PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473987}

Spotkania na krańcach świata

Encounters at the End of the World
8,0 13 120
ocen
8,0 10 1 13120
7,9 20
ocen krytyków
Spotkania na krańcach świata
powrót do forum filmu Spotkania na krańcach świata

Ten film jest...

ocenił(a) film na 10

jak poezja. Ten film jest jak modlitwa.
Czegoś takiego w kinie szukam.

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

Zgadzam się. Wielkie kino dla tych, którzy w dokumencie szukają czegoś więcej niż ładnych zdjęć i ściśle naukowego podejścia do tematu. 90 minut czystej hipnozy.

ocenił(a) film na 9
Panoptikon

Dokladnie. Istne cudo. Ode mnie szczere i mocne 9/10

ocenił(a) film na 9
KYRTAPS

pierwsze dźwięki, pierwsze zdjęcia i już wiem, że to prawdziwa uczta dla zmysłów. PIĘKNOTA !!!

ocenił(a) film na 9
KYRTAPS

dokładnie, nic dodać, nic ująć

użytkownik usunięty
KYRTAPS

Zgadzam sie w 100%. I nie wazne te wszystkie prowadzone tu dyskusje przyrodniczy czy nie. Wazne jakie wzbudza emocje, do jakich sklania refleksji. Po prostu "Poezja"

ocenił(a) film na 10

Ten film to taka gonitwa myśli. Jedna z moich dwóch filmwebowych dyszek.

Longusiowe_Szalenstwo

Niesamowity obraz. Opowieść o Antarktydzie, która staje się punktem wyjściowym dla refleksji o ludzkim losie, marzeniach i nieujarzmionej naturze. Może brzmi banalnie, ale z pewnością przedstawione w taki sposób nie jest. Wielowarstwowy dokument - uczta dla oczu, uszu i umysłu.

ocenił(a) film na 8
KYRTAPS

dobrze powiedziane, tez jestem zauroczony tym filmem. z resztą, PLANETE DOC
REVIEW to świetna seria, 80% filmów spod tego szyldu to perełki

ocenił(a) film na 6
catscradle_bartek

Dobry film, a ujęcia podwodne to rzecz która w przyrodniku od razu powoduje szybsze bicie serca ;)

Widziałem w TVP, ale tutaj można zobaczyć go on line, całkowicie legalnie:
http://www.iplex.pl/vod/p1277-film.html

ocenił(a) film na 8
KYRTAPS

Jeden z najlepszych filmów dokumentalnych jakie widziałem. Bardzo spokojnie nakręcony, świetna narracja. Daje 8/10, p.s. akcja z pingwinem największe wrażenie na mnie zrobiła.

ocenił(a) film na 8
Boskigrom

Spodziewałem się, że duże większe wrażenie na mnie zrobi. Owszem, skłania do refleksji, a niektóre sceny zapierają dech w piersi, jednak czegoś mi tutaj brakowało... Właściwie sam do końca nie wiem czego.

Najbardziej zapadający moment w pamięci to właśnie ten z pingwinami. On najbardziej dał mi do myślenia.
Na pewno dokument warty polecenia

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

czyste piękno. czyste jak sama Antarktyda.
kiedy oglądałem ten genialny obraz czułem wspaniałość tego miejsca, łzy
same kręciły się w oku od nadmiaru piękna.

cudo

ocenił(a) film na 3
kanies

Nudny jak flaki z olejem, wyciszyłem się do tego stopnia, że musiałem dokończyć go następnego dnia. Nie potrafię się odnaleźć w tym filmie, nie rozumiem za bardzo po co Herzog zaczyna jakieś idiotyczne dialogi na temat homoseksualności pingwinów, to miał być taki zabawny przerywnik? Średnio to wyszło, cały film to dla mnie pseudointelektualny gniot.

ocenił(a) film na 10
ugryz

Mnie się nie wydaje, żeby ten film starał się być intelektualny, już bardziej emocjonalny, a tak w ogóle to refleksyjny po prostu.

ocenił(a) film na 6
Klee

Widzę w wątku osoby o istotnych kwalifikacjach( sformalizowanych lub nie, co znaczenia większego nie ma) do oceniania filmów i intrygujących filmowych gustach (ma znaczenie), które to osoby film oceniły b. wysoko. A ode mnie tylko ,,6". Zapewne mój podły ,,anty-ekologiczny" sposób pojmowania świata wziął górę i utrudnił dotarcie do innych aromatów tego filmu. W rozmowach reżysera/narratora z mieszkańcami osady antarktycznej pojawiają się spekulacje, a te z kolei mieszają się z obiegowymi opiniami, że oni tam są głównie z potrzeby przeżycia romantycznej przygody. We wszystkich tych spekulacjach jest zapewne ,,coś na rzeczy", ponieważ wspierają się o nieodpartą logikę, że słoń i stół mają po cztery nogi. W istocie. Tyle, że poza tym istnieją jeszcze: niedopasowania osobowości do norm cywilizacyjnych, o czym wspomina się bodaj raz i względy finansowe, o czym nie mówi się wcale... Herzog wygładzający rzeczywistość, Herzog nie kąsający? U mnie budzi to wątpliwość.
Good night, and good luck, esforty.
6/10

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

Zgadzam się w pełni kolego. Dobrze powiedziane. Herzog w najlepszym wydaniu. Sceny pod wodą i dźwięki fok to jakiś kosmos...

pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
barnabaszu

Prawdziwe arcydzieło.Tego szukam w kinie.

użytkownik usunięty
sane_man

zgadzam się prawdziwe ARCYDZIEŁO .Ten film powalił mnie -wzruszył ,..niesamowite piękno ,.poezja

ocenił(a) film na 9
KYRTAPS

Nie sposób się nie zgodzić.... Zdjęcia, dźwięki, narracja (przez wielu krytykowana a do mnie od razu trafiła), przede wszystkim podejście do tematu. Tak inne, tak odmienne, że człowiek czuję się jakby oglądał materiał o czymś co było, będzie lub jest ale gdzieś tam a nie tu gdzie żyję. Niesamowita plejada naukowców i pracowników stacji badawczych... Co tu dużo gadać, ostatnio wlepiłem parę 9 z rozpędu ale 9 dla tego filmu jest jedną z najmocniejszych, film jest cudowny i już dawno nie przeżyłem czegoś podobnego oglądając film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones