PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1000}

Twierdza

The Rock
7,5 122 167
ocen
7,5 10 1 122167
6,8 20
ocen krytyków
Twierdza
powrót do forum filmu Twierdza

Błędny czas

użytkownik usunięty

The Rock trwa dokładnie 136 minut, nie wiem skąd wam się wzięło 165.

ocenił(a) film na 8

Dziwne mam ten film na oryginalnym DVD i jeśli już podajesz czas to prawidłowy wynosi dokładnie 131 minut..............

użytkownik usunięty
vvito

Wszystko sie zgadza.

Jeśli masz oryginalne wydanie z regionu 2 czyli europejskie, to moze być krótsze o jakieś 5 minut. Nie znaczy to że wycięli cokolwiek z filmu, tylko to, że filmy w Palu trochę szybciej się wyświetlają (różnica 1 klatki na sekundę, przy długim filmie wychodzi parę minut różnicy).

ocenił(a) film na 9

Wczoraj na Ale Kino oglądałem Twierdze, i to była wersja wyraźnie pocięta (nie wiem jakie źródło), nie mówię tutaj o jakichś wielkich różnicach (tzn. kilku minutowych), ale cięcia były, np. gdy Mason i Goodspeed wpadają do kostnicy, w mojej wersji Brytol pierwszego komandosa załatwia rzuconym nożem prosto w szyję (ostre zbliżenie jest wtedy), natomiast w wersji z TV nie było tej sceny i od razu jest przejście do ostrzeliwującego się marinesa. W ogóle właśnie najwięcej cięć było w kostnicy. Więc może witunio ma właśnie tą ocenzurowaną wersję, a Ty Gieferg normalną (choć nie sądzę, najprawdopodobniej to właśnie różnica formatu), dokładnie nie wiem. Daję jedynie do zrozumienia, że pocięta wersja jest, ale pewnie tylko na usługach telewizji, na DVD pewnie krąży normalna.

ocenił(a) film na 9
PacMan

Z tą sceną z nożem przebijającym gardło zawsze były kłopoty. Nie ma jej przeważnie w wersji, jak to się wyraziłeś, na usługach tv, jest na DVD, czy wiekowych kasetach wideo (sam mam nawet taką kasetę, którą kupiłem z wypożyczalni). Niemniej juz w Wielkiej Brytanii na DVD tej sceny nie uświadczysz, ba, gdy film wchodził do dystrybucji kinowej w niektórych krajach także dokonywano cięć. Różnie z tym bywało z tego co czytałem...

Przy wydaniu europejskim zawsze widniało 131 minut, co jak słusznie Gieferg zauważył to pewnie kwestia formatu (nie znam się, więc się nie wypowiadam), natomiast z tymi 160 to ktoś sobie rzeczywiście poszalał. Pewnie gość przewijał do tyłu i po kilka razy oglądał najlepsze sceny, więc mu zleciało prawie 3 godziny :)

ocenił(a) film na 9
Grifter

To ciekawe jak to u nas jest, bo mam w planach zakup Twierdzy na DVD, i nie za bardzo mi się widzi wersja pocięta (nawet jeżeli to są kilku-sekundowe cięcia), ma być całość i basta. No ale tez Wielka Brytania jeśli chodzi o cenzurę w filmach czy choćby w grach jest bardzo rygorystyczna, więc może u nas dostępna jest wersja bez tych cięć. Trzeba będzie jakoś sprawdzić.

użytkownik usunięty
PacMan

Polskie wydanie Twierdzy nie jest ocenzurowane, scena z nożem jak i wszystkie pozostałe sa na miejscu.

ocenił(a) film na 9

Zgadzam się polskie wydanie "Twierdzy"(mam osobiście oryginalną) jest na miejscu nic nie wycięte i idealna przejrzysta jakość obrazu(w niektórych filmach obraz lekko śnieży) tylko szkoda że nie ma wydania z lektorem

użytkownik usunięty
Rafal23

"tylko szkoda że nie ma wydania z lektorem"


Już jest.

użytkownik usunięty

Czy mógłbyś mi podać jakieś namiary na wersje z lektorem, i czy orientujesz sie może kto nim jest? czyżby to była jedyna słuszna wersja tłumaczona przez Jacka Mikinę lektor Tomasz Knapik ze starego dobrego VHS'a? bo jeśli tak to dam sie pociąć by to dostać.

użytkownik usunięty

Nie mam pojęcia kto jest lektorem (bo sam mam starsze wydanie tylko z napisami), ale film znajdziesz w każdym EMPiKu (i pewnie MM również) za 29,99.

użytkownik usunięty

Ale na 90% to nie będzie Knapik. Noqwe wydania z lektorem ostatnimi czasy mają jakichś nieznanych mi lektorów, którzy pozostawiają sporo do życzenia (całe szczęście że sam i tak oglądam z napisami). Kupiłem ostatnio podobne wznowienie Żołnierzy Kosmosu i lektor jest dośc beznadziejny.

ocenił(a) film na 9

Teraz i ja potwierdzam, że polskie wydanie nie jest ocenzurowane ;) Jak ktoś jest zainteresowany, niech kupuje, brak jakichkolwiek cięć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones