PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462441}

Zmierzch

Twilight
5,6 331 777
ocen
5,6 10 1 331777
4,0 24
oceny krytyków
Zmierzch
powrót do forum filmu Zmierzch

Ciekawe, kto temu czemuś dał gatunek "horror"? Chyba jedynym wytłumaczeniem jest to, iż film ten jest horrorem dla widza, który nie za bardzo wiedział, na co ma się szykować...

ocenił(a) film na 7
Hominus_nocturnus

toż to przecież specjalny rodzaj horroru. edycja dla chłopaczków w rurkach.

ocenił(a) film na 1
LeaMao

I dziewczątek piszczących do na wpół roznegliżowanego niby-wilkołaka. Jedno pytanie: kto posprząta ten cały kisiel z podłogi w kinie...

LeaMao

I z pudelkiem na głowie. ;D

ocenił(a) film na 1
LeaMao

nawet nie...

ocenił(a) film na 3
biana_filmweb

W stringach!

ocenił(a) film na 1
Hominus_nocturnus

znowu nie widać odpowiedzi...

Hominus_nocturnus

A to o co w końcu chodzi z tym "nene"? :)

ocenił(a) film na 7
Bernee

Regis, właśnie. Te nene zaczęło mnie coraz bardziej intrygować.

LeaMao

Mnie to się kojarzy z sytuacją, kiedy ktoś gra na nosie i się z kimś droczy: "nene nene ne ne!"

ocenił(a) film na 7
Bernee

a może chodzi o: nie nie nie nie, tylko nie to! Wymyśliłam super tortury- przywiążemy do krzesła, odetniemy powieki i ustawimy przed ekranem nastawianym na auto odtwarzanie w kółko Zmierzchu...
Pewnie i tak obydwie nie trafiłyśmy.

LeaMao

Po pierwsze, nie wiem nad kim chcesz się tak znęcać, po drugie chyba za dużo się naoglądałaś Mechanicznej Pomarańczy. ;D

ocenił(a) film na 7
Bernee

W mechanicznej chyba nie obcinali powiek.. albo mam dziurę w głowie. Ostatnio oglądałam Prawo zemsty i tam był taki motyw. Komu? a jeszcze nie wiem. Zobaczę kto mi podpadnie. Chyba coś ze mną się robi nie tak :)

LeaMao

Nie, nie obcinali, rzeczywiście w Prawie Zemsty to było.

Spoko, też tak czasami miewam. Na przykład zastanawiam się, w jaki sposób pozbyłabym się zwłok. Trzeba mieć jakiś plan zawczasu.

ocenił(a) film na 7
Bernee

Po obejrzeniu Zaginionej dziewczyny stwierdzam, że odkrywam w sobie pokłady o jakich nie miałam pojęcia. Tylko męża mi brak...

LeaMao

Oczywiście. Kobiecie mąż potrzebny, żeby się móc powyżywać. ;D
Ja nawet dopingowałam bohaterce do momentu, w którym SPOILER zaczęła oszukiwać NPH.

ocenił(a) film na 3
Bernee

"...i będę Cię gnębić aż do śmierci."

Coś w tym jest.

Legion_

Przypomniał mi się kawał:

- Padre, a dlaczego małżeństwo jest sakramentem?
- Bo wywiodło na tamten świat wielu świętych męczenników...

ocenił(a) film na 3
Bernee

Ha, pisemna prośba pomogła!
Co do żartu - dobry :) Tylko nie wiem czemu, ale w głowie mam przekonanie, że większość świętych (katolickich) to raczej nieżonata była. Ale ja się nie znam, mogę się mylić. tak czy siak - świadczyłoby to o powszechnym niedocenianiu żonatych mężczyzn. W końcu każdy z nich ujarzmia jedną kobietę - świat jest dzięki temu bezpieczniejszy ;)

Legion_

Bo to bezczelny nepotyzm jest. Najchętniej wyświęcają kolegów po fachu. :)

ocenił(a) film na 3
Legion_

Ej, ja chcę zobaczyć ten dowcip. Filmwebie - wyświetl posty!

ocenił(a) film na 7
Legion_

ten cytat plus wcześniej film przypomniał mi krótką historyjkę "Póki śmierć nas nie rozłączy" Tima Maleeny'a w książce "Aż śmierć nas nie rozłączy" Harlana Cobena (nie tylko jego autorstwa, to zbiór krótkich opowieści wielu pisarzy). Nie jest długie, może raptem 5 stron. Nie znalazłam w necie niestety, ale polecam do przeczytania.

LeaMao

To ja Ci polecam teraz przeze mnie czytaną "Upadłe damy II Rzeczpospolitej".

Z opisu na okładce: "BEZWZGLĘDNE, ZDECYDOWANE I ZABÓJCZO NIEBEZPIECZNE. NAJWIĘKSZE ZBRODNIARKI II RZECZPOSPOLITEJ!

Księżniczka Zyta zamordowała swojego narzeczonego z zimną krwią, po czym zamknęła się w łazience, aby wziąć kąpiel.


Ekskluzywny dom schadzek z nastoletnimi dziewczynkami był ulubionym miejscem spotkań poznańskich elit. Nikt nie spodziewał się, że mroczny interes prowadzi skromna matka dwójki dzieci. Najbardziej zaskoczony był oczywiście jej mąż."

Fajnie brzmi? :)

ocenił(a) film na 7
Bernee

no no obiecująco.... jak dorwę na necie to przeczytam od razu, jeśli chodzi o biblio... to będę musiała się wybrać specjalnie bo oczywiście w mojej najbliższej okolicy zlikwidowali :/

LeaMao

To ćwoki. Ale wyobraź sobie, co ja przeżyłam, kiedyś byłam na tak zwanej domówce u kogoś i zobaczyłam stos książek w kącie. Pytam co to, skąd i dlaczego tutaj, a oni mi oznajmili, że to starocie z biblioteki, które dostali - na opał. Wstrząsnęło mną, kiedy zobaczyłam Trzech muszkieterów - jedną z moich ulubionych podstawówkowych lektur. W stanie upojenia alkoholowego złapałam ją w objęcia i zabrałam ze sobą, teraz stoi na półce. :)

ocenił(a) film na 7
Bernee

jak przenosili tą biblio to ja np zabrałam ze sobą pokaźny stosik tych karteczek na pieczątki z terminem z tytułami fajnych książek na pamiątkę. mam teraz jako zakładki.

LeaMao

Łał, niezłe takie zakładki. :) Tyle, że sama i tak nigdy nie używam.

ocenił(a) film na 7
Hominus_nocturnus

no nie widać, nie widać. 2 godziny zastanawiałam się czy nie napisać drugi raz tego samego bo nie widziałam swoje, ale postanowiłam zaczekać, a nuż się objawi.

ocenił(a) film na 3
LeaMao

Codzienne objawienia - takie rzeczy tylko na filmwebie ;)

Legion_

Te opóźnienia są złowieszcze. Trochę jakby znowu mieli coś zmieniać.

ocenił(a) film na 3
Bernee

Ło w mordę. Będzie się działo. Pewnie jakaś integracja z Instagramem czy innym Snapchatem.

ocenił(a) film na 7
Legion_

a to se mogą robić. gorzej jak zaczną znów majstrować przy kontach czy jakiś ustawieniach.

ocenił(a) film na 3
LeaMao

No ale oczywiście, że zaczną. Wszystkie zdjęcia z insta na profilu na filmwebie. Przecież to byłoby takie superaśne!

Legion_

Ale co to jest ten instagram w ogóle? I do czego służy? Coś jak facebook?

ocenił(a) film na 7
Bernee

Bern widzę, że konto całkowicie porzucone czy tylko zdezaktywowane? Bo nie wiem czy trzymam "trupa" w znajomych czy kiedyś jeszcze wrócisz na fb ;)

LeaMao

Dezaktywowane, więc trzymasz śpiącą królewnę w znajomych. A co - tęsknisz? ;)

ocenił(a) film na 7
Bernee

No ba. Dookoła tyle debili informujących za przeproszeniem o każdym pierdnięciu, że każdy normalny kto ewentualnie wrzuca czasem trochę kultury w postaci linka do dobrej muzyki pożądany.

LeaMao

No widzisz. A ja sądziłam, że większość jest zbyt zajęta wrzucaniem i komentowaniem sweet fotek, żeby zwracać uwagę na moją muzykę, wycinkowe notatki, ciekawostki i dowcipy. ;D

ocenił(a) film na 7
Bernee

Może nie komentuje, ale obserwuje z ukrycia :)

ocenił(a) film na 3
Bernee

Samemu można tylko deazaktywować. Usunąć się nie da. Chyba trzeba do nich (tak jak na FW) pisać prośbę o usunięcie. A i to nie wiem czy byłoby skuteczne. FB gotowy o list motywacyjny poprosić, tudzież zgodę przynajmniej 50% znajomych ;)

Legion_

No. To jest po prostu dezaktywowane i mam spokój. :]

ocenił(a) film na 7
Bernee

Myślałam, ze są właśnie 2 opcje- dezaktywowanie i usunięcie. Nie wiedziałam, że samemu ot tak nie da się. W sumie jakie to ma znaczenie skoro i tak nasze dane nie znikają. A np. policja z dziecinną łatwością może nam przetrzepać profil.

ocenił(a) film na 7
Legion_

Hmm myślę, że danie możliwości wypisywania na wallu "Co dziś robisz" na wzór facebooka będzie jeszcze bardziej pożądane. Wszystkie nasto będą skakać z radości.

ocenił(a) film na 3
LeaMao

Przecież wall filmwebowy już prawie tak wygląda. Owszem, nie da się oznajmić, że dziś na śniadanie jajecznica. Jeszcze. Ale jak wszedłem jeden z pierwszych razy po wprowadzeniu walla na FW i musiałem się przewijać przez dziesiątki zdjęć Stevena Seagala, bo któryś z moich wirtualnych znajomych postanowił ocenić wszystkie jego role, to zatęskniłem za zdjęciami obiadów i repostami z kwejków ;)

Legion_

Kwejki nie są takie złe, obiady też. Gorzej ze słodyczami, kiedy ktoś ich nie cierpi tak jak ja.

A czy mogłabym spytać, jak wyglądała średnia ocen S. Seagala według Twojego znajomego, bo mam pewne podejrzenia? :)

ocenił(a) film na 3
Bernee

Aż tak się nie przyglądałem. Ale biorąc pod uwagę różnorodność zdjęć i min, obstawiam, że wszystkie ocenił wysoko, albo wszystkie ocenił nisko. Nie było miejsca na dysproporcje ;)

Hominus_nocturnus

Muzyczka dla Lei.
https://www.youtube.com/watch?v=s5XvRTh7_oo

Klasyczne i polskie, to Ci się spodoba. :)

ocenił(a) film na 7
Bernee

Dzieciaki w innej aranżacji tłuczą to do bólu na koncertach w mojej szkole muzycznej...

LeaMao

Uu. To nie trafiłam. W takim razie może to: https://www.youtube.com/watch?v=yacHmBiLNZk

Bernee

W ogóle kiedyś słuchając Tytusa Wojnowicza, zabawiałam się dopasowując jego utwory do znajomych z filmwebu. :)
Lea - Widok z lotu ptaka,
Avo - Reggae połowieckie,
Ann - Latinerie,
Legion - Pejzaż trochę rockowy,
Sarimatian to oczywiście Symfonia z niespodzianką,
a Regisowi dostały się nawet dwa: Kaprys pana P i Dziki dziki cyrulik.

No i zawsze byłam ciekawa, czy by się Wam one spodobały. ;)

Bernee

A dla Mikki jakoś tak od razu: Paco allegretto. Chociaż akurat mogę się bardzo mylić, w sumie u Tytusa trudno o coś mocniejszego.

Lorinnie niestety nic nie wybrałam. Nie miałam nagłych skojarzeń. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones