PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=594357}

Strażnicy Galaktyki

Guardians of the Galaxy
7,5 251 014
ocen
7,5 10 1 251014
6,9 44
oceny krytyków
Strażnicy Galaktyki
powrót do forum filmu Strażnicy Galaktyki

taka wysoka ocena

użytkownik usunięty

dla blockbustera jest impulsem do gorzkiej refleksji nad upadkiem dobrego kina

Albo nad faktem, że każdy koń uważa się za wielkiego speca od "dobrego kina".

użytkownik usunięty
oumajgad

jestem całkiem niezłym specem

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
misgumis

Zgadzam się...... Gówno wie o kinie..... Ten film jest fantastyczny jedyny zaje....bisty film jaki widziałam ostatnio

użytkownik usunięty
oumajgad

chyba nie napiszesz mi, że taki film jest ponadczasowym arcydziełem ?

To się okaże za 10-15 albo i więcej lat.

użytkownik usunięty
oumajgad

rozbawiłeś mnie

A to niby czym? Ah, już wiem... mam czelność mieć inne zdanie. Jak niską samoocenę trzeba mieć, żeby robić z siebie eksperta w internetach?

użytkownik usunięty
oumajgad

rozbawiłeś mnie teorią, że ten film za 15 lat będzie arcydziełem

ocenił(a) film na 8

Jak wyszły Gwiezdne Wojny wszyscy mówili, że i tak za kilka lat o tym filmie nie będzie pamiętał... Cóż. WYSZŁO INACZEJ.

ocenił(a) film na 9
vankrassek

Wspaniała, kulturalna riposta. Brawo :)

ocenił(a) film na 7
frantic84

Tylko nie wiem, czy trafne porównanie. Ja bym raczej ten film nie porównywał do GW a do filmu Głębokie gardło.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
vankrassek

Nie wiesz co mówisz.

ocenił(a) film na 7

Czytamy ze zrozumieniem. Kolega powiedział, że okaże się za 15 lat, a nie, ze za 15 lat będzie arcydziełem. Czytamy ze zrozumieniem.

voyano_wrecemocny

Sam jestem ciekaw..

ocenił(a) film na 9

Wiesz, co będzie w przyszłości? O kurcze

oumajgad

Prawda..

Przez takich "speców" tylko głupie tematy i dyskusje są. Każdy ma prawo do oceny,wyszła taka a nie inna średnia,bardzo dobra(nie tylko na FW). Uzasadnienia z twojej strony, o tym że ten film nie zasługuję na taką ocenę tez nie widzę.
Czego innego się oczekuje od komedii,dramatu czy .blockbustera, to chyba oczywiste no ale co Ci będę tłumaczył przecież ty jesteś "specem"

użytkownik usunięty
kamilx98

nie oceniam osobno dramatu czy blockbustera - film to film

użytkownik usunięty

Muzyki, malarstwa, rzeźbiarstwa, teatru i baletu też oddzielnie nie oceniasz? Sztuka to sztuka?

użytkownik usunięty

różnica między symfonią a rzeźbą jest znacznie większa niż różnica między dramatem i komedią

użytkownik usunięty

Fakt, zwłaszcza że komedia to rodzaj dramatu, przynajmniej w literaturze.

ocenił(a) film na 7

:) W punkt :)

ocenił(a) film na 7

Ale różnica między operetką, a klasyczną operą już jest widoczna. Nazwiesz świetną operetkę shitem, bo nie dorównuje klasycznym dziełom. A co dopiero docenienie muzyki Queen z dziełami Mozarta, czy Wagnera? Rzeźbę klasyczną, porównujesz z rzeźbą współczesną, architekturę użytkową z artystyczną? Centrum sztuki z dworcem kolejowym?

Oczywiście masz prawo.

ocenił(a) film na 8

Jest arcydziełem w kategorii "letnie kino akcji" - to wystarczy żeby miał wysoką ocenę. Każdy film ocenia się inaczej

użytkownik usunięty
Kulasisko_Pospolite

czyli jest arcydziełem w kategorii KOMERCYJNY CHŁAM

ocenił(a) film na 8

Tego nie powiedziałem

użytkownik usunięty
Kulasisko_Pospolite

"Jest arcydziełem w kategorii "letnie kino akcji" - to wystarczy żeby miał wysoką ocenę. Każdy film ocenia się inaczej"

Tym mnie rozbawiłaś totalnie, każdy film ocenia się tak samo.... wielka znawczynio

użytkownik usunięty

Oczywiście. Egzorcystę, Seksmisję i Bogów trzeba oceniać w tych samych kategoriach ;)

użytkownik usunięty

Film oceniasz normalnie...
Gdyby tak nie bylo to bylyby same dychy

ocenił(a) film na 7

No chyba nie bardzo ;) Weźmy film wojenny. Jest Szeregowiec Ryan i Sahara z Jamesem Bellushim. Oba są filmami wojennymi, obu dasz 10?
No dobra Sahara to bardziej wojenne kino akcji, Ryan, to wojenny dramat, jak ktoś chce może te filmy oceniać inaczej.

Mamy space Operę, Gwiezdne Wojny epizod IV i Zagubieni w kosmosie. Oba filmy z tej samej kategorii, dostaną 10?

Człowieku, co ty mówisz?

"Tym mnie rozbawiłaś totalnie, każdy film ocenia się tak samo" - ponieważ? Poczytaj pisma branżowe, a zobaczysz, że krytycy, którzy zarabiają pieniądze na recenzjach robią zupełnie inaczej. Dlatego potrafią wysoko ocenić kopaninę i dramat. Chociaż dramaty zazwyczaj są wartościowszymi filmami.

użytkownik usunięty
TomaszO1983

O czym ty chrzanisz? Napisalem, ze kazdy film normlanie oceniasz..
Flaczego mialbym tamtym filmom z tej samej kategorii dac 10? Lol... dlaczego np. Mialbym dac 10 szeregowcowi i Saharze? Nawet nie zasluguja na 10. Arcydziela to nie są.
Gdyby filmy na podstawie kategorii oceniac to same dychy by tu były...

użytkownik usunięty

Ocena FW to ocena publiczności, a blockbuster to z definicji "film popularny", czy też "film kasowy", więc Twój post powinien być impulsem do gorzej refleksji nad ilorazem swojej inteligencji.

ocenił(a) film na 7

Ponadto warto się zastanowić, jakie znaczenie ma ocena wystawiona przez internet, gdzie każdy może założyć nawet kilka kont, jakie to ma znaczenie.
Na portalu muzycznym też mogłoby dojść do sytuacji, gdzie utwór disco polo miałby większą ocenę niż IX symfonia Beethovena.

Pie*dol oceny z neta mówiąc w skrócie. Świat kręci się bez nich.

ocenił(a) film na 7
szybki1244

oczywiście kieruję to do jfs1999

użytkownik usunięty
szybki1244

IX symfonia na jakimś portalu muzycznym powinna mieć narzuconą ocenę: 10/10

użytkownik usunięty

A V symfonia ile? 9,5/10?

użytkownik usunięty

pierwsza cześć jest genialna, reszta słabsza
postawiłbym 9/10
i tak najlepszy jest Wagner, Mahler, R. Strauss i Szostakowicz

użytkownik usunięty

Bach, Beethoven, Czajkowski, Liszt i Chopin. Nie znasz się ;)

użytkownik usunięty

Liszt jest nudny :)

użytkownik usunięty

Nie przeczę, że moja wypowiedź tutaj nie ma głębszego sensu, po prostu prowadzę pozbawioną sensu walkę z niskimi gustami i prymitywami, których interpretacja wolności słowa brzmi: KRYTYKUJESZ MÓJ BRAK INTELIGENCJI I POCZUCIA ESTETYKI, JESTEŚ GŁUPI.
Wiedz, że sztuka, czy to wysoka, czy to niska, rozwija się dzięki krytyce i dyskusji.
Boleję nad zubożeniem intelektualnym tej publiczności.

Jak czytam takich jak ty to zawsze nasuwa mi się jedno pytanie: troll czy głupi. A potem spotykam podobnych w życiu codziennym i poznaję odpowiedź... Nie troll. Twoja walka sprowadza się do wystawiana "1" większości filmów. Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o tym jak robi się filmy to wiedziałbyś, że filmy takie jak GoG zasługują na conajmniej 4-5. Choćby ze względu na oprawę graficzną, muzykę, montaż czy dźwięk.

P.S. Sprawdź znaczenie słowa dyskusja. Stwierdzenie na starcie, że film jest do dupy nie jest dyskusją. Chyba, że w rzeczywistości "nie troli" tak jest.

ocenił(a) film na 7
oumajgad

Nie no, nie ma się o co kłócić panowie.
Każdy z was ma w pewnym stopniu rację.

użytkownik usunięty
oumajgad

A kto napisał, że chcę dać 1/10 ?
Jeszcze tego filmu nie obejrzałem, dzielę się tylko swymi spostrzeżeniami. Żeby postawić 1, film musi mi szczególnie podpaść, np.: Starcie Tytanów
Nawet takie gówno jak trzy pierwsze części Transformerów oceniam na 7

1) Czyli filmu nie widziałeś a już wiesz, że nie zasługuje na ocenę.
2) Szybko pododawałeś inne oceny do profilu po tym jak wytknąłem że 3/4 twoich to "1"? Sprytne, ale za późno.
3) Gówno ocenione na 7... Chyba nie ogarniam.

użytkownik usunięty
oumajgad

Transformers ocenione na 7, ale 8 dla Strażników bez oglądania ich to jest impuls do gorzkiej refleksji nad upadkiem dobrego kina. Leżę :)
Cóż lans na idiotę też lans :)

użytkownik usunięty

Napisz coś lepszego niż IDIOTA. A przynajmniej udowodnij, że nim jestem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones