PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111241}

Ruchome słowa

Um Filme Falado
5,0 603
oceny
5,0 10 1 603
3,7 3
oceny krytyków
Ruchome słowa
powrót do forum filmu Ruchome słowa

Właśnie skończyłam oglądać. Nie jest to raczej film, do którego będę wiele razy wracać, ale jest na swój sposób magiczny. Dla mnie, jako miłośniczki historii, podróży morskich i innych kultur był to naprawdę ciekawy obraz. Może trochę przegadany, może komuś wydać się kosmicznie nudny.

Dla mnie jest to kino drogi, choć może trochę nietypowe i pokazane w nieco inny niż zwykle sposób. Zakończenie wytrąciło mnie z równowagi (po ponag godzinie spokoju), ale wydaje mi się, że świetnie podsumowuje ono "drugie dno" filmu, jeżeli mogę tak to nazwać. Właśnie to, co spotkało wszystkie kultury, o których Rosa Maria opowiadała córce. No i lalka... Jak na wspomnianej w jednej z opowieści wojnie w obronie tego, co kochamy.

Złapał mnie nostalgiczny nastrój. Mocne 7/10

użytkownik usunięty
KARO

Jakby dialogi były na przyzwoitym poziomie, to mógłby się w całości toczyć przy kapitańskim stoliku. Mina Malkovicha w ostatniej scenie jakby zdaje się mówić "Co myśmy nakręcili? O jaka piękna katastrofa...".

o to to - śwetnie powiedziane! :)

ocenił(a) film na 7
KARO

Jestem świeżo po obejrzeniu filmu i... końcówka rzeczywiście zamurowała mnie!
Poza tym też podobał mi się film z wielu względów. Bogata i na swój sposób z zainteresowaniem opowiedziana i pokazana historia... świata, bardzo interesujące i dobitne rozmowy przy stolikach.
No i... ta końcówka, która też ma swoją wymowę.
Rzeczywiście... słowa Eleny o jej języku to prawda. Dopiero przy okazji filmu dotarło to do mnie.

ocenił(a) film na 1
KARO

[świetnie podsumowuje ono "drugie dno" filmu]

z całej Twej wypowiedzi zgadzam się tylko ze słowem "dno" :)

ocenił(a) film na 5
ildfluer

niestety nie byłam normalnie w stanie przebrnąć przez ten film. Miejscami na prawdę fajny, ale Malkovich chyba żałował, że wziąć udział w tym filmie. Miałam go ściągniętego jakieś kilka lat temu, ale obejrzałam dopiero teraz....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones