PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=481607}

Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

The Chronicles of Narnia: The Silver Chair
20 279
chce zobaczyć
Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Srebrne krzesło

Moim zdaniem Harry Potter bez dwóch zdań!!!

użytkownik usunięty
lolmiki

widzisz też umiem skopiować pojęcie z wikipedii i wkleić na forum ;p tak rzeczywiście, jest tu większość, to chyba większości w życiu nie widziałeś ;p

jest 9:2 dla Narnii a pojęcie faktycznie skopiowałem z wikipedi żebyś się czegoś nauczył.

użytkownik usunięty
lolmiki

Ja nie muszę ty owszem ;p i po co rozpoczynasz kłótnie, gadałem z Hobbit1, a on bardziej woli Pottera, to też na pytanie nie odpowiedział bo jest retoryczne...

To pytanie retoryczne nie jest BO NIE MA NA NIEJ JEDYNEJ SŁUSZNEJ ODPOWIEDZI!

użytkownik usunięty
lolmiki

No tu się zgodzę, jedni wolą ten film a inni ten :P

Dokładnie.

użytkownik usunięty
lolmiki

dobra temat do zamknięcia...

użytkownik usunięty
Hobbit1

lol ;p ponoć większoć woli opowieści

na tym forum - tak.

użytkownik usunięty
lolmiki

chyba tylko młodsi lubią ten film, tego nawet moja babcia nie lubi... twierdzi że to jest o niczym...

Nie, nie tylko.

Wiesz w ogóle jakie Narnia ma drugie dno?

Film czy książka?

Książka - zdecydowanie Potter

Film - Potter ma nierówne części, a choć "Szafę" i "Kaspiana" lubię, to wybieram Pottera za fenomenalne Insygnie i klimatyczne pierwsze części.

Ale ogólnie ludzie wolą Pottera, co widać po średnich.

użytkownik usunięty
Ryloth

właściwie bardziej filmy ale książki też mogą być :)


w sumie książki Pottera są lepsze, filmy faktycznie są słabsze, kaspian i szafa to bdb filmy ;p pierwsze trzy części są bardzo klimatyczne jeśli chodzi o Pottera,

no średnia w sumie to pokazuje, narnia miała kiedyś dobrą średnią ale widzę spadła, choć nie przeczę że ktoś mógł specjalnie zaniżyć

dzięki za odpowiedz :)

Ryloth

"Insygnia smierci" to fenomenalne ekranizacje?? co najwyżej dobre... wizualnie i muzycznie/ bo fabularnie to zostały skopane mimo tylu możliwości... Zupełnie nie trzymały się książkowych realiów i praw tam zaistniałych (podobnie jak cześć 5 i 6 które wyszły z pod ręki tego samego reżysera). Szczyt horrendum to oczywiście Voldemort okładający pięściami Harrego Pottera, brrrr....

skoczek_narciarski

Jedyne, do czego się można w nich przyczepić, to finałowy pojedynek.

Ryloth

Nie tylko także popłynęli z tym rabowaniem banku grigotta, wręcz absurdalnym zachowaniem goblina Gryfka (w stosunku do książkowego pierwowzoru) i wypaczające sens opowieści - sceny - walki Harrego z peterem pedrigew (wg. filmu to wcale on nie zginął ) czy ukazanie martwego Gryfka u stóp voldemorta z mieczem Godryka Gryfindora w reku. Takich "kwiatków" było jeszcze mnóstwo. No ale tak samo było iw Księciu półkrwi i Zakonie feniksa...

skoczek_narciarski

Dla mnie Insygnia cz. 2 to najlepszy film z sagi i jeden z najlepszych fantasy. Wybaczam mu nawet dość krótką bitwę i końcowy pojedynek oraz te parę innych kwiatków.

Ryloth

Z twojej wypowiedzi wynika że nie cZytałeś książek o harrym potterze a tylko filmy. Inaczej byś nie wychwalał tych ekranizacji. Najlepsze bo najwierniejsze są dwie pierwsze ekranizacje ( komnata tajemnic i kamień filozoficzny)

skoczek_narciarski

Jak nie? Harry Potter to moje dzieciństwo i przeczytałem wszystkie części mnóstwo razy (jak niemalże każdy zresztą). Zgadzam się, trzy pierwsze wiernie oddają to, co było w książkach, tylko że to były krótkie części. Czara Ognia słabsza, ale miała bardzo dobre momenty, Zakon Feniksa ujdzie, ale strasznie okroili film w porównaniu z książką. Książę porażka. Ale Insygnia cz 1 to przecież chyba obok Kamienia i Komnaty także najwierniej oddana książka. Yates zawarł tam każdy rozdział, pomijając tylko historię Dumbledore'a. Insygnia cz 2 różni się bardziej, tylko że jeżeli w Księciu nie została pokazana czarka Helgi, to jak niby Harry mógłby znaleźć tego horkruksa? Wyczuwanie ich było dobrym rozwiązaniem. Wg mnie najlepsza część to właśnie Insygnia, dla ciebie Kamień:) Ty masz swoją opinię, a ja swoją.

Ryloth

No w insygniach jest prawie wszystko co w powieści tylko inaczej. I o to "inaczej" się rozchodzi. Yates zupełnie zmienia no jakby to nazwać "prawa fizyki" które nakreśla J.K.Rowling w powieściach. Jeszcze raz odsyłam do okładania pięściami harrego przez voldemorta co w realiach powieści jest kpiną z tej sagi... to samo tyczy się choćby petera pedrogew, wspomnianego Goblina gryka, i wielu innych nie tylko w tych częściach insygniów, ale i w księciu ale i zakonie. Po prostu reżyser nie wyczuł klimatu powieści...

skoczek_narciarski

Raz go zdzielił ręką i wielkie ceregiele ;p Peter umarł i tu i w książce, tylko że w filmowej sadze w ogóle nie poruszano tematu dłoni Petera, więc nie mogła ona odegrać większej roli. Pominięto wiele spraw, bez których Yates i tak musiał złożyć całość. W Księciu wyszło fatalnie, w Insygniach w większości świetnie. Zakon jest dobry, ale zbyt krótki.

użytkownik usunięty
Ryloth

Rozmawiasz z kimś kto uważa że Lotr został przeceniony oscarami zobacz jej/go post na stronie pierwszej.

No comment. LotR to arcydzieło, a tyle Oscarów to były czasy, kiedy Akademia była jeszcze normalna...

użytkownik usunięty
Ryloth

no niestety mnie też brak słów, ale jak mówię, ci co uwielbiają narnie (nie hejtuje tego) tak mówią co jest absurdalne...

Znowu zaczynasz?

użytkownik usunięty
lolmiki

zobacz datę wpisu a potem zadaj sobie pytanie kto zaczyna ...

użytkownik usunięty
skoczek_narciarski

Najpierw może ty przeczytaj książkę bo nie dość że mylisz imiona postaci to jeszcze komuś zarzucasz że nie czytał książki a sam/a nie wiesz jak się postacie nazywają... lool

Gdzie pomyliłem choćby jedno imię?? co najwyżej zaliczyłem literówki a to zupełnie coś innego.

użytkownik usunięty
skoczek_narciarski

Peter "pedrogew" lol, na serio tego nie zauważyłeś... chyba książek nie czytałeś...

Zwykła literówka "i" jest obok "o" na klawiaturze...
Trudno uznać że coś pomyliłem...

użytkownik usunięty
skoczek_narciarski

Literówka, zajrzyj mój drogi do książki a potem pisz bzdury Peter Pettigrew to jest poprawne imie, to co napisałeś nawet ktoś taki nie istnieje jak Peter Pedigrew na jeśli to literówka....

użytkownik usunięty

nawet*

użytkownik usunięty
skoczek_narciarski

Tu wyjątkowo się zgodzę, według mnie pierwsze dwie części Harry Pottera są najlepsze, jeszcze Więzień Azkabanu, szkoda że krótki jest. Insygnie są bdb więc, nie rozumiem twego punktu zaczepienia...

Insygnia są bdb dla tych co nie czytali książki:) Generalnie nie jestem wielkim fanem ekranizacji bo zwykle są gorsze od książkowego oryginału no i bardziej okrojone. Wyjątkiem jest właśnie pierwsza cześć "opowieści z Narni" która nie dość że jest w 99% zgodna z książka to jest nawet lepsza od niej.

użytkownik usunięty
skoczek_narciarski

ja czytałem książki i w porównaniu z książę półkrwi, Insygnie uważam za udane... narnia tylko pierwsza część może jest bdb reszta, komentować nie ma czego

skoczek_narciarski

Nie karm trolla.

użytkownik usunięty
Sugetzu

pokazałeś klasę, widać że jesteś multikontem lubiącym obrażać innych zobaczymy, czy po zablokowaniu ci konta będzie ci do śmiechu.

użytkownik usunięty
Sugetzu

wreszcie cie ktoś blokuje ban is coming drogi Ulrtamanie616

użytkownik usunięty
Sugetzu

http://www.filmweb.pl/film/Opowie%C5%9Bci+z+Narnii%3A+Lew%2C+czarownica+i+stara+ szafa-2005-112761/discussion/Komu+to+si%C4%99+podoba,2506231


twierdzisz że ja jestem trollem? spójrz lepiej że skoczek_narciarski wypisuje bzdury? władca pierścieni nie dorasta do pięt narni i kto wychodzi na trolla?

użytkownik usunięty
skoczek_narciarski

i znowu błąd nie ma czegoś takiego jak bank "grigotta" tylko Bank Gringotta...

Trudny wybór. Jedno i drugie uwielbiam.

użytkownik usunięty
asa111

dzięki :)

Jeśli chodzi o książki to Narnia bije HP ;)
Film jest równie przeciętny jak HP.

użytkownik usunięty
saruto

Chyba ci się w głowie po przewracało! Parskłem śmiechem.

użytkownik usunięty
saruto

Książki narni są dziecinne. Nigdy nie będa bić HP Kolego

Jeżeli uważasz, że książki o Narnii są dziecinne to widać, że wcale ich nie przeczytałeś .

użytkownik usunięty
buterfly

przeczytałem, i nie lubię tej serii.

Bo nie dostrzegasz drugiego dna.

użytkownik usunięty
lolmiki

Nie muszę :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones