PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34890}

Siostry Magdalenki

The Magdalene Sisters
7,6 18 926
ocen
7,6 10 1 18926
6,2 4
oceny krytyków
Siostry Magdalenki
powrót do forum filmu Siostry Magdalenki

Moim zdaniem dziewczyny miały słabe charaktery, przynajmniej nie wszystkie, obawiały się uciec, dawały się wykorzystywać i nic z tym nie robiły. Trafiały tam jako nastolatki więc miały wyrobione jakieś poczucie własnej wartości, jednak je traciły i dawały się zdominować. Wierzyły we wszystko co mówiły zakonnice, dopiero po dłuuugim czasie chociaż dwie zdecydowały się uciec. Nie podobało mi się ich zachowanie i jak łatwo zostały niewolnicami, poddały się. Ogólnie film dobry, świat chory.

ocenił(a) film na 8
jax5

Gdyby to byli chłopacy to pingwiny by za długo nie pociągnęły, w końcu trafiłyby na psychopatę z niego wyższym IQ niż krzesło i by był bunt. Nie mówiąc już o codziennych ucieczkach połowy wychowanków.
Żeby tak złamać chłopaków trzeba by wprowadzić łamanie kości jako kary cielesne. Bicie pasem nic by nie dało oprócz podsycania chęci zrobienia z pingwina puzzli 3D.
W ogóle podobny schemat jak w Mateczce Rosyji za Stalina. Więźniowie łagru, torturowany latami czasem zaczynali żałować własnych "win" i przyłączali się do aparatu bezpieczeństwa. A te tutaj zakładały ścierkę na głowę.

ocenił(a) film na 8
Aluminium350

A może nie doceniłem tych dziewczyn:
"Była mieszkanka klasztoru sióstr Magdalenek, Mary-Jo McDonagh, powiedziała reżyserowi, że rzeczywista sytuacja podopiecznych sióstr Magdalenek była znacznie gorsza, niż zostało to przedstawione w filmie."
i rzeczywiście było łamanie kości a nie paskiem na tyłek.

Aluminium350

skoro było gorzej to powinni pokazać to w filmie, no ale pewnie nie mogli bo to już by była za duża obraza kościoła czy coś. Teraz mam jakieś sensowniejsze wytłumaczenie czemu nie uciekały- bo mogło być "łamanie kości"

ocenił(a) film na 8
jax5

"...kiedy jeden z dublińskich zakonów sprzedał część swojej posiadłości deweloperowi. Ekshumowano szczątki 155 mieszkanek pochowanych w nieoznaczonych grobach na terenie zakonu. Wszystkie z nich, oprócz jednego, zostały skremowane i pochowane w zbiorowym grobie na cmentarzu Glasnevin. "
Z Wikipedii.
+ o wiele więcej molestowania i gwałtów niż pokazano.
Kościół tak czy tak narzekał, o tym filmie się dowiedziałem z "listy filmów zakazanych przez kościół"- mogli przegiąć w drugą stronę- reakcja kościoła byłaby taka sama, a może zwróciliby uwagę świata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones