PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=557904}

Wtorek, po świętach

Marţi, după Crăciun
6,3 3 392
oceny
6,3 10 1 3392
7,9 10
ocen krytyków
Wtorek, po świętach
powrót do forum filmu Wtorek, po świętach

Chłodny, zdystansowany, wnikliwy i prawdziwy film. Niezwykle uważnie podglądający bohaterów. Ze znakomitą sceną decydującej rozmowy między mężem i żoną, a także kluczową kwestią: "Nie planowałem tego, stało się". Tak jakbyśmy na nic nie mieli wpływu, jakby rządziło nami fatum, przeznaczenie, ślepy los. Nic nie można zrobić, nie da rady, zdarza się i już. Małżeństwo? Wzruszenie ramion. Rodzina? Łatwo przyszło, łatwo poszło. Dziecko? Nie pierwsze i nie ostatnie postawione wobec takiego problemu. Trzeba jeszcze odegrać celebrę świąt, a za parę dni idziemy do notariusza. Straszne i autentyczne.

ocenił(a) film na 6
J__van_den_V_

szczerze powiedziawszy, scena gdzie mąż wyjawia zdradę, z punktu widzenia emocjonalnego nie należała do rzeczywistych.
nie wyobrażam sobie zachować takiego spokoju, kiedy dowiaduje się, od najbliższej mi osoby w życiu "hej kochanie, bzykam i kocham inną" . Co do reszty wypowiedzi zgadzam się.

ps. nie rządzi nami fatum ani przeznaczenie a instynkty.

ocenił(a) film na 8
trzydrzwiowa

Obojętne jak nazwiemy wymówki: zły los, nieodgadnione fatum czy nieokiełznane instynkty. To bez znaczenia. A scena wyznania właśnie dlatego jest prawdziwa, że zraniona kobieta przez chwilę próbuje jeszcze zachować godność (to nie spokój - wewnątrz wszystko się gotuje). Ale przecież tylko przez chwilę - zaraz potem wybucha i nawet okłada męża pięściami.

ocenił(a) film na 6
J__van_den_V_

przy czymś takim szybko zapominasz o godności. wierz mi.

ocenił(a) film na 8
trzydrzwiowa

Jedni zapominają, inni nie. Ilu ludzi - tyle reakcji, ale nawet w tej scenie trwa to wszystko ledwie parę chwil. Dla mnie zupełnie prawdopodobne.

trzydrzwiowa

czlowiek, którym rządzą instynkty jest idiotą

ocenił(a) film na 6
J__van_den_V_

"Nie planowałem tego, stało się" - bo durny facet myślał, że tocząca się ze szczytu śnieżna kula będzie coraz mniejsza... To trochę tak jak z papierosami: wezmę kilka zapalę, a potem nałóg... i dziwienie się "nie planowałem tego, samo się stało"... no po prostu przerażająca krótkowzroczność.

ocenił(a) film na 6
kyle_reese

Jest w tym dużo pychy i myślenia życzeniowego: że drobne świństewka same się z czasem rozejdą po kościach, nie wiedząc od tym że biologa (tu pożądanie) ma nad świadomością dużo większą siłę ( - w jedną i drugą stronę, słynne powiedzenie "duch ochoczy a ciało słabe" ) i jeśli na początku źle je ukierunkujemy to potem już nie my nim rządzimy a ono nami.

ocenił(a) film na 7
J__van_den_V_

Fenomenalne są te długie ujęcia, trwające po kilkanaście minut. Tak wiele realizmu i dramatyzmu dodają...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones