PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=231336}

Omen

The Omen
6,1 40 787
ocen
6,1 10 1 40787
4,2 4
oceny krytyków
Omen
powrót do forum filmu Omen

muszę powiedzieć ze mi się podobał. Zarówno klimat jak i zdjęcia. Nie położono zbytniego nacisku na efekciarstwo co jest głównym czynnikiem powstawania remake'ów. Technika poszła do przodu i można poszaleć. Ale twórcy tego Omena chyba zdawali sobie sprawę że nie tędy droga i jak na odgrzewanego kotleta odwalili kawał dobrej roboty bez facepalmów.
Aktorsko faktycznie stał niżej niż oryginał i chodzi mi przede wszystkim o Julie Stiles. Scheiber nawet się spisał oraz świetna Mia Farrow na drugim planie.
Ocenę trochę zawyżę przez subiektywne odczucia, ponieważ byłem na tym w kinie. Świetny zabieg marketingowy jaki wywołała sama data premiery od wejścia na salę kinową wpływał na klimat seansu.
Wiadomo że jest to głównie robione dla kasy bo wielu współczesnych młodych ludzi nie sięga nawet wzrokiem w kierunku roku 76 kiedy wybiera film. Dlatego przygotowuje się nowe wersję starych klasyków. Sprzeda się bo z miejsca mają dobry scenariusz i pomysł. Jeśli jednak remaki będą robione z głową i klimatem jak tutaj to nie mam nic przeciwko...

ocenił(a) film na 7
air87

A co jeszcze do daty. Warto zauważyć, że w większości polskich miast z kinami (jeśli nie we wszystkich), premiera miała miejsce o 10:00, a w Stanach o 6:06, więc u nas premiera odbyła się blisko dwie godziny wcześniej, niż za oceanem (niestety nie jestem teraz w stanie Ci przytoczyć, gdzie o tym przeczytałem).

ocenił(a) film na 7
Shiloh

no tej ciekawostki nie znałem. Ja z tego co pamiętam byłem jakoś około popołudnie - wieczór więc się nie wstrzeliłem :D Ogólnie mała obsesja była pamiętam na punkcie tego filmu ale też samej daty. Wszystkie zabobony się roztrzęsły..jak dla mnie to był po prostu dodatkowy smaczek jeśli chodzi o tą produkcję

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones