PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1000}

Twierdza

The Rock
7,5 122 075
ocen
7,5 10 1 122075
6,9 19
ocen krytyków
Twierdza
powrót do forum filmu Twierdza

"Mimo iż ostatnie dwie rakiety zostały już wystrzelone, żołnierze wciąż chcą odebrać Goodspeedowi chipa, mimo iż teraz już jest zupełnie bezużyteczny" coś takiego mamy w ciekawostkach, jednak jej autor pominał fakt że na wyspie sa rozbrojone w kostnicy rakiety ,do których wystarczy właśnie ten chip, więc nie jest to błąd chip nadal jest uzyteczny! ;P drugi
"Podczas pościgu po ulicach san Francisco, gdy Goodspeed rozbija swym Ferrari liczniki parkingowe widać, że wypadają z nich drobne. W rzeczywistości liczniki w mieście nie przyjmują drobnych i to od długiego czasu." wrzeczywistośc w Ameryce, przyjmują po dziś dzień!

ocenił(a) film na 9
KrzysiuVelSloneczko

Zgłoś poprawkę.

KrzysiuVelSloneczko

Gdy Connery uciekał z więzienia przeciskał się przez silnik parowy, ale po co skoro mógł wyjść przez drzwi które otworzył gdy wprowadzał antyterrorystów? To taka ciekawostka którą ja zauważyłem :)

ocenił(a) film na 9
berdol1

Może drzwi otwierały się swobodnie od wewnątrz dopiero gdy Alcatraz stało się atrakcją turystyczną? Tak sądzę, ale mogę się mylić.

ocenił(a) film na 9
maqoto

ja znalazłem jeszcze 3 błędy
1. gdy oddział goodspeeda i meysona został zabity ten 2 uciekał z wyspy potem szli do kostnicy i w tunelach były pozapalane światła dziwne troche żeby zwiedzanie kanałów było atrakcją turystyczną i nie został odłączony prąd
2. gdy sie strzelali to żaden anty nie zdołał zabić żołnieża
3. meyson znał cały plan alcatraz jak tylko z tamtą raz uciekł wądpie żeby po całej wyspie i więzieniu latał i zapamiętał jak to jest labirynt

ocenił(a) film na 8
jony

Co do drugiego błędu nie masz racji. Zginął chyba jeden ( w scenie, kiedy Darrow chciał dobić konającego komandosa z SEAL, ściągali martwego marine z parapetu ;) Nawet kojarzę który to, był podczas pierwszej odprawy w Alcatraz, a potem nie wystąpił w żadnej scenie. Poza tym byli solidnie osłonięci i mieli lepszy kąt ostrzału.

Moje ciekawostki:

Podczas buntu oficerów wymiana ognia zaczyna się na pistolety, nagle w jednej scenie w rękach obu kapitanów pojawiają się karabiny szturmowe.

Czemu podczas bijatyki Frye'a i Goodspeeda gaz nie rozpuścił im twarzy, tak jak komandosowi na samym początku filmu?

Epicki szturm na więzienie kończy się desantem ze śmigłowców. W kolejnych ujęciach, gdy wyspa jest kilkukrotnie pokazana z różnych stron, nigdzie ich nie widać.

Podczas strzelaniny Mason wywala w stronę Frye'a chyba ze sto pocisków, bez przeładowania broni. Magazynek w tym modelu ma tylko trzydzieści sztuk amunicji.

berdol1

Nie wyszedł drzwiami tylko pod tym kotlem tylko dlatego ze ktos moglby zauwarzyc ze sa otwarte i podniesc alarm tym samym Mason kupil sobie wiecej czasu na ucieczke nie logiczne????????????

ocenił(a) film na 8
KrzysiuVelSloneczko

ja moge tez dodac ze zauwazylem jak na poczatku mysliwce lecialy w grupie i bylo ich 6 ale jak juz przelecialy pod mostem to jeden przepadl

ocenił(a) film na 10
adas_tcz_filmweb

jeden leci z tyłu lub przewodzi kolumną

ocenił(a) film na 8
bunio116

przegladalem dokladnie ta scene 3 razy jak przelatuja pod mostem i 3 leci z przodu a 2 z tylu. jeden samolot przepadl

ocenił(a) film na 10
adas_tcz_filmweb

tak ale zawsze jeden leci z przodu lub tyłu przewodzi lub pilnuje kolumny kolego

ocenił(a) film na 8
bunio116

ok. lecz ja go nie widzialem a wczesniej tak. uznalem to za blad ale widocznie sie pomylilem. sorki

ocenił(a) film na 10
adas_tcz_filmweb

nie przepraszaj nie masz za co :P

KrzysiuVelSloneczko

A tu nie chodziło o dezaktywację tych głowic? bo tak mniej więcej zrozumiałem w filmie że chip mógł także rozbroić wystrzelone głowice...

ocenił(a) film na 9
KrzysiuVelSloneczko

To żaden błąd, nieuważnie oglądasz!

Oglądnij jeszcze raz i sprawdź ile rakiet było rzeczywiście bo na pewno nie dwie !!!
Nie jestem specjalistą od broni ale zakładam że gdyby wsadzono chip do wcześniej rozbrojonej rakiety ta byłaby znów sprawna (takie zresztą było zapewne założenie reżysera) zauważ (chipy na oko wyglądały identycznie, rakiety zresztą też) nasz bohater rozbraja rakiety poprzez wyjęcie/zniszczenie tego chipa nie zabiera rakiet ani chemikaliów chyba nawet składa je do poprzedniego stanu (nie pamiętam dokładnie).

Inna sprawa że że wystarczyło by zniszczyć chipa i byłoby po sprawie (bo był ostatni) przynajmniej z punktu widzenia Goodspeed'a ale wtedy by nie było tej dramaturgii:) Teoretycznie można zakładać, że chciał go użyć w razie czego jako karty przetargowej ale jakoś mnie to nie przekonuje.

A drugie zdanie strasznie zagmatwałeś nawet nie wiem jaki jest zarzut.

ocenił(a) film na 9
bialy333

a a jak meyson otwierał cele swoją najpierw otwożył tą obok potem jest ona zamkknięta.
co do karabinu z 100 kul masz rację zobacz w poprzedniej scenie karabiny leżą obok

ocenił(a) film na 8
jony

w filmie jest powiedziane ze Maysona złapali w 1962 ,na koniec Cage pyta się dziewczyny czy chce wiedzieć kto zabił Kennedego???? JFK zabili w 1963 , a Mayson wtedy już siedział od roku...... jasnowidz :)???

ocenił(a) film na 9
tomik2309

może ale wcześniej jest też powiedziane że ma córe w S.F na w filmie ma ok 20 lat a nie 35. w dialogu mówią że wszystko było by dobrze gdyby policja nie wpadla i wyważyła drzwi
może wtedy bo uciekł kilka razy z więzienia przecież w międzyczasie ukradł mikrofilm:D

tomik2309

W 1972...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones