PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813528}

Rambo: Ostatnia krew

Rambo: Last Blood
6,1 26 846
ocen
6,1 10 1 26846
4,2 8
ocen krytyków
Rambo: Ostatnia krew
powrót do forum filmu Rambo: Ostatnia krew

Doskonałe kino akcji, mocne, męskie, cuchnące potem, bezkompromisowe... A kto uważa inaczej, ten ma dziurę między nogami...

ocenił(a) film na 8
kozior

Ja byłem z "dziurą" na seansie i też się jej podobał:)

ocenił(a) film na 10
Krwawe_dziaslo

A czy to była dziura z buszem?

Varza

Bush z Dziurką :-)

ocenił(a) film na 7
kozior

Jedno pytanko, czy Rambo w tym filmie ginie?

ocenił(a) film na 7
666wszechmocny666

Ciężko powiedzieć

ocenił(a) film na 9
666wszechmocny666

Według mnie tak...

ocenił(a) film na 7
kozior

Ja mam wątpliwości. Bo przy kadrach przy napisach końcowych pokazane są sceny z tego i z poprzednich części (chronologicznie) i tam po tej scenie, kiedy ranny siada na fotel pokazane jest później jak jeszcze z trudem wchodzi na konia. Chociaż wypuścił konie. Nie wiem

ocenił(a) film na 9
Jacob007_filmweb

Fakt, masz rację, zwróciłem uwagę na to, ale nie rozkminiałem tego...albo zinterpretowałem to w ten sposób, że po prostu odchodzi robiąc to, co kocha...

ocenił(a) film na 8
Jacob007_filmweb

Wedlug mnie tez przezyl , po tych kadrach po napisach ,i na koniu odjechal

kozior

Wiesz co to jest spojler?

ocenił(a) film na 9
Shadow_dawnego_ggggggg

Tak, wiem...taka lotka, która masz na klapie swojej Calibry... Gdzie masz spojler w temacie mojego postu? A jeżeli czytając kolejne komentarze, dochodzisz do momentu, gdzie ktoś zadaje pytanie i wiedząc, że spojler zaraz się pojawi czytasz dalej, to jest twój problem...

kozior

Drogi Koziorze
treśc twojego postu musiał do tego prowadzic - do spojera. A niech to, dowiedziałem się.
,, gdzie ktoś zadaje pytanie i wiedząc, że spojler zaraz się pojawi czytasz dalej, to jest twój problem..." - zatrzymałem się. Ale poniżej Mithril ujawnił spojer, a ja go przypadkiem przeczytałem.

ocenił(a) film na 10
666wszechmocny666

Nie ginie (na szczęście). Nawet Sly jeszcze przed premierą mówił, że jak się film dobrze przyjmie to być może będzie kolejna część.

ocenił(a) film na 7
Mithril82

,,Rambo: Zakonserwowana Krew" już w 2020!

ocenił(a) film na 10
hitman4334

Może wg. tradycji "Last Blood Part II"

Mithril82

Rambo: Formalina

Mithril82

"Rambo 8 w telewizji ! Patrzcie moi mili" - Kazik to jednak przewidział przyszłość :D

ocenił(a) film na 1
Mithril82

Ten film to masakra, coś cz go nie da się odzobaczyć.

ocenił(a) film na 8
666wszechmocny666

Nie ginie.odjezdza na koniu z rancza

batman270319996

No właśnie. Ja nawet szukałem jakichś wskazówek sugerujących, że scena z koniem jest symboliczna i ma miejsce, jakby to powiedzieć... w następnym świecie, w życiu po życiu. Ale bardziej prawdopodobne jest to, że Sly wolał zostawić furtkę na ewentualny następny film, jeżeli ten odniósłby sukces komercyjny.

666wszechmocny666

Nie ginie, sam przecież mówi że będzie walczył żeby pamiętać o bliskich :P

ocenił(a) film na 5
Vitcher

Tak, będzie walczył, ale chyba w szachy i innymi dziadkami :/

alex_72

haha :D

ocenił(a) film na 7
666wszechmocny666

Niestety tak,scena dwuznaczną ale raczej Rambo umiera,piękny monolog na końcu plus migawki z pierwszych części

ocenił(a) film na 6
666wszechmocny666

Jasne, że nie ginie. To jest Rambo a nie jakaś siusiara w rurkach. Zrobią jeszcze jedną część, znajdzie sobie w końcu jakąś fajną babeczkę, którą nie zabiją przed czasem, a której będzie przynosił zamiast kwiatów, oderżnięte łby swoich wrogów.

ocenił(a) film na 10
666wszechmocny666

Ważne, że pasożytów wybił, ale przydało by się jakieś torturowanie, zbyt szybka smierć:(

ocenił(a) film na 7
kozior

Oczekiwałem czegoś lepszego ale i tak spoko

ocenił(a) film na 7
kozior

Prawie jak Kevin Rambo sam w domu tylko trochę brutalniejszy :D:D

ocenił(a) film na 7
Tomasz_Behrendt

Dokładnie to samo powiedziałam! Niech założą czapki mikołaja i film na święta jak nic dla całej rodziny, bo i łzy są i miłość jest i przestroga, że trzeba starszych słuchać i nie uciekać z domu :D a poza tym, kurna za krótki

ocenił(a) film na 6
kozior

Jak wyglądała scena po napisach ? Bo za szybko wyszedłem...

ocenił(a) film na 10
Ktos_Tam_1820

Mam pytanie do was. Czy jest w tej czesci ten soundtrack typowy dla rambo? No wiecie ten co zawsze byl na poczatku i na koncu filmów.

ocenił(a) film na 8
Zipp_Motors_fan

Są stare motywy wplecione w kilku scenach

ocenił(a) film na 10
Zipp_Motors_fan

Jest parę momentów, w których gra muzyka Goldsmitha. Dla mnie umieszczenie utworów J.G. to kluczowy element w serii Rambo. Moim zdaniem ta cudowna muzyka jest nierozerwalna z bohaterem.. i strasznie ubolewam, że zarówno w części 4 jak i w 5 są tylko jej drobne fragmenty. Muzykę Jerry'ego Goldsmitha do Rambo uważam za absolutny majstersztyk i jest to jeden z moich ukochanych soundtacków.

ocenił(a) film na 6
Zipp_Motors_fan

Nie ma i chociażby z tego powodu -1 do oceny :/ Nie wiem co producentom do łba/dvpy strzeliło, że zrezygnowali.

ocenił(a) film na 9
Ktos_Tam_1820

pokazuja kawalki ze wszystkich czesci , w tym tej ostatniej, wyjasnia sie ze ... nie umarl

ocenił(a) film na 9
kozior

Mam to samo ale chyba widać dlaczego :D

ocenił(a) film na 7
kozior

Początek i koniec oki , środek filmu ciągnie się jak flaki z olejem ale ujdzie. Ogólnie film oceniam jako dobry może nie lepszy od 4 (celowo pomijam 1 cz. bo jest najlepsza) ale są fajne "smaczki" dla fanów serii - informacje to John potrafi wydobyć ;)

kozior

Zaskakująco smutny był ten film. I to naprawdę bardzo. Chyba najsmutniejszy z całej serii, chwytał dość mocno w kilku momentach za gardło. Nie spodziewałem się kilku wydarzeń jakie miały miejsce w tym filmie.
Zastanawia mnie tylko zakończenie (uwaga na dalszy spoiler) bo Sly mówił, że zakończenie filmu nas zszokuje. Więc każdy podejrzewał śmierć głównego bohatera. A tutaj wydawało mi się że na napisach końcowych Rambo wsiada na konia i odjeżdża w stronę jakiejś góry. Zauważyliscie?
Podobały mi się rozpoznawalne motywy muzyczne Briana Tylera w tym filmie też :)

ocenił(a) film na 7
BUNCH

No tak chwyta za serce, bo tutaj SPOJLER wydawało się, że jak już uratował tę dziewczynę to ja uratują, widz nie wiedział, czego się spodziewać. Sądził, że twórcy dadzą na chwilę odpocząć jego psychice i jakby już musieli ja uśmiercać to później w domu, dając szansę bohaterom na uratowanie jej a tutaj nie. Tym samym na naszych oczach odebrali też naszemu bohaterowi wszelkie szanse na normalność.

Jacob007_filmweb

W zasadzie to darowaliby scenarzyści cierpienia Johnowi Rambo. Facet naprawde już swoje zrobił. Potracił bliskich, ciągle przebywał gdzieś w stanie zagrożenia. I teraz jak znalazł spokojny dom to zabijają mu "córkę". No masakra... Myślałem, ze aż tak ostro nie będzie. Zrobili z Johna wraka człowieka, ileż się on musiał nacierpieć.

Nawiasem, niesamowicie agresywnie masakrował wrogów w tym filmie. Dekapitacje...

ocenił(a) film na 7
BUNCH

I o to też chodziło chyba. Z jednej strony brutalne sceny, niektóre wręcz zahaczają o sceny gore, a potem jeszcze cierpienie naszego bohatera i wywołuje to spore emocje. Wręcz na chwilę zapomniałem, że nie po raz pierwszy przecież widzę rozpaczającego Rambo i o to też chodzi. Z jednej strony pokazuje normalne życie, z drugiej trzyma cały czas w napięciu, na koniec mamy rzeź i to wszystko daje nam film, który nie trwa nawet dwóch godzin.

BUNCH

A dla mnie był — zbyt litościwy. Jak już gościowi obciął nogę, to mógł go zostawić (zabierając ewentualnie szybko karabin). A tak... litował się i dobijał. Oszczędzał im bólu, cierpienia, powolnej agonii itd. Tak samo tych co wpadali na jakieś szpice, gwoździe, mógł zostawiać niech cierpią, żeby ich jęki i wrzaski długo przerażały tych co zostali... a nie się "litował" i dobijał:/

Nawet temu jednemu z braci co obciął głowę. Mógł obciąć dłonie, stopy (i oczywiście ku tasa) i niech się męczy, niech stanie się warzywem, to jest kara... a nie chwila stresu i wyłączenie.

Chyba, że to rzeczywiście chodziło bardziej o zaspokojenie jego potrzeby mordu i tylko szybkie, bezpośrednie zabijanie go nasycało.

ocenił(a) film na 10
BUNCH

Zakończenie otwarte. Jeśli chodzi o to zszokowanie to wydaję mi się , że SPOILER .... chodzi o tą dziewczynę , która ostatecznie umarła. Sam Stallone mówił , że jak film się przyjmie to będzie 6 część. Dlatego nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy Rambo ginie. Ja obstawiam , że jednak umarł na tym krześle , a ta scena z koniem jest symboliczna. Zwłaszcza , że przed ostateczną bitwą wypuścił wszystkie konie , który odbiegły w nieznane.

ocenił(a) film na 8
kozior

Ja wiem, że krytycy zmieszają ten film z błotem, że dzieciarnia całkowicie go zlekceważy... ale mam to gdzieś. Jestem świadomy niedoróbek i skrótów scenariuszowych, kreskówkowych czarnych charakterów... nie przeszkadza mi to jednak w emocjonalnym podejsciu do serii i bohatera, z którym się wychowałem. I tak, to bardzo smutny film, bo pokazuje że demony przeszłości zawsze cię dopadną, nawet wtedy kiedy odnalazło się pozorny spokój ducha. Cieszy że Stallone pokazał swojego bohatera, który po prostu się zestarzał, że mimo wszystko to człowiek z krwi i kości. Ten film jest dla mnie trochę sentymentalną podróżą w przeszłość, do kina, bohaterów jakich już nie ma. Bawiłem się na seansie świetnie.

ocenił(a) film na 8
robert_28

Podpisuję się pod tym w 100%.

ocenił(a) film na 8
robert_28

Szacun - o to właśnie chodziło w odbiorze tego filmu, trzeba Johnn'a w serduchu nie mieć, żeby nie doceniać tych filmów.

ocenił(a) film na 6
robert_28

Dobrze napisane, polać mu :)

aren_filmweb

czy rambo przezyl?

ocenił(a) film na 10
robert_28

Chyba byłam jedyną kobietą w kinie na seansie :)) Sama dorastałam z Johnem Rambo i Sylwestrem Stallone na ekranie. To prawdziwa przyjemność oglądać go teraz. Film jest bardzo emocjonalny, uczy, że przez całe życie musimy walczyć. Jakkolwiek ciężkie by nie było, nie czeka nas nagroda za cierpienia. Bardzo mi się podobało pokazanie kondyncji obecnego Rambo. Film nie ukrywa, że się starzejemy i tracimy siły. Cudo!

ocenił(a) film na 10
robert_28

I mnie wala te wszystkie oceny bo ten film jest już genialny z uwagi na Sylwestra. Genialny aktor, żyjąca legenda kina na którego filmach się wychowałem i za które go pokochałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones