PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462441}

Zmierzch

Twilight
5,6 332 013
ocen
5,6 10 1 332013
4,0 25
ocen krytyków
Zmierzch
powrót do forum filmu Zmierzch

Ciekawe, kto temu czemuś dał gatunek "horror"? Chyba jedynym wytłumaczeniem jest to, iż film ten jest horrorem dla widza, który nie za bardzo wiedział, na co ma się szykować...

Legion_

Aa. Aha. Ok. :)

W każdym razie: skandal i bezprawie!

ocenił(a) film na 1
Bernee

i chuj.

ocenił(a) film na 1
ocenił(a) film na 1
Hominus_nocturnus

i kamieni kupa!

ocenił(a) film na 3
Hominus_nocturnus

Filmweb taki światowy. Wychodzi na to, że mechanizm blokowania przekleństw pożyczyli z jakiegoś anglojęzycznego serwisu ;)

Legion_

Podsumowanie:

Przesłuchałam wszystkie utwory. Nie znałam wcześniej:
Winter tale, Made in heaven, tych rowerowych i Don't stop me now.
Najbardziej podoba mi się Made in heaven. Ale niestety, to chyba nie mój klimat. Zazwyczaj jeśli niczego nie poczuję za pierwszym lub drugim słuchaniem, to nic z tego nie będzie. Ale - to wciąż tylko kilka piosenek, prawda? :)

Wcześniej z Queenu lubiłam jedynie "Somebody to love" i "Who wants to live forever". :)

ocenił(a) film na 3
Bernee

Sprawdź Barcelonę. Coś czuję, że Ci podejdzie.

Legion_

O. Faktycznie jakoś takie bliższe. Skąd wiedziałeś?

ocenił(a) film na 3
Bernee

Przeczucie i wnioski z tego, co wskazałaś. :)

Legion_

Te wnioski mnie interesują. Czyżbyś uważał, że lubię patetyczne melodie i wykonania? ;]

Barcelona przypomniała mi coś, co jeszcze niedawno mnie zachwyciło:
https://www.youtube.com/watch?v=92XxtmCfMbY

A to utwór, który znienawidzili moi domownicy. Na obronę, że ja nie tylko chcę się rozczulać. :)
https://www.youtube.com/watch?v=FKtz5AZieWY

ocenił(a) film na 3
Bernee

Flower duet - uwielbiam. Tylko nigdy nie wiedziałem jak to się nazywa.

Massive - znam. Kilka kawałków nawet lubię. Ale to specyficzny rodzaj muzyki. Rzadko miewam nastrój na takie klimaty.

Legion_

O proszę. :) A skąd znałeś Flower duet?

Massive Attack należy do moich ulubionych zespołów. Co prawda trudno nazwać mnie znawczynią ich twórczości, ale ich styl baardzo mi pasuje.

ocenił(a) film na 3
Bernee

Skąd znałem? Sam nie wiem. Gdzieś tam zawsze się przewijał, nawet nie wiem gdzie. Także nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Grunt, że już wiem co to :)

Legion_

Bo moja odpowiedź na to pytanie Ci się nie spodoba. :) Najpierw usłyszałam to w filmie, w którym ludzie dramatycznie czytali 50 shades, a potem się okazało, że w samej książce jest o nim mowa...

Na soundtracku się nie pojawił.

ocenił(a) film na 3
Bernee

Co za paskudny utwór. Kto w ogóle tego słucha? Fuj!

Legion_

Taa. Wiedziałam. Pan "Obiektywny". ;D

ocenił(a) film na 3
Bernee

Tylko krowa nie zmienia poglądów. I Korwin.

Legion_

Korwin ma dzieci z trzema różnymi kobietami. Nie wiem, czy to się kwalifikuje do niestałości poglądów. :)

ocenił(a) film na 3
Legion_

Jest stały w swojej rozwiązłości :D

Legion_

Wstyd! Toż partia konserwatywna, a on nawet na starość nie zrezygnuje z niegodziwego prowadzenia się?

ocenił(a) film na 7
Bernee

wszędzie o tym Korwinie... jak dla mnie jest prostacki i to nawet bardziej niż Palikot.

Bernee

Korwin mnie czasami bawił, ale nie przekonuje mnie całkowicie do siebie. Rzeczywiście bywa prostacki.

Pokładałam się ze śmiechu, słuchając jego wypowiedzi w Europarlamencie. Nazywam to "wściekły angielski". ;D
https://www.youtube.com/watch?v=mYC4FNmowiw

ocenił(a) film na 1
Legion_

Zapewne tak. Chu.-je, k-.urwy i derywaty przechodzą swobodnie. F..ucki i s.hity nie za bardzo.

ocenił(a) film na 3
Hominus_nocturnus

Tyle czasu mnie pod Zmierzchem nie było, że tu jakieś rewolucje chyba zaszły. "Rozwielitki" (chyba nadal nie lubię tego określenia) wynajęły sobie przedstawicieli, którzy potrafią pisać składne wypowiedzi?
http://www.filmweb.pl/film/Zmierzch-2008-462441/discussion/NIesprawiedliwie+ikon izowany%2C+niesprawiedliwie+atakowany,2618643

Legion_

Obserwuję na bieżąco. Podoba mi się jego stonowanie, chociaż nie zgodzę się co do jego opinii na temat efektów - absolutnie nie były dobrej jakości. Chociaż nie poczytuję tego za wadę w tym przypadku.

Przyznaję, zaskakująco miło zobaczyć Cię w Twojej dawnej zbroi i akcji. :)

Edit: Jednak nie zaskakująco. W końcu jestem sentymentalna.

ocenił(a) film na 3
Bernee

Jakiej zbroi? Jakiej akcji? Nawet nie było na kogo jeszcze miecza dobyć ;)
Badam teren póki co. Ten się chyba nie da sprowokować. Trzeba będzie potrollować inne tematy ;)

Legion_

Tutaj jest mały ruch. To już gdzie indziej miałbyś lepsze używanie. Wiesz, o jakim filmie mówię. :)

Moja kampania raczej bawi ludzi zamiast prowokować. ;D
http://www.filmweb.pl/film/Pi%C4%99%C4%87dziesi%C4%85t+twarzy+Greya-2015-655761/ discussion/MASAKRA+-+%C5%BCyjemy+w+czasach+w+kt%C3%B3rych+kto%C5%9B+o+braku+elem entarnej+wiedzy+tworzy+...+G%C3%93WNO+!!!,2604786

ocenił(a) film na 3
Bernee

Eee, na 50 twarzy nie wchodzę. Jeszcze mnie ktoś znajomy zobaczy ;)

A tak na poważnie, to nie mam o tym filmie nic do powiedzenia. Nie oglądałem, nie interesuje mnie, nie mam argumentów. Nie będę bawił się w wojnę dla samej wojny. Co ja, Putin? ;)

Legion_

Nie zawsze pojawiają się dyskusje dotyczące samego filmu. ;) O nie, czyżby krępowało Cię nieskromne poruszanie tematu bdsm? :)

ocenił(a) film na 3
Bernee

Że tak powiem, nie kręci mnie to.

Legion_

Ludzie nie mogą się dogadać co do dylematu moralnego podobnego stylu życia. Niby wszystko fajnie, za obopólną zgodą, ale ja czuję pod skórą zgrozę. Co się stało z ideałem faceta, który na samą myśl o draśnięciu skóry kobiety dostaje apopleksji?

ocenił(a) film na 3
Bernee

Fetyszyści istnieli zawsze. Niech sobie każdy robi co chce, póki obie strony się na to godzą. Nie mam ochoty nikomu do sypialni zaglądać. Z mojej strony na ten temat to tyle. Nie wciągniesz mnie w tę dyskusję :)

Legion_

No dobra, tak tylko napisałam. :)

Wybór jest aktualnie mały, jeśli chodzi o "żenujące filmy dla tłumów kobiet". I ciężko się spodziewać czegoś nowego w tym zakresie.

ocenił(a) film na 1
Legion_

A co z filmami typu "Zombie ass - toilet of the dead"? Dla tłumów - tak, co do kobiet - zależy od preferencji osobniczki.

Hominus_nocturnus

Ja nie modelka z instagrama, żeby się tym filmem interesować. :)

"Japońskie wariactwo". Ja nie jestem rasistką. Ale to mnie nie dziwi.

Legion_

Twój oponent jest grzeczny i zna nawet słowo "przepraszam". O, Legionie - tak mi przykro.

ocenił(a) film na 1
Bernee

Grzeczny? Ciekawe. Kulturnych adwersarzy nam tutaj brakowało. Same trolle i rozwielitki.

Hominus_nocturnus

Więc się taki trafił. Pomnik mu!

ocenił(a) film na 1
Bernee

W Sanhedrynie było dwóch, tu mamy jednego, ale i tak nieźle.

Hominus_nocturnus

Taka mi durna odpowiedź przyszła do głowy, że aż się przeraziłam swojego mózgu.

"Tylko rozmnażać go nie ma z kim."

ocenił(a) film na 3
Bernee

Ocenił Zmierzch na 7. Znajdzie chętną. Może nie będzie miał o czym z nią rozmawiać, ale rozmnażanie może się udać.

Legion_

I będą mieli takie małe, grzeczne obiektywiki.

To jest Wasza wina, to przez te określenia wyobraziło mi się... akwarium...

ocenił(a) film na 3
Bernee

Ja tam nie wiem czy ze skrzyżowania grzecznego gościa z psychofanką wyjdą grzeczne dzieci? To trochę takie lawirowanie na krawędzi. Może wyjść nieudany eksperyment.

Legion_

Prawda. Dlatego mówię, że podobnej partnerki brak. Chociaż może pokopiemy w starszych tematach i ktoś by się znalazł?

Legion_

Mam już dwie kandydatki! Co prawda nie wiem, na ile można uznać je za pacyfistki, ale myślę, że by pasowały.

http://www.filmweb.pl/film/Zmierzch-2008-462441/discussion/A+mnie+sie+podoba+i+j uz!,2185381

http://www.filmweb.pl/film/Zmierzch-2008-462441/discussion/Nie+rozumiem+jednego. ,2340474

Ta druga zwłaszcza ma podobny styl dyskusji. Ale ta pierwsza znowu łagodniejsza. Szukać dalej?

ocenił(a) film na 3
Bernee

Druga faktycznie podobnie prowadzi rozmowę. Istnieje nawet szansa, że wspólnie doszliby do wniosku, że ten film jednak nic nie oferuje i wystawianie mu 7 to trochę przesada, bo obydwoje dostrzegają mankamenty.
Osobiście jednak postawiłbym na annabubę. Mogliby razem pozachwycać się efektami specjalnymi w filmie. No i annabuba oceniła na początku Zmierzch na 9, a teraz jak byk stoi 8. Więc tez jest szansa, że posunęliby się w tym temacie dalej. I nie tylko w tym temacie, IYKWIM ;)

Legion_

;D To może ja jego zapytam, którą woli?

ocenił(a) film na 3
Bernee

Uderzaj! Bo mi raczej nie zaufa.

Legion_

Done.

ocenił(a) film na 3
Bernee

Widziałem. Czekamy na odzew. Może się uda - w sam raz na wiosenny okres godowy ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones