No bo myslisz ze po latach chce mi sie przypominać o co chodziło,rozmowa zakończona a ktoś po latach przychodzi i zaczyna sie czepiać i prócz tego nie ma nic innego do powiedzenia,chłopie mam ciekawsze rzeczy do roboty niz wracać do spraw sprzed lat.

ocenił(a) film na 7
Adorianu

Słaba ta Twoja argumentacja, ale ok. Nie pytam więcej, bo widzę że to nie ma sensu.

snake_plissken84

Za to jego "argumentacja" to dopiero była lol.

Adorianu

Właśnie obejrzałem film. Tez sobie pomyślałem, że żona doktora położyła maskę na łóżku. Czy tak było?

ocenił(a) film na 8
mila76

Milo dziękuje za miłe słowa

spieszę wyjaśnić kilka rzeczy innym
od kilku lat interesują mnie tajne stowarzyszenia i nic co tu napisałem nie jest moim wymysłem , tylko wiedzą zbieraną z wielu źródeł

skąd wiadomo iż to słudzy Lucyfera ?
cóż tu odpowiedz jest najprostsza - na szczycie loży masońskiej stoi "wielki budowniczy" co się zowie lucyfer (dziś są bardziej schowani w symbolice , ale kiedyś maszerowali w pochodach z wizerunkiem lucyfera zwyciężającego Archanioła Michała ...odsyłam tu do wspomnień Św.ojca Kolbe z pobytu w Rzymie)
to co pokazuje Kubrick to zakładam jakiś obrzęd (bardzo dużego stopnia wtajemniczenia) loży masońskiej rytu szkockiego

jak byś dobrze oglądał to byś wiedział iż to że Bill nie jest wtajemniczony wiedzieli już przed odpowiedziami na pytania o taksówkę i pytaniem o hasło (zamknięcie kręgu) ...

a dziewczyna która ostrzega Billa aby uciekał ... ona wie o taksówce ? no na pewno nie ... po prostu widzi nowego i kompletnie nieświadomego adepta , jeśli ona zobaczyła iż Bill jest "nowy" tak naprawdę widząc go kontem oka podczas rytuału , to co zobaczyli wtajemniczeni ?

na super zamknięte spotkanie wchodzi ktoś kto kompletnie nie umie się zachować (jeśli chodzi o ukłon to musisz wiedzieć iż loża jest maksymalnie zrytualizowana . Podczas obrzędów liczy się wszystko ) masoneria poza obrzędami rozpoznaje się specyficznymi uściskami dłoni które same w sobie zawierają już hierarchie ... Pokłon jest sceną szczególnie podkreśloną przez Kubricka i tu na 100% leży błąd Billa

Dlaczego uważam iż chce wybadać Billa względem inicjacji ? to oczywiste bo pozwala na to jego status społeczny , znany lekarz to dobry łup dla loży .

Powtarzam jeszcze raz Kubricka czyta się między wierszami !!!

teorie spiskowe hehe dobre ... szkoda że bractwo Skull and Bones z uniwersytetu Yale miało pecha i ktoś nagrał z ukrycia ich obrzędy , w dużej części tożsame z filmem Kubricka i tym co pisałem wcześniej , a szeregi bractwa to min. Bush junior i senior i brat Marvin , John Kerry , Rumsfeld , Dick Chaney i cholera wie kto jeszcze (zapewne wszyscy wpływowi amerykanie po uniwersytecie Yale)

DavidTua

A jakiś pomysł kim jest i dlaczego chce mu pomóc, ryzykując własne życie? ta kobieta? Czy może to totalny bluff/blef z ich strony w celu odstraszenia potencjalnych "gatecrashers". Choć wnioskując po dalszym biegu wypadków, nie wachają się użyć mocnych argumentów. Pozdrawiam i raz jeszcze dzięki David.

ocenił(a) film na 8
mila76

jak dobrze pamiętam to jest to ta sama kobieta której Bill pomaga kiedy "żle odleciała" na imprezie świątecznej Zieglera , to tylko pokreśla istnienie seksualnych "zabawek" masonów w jakiś sposób (narkotyki?) omotanych ... tu mi ciężko snuć fantazje , może ta kobieta ma już dość bycia przedmiotem , może widziała za dużo , może nie wytrzymuje już kontroli w jakiej ją utrzymują .Na pewno jest na tyle wtajemniczona aby wiedzieć co się z nią stanie

nie mam teraz filmu w domu i ciężko mi to interpretować

pozdrawiam Mila

ocenił(a) film na 10
DavidTua

"a szeregi bractwa to min. Bush junior i senior i brat Marvin , John Kerry , Rumsfeld , Dick Chaney i cholera wie kto jeszcze (zapewne wszyscy wpływowi amerykanie po uniwersytecie Yale" - ale tak naprawdę to nic nie oznacza, to że kilka wpływowych osób jest masonami nie ma moim zdaniem większego wpływu na nasze życie. Czytałem książki Witolda Sawickiego "Organizacje tajne w walce z Kościołem" oraz Stanisława Krajskiego "Masoneria polska". Są tam różne sensacje, głównie z przed ponad 70 lat, ale ile z nich jest prawdą ?Masoni może byli groźni w XIX wieku i może na początku XX do czasu II wojny. Wówczas mieli jakiś tam wpływ na życie społeczne i religijne. Obecnie w Polsce ich niemal nie ma, jest to liczba około 300,a ciekawe ilu z nich osiągnęło ostatni 33 stopień wtajemniczenia - na palcach jednej ręki można by zapewne policzyć.
Co do USA to jak dla mnie wiele innych organizacji ma o wiele większy wpływ na życie społeczne ludzi choćby z brzegu - McDonald's czy Microsoft - przez takie organizacje w USA jest coraz więcej ludzi otyłych i z pewnością niesie olbrzymie szkody.
Twierdzisz, iż Kubrick ma siłę rażenia a jednocześnie piszesz, że trzeba go czytać między wierszami. No właśnie, ile ludzi będzie sobie zadawało trud wgłębienia się symbole czy alegorie, które Kubrick pokazuje? Gdyby ktoś nakręcił racjonalny i ciekawy film dokumentalny o masonerii niósłby on wiele więcej szkód dla masonów niż film Kubricka.
Troche dlatego mnie śmieszy fakt, iż Kubrick został zamordowany i jak to określiłeś zapłacił za ten film. Ile masz wiarygodnych dowodów na to, że illuminaci go zamordowali? Zapewne ani jednego, no chyba że domysły można nazwać dowodami, ale dla mnie liczą się prawa naukowe a nie potoczne.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

Troche dlatego mnie śmieszy fakt twierdzenia , iż Kubrick został zamordowany i jak to określiłeś zapłacił za ten film. Tak miało wyglądać to zdanie:)

ocenił(a) film na 8
Kamileki

Są dwie kluczowe pozycje o masonerii i nie sa to jakieś opasłe tomy , sam nudzę się czytając historie tej organizacji , podziały 18wieczne i inne rzeczy dotyczące "prehistorii"
"Protokoły Mędrców Syjonu" to coś jak dekalog , lektura obowiązkowa dla badacza
drugie to "Antykościół w natarciu" Czepułkowskiego , dobre są też pozycje Henryka Pająka ale ciężko je znaleźć

a potem weryfikacja

piszesz iż "to nic nie znaczy" - odpowiem Masoni są zadowoleni iż tak podchodzisz do tematu
Jest jednak kilka rzeczy które można zweryfikować i które są planem masonerii na najbliższe lata . Likwidacja pieniądza fizycznego , objawienie mesjasza dla Izraela , czipy na ręke jako karty kredytowe ,ucisk ekonomiczny na narody (nowe podatki międzynarodowe) , a także militarne "interwencje" w krajach których banki centralne nie podlegają MFW , do 2017 zaprowadzenie świata Lucyfera (depopulacja o kilka miliardów , totalna kontrola , obyczaje zaprzeczeniem 10 przykazań Bożych)
pozostało kilka lat więc nie pisz że "bzdury" czy "nic nie znaczy" jest 2012 więc z komentarzem poczekaj

Dowody na zabicie Kubrica ... numerologia jak czytałeś o masonach to dalej sobie dopowiedz , (mieli zostawić karteczkę ?)
dowody naukowe ? kolejny ...

Szanuje dr.Krajskiego dużo go słuchałem ale on bada a nie analizuje .

ocenił(a) film na 10
DavidTua

Pisałem, że to nic nie znaczy bardziej w kontekście naszego kraju, w którym przecież egzystuję. Jak masoni mogą się cieszyć, skoro nie miałem z nimi kontaktu. Uwierz mi, że gdybym takowy miał to zareagowałbym w odpowiedni sposób jak na prawdziwego chrześcijanina przystało :) Będzie akcja to będzie reakcja.
Sądzisż, że w ciągu 5 lat zostaną dokonane sprawy, które wspomniałeśjak wszczepienie chipów czy wyeleminowanie z obiegu papierowego pieniądza? Może i zostana ale to tylko przypuszczenie, za te 5 lat możemy znowu o tym debatować i zapewniam Cię, że ja żadnego chipa wówczas nie będe miał :D . Depopulacja o kilka miliardów? Wprawdzie zdarzały się groźne epidemie w historii jak grypa "hiszpanka", ale żeby tyle ludzi zginęło w krótkim odstępie czasu wolnomularze czy syjoniści musieliby sami wpuścić w społeczeństwa groźne wirusy czy zmodyfikować tak żywność aby niemal od razu truła ludzi. O tym, też słyszałem - groźnie brzmi, ale realność takich poczynań...
Co do obyczajów będących zaprzeczeniem 10 przykazań to moge dać sobie rękę uciąć, iż w ciągu tych najbliższych lat nie osiągną one takiego stopnia zgorszenia jak chociażby w starożytnym Rzymie. Homoseksualizm czy inne dewiacje seksualne występują od początku istnienia ludzkości z tą róźnicą, że dziś wszystko mówią i wyolbrzymiają media, więc tak naprawdę nigdy nie było okresu gdzie obyczaje nie byłyby zaprzeczeniem 10 przykazań.
Szczegółowo o numerologii masońskiej nie czytałem, ale wiem, że było 666 dni odstępu między śmiercią Kubricka, a rokiem 2001 ale ten fakt w żadnym wypadku nie jest dla mnie dowodem na to, że był on wysłannikiem Szatana. Czysty zbieg okoliczności jakich wiele w naszym życiu. 33 lata różnicy między stworzeniem Odysei Kosmicznej a rokiem, w którym dzieją się wydarzenia w tym filmie również uznaję za czysty zbieg okoliczności. W ogóle zawsze śmieszyły mnie wyliczenia na podstawie liczb.W 2000 roku miał być koniec świata - w tym roku również z pewnością będzie.
Odnośnie jeszcze kwestii tego twierdzenia , że Kubrick został zamordowany. Jakie korzyści odniósł przez rzekome zdarzenie zakon illuminati ? Film nie został zakazany, każdy może go dalej swobodnie oglądać, Kubrick miał 72 lata więc praktycznie więcej nie mógł im zaszkodzić. Tak naprawdę skoro twierdzisz, że illuminati są tacy wszechmocni i daleko sięgają, to skąd w ogóle film Kubricka wziął się w ogólnodostępnym obiegu? Po prostu jestem w większości spraw racjonalistą i nie widze ani jednego choćby malutkiego plusa dla masonerii, który wynikałby z rzekomego morderstwa popełnionego na Kubricku. Gdyby zostawili karteczkę, wówczas moje argumenty zostałyby starte w pył, ale nie zostawili :D
Pozdrawiam:)

użytkownik usunięty
Kamileki

Film po śmierci Kubricka podobno został nieco okrojony i dopiero wypuszczony do dystrybucji. Może przypadek, a może nie.
Z tym zakazaniem filmu, przemyśl to od innej strony. To był ostatni film Kubricka. Myślisz, że "zbanowanie" go przeszłoby niezauważone? Tym bardziej ludzie domyśliliby się, że coś tu jest nie tak.

ocenił(a) film na 7
Kamileki

No i jest rok 2018, jest tuż po skandalu z wyciekiem info z fejsbuka i teraz mamy dopiero świadomość jak bardzo jesteśmy kontrolowani i ile o nas wiedzą. A informacja to władza i to ogromna władza nad populacją. I odnośnie papierowych pieniędzy - straszne, ale ja praktycznie nie używam papierowych pieniędzy i to nie zaleznie w jakim kraju jestem. Może to nie czip pod skórą, ale dostatecznie blisko. Także trochę się spełniają te "straszne przepowiednie". Ale mam nadzieję, że ty wciąż jesteś przykładnym chceścijaninem i konta w banku nie masz:))

vicky_filmaniak

Przepowiednie z symbolicznych (przedstawionych w Objawieniu) zamieniają się w dosłowne. Bestie to 13 rodów Zakonu Oświeconych rządzących światem. "Nastanie czas wielkiego ucisku" - rośnie kontrola Internetu, Youtube coraz aktywniej usuwa niewygodne im treści. Wszystkie niewygodne fakty są wrzucane do worka z napisem "teorie spiskowe", mieszane na równi z płaską ziemią i reptilianami (pół ludźmi - pół jaszczurkami, nie mylić z KLUBEM Reptilian). Wszędzie działają nieświadomi aktywiści zafałszowanej historii, propaganda pierze ludziom mózgi. Młodzież jest nieprawdopodobnie demoralizowana, satanizm odrzuca ostatnią maskę i pokazuje swoją prawdziwą twarz, którą jest przerażająca i obrzydliwa jednocześnie. Obejrzyj np. Billie Eilish "Bury a friend" albo "Party's over" - dziewczyna wykorzystana przez pier*olonych satanistów promowana jest przez największe serwisy ( np. Artists to Watch in 2018) i wpajana jako współczesny "wzór". Normalność jest wypierana z coraz to kolejnych dziedzin życia, sztuczne prawo unijne razi swoją absurdalnością, a w dalszym rozrachunku przeraża (Agenda 2030). Gwiazdy chcące odciąć się od swoich satanistycznych mocodawców kończą jak Jim Carrey - proponuję obejrzeć wywiad u Jimmiego Fallona. Historia ostatnich 300 lat jest nieprawdopodobnie zafałszowana (nie będę brnął w ten temat - nie chcę zostać uznany za oszołoma - trzeba samemu stopniowo przyswajać informacje), np. amerykanie powszechnie uznają Polaków za antysemitów, antypolskość aż wylewa się z paszczy polityków USA i Izraela. Na świecie ciągle są nowe doniesienia o dziwnych zjawiskach, dźwiękach, masowym wymieraniu owadów i innych zwierząt. Po wojnie z Iranem Bank Światowy będzie funkcjonował w każdym kraju (poza KRLD). Od II Soboru Watykańskiego skutecznie wprowadzany w życie jest ekumenizm - stworzenie jednej światowej papki (religii). Jednym słowem cały świat staje na głowie. Proroctwa spełniają się już dosłownie, co jest równie przerażające, co ciekawe. To wszystko kropki, które połączone tworzą napis: Apokalipsa. Część ludzi się budzi, szybko zostaje uznana za oszołomów, ale nie jest w stanie już zasnąć, ponieważ obudziła się ze słodkiego snu w koszmarze rzeczywistości.

ocenił(a) film na 8
pirotester

a w tym roku-covid-19....sztuczny wirus wypuszczony z laboratorium-witamy w 2020 roku

zuziunia

Oglądałem film dokumentalny Upadek Kabały. Wygląda na to,że Donald Trump też jest na czarnej liście mediów społecznościowych.

pirotester

Lub też Mel Gibson na czarnej liście Hollywood. Alex Jones na czarnej liście Youtubea.

ocenił(a) film na 10
Kamileki

Kamileki musisz poświęcić więcej czasu na czytanie a mniej na oglądanie filmów na yt, wtedy będziesz analizował i rozumiał

ocenił(a) film na 10
pcsik

Dzięki za ten niesamowicie merytoryczny komentarz. Już lecę do biblioteki.

użytkownik usunięty
Kamileki

'sami wpuścić w społeczeństwa groźne wirusy' xD

ocenił(a) film na 10

Korona nie jest wirusem, który ostro zredukuje liczbę ludności. Choć faktem jest, że to wirus eutanazyjny bo zabija przede wszystkim starszych i schorowanych.

Kamileki

Jest już 2021 rok. I jak oceniasz swoją wypowiedź z przed 9 lat?

ocenił(a) film na 10
iza_izidoor

Wypowiedź odnośnie której kwestii?

Kamileki

Witam w roku 2023.Twierdziłeś że wiele rzeczy nie możliwe jest.Jesteśmy po pseudo pandemii.Gosodarka świata zachwiana.A Wojna na Ukrainie trwa .Schwabb z harrim szykują nam rewolucje .Transhumanizm i wycofanie gotówki coraz bliżej.podobno to nie możliwe było?

ocenił(a) film na 10
Mateusz_Luty

"Jest jednak kilka rzeczy które można zweryfikować i które są planem masonerii na najbliższe lata . Likwidacja pieniądza fizycznego , objawienie mesjasza dla Izraela , czipy na ręke jako karty kredytowe ,ucisk ekonomiczny na narody (nowe podatki międzynarodowe) , a także militarne "interwencje" w krajach których banki centralne nie podlegają MFW , do 2017 zaprowadzenie świata Lucyfera (depopulacja o kilka miliardów , totalna kontrola , obyczaje zaprzeczeniem 10 przykazań Bożych)".   

W cytowanym powyżej poście autor tematu stwierdził w 2012 roku, że w ciągu najbliższych 5 lat takie oto wydarzenia będą mieć miejsce. Dziś minęło już 11 lat, mamy 2023, a nie 2017 rok. Ludność na świecie nie zmniejszyła się o kilka miliardów, czipów na rękę wciąż nie ma, podobnie jak podatków międzynarodowych. Nie twierdzę, że kilka wpływowych grup na górze sprawuje nad nami kontrolę i np. steruje gospodarką światową czy wywołuje wojny i epidemie. Być może. Ale tego się wciąż nie da wyraźnie udowodnić, a ja wciąż nie czuje się zniewolony. Nikt mnie nie zmusił do wzięcia szczepionki na koronę, papierowymi pieniędzmi wciąż płacę, nikt mnie też nie zmusił do zakładania kont na portalach społecznościowych, które kradną dane wrażliwe.  

Oczywiście współczesny świat jest niestety skonstruowany w ten sposób, że bardzo łatwo wpaść w pewne pułapki dzięki, którym można stracić prywatność, pieniądze itd. Jednak wciąż można być wolnym, samodzielnie myślącym człowiekiem choć nie jest o to łatwo, fakt.

ocenił(a) film na 8
DavidTua

Co dałaby kontrola nad miliardami pytam się i jak ją utrzymać przy tak wielkim pragnieniu czlowieka do wolności? Do tego prosze, zastanow sie co piszesz, zanim wszyscy ludzie na świecie mieli by chipy w rekach noga lub glowach minely by dziesiatki lat, do tego nie wszyscy ludzie tak poprostu zgodzili by się na to. W 2017 być może rozpoczną ich wszczepianie.
Moja osobista opinia jest taka - na świecie na pewno jest grupa Rockeffelerow czy innych miliarderow którzy mają kontrolę nad ważnymi kwestiami na naszej planecie, tego jestem pewien. Ostatni wielki kryzys , wojny w Iraku czy Afganistanie, a w tym samym czasie bierność na niesamowite zniewolenie Korei Północnej która jest odbiciem Stalinowskiej Rosji z lat 30 i 40 XX wieku. To wszystko nie napawa optymizmem. Co więcej według mnie tu chodzi o pieniądze i wpływy nie o mistyczne sprawy. Jestem ateistą i śmieje sie czasem z religii, co więcej zaczynam się zastanawiać czy czasem plotki o Bogu nie rozpuścił Szatan aby rozpętać TYSIĄCE konflików na tle religiijnym , ludzie tak często walczą o boga który niby mówi o tym żeby żyć w pokoju i że ludzie są równi.

ocenił(a) film na 8
Kempy235


pragnienie człowieka do wolności ? ha ha ha ....

to jak to pragnienie obroniło tego człowieka przed podatkami, uniformizacją, wyzyskiem ,przymusowymi składkami na ubezpieczenia ... zapytaj panie na kasie w hipermarkecie o jej "pragnienie wolności" i dlaczego siedzi tu za ochłap jaki dostaje ...

nie rozśmieszaj mnie bo chyba spadłeś z księżyca , albo jesteś jakimś dzieckiem milionerów trzymanym pod kloszem


Czipowanie ? ... przyjdzie polecenie z "centrali" i koniec , tak jak przyszło polecenie iż każdy ma mieć konto bankowe dla dostania wypłaty

zresztą Holandia już się za czipowanie zabiera , Anglia robi programy pilotażowe w szkołach podobnie jak USA , Majorka lub Ibiza od 2010 ma system karty płatniczej w formie chipa ... pewnie iż ludzie będą się buntować tak jak buntuje się np ruch okupuj Wall Street ... i co z tego wynika ?

piszesz iż jesteś ateistą ... otóż nie jesteś moim zdaniem !!! już przeszłeś wstępnie pranie mózgu ze scjentologi , wnioskuję z tego co piszesz .

W każdym razie ateiści są najlepiej sterowalni bo tylko im może przyjść do głowy niedorzeczność iż "wojny można zrzucić na Boga" ... tylko oni nie zadają sobie trudu analizy - o moralne podłoże przemian ,
i co najważniejsze ateiści nie zadają sobie pytania dlaczego sprawy idą w takim a nie innym kierunku ... bo według nich za "rozwojem ludzkości" stoi jakiś bezwładny pęd , i nigdy im nie przyjdzie do łba iż ten pęd ma twarz Baphometa

Cóż w sumie to mało mnie obchodzi iż jesteś "ateistą" , obchodzi mnie natomiast to iż iluminaci nie są ateistami ... tylko głęboko religijnymi niezwykle groźnymi fundamentalistami w nienawiści do Chrystusa . Mający własny system wierzeń "religijnych" rozbudowany i stanowiący alternatywę dla Chrześcijaństwa ... mający u podstaw kłamstwo o "byciu lepszym"
Warto by było zanim wchodzi się w polemikę zrozumieć iż grona władające miliardami czy nawet bilionami dolarów nie koniecznie chcą kolejnej kasy , bo jak już pisałem (a zdaje się nie zrozumiałeś) to oni tworzą pieniądze .Horyzonty zamierzeń takich osób wymagają czasem operacji intelektualnych a nie tylko patrzenia na nich przez pryzmat egzystencji zwykłego człowieka .


Nudzi mnie szczerze odpowiadanie na często niedorzeczne posty , zapytania i prowokacje ... i nie chodzi mi o o pytania wynikające z wątków o których napisałem ale o przekonywanie kogoś kto nie ma zielonego pojęcia o kwestiach kultów , masonerii , demonologi ... a nawet o realnym życiu ekonomicznym


DavidTua

DavidTua, nie czytalam wszystkiego co piszesz, ale mam nadzieje jestes jakkolwiek przygotowany na to co nadchodzi.
Trzymaj sie cieplo, poki jest taka mozliwosc!

ocenił(a) film na 8
DavidTua

zadowolony jestem z treści tejże odpowiedzi. i szczerze, nie rozumiem ateistów. nawet Szatan jest wierzący.

Pysiek33

Ależ ateiści też są wierzący, ich deklaracje o braku wiary nie mają znaczenia (chyba to im poprawia samopoczucie). Człowiek w swojej głębi jest istotą wierzącą. Można tupać nóżkami, można próbować zaprzeczać naturze człowieka, ale w gruncie rzeczy na nic się to nie przyda. To się jako tako udaje do momentu cienkiej czerwonej linii - śmierci (nieraz ten moment przychodzi wcześniej).
Wiara to w gruncie rzeczy uznanie największego autorytetu - boga. I każdy ma swojego boga. Często tym bogiem jest własna osoba, czyż nie?

GdzieToKino

Bzdury. Jestem ateistą i nir wierzę w żadnego Boga. Każda wiara to wymysł ludzi. Dla mnie jak i osób mi podobnych jedyna wiara to wiara w fizykę i biologię ogólnie mówią wiara w naukę. Wszystko inne to Harry Potter w "dorosłym" wydaniu. Więc nie pisz ze ateiści w coś wieża bo nie wierzą w te idiotyczne wymyślę po to by zniewalać ludzi swoimi przekonaniami. Jak ludzie chcą być kim są muszą żyć zgodnie z naturą czyli się rodzic i umierać a poza tym że niektórzy trochę myślą to również jesteśmy zwierzętami i jak one walczymy o przetrwanie lepsze pozycje etc. Jedynie wydaje się wszystkim ze jesteśmy kimś więcej...

jakisczlek_filmaniak

Wydaje mi się, że jasno się wyraziłem.
Nie w fizykę czy biologię wierzysz, ale w swój rozum i swoją wolę, bo to stąd bierze się zaufanie do fizyki i biologii. Ergo uznajesz siebie za najwyższy autorytet i dlatego jesteś bogiem dla samego siebie. A że tak tego nie nazywasz, to nie ma znaczenie, liczą się fakty.
Dlaczego jesteś ateistą? Bo tak zdecydowałeś. Nie miałeś możliwości przekonać się co będzie korzystniejsze dla Ciebie - czy wierzyć w Boga czy Go odrzucić. Mało tego, nie masz takiej możliwości i nie będziesz miał, bo życie jest zbyt krótkie.

GdzieToKino

Trochę nie rozumiem twojej wypowiedzi... ateista jest wierzący bo wierzy w siebie i tym samym uważa siebie za boga? I co ma śmierć wspólnego z wiarą? Akurat ja siebie nie uważam za ateistkę lecz osobę nie wierzącą. Dopuszczam do siebie fakt, że Jezus istniał, ale nie był to jakiś syn boży (tak bóg celowo pisane z małej litery). Kim dla ciebie jest bóg? Bo dla mnie wymysłem aby sterować łatwiej ludźmi - mogę się mylić. Co do samej śmierci to cóż... Każdy z nas w końcu umrze, albo z przyczyn naturalnych, albo przez chorobę, albo też ktoś nam pomoże, a po śmierci - po śmierci najczęściej lądujemy w ziemi, przestajemy istnieć, nie ma nas( jedynie pamięć o nas może przetrwać u innych, ale to też do czasu)

rocket1982

Śmierć z wiarą? A umierałaś?
Nie rozmawialiśmy do tej pory o Bogu, ja nic o Bogu nie pisałem.
Rozmawiamy o wierze ateistów. Ciekawym jest, że słowa "wiara, wierzyć" działają na ateistów jak płachta na byka. Już racjonalniej zachowują się agnostycy (lecz mało jest takich).
Co po śmierci to nikt z nas nie wie, i Ty nie wiesz. Czy będziemy istnieli czy nie - Ty tego nie wiesz. jedyne co, to wierzysz, że po śmierci przestaniesz istnieć.
Bóg to mój najwyższy autorytet, pisałem o tym. Jest tym, któremu warto zaufać. Tym samym siebie nie uważam za ostateczną instancję.
Ateiści natomiast stawiają siebie samych najwyżej. Nie stawiają wyżej od siebie np. nauki, bo gdyby tak było, to uznaliby ją za ostateczny autorytet i postępowaliby zgodnie z nią, a tak nie jest. Ateiści po prostu banalnie wybierają to co jest im wygodne. Po co być ograniczonym przez cokolwiek? Nie chcą być ograniczeni, więc wydaje im się, że będą wolni, gdy sami o sobie bezwzględnie będą decydować.

rocket1982

Bóg jest właśnie przeszkodą w tym aby sterować ludźmi. Żyjemy w czasach odwróconych wartości. Wmówiono wam, ze Bog jest po to aby zwodzić owieczki. Otóż to szatan wysługując się ludźmi, zwodzi na potęgę. Jestesmy właśnie światkami ogólnoświatowej rewolucji.

ocenił(a) film na 7
Kempy235

"plotki o Bogu rozpuãcił szatan" powiedział ateista heh. Czy ty zastanawiałes sie nad tym co piszesz ? mam rozumie¢ że wierzysz w szatana a nie wierzysz w Boga ? To dobre do jakiegos kabaretu, usmialem sie co niemiara :D

ocenił(a) film na 8
Budyks

To było założenie, pewna myśl, nie mój pogląd w który wierzę lub który akceptuje i uważam za prawdziwy.

ocenił(a) film na 7
Kempy235

jak nie widzisz wewnetrznej sprzecznosci a co za tym idzie komizmu tego co napisales to ja nie mam nic do dodania ... :D

ocenił(a) film na 8
Budyks

No i dobrze nie bedziesz mnie spamowal glupimi wpisami. ; )