PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1000}

Twierdza

The Rock
7,5 122 164
oceny
7,5 10 1 122164
6,8 20
ocen krytyków
Twierdza
powrót do forum filmu Twierdza

Oglądając tę pozycję, nie ma się za bardzo do czego przyczepić. Oczywiście można, ale w porównaniu do innych sensacji, tutaj naprawdę można uznać, że wszystkie elementy do siebie pasują i kleją. Co składa się na to, że z pozoru bardzo dobrej czy nawet rewelacyjnej sensacji, w sumie daje arcydzieło?

- Pierwszorzędni aktorzy. Idealny wybór do roli generała, jak dla mnie, genialna kreacja aktorska.
- Niebanalna historia, choć może z dość typowego schematu: "murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść", a teraz wykorzystany "murzyn" chce zemsty i sprawiedliwości.
- Akcja budowana w perfekcyjny sposób, budząca zaciekawienie i napięcie.

ocenił(a) film na 9
VenomDealer

No bez przesady z tym arcydziełem. Miał masę rażąco naiwnych czy absurdalnych scen które psuły efekt całości. Ale jednego nie można mu odmówić - to klasyk i faktycznie nieziemsko się ogląda takie kino akcji (nawet drugi raz, po latach) Spoko 8/10

ocenił(a) film na 9
OmniModo

Ma parę rażących scen tak jak mówisz ale jak dla mnie to ze swojego gatunku arcydzieło

ocenił(a) film na 9
wonski221

Racja, ale musiałem zaniżyć ocenę bo najbardziej zraził mnie ten wylewający się z ekranu amerykański patos. Nawet fakt, że ta dwójka dała radę doborowej jednostce specjalnej , nie była aż tak denerwujący jak te powiewające flagi, melodie w tle, dumnie wypięte piersi. Bardzo tym zepsuli cały efekt filmu. a mogło być prawdziwe arcydzieło w kategorii filmów sensacja-akcja.
Z drugiej strony jak się zastawić nad całością, czyli gra aktorów (szczególnie Harris i Connery), sceny akcji (ach, ten pościg na ulicach S.F.) i do tego dynamiczną, pasująca muzyką , to muszę zmienić swoją opinię. Ostatecznie zasługuje na 9 . To film akcji jakich mało i na pewno zapisuje się do kanonu tego gatunku.

ocenił(a) film na 10
OmniModo

Też myślałem na początku o ocenie 9, ale chyba głównie ze względów sentymentalnych, dostał 10.

ocenił(a) film na 10
OmniModo

Jeśli się uprzesz, to do wszystkiego możesz się przyczepić. W tym przypadku byłem tolerancyjny i dlatego nie zauważyłem żadnych mankamentów.

ocenił(a) film na 10
VenomDealer

Obsada obsadą (uwielbiam tych trzech głównych geniuszy), ale dla mnie największym arcydziełem w tym filmie jest muzyka! To zwłaszcza dla niej, noo i dla Harrisa, oglądam ten film mniej więcej co dwa miesiące, od jakichś 13 lat.

ocenił(a) film na 10
Blackyx

Muzyka prawdopodobnie idealnie wkomponywuje się w akcję, tworząc jednolitą całość, dlatego pewnie nie zwróciłem na nią takiej uwagi. Ale jeśli znowu kiedyś będę ten film oglądał, to baczniej się przysłucham.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones