PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490479}

Rango

6,8 53 234
oceny
6,8 10 1 53234
6,3 15
ocen krytyków
Rango
powrót do forum filmu Rango

Czy ktoś to zauważył? Na samym początku, kiedy podmuch powietrza przerzuca Rango
między samochodami, w pewnym momencie miota go na szybę fury, którą prowadzi Hunter
S. Thompson, a z tyłu siedzi jego zmelanżowany prawnik :)

Bear_With_Attitude

Też to zauważyłem jak rango ląduje mu na przedniej szybie ma na głowie uśmiechniętą buźkę (symbol kwasu) a potem to mu się rozpada i Hunter widzi jaszczurkę to taka aluzja do Las Vegas parano gdzie Thomson po kwasach widział jaszczurki taki akcent

ocenił(a) film na 8
Bear_With_Attitude

Z odniesien do filmow z Deppem mozna wymienic jeszcze kwestie "Who am I? I am nobody" (Dead Man) kiedy Rango ma zamiar przejsc na druga strone drogi, oraz moment kiedy bohater jest 'niesiony' na grzbietach karaluchow, czy co to tam bylo ;d (w jednej z czesci Piratow~ byla podobna scena).

Ktos przyuwazyl cos oprocz powyzszych? :D

ocenił(a) film na 6
enspirate

Watek brakujacej wody wydaje sie byc zywcem wyjety z filmu "Chinatown". Nawet czarny charakter (staruszek na wozku, nie pamietam kim on tam byl. burmistrzem?) jest ludzaco podobny.

ocenił(a) film na 9
gramofon8

Zgadza się, sparalizowany żółw to Noah Cross z filmu Polańskiego (ubrany tak samo jak John Huston). Aczkolwiek w "Chinatown" szwarccharakter nie był burmistrzem Los Angeles, jedynie byłym wspólnikiem prezesa miejskich wodociągów.

enspirate

Nawiązania do Las Vegas Parano i Arizona Dream najlepsze, ale przy tych do Piratów też umierałam ze śmiechu :) cudowna bajka dla nieco starszych :D

Bear_With_Attitude

Podobno jest mega duzo nawiazan do filmow. Ja zauwazylem jescze motyw z latajaca ryba (koszmar Rango na poczatku filmu), ktory jest nawiazaniem do Arizona Dream z Deppem

ocenił(a) film na 5
Bear_With_Attitude

taak zauważył, ale i tak najbardziej mnie rozwala cameo wirtualnej podobizny Clinta Eastwooda "spirit of the west" ;D

DLoN92

Wiem, ze takie rzeczy lepiej samemu wyłapywać, ale na imdb jest lista powiązań filmowych - http://www.imdb.com/title/tt1192628/movieconnections ;)

Manutd1892

Zepsułeś całą zabawę. :/
Mi się w oczy rzuciły poza powyższymi:
pościg w kanionie - "Gwiezdne wojny"
tytuł - "Django"
motyw z pojedynkiem o 12:01 - o ile dobrze kojarzą chyba z "Szybcy i martwi"
rozbicie terrarium - motyw muzyczny z "Incepcji"

Pete

Mi się najbardziej podobał motyw pościgu w kanionie, kiedy nietoperze porwały Rango a on między pociskami latał jak w balecie i ta muzyka klasyczna :) Przypomniało mi to scenę z drugiej części "Piratów z Karaibów". Oczywiście te dwa filmy oprócz Deppa łączą reżyser i kompozytor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones