PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34890}

Siostry Magdalenki

The Magdalene Sisters
7,6 18 926
ocen
7,6 10 1 18926
6,2 4
oceny krytyków
Siostry Magdalenki
powrót do forum filmu Siostry Magdalenki

Czy jest jakiś film o poprawczakach czy też szkołach dla trudnej młodzieży, które też były w rękach
KK w Irlandii? W tych placówkach to się dopiero działo.

A i załamują mnie ludzie, którzy piszą, że takie filmy są antykatolickie. To co robiły te zakonnice,
rodzice tych dziewczyn a także nauczyciele i opiekunowie świeccy lub duchowni było właśnie
antykatolickie. Co to za ludzie rządzili wtedy Irlandią żeby tak lekką ręką oddać organizacji religijnej
taką kontrolę.

saitek

jest dużo filmów o gułagach, które dla odmiany były w rękach lewaków. Oglądaj lepiej dalej Toy Story

ocenił(a) film na 8
Utu_2

Hahaha. A jednak długo bo długo ale doczekałem się "lewaka". :D Serio nie wiem jaki masz problem z Toy Story. Piękne filmy. :)

ocenił(a) film na 10
saitek

Song for a Raggy Boy

ocenił(a) film na 8
kinomanpl

Zgadza się, Szkoła dla łobuzów jest równie wstrząsająca, choć już nieco tendencyjna.

ocenił(a) film na 10
lew890

Pewnie i jest tendencyjny, bo oparty na wspomnieniach jednego z chłopców przebywających w tym zakładzie. Zazwyczaj tak jest, że jedna strona się wybiela i demonizuje drugą. Jednak w jakimś stopniu również jest oparty na faktach. Część widzów tendencyjności dopatruje się w zestawieniu dobrego komunisty i złych księży. Zapominają tylko o tym, że nie wszyscy komuniści byli źli. Część z nich to byli idealiści, którzy naprawdę wierzyli w lepsze jutro i nie byli sterowani przez ZSRR.

ocenił(a) film na 9
kinomanpl

Wszyscy komuniści byli i są źli. Właśnie dlatego, że w imię wyimaginowanego idealizmu chcą okradać jednych aby zmarnować te pieniądze na innych. Komunizm jest rakiem w każdej postaci. Trzeba go wyciąć dopóki jest jeszcze czas i społeczeństwo ma siłę odpierać zapędy czerwonej zarazy. Jeśli się tego nie zrobi w odpowiednim czasie to później trzeba czekać całe dekady aż komunizm zbankrutuje co jest naturalnym efektem jego rządów. Moskiewski Związek Sowiecki zawinął się z braku kasy a teraz liczymy miesiące aż Europejska Unia Sowiecka wyłoży się na amen i znowu będzie normalnie.

ocenił(a) film na 8
saitek

myślę, że "Tajemnica Filomeny" ma podobny klimat, chociaż to nie jest główny wątek filmu. Tak czy inaczej polecam :)

ocenił(a) film na 8
milena_9

Tajemnica Filomeny jest w planach. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones