PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186641}

Resident Evil: Zagłada

Resident Evil: Extinction
6,7 83 906
ocen
6,7 10 1 83906
5,7 7
ocen krytyków
Resident Evil: Zagłada
powrót do forum filmu Resident Evil: Zagłada

Sprawdzmy jak oceniaja ten film widzowie, ktorzy nie mieli kontaktu z grami. Jak wiadomo gracze zmieszali go z błotem...

Jak oceniasz ten film w skali 1-10?

użytkownik usunięty

Jako jedna z osób, które dały 10/10, chciałabym tylko dodać, że oceniam w ten sposób całą tę filmową serię (więc nie sądzę, żeby ponowny seans jakoś drastycznie zmienił moją ocenę, chyba, że na 11/10) i to przede wszystkim za klimat, którego zdaniem niektórych w tych filmach brakuje. Wszystko zależy od tego, o jaki klimat komu chodzi. Klimat gry to to raczej nie jest. I (dla mnie) dobrze! Spędziłam sporo czasu patrząc, jak brat gra w RE, ale się nie wciągnęłam. Sama grać nie mogę. Dysfunkcja mózgu albo błędnika. Strzelanki (ze względu na animację, a nie fabułę) przyprawiają mnie o ból głowy. :-(

ocenił(a) film na 10
Wilkinson

Jak dla mnie to jedyny film który mogę często ogladać bo dla mnie jest
tak doby Z gra styczności nie miałam jak dla mnie za wszystkie części
10/10
Chłopak graczem był i podobnie ocenia 10/10

ocenił(a) film na 8
ah_jo

Też dałem dychę, film ma świetny klimat i niezła muzykę. W grę kiedyś pykałem u kolegi, ale nie za długo.

użytkownik usunięty
Wilkinson

Tak, jak w przypadku pozostałych części: 10/10!

A całej serii dałabym dodatkowo wyróżnienie za konsekwentną kolorystykę (1 - Czerwono/Stalowa; 2 - Niebieska; 3 - Żółto-Brązowa), rewelacyjną muzykę i fantastyczną obsadę.

ocenił(a) film na 10
Wilkinson

Nie miałam styczności z tymi grami, a całą serię Resident Evil oceniam na 10/10. Niech kto mówi co chce, ja uwielbiam ten film, bo ma świetny klimat.

ocenił(a) film na 10
Wilkinson

Wszystkie filmy z serii Resident Evil, które dotychczas się ukazały oceniam 10/10. Mają świetny klimat, efekty specjalne, wspaniała gra aktorska, ścieżka dźwiękowa też wymiata... Czekam już z niecierpliwością na 4 część... ;p

Wilkinson

Ta część - inna od dwóch pierwszych swoich "sióstr". I mam do niej sentyment. Najbardziej urzekła mnie muzyka, którą zresztą namiętnie słucham. Fabuła jest ciut inna, wyjaśniła mi ta część kilka niejasności. Mimo wszystko za wiele Alice, końcówka.. cóż, było czuć, że zrobią kolejną część.

Dla mnie mocne 7/10

ocenił(a) film na 6
kaarooo

Idąc na ten film pomyślałem sobie, że pewnie nic ciekawego, ale sobie Milę pooglądam. Już po pierszych scenach (i ostatnich w sumie też)okazało się, że chyba twórcy filmu dokładnie liczą na takich jak ja ;) . Z drugiej strony do końca nie jestem pewien czy filmy z Milą są przewlekłą sesją modelki, czy może popisem umiejętności i sztuki wykorzystana talentu aktorskiego. W każdym razie nie mogę oczu oderwać :)

Wilkinson

ta część jest najgorsza z wszystkih nic z wszystkih cześci osobiście gralem w 1,2,4 i 0 ale i tak 5\10 bo coś tam sie działo

ocenił(a) film na 7
piteraxa1235

gdyby nie tytuł RE to bym dał 3/10 a tak daje 6/10(jestem WIELKIM fanem residenta). Dla tych co dali 10/10 : zagrajcie wpierw w gry, zobaczcie wpierw dwie poprzednie części filmu + Degeneration wtedy wam się otworzą oczy i inaczej ocenicie ten tytuł. Z kultowego horroru zrobili kiepski choć nie najgorszy film sci-fi. Mam nadzieję że czwórka powróci do korzeni

DemonChris21

RE I 4/10, REII 3/10, REIII 2/10 niesty te serie filmow to pomylka bez klimatu;/



ocenił(a) film na 7
tyktys

no wiesz wiadomo że "filmowa" seria RE nigdy nie dorówna klimatem tej "konsolowej" ale z tymi ocenami trochę przesadziłeś, już rozumiem 2/10 dać Zagładzie, ale takie niskie oceny poprzednim częściom ? Polecam RE Dgeneration

ocenił(a) film na 8
DemonChris21

Jak pisałem, grałem w 1,2 i niedawno demo 5. Film był jednym z pierwszych jakie oceniłem na FW, więc wtedy oceny trochę zawyżałem. Mimo to że gra jako horror zawsze będzie lepsza (filmu Cie nigdy nie wystraszy :P), to Zagłada ma taki specyficzny klimat postapo

użytkownik usunięty
strieloqq

Nie wiem, jak to się stało, że moja odpowiedź wylądowała na górze. Fail! :-((

ocenił(a) film na 7

ja np lubię ciężki, mocny i ociekający krwią klimat "konsolowej" wersji RE z dużo lepiej opowiedzianą i złożoną fabułą (RE 0,1,2,3 Nemesis,Code Veronica,4 i już niedługo 5) niż lightowym klimatem i naiwną fabułką "filmowej" serii (nie liczę genialnego RE Degeneration)ale jak kto woli

DemonChris21

Osobiście przechodziłem tylko RE 2, Leonem i Claire, oraz RE 3 (Jill Valentine, innego wyboru nie ma). Co do filmu moje oceny brzmią następująco: RE 1 7/10, RE 2 6/10, RE 3 5/10. Niestety z każdą częścią coraz gorzej ;/. Największą przyjemnością była dla mnie gra w RE 2, ludzie ten klimat i muzyka (grać najlepiej w nocy), coś niesamowitego! Pozdrawiam wszystkich fanów Residenta :).

ocenił(a) film na 8
Wilkinson

Moja ocena dla tego filmu to 10/10.
Ze wszystkich części ten podobał mi się najbardziej. 2 jest taka sobie; brakuje mi w niej atmosfery grozy, nie ma już tego napięcia, co w 1 części, natomiast 3 zachwyciła mnie efektami specjalnymi, kontynuacją historii ze wcześniejszych części (pomimo, że nie było już wątku Angeli, której postać wydawała się kluczowa w 2).
Dla mnie jedne z większych plusów tego filmu to kolorystyka obrazu, kostiumy, oraz możliwości gł. bohaterki i oczywiście dobrze trafiona obsada aktorska.

ocenił(a) film na 10
Wilkinson

jestem fanem zarowno gry jak i filmu kazda czesc gry roznila sie od poprzedniej klimatem akcja i fabula nie ma dla mnie lepszej seri gier z gatunku survivar horror (poza silent hill ktory jest dla mnie na rowni jezeli idzie o gre) film takze bardzo mi sie podobal kazda z czesci wprowadzala cos nowego fakt jedyna kwestia laczaca tak naprawde film z gra byly zabie :P ale powiedzcie szczeze gdyby zrobili perfidnego klona (jak to bylo w przypadku silent hill'a ktory jako film byl dla mnie nudnym kiczem ) bylo by takie ciekawe ?? ogladac cos co juz sie znalo z ekranu monitora tylko ze tym razem nie mieli bysmy joysticka czy klawiatury przed soba ja zarowno serie filmow jak i gier oceniam 10/10 i jeszcze wiele razy zapewne powroce do tego filmu jak i gry pozdro dla fanow

Wilkinson

To miłe, że w sondzie dla tych, którzy nie mieli styczności z grą wypowiadają się fani gry... ;)

Nigdy nie grałem w żadną z części "Resident evil" i w ogóle dosyć rzadko grywam.

Pierwszą część uważam za dobrą sieczkę i pewnie w pięciostopniowej skali wystawiłbym jej 2 lub 3. Wiele rzeczy mi się w niej podobało z klimatem, komputerem, efektami, muzyką, potworem i dwiema seksownymi bohaterkami na czele.

Drugiej części nie miałem jeszcze przyjemności obejrzeć.

Tą część oglądałem beznamiętnie. Moce bohaterki są już dla mnie zbyt przesadzone (jej nadnaturalna zręczność w pierwszej części mnie nawet lekko drażniła), a finałowy pojedynek był niezbyt efektowny. Wiele osób ginęło, a na mnie to jakoś nie robiło wrażenia. Doceniam tylko walory plastyczne filmu - nota 2/5, ale słabsza.

ocenił(a) film na 8
Khaosth

Biorąc pod uwagę całą trylogię to 2 część była jakaś taka najmniej do mnie przemawiająca. Pierwsza odsłona to fajny survival, a do 3 mam sentyment bo to kino postapokaliptyczne. No i siadając do oglądania nie wymagam od tego filmu zbyt wiele może dlatego nie jestem specjalnie zawiedziony. Ocena dla całości 7/10.

ocenił(a) film na 8
Wilkinson

I część rewelacyjna i najbardziej mi się podobała;) dałam 9/10
II bardzo dobra, ale jakos z całe serii podobała mi się najmniej. 8/10
III gorsza od I, lepsza od II. 8/10.

Moja ocena;D w gre nigdy nie grałam.pozdro.;D

ocenił(a) film na 7
immortal_17

Grałem bardzo krótko w RE3, bo po prostu się bałem, później dużo więcej w 5 część. Film mi się bardzo podobał, w ogóle się nie wynudziłem, właśnie tego oczekuje od filmu akcji. Lepszy niż poprzednie części, sceneria super, szkoda że nie było sceny tak zwanej "defense" gdzie typowo by się bronili zabunkrowani/zabarykadowani w tej osadzie gdzie zajeżdża konwój, przed wielką hordą zombie, wyżynając ich z karabinu maszynowego zasilanego taśmą. To by było świetne, coś ala scena z najnowszego rambo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones