PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186641}

Resident Evil: Zagłada

Resident Evil: Extinction
6,7 83 907
ocen
6,7 10 1 83907
5,7 7
ocen krytyków
Resident Evil: Zagłada
powrót do forum filmu Resident Evil: Zagłada

Przepadam ogólnie za tą serią filmów. Uważam, że są świetne. Wszystkie mają fajny klimat(aczkolwiek zupełnie nie straszy) i niesamowite końcówki(po każdej występuje sporo niedomówień). Może dlatego mam takie zdanie ponieważ nie spodziewałem się: Night of the living Death albo napięcia z gier RE2/3. Wiedziałem, że autorzy raczej pójdą w stronę filmu akcji i mutantów. Moim zdaniem wyszło świetnie, choć film bez wszechmocnej Alice też bym z chęcią zobaczył.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
yersis

No sory, ale 10/10 temu filmowi dać nie można.
10/10 to arcydzieło, które zapada w pamięć i zmusza do refleksji.
Czy ten film zmusza do przemyśleń? Chyba, że do przemyśleń na temat koloru krwi zombiaka...
Czy zapada w pamięć? Raczej nie, zwykła sieczka.
Czy ma przesłanie, przekazuje wyższe wartości? No może przyjaźń, niczego więcej się nie dopatrzyłem.
Ja dałem 6/10

ocenił(a) film na 8
Eagle_

Prawda, również jestem fanem serii, lecz żadna z kolejnych części nie dorówna jedynce.

ocenił(a) film na 9
yersis

Zgadzam się. 10 nie dałam, bo rzadko daję ale film jest rewelacyjny tak jak 1. Dwójeczka troszkę słabsza.
6pkt. to zdecydowanie za mało. Film jest świetny. Mi zapada w pamięć bardzo, bardzo mocno i głęboko. Podobnie jak Underworld. I nie oszukujmy się. Na filmwebie jest tak, że tylko dramaty mogą mieć ocenę powyżej 8, a ja się pytam dlaczego. Akurat dramatów nie cierpię i dla mnie większość z nich zasługuje co najwyżej na 5. A RE czy Underworld to są filmy na minimum 8.

Obie serie mogę oglądać parę razy. Nie nudzą się.

Mila świetna jak zawsze, uwielbiam ją.

Właśnie leci 3 na HBO, włączyłam i zamierzam obejrzeć.

monikaa13

To nie jest etykieta samego Filmwebu, a raczej środowiska filmowego, w którym dramaty niemal zawsze są wyżej cenione od innych gatunków. Nie zmienia to jednak faktu, że są pewne klasyki w ramach gatunków, które i tutaj są wysoko cenione, np. "Szczęki", "Obcy", "Leon Zawodowiec", "Naga broń".

Osobiście ja również bardziej preferuję filmy, w których bohaterowie są zarysowani bardziej wiarygodnie, konsekwentnie i uwikłani w jakąś interesującą sieć zależności, a sam obraz zdaje się o czymś mówić, ale zawsze wyżej cenię filmy, które ubierają to w ciekawą, zajmującą formę (SF mówiąc jaśniej ;)). Ja po prostu ani pierwszej, ani tej części "Resident evil" (drugiej nie widziałem) nie uważam za filmy wyjątkowe. Pierwsza dobra, ta taka sobie, arcydziełami w moich oczach nigdy nie będą.

yersis

...



Ale naprawdę dobra kontynuacja!:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones