PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32966}

Szogun

Shogun
7,5 7 445
ocen
7,5 10 1 7445
Szogun
powrót do forum filmu Szogun
Lisowczyk

Sam bardzo chciałem z miesiąc temu kupić polskie wydanie, ale niestety nakład jest już wyczerpany, przynajmniej w internecie. Znalazłem tylko to:
http://www.filmstore.pl/product-pol-370-SZOGUN-SHOGUN-RICHARD-CHAMBERLAIN-5-DVD- PL-.html
Wydanie zachodnie, choć zawiera polskie napisy. Sam nie wiem - przydałby się lektor, by wzbudzić te dawne emocje z czasów, gdy się to cudo oglądało w telewizji, nieprawdaż? Ale jeśli Ci wystarczy takie wydanie, to polecam. Jak poszukasz głębiej, sklep sprzedaje także kilka japońskich filmów.

Ogami_Itto

Dziękuję :)

użytkownik usunięty
Lisowczyk

Ten film to jedna wielka dęta legenda.Nazywanie tej tandety filmem historycznym śmieszy mnie. Taka sama fałszywa propaganda jak Ostatni Samuraj. Wystarczy trochę poczytać a nie podniecać się głupotami. Yapsy to żaden waleczny, szlachetny naród.W średniowieczu byli bandą dzikich owczarzy. Chinole się z nimi tyle szarpali bo Nipponia to nie jest dobre terytorium do walki. Praktycznie prawie każdy japon czuje się teraz Chinolem. Polacy mają najpiękniejszą historię na świecie. Walczyliśmy z Prusami, Turkami, Austriakami, Szwedami, Mołdawianami, Kozakami a mimo to Nasz kraj tak długo przetrwał mimo przeciwności losu. Mamy swoją tożsamość i dumę! :)

Pier... głupoty. Japończycy mają swoją tożsamość narodową. Chory na głowę jesteś?
Kodeks samurajski to rzecz nie do podważenia. Z całą pewnością starannie go przestrzegano wśród samurajów. Wyjątki wszędzie się zdarzają.

A powieść Shogun jest powieścią historyczną. Autor tej powieści bardzo starannie oddał tamtą epokę i wydarzenia.
Uważam się za patriotę ale takich gównianych wypowiedzi czytać się nie da. Może i mamy piękną historię ale do 17 wieku włącznie. Prawda jest taka że Polacy sami zniszczyli I RP. Już od 17 wieku zaczęła się szerzyć prywata i korupcja wśród szlachty. Nie zważano na to co się dzieje dookoła. Większość szlachty miała w dupie swój kraj i honor więc mi tu nie chrzań andronów.

użytkownik usunięty
Lisowczyk

To kopia twojego oszczerczego postu, zamieniłem tylko nazwy. Nie POznałeś?
http://www.filmweb.pl/film/Rob+Roy-1995-9182/discussion/Idioci,1458620

Pewnie, że poznałem od razu i miałem rację.
Nie porównuj zhołdowanych Szkotów do dumnych Japończyków. Nad nimi nikt nie panuje. Mają nowoczesne technologie. Są niesłychanie pomysłowi. A czym mogą się poszczycić Szkoci? Tym że Angole już kilka wieków walą ich w tyłek? A może muzyką na dudach?
Shogun to powieść bardzo historyczna a Rob Roy to gówno zakompleksionych panów spod znaku kitla i haggis.
A Polska historia jest według mnie ogólnie najpiękniejsza tylko, że za dużo w niej zmarnowanych okazji i ludzkiej głupoty

Prowokacja się nie udała. Wracaj do żołnierzyków. A jak tak chętnie mnie czytasz to od razu napisz o mnie książkę. Może założę nawet swój fan klub.

użytkownik usunięty
Lisowczyk

Kurvvą jesteś. Pozdrawiam.

Odpowiedział anonimowo zakompleksiony człowiek. Masz moc argumentów. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones