PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813528}

Rambo: Ostatnia krew

Rambo: Last Blood
6,1 26 870
ocen
6,1 10 1 26870
4,2 8
ocen krytyków
Rambo: Ostatnia krew
powrót do forum filmu Rambo: Ostatnia krew

Doskonałe kino akcji, mocne, męskie, cuchnące potem, bezkompromisowe... A kto uważa inaczej, ten ma dziurę między nogami...

ocenił(a) film na 9
marcinos_77

No ja się wychowałem na "Pierwsza Krew" - chyba ostatnia scena w tym filmie wywarła na mnie taki wpływ ... teraz to "Ostatnia Krew" i też mega zamknięcie całej serii.

robert_28

Kolejny znawca kina akcji! Pierwszy Rambo był dobry, drugi niezły, trzeci i czwarty też. Ostatnia krew to ostatnie dno i bezczelne żerowanie na legendzie. Masz takie pojęcie o kinie jak świnia o lotach w kosmos!

kozior

twardziel-recenzent

yag12

Klasyka VHS pierwszego Rambo ogladalismy po niemiecku u kolegi jeszcze za komuny....nagrywany z niemieckiego SAT1 :)
Potem kazdy chcial byc rambo ..jak wypil 0,7 na zabawie :)

kozior

Wspaniały komentarz. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
Rockstar08

Za gnoja były zestawy zabawkowe z Rambo - plastikowy łuk, strzałki na przyssawki, nóż, czerwona opaska i pistolecik. Dostałem taki w wieku 5 czy 6 lat. Biegało się po chacie i zabijało starych:) Piękne czasy. I jak tu nie docenić tych filmów? Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Krwawe_dziaslo

A ja pamiętam, jak po tym gdy ktoś zdobył pierwszą część na VHS na ścianach w klatce pojawiły się napisy ,,Rambo pomóż policji"

kozior

Chyba milicji

ocenił(a) film na 5
kozior

Pod względem oceny jaką wystawiłem nie bardzo pasuję do tutejszego grona kinomaniaków i mogę narazić się na niepochlebną opinię :-P Jednak jako odwieczny fan Rambo z dzieciństwa od pierwszej po ostatnią mega część z 2008 to muszę przyznać że słabizna. Nie ma klimatu wojny w Vietnamie. Fabuła zupełnie oderwana od poprzednich części. Ale za to oklepana już przez wiele wiele wiele podobnych filmów za którymi również nie przepadam a nie chcę zdradzać tytułów by nie zdradzić za dużo :) Wróciłem właśnie z kina i powiem szczerze nie żałuję biletu i ok 2 godzin życia (ok 30 minut reklam w Multikinie) bo jednak zobaczyć Johna Rambo nawet w kiepskim filmie to zaszczyt ! :D

ocenił(a) film na 8
cpu

Wybacz, ale po zakończeniu 4 części, która jednoznacznie wskazuje na powrót do Stanów, do domu - nie można oczekiwać klimatu wojny w Vietnamie w kolejnej części:) Bardziej doszukiwałbym się nawiązań do części pierwszej, która też działa się w Stanach, wątek osobistego konfliktu i zemsty. Poza tym ten film wreszcie pogłębia wizerunek postaci, nie widzimy go od początku jako maszyny do rozpierduchy, która tylko czeka na pretekst. Gość jest wyciszony, względnie szczęśliwy i wiedzie spokojne życie na starość, choć z traumą i wspomnieniami. To co dzieje, się później uruchamia jego instynkty i skrywaną wściekłość. Fabuła rozkręca się powoli, ale buduje stopniowo napięcie i doprowadza do milutkiej rzeźni:) Nie chciałbym kolejnego filmu wojennego. Wolę osobiste porachunki, zwłaszcza w wydaniu takiego gościa Jak Johnny.

ocenił(a) film na 5
Krwawe_dziaslo

Dla mnie Rambo to weteran wojny w Wietnamie a nie Punisher z Arizony i tu mamy odmienne spojrzenie na całokształt serii. Nie spodziewałem się Kevina samego w domu w wersji dla dorosłych i uprowadzonej 5 i 1/2. Dlatego pozostanę przy swojej dość niskiej ocenie choć Stallone'a nawet i za taki film powinien dostać Oscara ! :)

ocenił(a) film na 9
cpu

Tylko że szczególnie w części 2 i 3 to Rambo był Punisherem tylko z lasu/pustyni. Tutaj wręcz jak nigdy prześladują go wspomnienia z Wietnamu i smutne, że już wiadomo, iż nigdy go nie opuszczą.

A tak dodatkowo Punisher i Rambo mają wiele wspólnego. Jakby do "Born" Gartha Ennisa dać jeszcze Johna Rambo do plutonu Franka Castle, to by pasowało idealnie, biorąc poprawkę na to, że Rambo przeżyje.

ocenił(a) film na 8
RipRoy

Trzeba też brać pod uwagę wiek aktora zgodny z wiekiem granej postaci, to nie mógł być film tak dynamiczny jak poprzednie, bo absurdem zalany byłby kompletnie.

cpu

Właśnie, zasadniczo to Rambo miał być "komandosem" wojskowym. Przeżycie w trudnym terenie. Walka na otwartej przestrzeni itp.

A takie akcje w "mieście" to bardziej... jednostki specjalne SWAT.

No i ci goście z Meksyku to wyskoczyli właśnie jak tacy z jednostki antyterrorystycznej. Broń, ekwipunek, sposób trzymania karabinów, formacja w jakiej się przemieszczali...
A tu ich załatwił jakiś "redneck" (?) po chłopsku ze strzelby, siekierami i maczetami ;)

No i właśnie... "Kevin sam w domu 60 lat później" :)

ocenił(a) film na 8
kozior

Mocny film. Najlepsza część

kozior

Jak widze jaka tutaj jest spolecznosc i fani Rambo to juz mi nie dobrze ;].Zapomnieliscie dzieci z gimnazjum ze Rambo 1,2 to zupelnie inne filmy niz to dno co pokazali w nowszej czesci.Ale widac dzieci musza sie cieszyc byle g..wnem w sklepie dobrze zapakowanym ;].

ocenił(a) film na 8
lavrenzo84

O jej, jesteśmy dziećmi z gimnazjum i jaramy się filmem, którego korzenie sięgają początku lat 80, pomyśl człeku chwilę, po nicku stwierdzam żeś rocznik 84 - to gimbaza nie kuma tego klimatu i wystawia gówniane opinie, bo wolą Johnna Wicka, Avengers i inne bajki, a starzy jak ja, widzą kolejną część historii postaci na której się wychowali. Fim inny niż 1,2 i dobrze, bo i czasy inne i postać już się zestarzała. Oczekiwałeś fikołków, armat, czołgów, śmigłowców, pościgów i demolki to chyba sam zatrzymałeś się w czasach podstawówki.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
lavrenzo84

Chłopaku, mam 40 lat, wychowałem się na Rambo i uważam, że ostatnia część to wisienka na torcie. Taki miał być ten Rambo - prosty fabularnie, trochę na wzór dramatu z części pierwszej i filmu akcji z kolejnych części. Ja jestem syty, oczekiwałem prostej rozrywki i taką dostałem.

darkmeister reaktywacja

prosty fabularnie ?.Czy ty spadles z kosmosu ?.Rambo 1 i 2 byly proste fabularnie ?.Hahaha.Nie rozsmieszajcie mnie takimi textami.Z rambo 1,2 jest jak z Terminatorem 1,2.Wszystko pozniej to dno i nie porozumienie.Znawcy Rambo ? hahahahaha

ocenił(a) film na 10
lavrenzo84

Stary, naucz się pisać najpierw po polsku, bo nie mogę połapać się w Twojej składni i interpunkcji.

darkmeister reaktywacja

nie mozesz polapac, bo jedyne co mozesz polapac to bezmozgie filmy dla bezmozgich ludzi jak ty ;].Co w zyciu chyba niczego nie moga polapac ;].Powodzenia i pozdrawiam ;]

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
lavrenzo84

Dla mnie a oglądałem rambo za Dzieciaka i później . I zawsze go oglądałem jak trochę dramatu i akcja tyle

ocenił(a) film na 10
darkmeister reaktywacja

A mnie się podobało. Każda część Rambo to film emocjonalnie ciężki w odbiorze. Nie jest ani płytki ani prosty. Ostatnia część taka powinna być. Prawdziwa. Starzejemy się, tracimy siły, przeżywamy niełatwe życia.

ocenił(a) film na 8
kozior

Mam nadzieję, że doczekamy się jeszcze jednego filmu z Rambo zakończenie pokazuje, że można to jeszcze pociągnąć Rambo ponownie wyrusza w drogę, z resztą sam Sly mówił że chętnie zrobi kolejną część.

Kinomaniak_616

Ta część miała być ostatnia, stąd "OSTATNIA krew", fabuły zero, napięcia zero, w BO flop, więc kontynuacji nie będzie i bardzo dobrze, bo jakby to wyglądało? John likwidujący dzieciaków, którzy podkradają warzywa i owoce na bazarze lub w markecie? To jest już flak, ale widać, że megalomania Sly'a nie pozwala mu poprzestać i będzie niszczył postacie, które wykreował przed laty lub upadlał się w gniotach. Widać lub gratkę w błotku.

PanKracjusz

Ale to chyba niestety... norma?
Który z gwiazdorów tak odpuścił na starość? Który desepracko nie chwyta się tego, że mimo że stary to jeszcze może grać tych co za młodu?

Schwarzenegger to chyba będzie niedługo grał 'zardzewiałego' terminatora.
Bruce Willis też nie odpuszcza.
Tom Cruise wciąż jest najlepszym agentem na świecie (chociaż on to chyba od nich młodszy).

Oni żyją w swoich głowach światem gdy byli wspaniali. A producenci pewnie jeszcze ich podpuszczają, że wciąż mogą.

rhotax

Jeśli chodzi o jakieś głośne i ciągle kojarzone nazwiska to nikt nie przychodzi mi do głowy kto, by się wycofał biorąc pod uwagę filmy akcji czy sensacyjne. I pewnie jest tak jak mówisz, że Ci wierzą, że jeszcze mogą, a producenci dodatkowo odpowiednio ich urobią miłym słowem i niektóre produkcję są totalnie na siłę i to czuć niestety.

ocenił(a) film na 3
kozior

https://www.youtube.com/watch?v=4LrRgHyo7ZU

kozior

Skoro nie masz dziury to którędy robisz kupę?

ocenił(a) film na 9
IronSabbath

Zapewne długo myślałaś nad tym komentarzem, dlatego muszę cię zasmucić...ani to dowcipne, ani błyskotliwe...

kozior

Dostosowałam poziom żartu do Twojej wypowiedzi.

ocenił(a) film na 9
IronSabbath

A mamie naskarżyłaś, że pan na filmwebie brzydkie rzeczy pisze...?

ocenił(a) film na 9
kozior

Święta racja :)

ocenił(a) film na 10
kozior

wszystko zajebiście tylko nie wiadomo czy na koniec umarł czy nie.Jak miał siłe wyciąć serce temu alfonsowi to zakładam, że przeżył.

ocenił(a) film na 6
Eazy96

To obejrzyj film do konca i bedziesz wiedzial..

ocenił(a) film na 10
lucasupermario

ostatnia to jak siedział na tym bujanym krześle i dalej niczego dosłownie nie pokazali czekam na podpowiedz.

ocenił(a) film na 6
Eazy96

Ostatnia scena pokazuje ja wsiada na konia i odjezdza....czasem warto czekac do konca napisow..:)

ocenił(a) film na 10
lucasupermario

myślałem że jak zapaliły się światła i pani wchodzi to koniec seansu i trzeba opuścić sale.To nie fair.

ocenił(a) film na 10
kozior

Nie rozumiem tego narzekania na film przez malkontentów. Czytając co niektórych zastanawiałem się czy iść do kina ale na szczęście ich olałem, nie pierwszy raz zresztą. Film jest świetny, mocnego zakończenia oczekiwałem od serii pod tytułem Rambo w którego wciela się mój pierwszy idol, aktor, którego pokochałem w latach swojej młodości kiedy to z wypiekami na twarzy oglądałem pierwsze części Rambo lub Rocky. Ten aktor to legenda a film jest świetny a do tego bardzo mocny i brutalny. Na końcu zakręciły mnie się łzy, to już koniec Rambo, który towarzyszył mi zawsze. Zresztą, nawet jeżeli film ma jakieś wady to nie ma ich Stallone dla którego zasiada się do oglądania tego filmu. Takiego aktora już nie będzie, nie dla mnie...dla mnie on jest nr 1.

marcinos_77

czy rambo to przezyl? chyba trudno powiedziec

ocenił(a) film na 4
marcinos_77

Bardzo,bardzo słaby film,nie wiem jak można być nim zachwyconym.Słaba praca kamery,słaba gra aktorska,scenariusz również nie powala,dialogi lekko ocierają się o niezamierzoną parodię(pompatyczne przemowy),główni antagonisci wręcz papierowi,za krzty charyzmy....

kozior

I tak masz dziurę, nie czuj się lepszy

ocenił(a) film na 4
kozior

Żałosne.

ocenił(a) film na 9
MyNameIsDeath

Twoje życie...? Nie wiem, nie znam, nie oceniam...

ocenił(a) film na 3
kozior

Ty chyba dobrego kina akcji nie widziałeś. Plytki, miałki, bezsensowny. Nic tu się nie klei. Najsłabsza część i oby ostatnia.

ocenił(a) film na 9
cacodemon666

Jak zarzucasz płytkość filmowi akcji, to zrób to dla wszystkich i nie pisz już tutaj nic więcej, panie głęboki...

użytkownik usunięty
kozior

Chowałem się na rambo1, rambo2 itp
I moja ocena bedzie taka.
Do tamtych czesci z checia wracam.
Do tej jednak nie wroce!!!
I tak, tak, tak. Podobala mi sie akcja w tunelach. moglbym ogladac cale 100 minut takiej napierdalanki.
Chcialbym też, zeby tak wygladali avengersi dla doroslych. Wtedy poszedlbym do kina.
NIemniej caly film, nie przemowil do mnie. I moge sobie byc, kim tam autor watku mnie okresli, ale jestem ogolnie zawiedziony. Przedewszystkim , zbyt dlugo czekasz na akcję.
Wstep - porwanie- chec zemsty- rekonwalescencja - wstep do zemsty - i dopiero zemsta główna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones