PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539509}
6,3 311 242
oceny
6,3 10 1 311242
5,8 37
ocen krytyków
Sala samobójców
powrót do forum filmu Sala samobójców

Emo żenada

ocenił(a) film na 1

Nie widziałem tego filmu i nie bardzo mam ochotę go oglądać. Już z daleka, śmierdzi emo bzdurą. Może jestem mało tolerancyjny ale jak widzę faceta w makijażu to dostaję mdłości. Sam tytuł mówi o tym, że to film o emo (samobójstwo - pragnienie każdego emo pajaca). Filozofia emo to utopia w czystej postaci. Płaczą, myślą o samobójstwie i się tną... Wszystko robią na pokaz, tak na serio to nie chcą się zabijać ale mówiąc o tym i tnąc sobie skórę na nadgarstkach, szokują i zwracają na siebie uwagę. Ponadto manifestują swą inność, makijażem i kretyńskim ubraniem.
Poza tym, Polacy już dawno przestali robić dobre filmy...

ocenił(a) film na 8
Azrael_9

Dokładanie ludzie. Jak to ktoś napisał wyżej - ogarnijcie się.
Nie rozumiem, jak można oceniać film, którego się nie oglądało, ale jeżeli sądzi się, że zasługuje na ocenę 1, to nie można po prostu go nie pooglądać i nie oceniać? Tak by chyba było najprościej i najsprawiedliwiej.
I tak samo nie rozumiem, dlaczego tak nienawidzicie emo. Ja sama wolę nie mieć z nimi zbyt dużo wspólnego, ale na Boga, to też są ludzie! I to, że główny bohater jest emo, wcale nie znaczy, że film od razu jest do bani. Nie wiem, nie oglądałam, ale jak będzie w kinach to na pewno na niego pójdę.

użytkownik usunięty
Azrael_9

Dla mnie też subkultura emo, czy jak to nazwać, jest trochę śmieszna, ale w głowie mi się nie mieści, że można ocenić film ( i jeszcze analizować jego treśc!-absurd), jeśli się go nie widziało, to naprawdę jakiś kosmos. A na marginesie D. Bowie, B. Molko, czy nawet
F. Mercury tez się malowali, co nie czyni z nich 'idiotów', ogarnijcie się, naprawdę.

ocenił(a) film na 10

dla tych co mówią o EMO jak o debilach:
ludzie "emo" czyli tacy, którzy nie chcą życ, tną się, placzą, ich zycie ma ciemną barwe mają tzw depresję, a depresja to choroba, którą się NORMALNIE leczy. Traktując takich ludzi jak "innych" sami pogłębiacie ich stan psychiczny! Nie myśleliście tak o tym?! Powinniśmy pomagać takim ludziom, a nie się z nich wyśmiewać, krytykować i wprowadzać i ch do głębszego dołka!!!!

użytkownik usunięty
emilka1233

Jasne i w depresji później są w stanie robic sobie głupie zdjecia i dawać na rożne portale... daj spokoj, akurat nie wiedzą, co to prawdziwa depresja. Ale temat akurat nie o subkulturach, tylko o ocenianiu filmu, którego sie nie widziało:)

ocenił(a) film na 1
emilka1233

Nie prawda. Co za oszustwo. Powiem tylko tyle: SZATAN ZJADŁ CI MAMEEEE

ocenił(a) film na 3
emilka1233

Ty się z Tobą na całej linii nie zgodzę, ludzie którzy mają depresje a emo to dwa odmienne bieguny, moja kuzynka miała depresje i wierz mi nie zakrywała twarzy idiotyczną grzywką i nie malowała się na czarno, nie będę rozwodził się nad przyczynami jej depresji bo to jej sprawa, zgodzę się trzeba pomagać ludziom z depresją ale z prawdziwą depresją a nie robieniem z siebie ofiary losu na pokaz tylko po to żeby wzbudzić litość, i właśnie dlatego nie zamierzam pomagać pajacom którzy sami mogliby się ogarnąć i żyć jak ludzie.

emilka1233

Światopogląd i pochodzenie Emo powstało jako reakcja na agresywny i materialistyczny styl życia amerykańskich raperów. Dotyczy to głównie popełniania przestępstw, zażywania środków odurzających, powierzchowności, braku okazywania uczuć oraz konsumpcjonizmu. Sprzeciw ten objawia także w modzie - czyste, schludne, obcisłe ubrania, nakładanie makijażu oraz zadbane fryzury będące zaprzeczeniem luźnego, ulicznego wyglądu gangsterów. Emo stanowi swoiste połączenie gothic metalu (mroczny wizerunek, głęboka duchowość) i punku (krytyczne podejście do świata, poczucie braku sensu jednak bez nihilizmu i anarchizmu), ale znacząco różni się od obu tych subkultur. Niektóre elementy emo, jak np. wegetarianizm, abstynencja od alkoholu i tytoniu oraz wyzbycie się agresji nawiązują do światopoglądu straight edge, jednak nie zawsze się z nim utożsamiają. Ruch emo zawiera pewne cechy XIX-wiecznej filozofii romantycznej, takie jak akcentowanie uczuć i emocji, nastawienie na przeżycia wewnętrzne, indywidualizm a zwłaszcza werteryzmIstnieje także STEREOTYP wiecznie nieszczęśliwego emo, płaczącego i okaleczającego się.

j_sandomierska

To po pierwsze, bo muszę przyznać, że jak byłam młodsza to bardzo interesowałam się subkulturami i denerwuje mnie fakt, że są one źle rozumiane i często ludzie wypowiadają się na ich temat tylko ze znanych im stereotypów. Po drugie naprawdę uważam, że ocenianie filmu bez jego zobaczenia jest raczej nieodpowiednie. Co do samego aktora (którym ja jestem zachwycona, bo nie spodziewałam się takiego poziomu gry aktorskiej, a mogę powiedzieć, że jakąś tam minimalną wiedzę mam;]) to masz prawo oceniać jego grę tylko mam pytanie czy widziałeś z nim jakikolwiek film po którym masz taką opinię? Jeśli chodzi o film Azrael_9 to rozumiem Twoje nastawienie do niego, ale jednak radziłabym iść na ten film, bo naprawdę to jedna z lepszych polskich produkcji :) To tyle z mojej strony.

ocenił(a) film na 7
emilka1233

Stereotypy nie powstają bez przyczyny, aczkolwiek jednak nadarzają się sytuacje, gdy nie mają potwierdzenia w rzeczywistości.
Też mnie to denerwuje, albo ktoś przesłucha nie do końca jeden album zespołu danego gatunku i wielki fan.

ocenił(a) film na 7
Azrael_9

omg jak mozna oceniac film i narzekać nie widząc go. nie rozumiem Twojego podejscia ;0 emo, sremo, ja tez nie lubie, ale film chetnie zobacze i wtedy się wypowiem czy był dobry czy nie.

ocenił(a) film na 7
doroti

autorze tematu,a czy obejrzał byś ten film gdyby głównym bohaterem nie był chłopak emo tylko jakiś dres,punk czy jakikolwiek inny przedsawiciel innejsubkultury?

ocenił(a) film na 1
issa1900

To, że główny bohater jest emo, sprawia, że mam jeszcze mniejszą ochotę na oglądanie tego filmu.
Nie wierzę w to, że Polacy zrobili dobry film...
Może i racja, oceniłem film na 1 i nie jest to sprawiedliwe ale czego mam się spodziewać po tej produkcji?

Azrael_9

Azrael_9 przyznałeś że nie jest to zbyt sprawiedliwe - szacunek za to :) ale przecież nic straconego - weź skasuj tę ocenę, obejrzyj film - w kinie czy sobie ściągnij (choć na kompie pewnie ogląda się beznadziejnie ten film) i po prostu wtedy daj mu 1/10 - będzie sprawiedliwie :) serio, stary, pomyśl, że to w sumie nasz polski film i o tym jakie to czasem smutne, że tak plujemy sami na siebie, a tu pojawia się wreszcie film, który ma jakąkolwiek szansę wnieść coś nowego na świecie.

Azrael_9

główny bohater NIE JEST EMO!!! on wygląda tylko jak emo w jednej scenie. to nie jest film o życiu stereotypowego emo tylko chłopaku z problemami, które mogą dotyczyć kazdego nastolatka, bo zawsze może sie znaleźć ktoś kto nakręci nas w jakiejs glupiej sytuacji i zmienic nasze zycie w piekło

ocenił(a) film na 8
Azrael_9

Też miałem takie podejście jak Ty, poszedłem do kina i nie żałuję. film dobry :) Polecam

Azrael_9

Właśnie wróciłam z premiery tego filmu. Jestem pod wrażeniem. Nie interesują mnie animacje komputerowe lecz sama fabuła filmu. Świetna gra aktorów- Pieczyński, Kulesza - rewelacja. No i ten młody chłopak - bardzo dobry. Super muzyka. Uważam, że to fantastyczny debiut reżyserski. Nie przeszkadzają mi pomalowane oczy bohatera, wprost przeciwnie, gdyby nie miał makijażu byłby może mniej przekonywujący. Nie znam sie na kulturze młodzieży, bo mam już więcej niż 18 lat, wychowałam dzieci i na szczęście uniknęłam takich problemów, jak rodzice głównego bohatera. Film polecam .To, że go zobaczycie wcale nie znaczy, ze jesteście emo lub gejami. Głosy krytyki zostawicie sobie po obejrzeniu.

salhira

Po przeczytaniu wszystkich postów, które było arcytrudne,bo zachowujecie się jak prawdziwi politycy - ale przeciwnych opcji, bluzgacie na siebie i parchacie....to głos salhira wydaje się być najjaśniejszą prawdą na niebie. I wielkie dzięki że napisałaś ten post.
I mam jeszcze prośbę. Postudiujcie troche lektury, badań nad emo....bo jeśli ktoś myśli że gdy chłopak/dziewczyna się tnie to jest od razu emo, to się grubo myli. I vice versa...nie każdy emo się tnie. A emocjonalność wykazywana przez emo nazywacie gejowatością??? Czuje się jakbym mieszkała w prehistorii, gdzie prawdziwy samiec śmierdział potem i przynosił mięcho do jaskini. MYŚLCIE!!!!!!!!!

Azrael_9

Przynajmniej masz rację, co do tego, że jesteś mało tolerancyjny:-)

ocenił(a) film na 9
Azrael_9

Są ludzie i parapety..

ocenia film którego nie widział !! niezły koleś.. hahaha
niestety duzo takich, daja 1 bo polski

Azrael_9

Jaki zwyczajny nastolatek ma najładniejszą dziewczynę w szkole i kase na ciuchy, gadżety i tym podobne? ŻADEN. Młodzież z kasą to przedstawiciele szkolnych elit.

ocenił(a) film na 6
Azrael_9

Radziłbym jednak najpierw obejrzeć film, później komentować.

ocenił(a) film na 6
BelzeBoobies

Lepiej obejrzeć później oceniać. Kto wie może nawet dasz 3 :P A subkultura zwana "emo" nie istnieje. Jeżeli już to Scene a to i tak tylko wygląd, styl a nie charakter człowieka. Jak zobaczyłbyś faceta w glanach to byś zaczął martwic się o swojego kota? Trochę tolerancji i myślenia ludzie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
Azrael_9

oceniac film nie ogladajac go to zenada.To tak jak nie zjesc obiadu u tesciowej bo jej nie lubie;).Szkoda mi takich ludzi twojego pokroju.Nikt by nie jechal po Tobie jakbys obejrzal film i dal 1,ale w tym przypadku to dziecinada.

Azrael_9

zgadzam się z tobą, jak wiemy polacy robią filmy tylko takie żeby trzepac kase , czyli głównie lektury, filmy historyczne, coś aby szkoły się skusiły.. ktoś znalazł jeszcze jedny dobry punkt zaczepienia subkultury ,a jak ktos zauważył,tego cholerstwa się szerzy, i dla mnie osobiscie to jest chore , koles ktory sie maluje, to jest tragedia...i jestem na nie ! polacy powinni przestac robic filmy!

ocenił(a) film na 3
potente

lepiej oglądać made in china czyli hollyshit...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
TheDymeR

oglądałem, tego filmu nie musimy się wstydzić :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
LeeHarveyOswald1986

jedna z głupszych wypowiedzi

ocenił(a) film na 9
surykatka_filmweb

jaki autor, taka wypowiedz ; )

ocenił(a) film na 9
Azrael_9

Nic nie mam do Emo chodziarz czasami drażnią mnie swoim wyglądem, ale nie ocenie filmu na 1 gdyż go nie oglądałem. Tylko największy KRETYN mógłby dać 1 jeśli nawet film nie miał swojej premiery. Póki co kiedyś na pewno obejrzę ten film dawno nie widziałem polskiego thriller ;)

ocenił(a) film na 8
Spinel

Taak... najlepiej bedzie jeśli zakończy się tą dyskusję. Wszyscy wszystkich pięknie pojechali. A o gustach się nie dyskutuje podobno ;] A na film a jakże, pójdę. Bo zbyt długo czekam już na coś polskiego, co idzie w parze z dobrym smakiem i jest na "poziomie"

ocenił(a) film na 7
Spinel

sorki wtrącę się ale mi ich wygląd najbardziej sie podoba
a co do filmu to nie mam zdania bo jeszcze go nie widziałem jak ko obejrze to będę sie wypowiadał

ocenił(a) film na 6
Azrael_9

A czy nikomu nie wpadło do głowy, że tak zwani emole, to po prostu ludzie z problemami, którzy nie mają komu o tym opowiedzieć? Uważam, że ten film może być dobry, w przypadku jeżeli ktoś chce zrozumieć takie osoby. Jeżeli nie chcesz, to chociażby się waliło i paliło nie pójdziesz. Poza tym jak można się wypowiadać na temat filmu, którego nie dość, że się nie rozumie (tego dlaczego powstał), to jeszcze nie chce się oglądać. Po prostu gratuluję inteligencji Autorze!

ocenił(a) film na 6
Azrael_9

zapraszam do zaznajomienia się z wyrażeniem - "nie oceniaj książki po okładce".
Dzisiaj czytałam wywiad z reżyserem filmu i opowiadał o jego powstaniu i fabule całkiem sensownie.
Radzę nie komentować i oceniać, jeśli się nie ma pojęcia o czym jest film, jak i dlaczego powstał jeśli porusza problemy społeczne i nie zniżania ocen tylko ze względu na złe nastawienie do tematyki jaką porusza.
To dopiero jest ocena żenada

ocenił(a) film na 3
Azrael_9

To taki malutki off-top ale nie mogę się powstrzymać bo przypomniała mi się definicja emo z nonsensopedi.
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Emo_%28ludzie%29

ocenił(a) film na 8
Azrael_9

Azrael_9
czy twoja ocena byłaby taka sama, gdyby głównym bohaterem nie był EMO tylko ktoś inny?
Chodzi ci tylko o uprzedzenia do emo? Stereotypy?

szymon23

A czy on k**** wymienił stereotypy?! Przecież to widać jak emo wyglądają i jakie mają cechy!
Nie mam zamiaru oglądać pajaców to niech tak nachalnie nie reklamują tego filmu.
Ciekawe ile razu zareklamują Erratum i ciekawe czy będzie w moim kinie. A nie ciągle pokazują w mediach pederastów potem na myśl przychodzi myśl że wszyscy to pederaści i nie ma żadnego innego człowieka tylko ci inni, a tu emo, a tu geje.

użytkownik usunięty
memphis007

No tak, świat opanowali już homoseksualni emo

ocenił(a) film na 9
memphis007

mowi sie o tym, czego sie nie rozumie, z czego fajnie sie smieje, co wydaje sie nie naszym problemem, co wzbudza skrajne emocje... media nami manipuluja, a my jak Ci idioci dajemy sie. ludzie, idzcie po rozumek do glowy. do tych najbardziej odleglych zakatkow...

Azrael_9

To głupie jeśli ocenia się film, którego się nie widziało. Aczkolwiek muszę przyznać, że też jestem dosyć sceptycznie nastawiona do tej produkcji, mimo to poczekam z krytyką, bo jeszcze nie oglądałam tego filmu.

ocenił(a) film na 3
becky.

każdy średnio inteligentny po trailerze stwierdza , że to gniot , tyle

ocenił(a) film na 9
Azrael_9

Bohaterem jest przede wszystkim CZŁOWIEK.
Według mnie bardzo dobry,ciekawy i poruszający film.

ocenił(a) film na 10
Azrael_9

Może ten film został stworzony właśnie dla Ciebie, żebyś w końcu mógł zrozumieć filozofię takich ludzi.

ocenił(a) film na 10
Norie420

Nie rozumiem, ja nie zauważyłam żeby bohater był jakimś wielkim EMO. Tylko w JEDNEJ scenie miał pomalowane oczy przez kilka sekund, czy to od razu oznacza że jest emo ? Ta mentalność Polaków, jak ktoś jest wrażliwy to od razu jest emo ewentualnie ciotą. przepraszam za wyrażenie ale tak jest. Jak można oceniać film, nie oglądając go ? To czysty brak szacunku dla reżysera i aktorów oraz ludzi ceniących ten film.
Zresztą ta produkcja nie ma pokazywać życia bogatego dziecka emo, tylko niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą internet. I nie każdemu się będzie podobał, bo jest to trudny film niewrażliwych ludzi nie dotknie.

ocenił(a) film na 4
douceur

jak cię zaraz spoliczkuję .... MENTALNOŚĆ POLAKÓW.

użytkownik usunięty
douceur

kocham ludzi wypowiadających się na temat emo, nie mając zielonego pojęcia co to jest. :)

ocenił(a) film na 9
Azrael_9

Tak samo myslałam, że czegos takiego mozna sie spodziewac idąc na niego. A sie pozytywnie zaskoczyłam! może spróbuj?: )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones