PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1000}

Twierdza

The Rock
7,5 122 163
oceny
7,5 10 1 122163
6,8 20
ocen krytyków
Twierdza
powrót do forum filmu Twierdza

Żadna rewelacja

ocenił(a) film na 6

Widowiskowe kino akcji, ale jednak mało inteligentne. Trudno się temu dziwić, skoro reżyserem był Michael Bay, który tak tragicznie wyreżyserował melodramatyczny "Pearl Harbor".
Akurat "Twierdza" nie jest najsłabszym filmem w jego dorobku, ale ma za dużo dziur logicznych, mało interesujących bohaterów (zmarnowany potencjał aktorski Cage`a, Harrisa i w mniejszym stopniu Connery`ego) i generalnie nie wnosi do gatunku niczego nowego. Ogląda się nienajgorzej, ale na pewno ze zdolniejszym reżyserem byłoby dużo lepiej i mniej ogłupiająco. A tak jest średnio.
6/10.

ocenił(a) film na 9
Thommy

Nie przesadzaj, nie było tak źle. Porównaj 'Twierdzę' z innymi filmami akcji. Jak dla mnie, film jest rewelacyjny: 9/10.

ocenił(a) film na 6
radoslaw_4

Ja nie napisałem, że było źle, ale z pewnością mogło być lepiej. Może dla Baya to był szczyt jego reżyserskich umiejętności, ale gdyby film nakręcił ktoś zdolniejszy od niego - i to z taką obsadą, to byłoby dużo ciekawiej i pewnie mniej sztampowo. Zaś przy innych filmach akcji "Twierdza" wypada przyzwoicie, głównie za sprawą gwiazdorów w czołówce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones