PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586583}

Zjawa

The Revenant
7,2 267 932
oceny
7,2 10 1 267932
6,5 45
ocen krytyków
Zjawa
powrót do forum filmu Zjawa

2,5 godziny męki :))). Mroczny, meczący, powolny. Naprawdę nuda i w dodatku bez większego sensu, bo doszło do zemsty i po to było męczyć widza tyle czasu? No i co z tego, że facet wspomina ciągle żonę? Że mu się pokazuje jako ta "zjawa"? Nie ma to nic do rzeczy w tym filmie. Brak fabuły, brak pomysłu, lenistwo intelektualne i Di Caprio też nie błyszczał. Już raczej Hardy lepiej zagrał.
Realizm przetrwania? Też nie, bo ci wszyscy ludzie mają jakąś dziwną tendencję do ciągłego moczenia się w zimnych rzekach i nie mają ani odmrożeń, ani nikt nie umiera na hipotermię :).
Scena z niedźwiedziem - to było całkiem niezłe i realistyczne, ale tyle samo jest niedorzeczności. Film chaotyczny, raczej bezsensowny, a jak będę chciał pooglądać krajobrazy jakiejś Północy, to włączę sobie Discovery ;).

ocenił(a) film na 5
WTTW_FILM

Widzę, że jesteś osobą z którą można fajnie porozmawiać o filmach. Pewnie że dobrze, że kręcą o "ciemnych stronach", byle nie wyszło tak jak powiedziała pani Tokarczuk" "Polacy to naród morderców".... bo to już jest totalna przeginka. Czekam na film "Wołyń" Smarzowskiego... Aż się boję.
Osobiście mam już dość tego wątku o "Zjawie", nie spodziewałem się takiej "sławy" i rezygnuję. Kończę całkiem z tą "Zjawą".
A Ciebie pozdrawiam i oby więcej takich forumowiczów. Może spotkamy się przy okazji "Wołynia" - bo tu na pewno z mojej strony posypią się iskry ;).

ocenił(a) film na 9
mordachamordasinski

Również pozdrawiam. Wołyń na pewno obejrzę.

ocenił(a) film na 9
mordachamordasinski

Szkoda że tutaj film będzie miał zaniżoną ocenę, przez ludzi którzy oglądali go nie wiadomo po co, bo wiedzieli jaki będzie miał klimat, a potem wylewają swoje żale. NA IMDB prawie 73 tyś głosów, a ocena 8.3, .

Joecrou

Zaniżoną? Ma ocenę ponad 7 czyli mocno zawyżoną. To że na imdb jest ocena 8 to cokolwiek znaczy? Pracuje w firmie, która ma cały dział ludzu do pisania w internecie i mediach społecznościowych jakie to produkty naszych klientów są cudowne. Wierzysz że producenci filmu z budżetem liczonym w grubych milionach nie majstrują przy ocenie filmu na imdb (największy portal tego typu)? Bez ich 'wsparcia' ocena byłaby na poziomie 6.5/10 a jak jeszcze odejmiesz od tego 1.5 punkta z ocen ludzi, którzy kierują się tą wysoką oceną ogólną to wyjdzie 5/10 czyli tyle na ile ten film zasługuje. Fajne zdjęcia, nijaka fabuła, brak logiki, średnie aktorstwo dają bardzo średni film, który dostanie nagrody bo ktoś zapłacił grubą kasę za produkcję i promocję. A Leo dostanie Oskara za zjedzenia surowego mięsa - brawo akademia...

ocenił(a) film na 9
Pawelit

Haters gonna hate - tyle powiem. DICaprio był w tym filmie świetny (zreszta zawsze jest), pokazal kawał fizycznego aktorstwa. Nie trzeba dużo mówić by dobrze grać. DiCaprio tutaj prawie w ogole nie mial dialogu a mimo to pokazał swoj wielki talent i zasłuzenie wygra Oscara. Powinien miec ich juz zreszta z 3

Sam film jest przepiękny. Nigdy wcześniej nie widziałem lepszych zdjęć. Sama historia tez ciekawa i mimo że film trwa 2.30 w ogole sie nie dluzy - zasluga DiCaprio, Hardy'ego i Lubezkiego m.in

ocenił(a) film na 9
damiansport1

Dokładnie. Nie ma ani jednego ujęcia, które uznalbym za niepotrzebne .

ocenił(a) film na 5
Joecrou

Hehe, no już jest naprawdę śmieszne :). No i jak można poważnie traktować ludzi dających "Zjawie" 9 i 10?

ocenił(a) film na 9
mordachamordasinski

A jak można poważnie traktować ludzi dających takiemu dobremu filmowi ocenę 5?

ocenił(a) film na 5
Joecrou

Myślę, że można traktować ich jak ludzi, którzy go inaczej ocenili :).

mordachamordasinski

Chciałeś raczej powiedzieć: można traktować ich jak idiotów.
Zresztą twój nick wszystko o tobie mówi.

ocenił(a) film na 5
Znawca_Tematu

Dziękuję za uznanie... Zarąbistych fanów ma Gonzalez - w sam raz na poziom tego filmu :). No cóż, pozbieram jeszcze więcej takich "perełek" wielbicieli "Zjawy" i na koniec postaram się zmienić zdanie, a zwłaszcza nick na podobny do twojego. Dobrze? :)

mordachamordasinski

Dałeś 3/10 dla "The Hateful Eight" - kolejna hańba.
Pokaż jak bardzo jeszcze potrafisz się zbłaźnić... :)))

ocenił(a) film na 5
Znawca_Tematu

"Każdemu daję według zasług" :). Kwestia dyskusyjna kto się bardziej błaźni - osoba uczciwa w swych ocenach, czy snob, który boi się mieć własne zdanie i ulega sugestiom większości i naporowi tłumu. No? Rozwiniesz wreszcie swój genialny intelekt w dyskusji z idiotą, czy będę czekał do śmierci... Bo zaczynam się zamieniać w Zjawę? :).

mordachamordasinski

"snob, który boi się mieć własne zdanie i ulega sugestiom większości i naporowi tłumu." - przyganiał kocioł garnkowi.

Jestem akurat ostatnią osobą do chodzenia za skretyniałymi
masami, więc ta twoja "wbijka" jest o kant chuya rozbić.
Nie wiem co opinia publiczna twierdzi o "The Revenant"
i mam to głęboko gdzieś, bo sam mam oczy i widzę,
że film jest po prostu doskonały jak i wyżej wspomniany
przeze mnie "The Hateful Eight".

Prawda jest taka, że do Kina autorstwa Tarantino trzeba
dorosnąć, bo nie są to głupie masówki jak twoje ulubione
nudne filmy o hobbitach. Cytując Klasyka: "Te filmy
o hobbistach były nudne jak psia dupa - paru kolesi
na spacerze. Tam nawet je*ane drzewa chodziły!". :)))

ocenił(a) film na 5
Znawca_Tematu

Lubię filmy Tarantino i dlatego "Nienawistna ósemka" dostała ode mnie 3.
Zluzuj gacie człowieku i zastanów się jaką opinię wystawiasz swoim zachowaniem tym wszystkim, którzy nagradzają "Zjawę" zawyżonymi ocenami. Jakie ja - jako osoba krytyczna wobec tego filmu - mam mieć zdanie i poziomie twórczej wrażliwości takich osób?

mordachamordasinski

"Lubię filmy Tarantino i dlatego "Nienawistna ósemka" dostała ode mnie 3." - doprawdy taki FAN to skarb!

Jesteś jeszcze szczylem z mlekiem pod nosem
i to cię dyskwalifikuje w jakiejkolwiek kwestii.

ocenił(a) film na 5
Znawca_Tematu

Ok. Wielki Znawco Tematu. A możesz mi powiedzieć dlaczego wstydzisz się pokazywać publicznie swoich ocen filmów, a śledzisz oceny innych użytkowników? Hm? ;)

ocenił(a) film na 5
Znawca_Tematu

Każdy reżyser, którego szanuję ma u mnie 8 na wejście, czasem nawet jak jeszcze nowego filmu nie widziałem!

mordachamordasinski

Możesz sobie dać Hateful Eight 3, ale nie pisz, że tyle dostała bo lubisz jego filmy. Co to w ogóle znaczy?!

ocenił(a) film na 5
JohnnyDepp4LIFE

Co w tym niezrozumiałego, że od dobrego reżysera oczekujesz filmu na poziomie "Pulp Fiction" a nie "Nienawistna ósemka"?

mordachamordasinski

Jakim cudem Hateful Eight to film na 3. Nie moge. Szkoda mi pisac z takimi ludzmi. Takie filmy sie oglada jak ci zaczynaja rosnac wlosy pod pachami.

ocenił(a) film na 5
JohnnyDepp4LIFE

A może Ty już łysiejesz pod pachami? :)))

mordachamordasinski

Uahah ale śmieszne. Na filmwebie powinno być ograniczenie wiekowe za pokazaniem dowodu, bo takie dzieci tylko zaśmiecają forum i zaniżają oceny.

ocenił(a) film na 5
JohnnyDepp4LIFE

Napisz na mnie skargę do Parlamentu Europejskiego, że łamię zasady demokracji i wolności słowa na forum Filmweb :).

mordachamordasinski

Znowu dzieciak próbuje być śmieszny.

użytkownik usunięty
Znawca_Tematu

akurat film QT to kpina z widza.. żałosny film.. dałem mu ledwo 7

Lepsze filmy to te, które mają dużo akcji i mało dialogów, nie?

użytkownik usunięty
JohnnyDepp4LIFE

LICZY SIE SCENARIUSZ!! przede wszystkim scenriusz, wiec ci nie powiem.
2001ASO to mistrzostwo nad mistrzostwami.... nie wiem po co wspominam 2001ASO przy takim filmie jak ten.... KUBRICK jest zbyt wielki by porównywac go z filmami QT

Zwłaszcza, że powtarzał jedną scene 127 razy, nie?

użytkownik usunięty
JohnnyDepp4LIFE

Nie interesuje mnie ile razy cos powrarzal.

Teraz to dałeś popis głupoty po prostu, mówisz że liczy się scenariusz, czyli najmocniejszy punkt filmów Tarantino obok genialnych dialogów i wspaniałych postaci. Powiedz mi, że we Wściekłych Psach, Pulp Fiction, Prawdziwym Romansie czy Bękartach Wojny nie było scenariuszu to Cię wyśmieje, fabularnie filmy Tarantino miażdżą Zjawę, która ma ten scenariusz wyjątkowy ubogi i okrojony, to jest zwykła opowiastka o zemście, takie historie w kinie były już setki razy, Nienawistna Ósemka to jest jak dla mnie uczta dla oka, wysmakowane dialogi, budowanie napięcia, wspaniały klimat, kolejny u QT genialny soundtrack, świetne jak zwykle aktorstwo. Zjawa na prawdę nie mam pojęcia za co dostała te 12 nominacji...

ocenił(a) film na 8
mordachamordasinski

Coś się tak uczepił tego filmu,daj na luza chłopie,wypij browara moze ci przejdzie!!!

ocenił(a) film na 5
longin21_filmweb

Bo bardziej niż film zafascynował mnie fenomen jego fanów. Są zarąbiści! :)))

ocenił(a) film na 9
mordachamordasinski

Zobacz co wcześniej sam napisałeś, a potem komentuj dalej.
Pozdrawiam

Joecrou

Nie oczekuj od szczyla tak wiele, człowieku! :)))

ocenił(a) film na 5
Joecrou

Przepraszam, że napisałem o sobie, że jestem idiotą, ale za krytykę "Zjawy" dostałem już masę gorszych epitetów od jej fanów :).
Również pozdrawiam i przestańcie się już tak masturbować, bo można sobie wreszcie krzywdę zrobić :).

ocenił(a) film na 9
mordachamordasinski

Przeczytaj moją odpowiedz na Twój komentarz, i wyciągnij wnioski, zamiast pisać brednie.

ocenił(a) film na 5
Joecrou

Którą? Nie bądź tajemniczy jak Zjawa :).

ocenił(a) film na 5
Joecrou

Żegnając, bo widzę, że nie doczekam się tu nic sensownego - przeczytaj posty Twojego kolegi i jemu podobnych takich samych "fanów" "Zjawy" ja Ty - i sam sobie odpowiedz kto tu pisze brednie i jest zwyczajnym najprostszym z prostych chamów i trolli? Jeśli Ty należysz to tego samego grona, to "szczęść Boże młodej parze", bo bardzo się cieszę, że nie dałem ani punktu więcej jak 5, i nie jestem pośród was.

ocenił(a) film na 9
mordachamordasinski

Nie układaj sobie w łowie jakichś grupek fanów bo to śmieszne. Dyskutowałem z Tobą kulturalnie. Żegnam.

ocenił(a) film na 5
Joecrou

Bo nie miałeś tyle jaj co @Znawca_Tematu i dlatego wszedłeś tutaj, żeby podnieś na duchu trolla, który mnie wielokrotnie obrażał? On użył języka, który Ty chciałeś mi nawciskać ;). A oba,j i paru innych, tylko dlatego, że miałem czelność skrytykować "Zjawę". To śmieszne, nie dziw się, że z was drwię :).

ocenił(a) film na 9
mordachamordasinski

Człowieku masz jakieś urojenia.. Widzę że Twoja niepochlebna opinia to jak najbardziej plus dla filmu. Skończ się błaźnić takimi żałosnymi tekstami. Zegnam. Bez odbioru.

ocenił(a) film na 5
Joecrou

Zastanów się co wy za bzdury wypisujecie i w jakiej formie. To jest chore. Szczyty jakiegoś fanatyzmu. Żegnaj się już w końcu.

ocenił(a) film na 9
mordachamordasinski

Bzdury to ty tutaj wypisujesz. W końcu dostrzeżesz to.

Joecrou

Po co pisać z takimi? I tak tylko cały czas piszą bzdury, żebyś odpisał bo im się nudzi. Na pewno siedzi przed monitorem i odswieza strone

ocenił(a) film na 5
Joecrou

2 razy żegnam i raz bez odbioru i dalej tutaj!

ocenił(a) film na 8
Joecrou

Sądzę, że nie ma co dyskutować z ludźmi, którzy nie polubili tego filmu - bo i tak nigdy nie zmienią zdania i nigdy nie dostrzegą w filmach tego, co zostało ukazane w tej produkcji. Pozdrawiam :)
zasłużone 8/10

ocenił(a) film na 6
adisenchanted

Błagam użyjcie chociaż jednego przykładu! Co takiego dostrzegliście w tym filmie czego ja nie potrafiłem? Jeden głupi przykład bo jak na razie nie przeczytałem tutaj żadnego argumentu potwierdzającego, żę jest to film roku..

użytkownik usunięty
mordachamordasinski

Mówisz:jak można poważnie traktować ludzi dającym zjawie 9?
A jak można poważnie traktować ludzi dającym piratom10?!

Dałeś zjawie 5 < piratom 10

W piratach były "wybuchy i walki na szpady" a w zjawie ci "kuli ognia" zabrakło?


Zjawa została nominowana do oskara i ma 3 złote globy!!!

damiansport1

Zgadzam sie w 100%.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones