PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690820}

Pokot

6,2 71 558
ocen
6,2 10 1 71558
5,3 40
ocen krytyków
Pokot
powrót do forum filmu Pokot

Czy wy w ogóle istniejecie? A może to ja mam pecha że na takich nie trafiam... Halooo gdzie jesteście??

ocenił(a) film na 10
LadyGodiva

w punkt.

LadyGodiva

Dokładnie. A to że myślimy nie powinno stawiać nas wyżej a jedynie powinniśmy wymagać id siebie więcej. Cieszę się że jest wiecej ludzi myślących w ten sposób.

ocenił(a) film na 7
Hippika

No zgoda, istnieją osoby wierzące. I ja im prawa do istnienia nie odmawiam. Nie odmawiaj więc innym prawa do dyskusji o religii i wierze. Masz prawo wierzyć, a ja mam prawo uważać tę wiarę za wiarę w bajki. Notabene tak samo jak astrologię. :)

Hippika

„Taki tekst nie powinien padać z ust waloryzowanej pozytywnie postać. Po prostu nie.”
Dlaczego? „Po prostu nie” to żaden argument.
„Waloryzowana pozytywnie” to tautologia. Poza tym „waloryzowana” w tym kontekście to nieadekwatnie użyte słowo.

„A wiara jest jak najbardziej obśmiewana, a później jedyne logiczne zdania na temat myślistwa wypowiada właśnie ten obśmiany ksiądz. W Europie dziedzictwo kulturowe jest takie, a nie inne i "wiara" to w tym przypadku chrześcijaństwo, katolicyzm. To nie miejsce na teologiczne dysputy czy Bóg istnieje czy nie. Po prostu tak jest, że są osoby wierzące.”
Dlaczego uważasz, że wiara jest obśmiewana?
Co logicznego powiedział ten ksiądz na temat myślistwa?
Co to znaczy: „dziedzictwo kulturowe”? Jeżeli dziedzictwem kulturowym w Afryce jest obrzezanie dziewcząt, to znaczy, że powinno zostać kultywowane przez następne pokolenia?
Są osoby wierzące, z tym nikt nie dyskutuje.


„Astrologia to jest zwykły zabobon nie mający żadnych racjonalnych podstaw. Można się kierować więc wiarą, można kierować się tylko zdrowym rozsądkiem, a główna bohaterka kieruje się emocjami i właśnie idiotycznym zabobonem. Astrologia to jest zwykły zabobon nie mający żadnych racjonalnych podstaw.”
Jaka jest różnica pomiędzy jednym zabobonem a drugim?
Jakie są racjonalne podstawy katolicyzmu?
A Ty czym się kierowałaś przy pisaniu powyższego komentarza?


„Jeśli czytać ten film jako wypowiedź na temat tego, że świadomość ludzi dotycząca chorób psychicznych jest w Polsce znikoma to jeszcze jakoś by się to broniło. Chociaż banalna, tania gra na emocjach (pokazuję śliczną sarenkę, a potem martwą sarenkę na tle muzyki, które pokazuje mi co mam czuć) jest jak dla mnie zdecydowanie poniżej poziomu reżyserki. Oczekiwania były wyższe tak jak i moje wrażenia po obejrzeniu następnych filmów.”
Dlaczego?
Czy nie zauważyłaś, że sama szufladkujesz zarówno film, jak i jego przesłanie?


„Ten godzi w godność Człowieka i godność ludzi, którzy zostali zamordowani, a więc nie mogą się już bronić.”
Dlaczego uważasz, że godzi w godność człowieka i ludzi?
Czy nie uważasz, że to całkiem arogancka postawa wobec świata?

Roxley

Dziękuję Ci za Twoją odpowiedź Hippice. taka jest moja:
"Co to znaczy " wiara obśmiewana"? Każda wiara jest godna szacunku, każdy przejaw wiary ( jakiejkolwiek i jakkolwiek manifestowanej) ma być pochwalany? Czynienie krzywdy innym nie może być nigdy tolerowane, świadome okrucieństwo też - nawet jeśli w imię wiary!!!! Świat chyba się zmienia ( pomimo zła, jakie czyni człowiek, to jednak jego przejawy są dziś już potępiane- czyż nie???). Ludobójstwo, kamieniowanie ludzi, obrzezywanie dziewczynek, mordy honorowe są potępiane przez większość ludzi myślących i czujących. Tradycja może być obojętna, dobra i zła. Krzywdzenie zwierząt i ludzi w imię tradycji??? To pochwalasz? Krzywdzenie w imię 'sumienia nazywanego wiarą" pochwalasz? To może powrót do inkwizycji w imię wiary? To słowo - wytrych pod tytułem wiara jest po prostu groźne. Dlatego nie mogę zgodzić się Tobą - może jesteś po prostu naiwna, ale to groźne może być, możesz stać się dobrym łupem dla manipulantów ( przeczytaj z uwagą "Nienawiść" Szymborskiej - każdy pretekst jest dobry, może być religia na początek).

Hippika

Co to znaczy " wiara obśmiewana"? Każda wiara jest godna szacunku, każdy przejaw wiary ( jakiejkolwiek i jakkolwiek manifestowanej) ma być pochwalany? Czynienie krzywdy innym nie może być nigdy tolerowane, świadome okrucieństwo też - nawet jeśli w imię wiary!!!! Świat chyba się zmienia ( pomimo zła, jakie czyni człowiek, to jednak jego przejawy są dziś już potępiane- czyż nie???). Ludobójstwo, kamieniowanie ludzi, obrzezywanie dziewczynek, mordy honorowe są potępiane przez większość ludzi myślących i czujących. Tradycja może być obojętna, dobra i zła. Krzywdzenie zwierząt i ludzi w imię tradycji??? To pochwalasz? Krzywdzenie w imię "sumienia nazywanego wiarą" pochwalasz? To może powrót do inkwizycji w imię wiary? To słowo - wytrych pod tytułem wiara jest po prostu groźne. Dlatego nie mogę zgodzić się Tobą - może jesteś po prostu naiwna, ale to groźne może być, możesz stać się dobrym łupem dla manipulantów ( przeczytaj z uwagą "Nienawiść" Szymborskiej - każdy pretekst jest dobry, może być religia na początek).

ocenił(a) film na 5
Hippika

Masz 100% rację ! Ja odbieram główną bohaterkę jako osobę z problemami psychicznymi. Bo jak potraktować człowieka który zabija brutalnie innych ludzi ( ludzi niedoskonałych ale ludzi!) tylko z zemsty ! I o jaką zemstę chodzi ? Główna bohaterka wypuszcza psy z nieogrodzonej posesji na cały dzień wiedząc że często w jej okolicy są polowania. To ona skazała te zwierzęta na śmierć !!!! Oko za oko i śmierć za śmierć ??? Taki wybór wy wegetarianie popieracie i to wam się podoba w tym filmie?? Nie zabijamy zwierząt ale ludzi tak, to jest dla was OK !!! Zmroziły mnie te wypowiedzi. Sorry ja zadawanie śmierci ani ludziom ani zwierzętom dla zabawy nie popieram i ten obraz do mnie nie przemawia.

roza2009

Chyba nie popieramy czynów bohaterki - ci, którzy oceniają film wysoko. To oczywiście zbyt radykalne. Rozumiemy jej emocje i potworną bezsilność - bo nikt jej nie słucha, nie chce zrozumieć. TO STRASZNE! Cenimy film, jego myśl, przesłanie - ale to nie musi znaczyć, że chcielibyśmy zabijać ludzi!!! Ani ludzi ani zwierząt dla przyjemności czy z zemsty!!! A ranić zwierzę, które potem dogorywa w cierpieniach? Zakładanie wnyków??? To przecież barbarzyństwo, nie XX ani XXI wiek!
Przepraszam wszystkich, że użyłam liczby mnogiej - my. Wydaje mi się, że jesteśmy pewną wspólnotą w odczuwaniu, stąd to się wzięło.

roza2009

Wypuszcza psy na śmierć? Chyba na łowy! Pies puszczony samopas w lesie, gdy zobaczy dzikie zwierzę, będzie próbował na wszelką cenę je zabić, bo taka jest natura psa. Dlatego jest zakaz puszczania luzem psów, tylko na smyczy i w kagańcu, bo nawet najlepiej wyszkolony pies, gdy poczuje zmysł polowania, nie zareaguje na wołanie właściciela. Mówię, tu jako praktyk szkoleniowy, pracując 20 lat z psami wszelakiej maści. Także z policyjnymi, posiadając na to wszelkie potrzebne uprawnienia.

Hippika

Wiara w definicji jest też zabobonem.

ocenił(a) film na 5
Hippika

dokładnie tekst z holokaustem larw to była przesada . Chyba że to miało pokazać jak bardzo przeoraną banię ma ten cały Boros.

Hippika

zdrowy rozsądek ≠ wiara

gdytanczenaddrzewami

Ale chodzi o same poglądy czy także radykalizm?

ocenił(a) film na 10
gdytanczenaddrzewami

ja też, po obejrzeniu filmu stwierdzam ,że trafi on tylko do ludzi, którzy są szczególnie wrażliwi na krzywdę drugiej istoty niezależnie czy jest to człowiek czy zwierzak

Filomena00

Nie. Film trafia tylko i wyłącznie do ludzi pokroju pseudo-obrońców zwierząt. Przeczytaj komentarze, 90% osób, wychwalających ten wątpliwej jakości film, współczuje zwierzątkom, do ludzi natomiast czuje empatię.

Filomena00

Proszę, pierwszy z brzegu komentarz z tego wątku:

"Pozdrawiam. Płakałam na tym filmie. Chętnie naszpicowałabym śrutem te grube, stare, zboczone myśliwskie tyłki. I to bez żadnych wyrzutów sumienia."

Dodam jeszcze, że 99% to bardzo młode dziewczyny, zakochane w zwierzątkach, które dla nich są ważniejsze niż człowiek.

ocenił(a) film na 9
gdytanczenaddrzewami

jestem, cieszę się, ze po raz pierwszy na ekrany trafił tak ważny temat, oby więcej

ocenił(a) film na 7
gdytanczenaddrzewami

Melduję się.

gdytanczenaddrzewami

W sensie chodzi Tobie o niewierzących w teorię ewolucji astrologów seryjnych morderców/ Naprawdę szukasz takich ludzi?

ocenił(a) film na 3
gdytanczenaddrzewami

Pomóżcie mi zrozumieć... Skoro tak kochacie filmy, w jakim celu chodzicie na takie filmy ?

davido80

Nie rozumiem! Możesz jaśniej? Coś nie tak z tym filmem w Twojej ocenie, bo...?

davido80

żeby uświadomić ludzi? aby zmienić ich mentalność w stosunku do zwierząt? zaostrzyć przepisy prawne dla oprawców zwierząt?

ocenił(a) film na 9
gdytanczenaddrzewami

Pozdrawiam. Płakałam na tym filmie. Chętnie naszpicowałabym śrutem te grube, stare, zboczone myśliwskie tyłki. I to bez żadnych wyrzutów sumienia.

kubiku77

Jesteś chora psychicznie. Proponuję zgłosić się do psychiatry, póki nie będzie za późno i nie skrzywdziłaś jeszcze żadnego człowieka.

ocenił(a) film na 9
perun_6

Uważaj... Czy wiesz, że Twoje ID można bardzo łatwo odczytać??? :D :D :D :D :D :D Ale...Możesz spać spokojnie...Nikt sobie tobą nie będzie zawracał głowy :D :D :D

ocenił(a) film na 9
gdytanczenaddrzewami

Jestem, no może mordować nie będę, ale zdecydowanie jestem przeciwny wykorzystywaniu zwierząt i ludzi.

ocenił(a) film na 9
gdytanczenaddrzewami

Obie strony myśliwi(totalny brak empatii) jak i Duszejko (chrońmy zwierzęta,jedzmy ludzi) przesadzają,trzeba znaleźć jakąś drogę środka,ziemia to kręcący się bufet ale powinno się szanować zwierzaki,zachowanie kłusowników było niewłaściwe,zrobili sobie z zabijania dobrą zabawę a to zabawą być nie powinno,nie jestem przeciw zabijaniu zwierząt,uważam też że lepiej kupić takie upolowane w lesie niż mięso z marketów (hodowlane to dopiero mają prze_rane życie) ale przede wszystkim podejście do nich jest ważne,w końcu muszą stracić życie żebyśmy mogli je zjeść,należy się im szacunek i dobre traktowanie.


ocenił(a) film na 9
gdytanczenaddrzewami

zgłaszam się również i ja ! :)

gdytanczenaddrzewami

Istnieję, jestem, żyję wśród ludzi.

SANDERSONIA

Po co, skoro zwierzęta są dla Ciebie ważniejsze? Żyj wśród zwierząt, chroń je a ludzi zabijaj.

gdytanczenaddrzewami

Jestem!!! Melduję się!

gdytanczenaddrzewami

oglądając film od razu polubiłam główną bohaterkę, własnie za cudownie pokojowe podejście do przyrody i zwierząt. Mieszkam w malej miejscowości otoczonej lasami. Często z moimi psiskami chodzę na spacery, i na porządku dziennym sa spotkania z sarnami jak i drobniejszymi zwierzętami . I to są piękne dla mnie chwile, jak chyba dla każdego w miarę wrażliwego człowieka. Niestety , kolo łowieckie działa u nas prężnie. Choc może nie uwierzysz, ale w ubiegłą niedziele jakiś palant ostrzelał mi psy. Na szczęście zdołały uciec, ale ja byłam w szoku, i miałam wielka ochotę pędzić z donosem na policje. Zupełnie jak pani z filmu ;) Własnie dlatego odebrałam film bardzo emocjonalnie, i choć zwykle staram się w miarę kulturalnie wyrażać. to postawę głównej bohaterki ocenie konkretnie:
DOBRZE SK.....M ZROBIŁA!
Ps. Astrologia się nie interesuje.... jak na razie

ocenił(a) film na 1
Mala_29

Wychodząc z psiskami na spacer, wchodzisz z nimi do lasu? Jeśli tak, prowadzasz je na smyczy? Potępiam strzelanie przez myśliwych do psów i okrucieństwo wobec wszelkich zwierząt. Nie mam zamiaru nikogo obrażać, a jednak wiele osób w takich sprawach potrafi zachowywać się lekkomyślnie, a takie zachowanie może zagrażać zwierzętom w lesie, nie mówiąc o miastach i ich mieszkańcach. Czasem widuję osoby, które swoich pupili prowadzają luzem po miastach. Walczący z myśliwymi powinni zadbać też o takie kwestie, z pozoru mało istotne.

Mala_29

Puszczasz psy luzem po lesie? Wiesz, że to jest zabronione? Pies jeśli poczuje instynkt, to nawet najbardziej ułożony pogoni za zwierzyną celem jej zabicia, w ostateczności skrzywdzenia i zranienia, bo nie będzie wiedział jak się za zabicie zabrać. Po to są przepisy chroniące zwierzynę, aby pies był na smyczy i w kagańcu.

Wkórwiają mnie takie nieodpowiedzialne idiotki. Ile to razy miałem zgłoszenie, że biegające luzem psy pogryzły sarnę, zaatakowały dzika (tu akurat dzik potrafi sobie lepiej z takimi psami radzić) czy pogryzły rowerzystów lub osoby biegające.

ocenił(a) film na 7
perun_6

Nie zgadzam się nie każdy pies taki jest. Mam jamnika wiec niby pies myśliwski, od zawsze chodzi bez smyczy również w lesie, nie raz sarny przebiegły obok nas, a nawet zdarzyło się że lis. Widok zrobił na mnie większe wrażenie niż na psa, spojrzał na mnie nieco zaskoczony ale nawet nie ruszył się o krok. Spacerkiem szedł dalej.
Więc proszę nie uogólniać i nazywać bezpodstawnie innych idiotami.
Najwyraźniej masz taką mentalność, że Cię wszystko wkur** i dla Ciebie wszyscy są idiotami, szczególnie ci którzy chcieliby ochrony zwierząt, no i przede wszystkim wkur** Cię zwierzęta, więc masz wewnętrzny nakaz aby do nich strzelać. Coś mi mówi, że jesteś z tego środowiska?

sylbow

Jestem blisko środowiska z racji pracy, choć do niego nie należę. Jestem strażnikiem leśnym i z wielką chęcią wlepiam mandaty takim osobom, które chodzą po lesie z psami bez smyczy i kagańca. Moja praca to praktycznie ciągłe spędzanie czasu w lesie i tak jak pisałem, widziałem wiele przypadków, jak bardzo spokojne psy nagle dały dyla za sarną, doganiając ją i kalecząc. Po to jest przepis aby wszyscy się do niego stosowali a nie bagatelizowali, że mój jamnik nic nie zrobi.

gdytanczenaddrzewami

Jestem z WAMI !!! ;-) I żeby NAS było więcej ! :-D

ocenił(a) film na 8
Aga1_2_3

Jestem i ja ! Całym sercem byłam za główną bohaterką

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 5
gdytanczenaddrzewami

Najelpsi są ludzie co to wyzywają myśliwych , obnoszą się z tym jak to oni zwierząt nie ratują a wpierdzielają parówki. Srać na takich hipokrytów

mordarg

Wbij do tematu piętro niżej, tam to dopiero się wyprawia. Piszą, że obierane marchewki cierpią i sałata rozrywana na kawałki cierpi trochę mniej, bo jest z innego gatunku.

ocenił(a) film na 5
perun_6

to chyba jakies poyebane dzieci lasu jedynie takie rzeczy mogą pisać

gdytanczenaddrzewami

Tutaj tutaj;)

ocenił(a) film na 5
gdytanczenaddrzewami

a co szukasz kolegi/koleżanki do wspólnego mordu na jakimś kłusowniku ??

ocenił(a) film na 6
gdytanczenaddrzewami

"Przy wyrębie lasu część gałęzi się pali, wrzucają do ognia gałęzie pełne larw... holokaust"
No kurcze ja akurat się cieszę, że na takich oszołomów nie trafiam.

ocenił(a) film na 4
gdytanczenaddrzewami

jestem ale uważam, że film był słaby. liczę na to, że ty oceniłeć tego na 8 bo jesteś weganinem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones