Proponuję wątek dla tych wszystkich, którzy odwiedzają forum FB bo nie znają/pamiętają tytułu filmu, który kiedyś tam obejrzeli. Zakładają więc miriady nowych wątków, niepotrzebnie wprowadzając bałagan. Czemu nie pytać na łamach jednego wątku? Tak jest łatwiej i przejrzyściej.

Szkoda, że portal o tak dużej liczbie dobowych odwiedzin nie ma prostej opcji "tematy przyklejone". Mam nadzieję, że to wypali, warto spróbować. Wszelkich "poszukujących" można by kierować do tego wątku.

Tu pytamy i tu uzyskujemy odpowiedź.

Pozdr.,
I.

kszs2

Myślę że chodzi Tobie o Ucieczka gangstera (The Getaway)grał tam Alec Baldwin.rok 1994

Icheb

Witam wszystkich,
Poszukuję filmu, który opowiada historię chłopaka urodzonego w Boże Narodzenie. Przez wiele osób (łącznie z własnym ojcem) uważany za geja, lecz nigdy nim nie był. W ciągu filmu zdarza się kilka sytuacji, gdy w dziwnych okolicznościach przytrafia mu się jakieś szczęście (np. podróżując na pustyni prawie umiera, ale jego matka budzi się i przemywa twarz wodą, a jego znajdują i poją na pustyni obcy ludzie).
Kojarzy ktoś ten film? Jest on bodajże z lat 2002 - 2005.
Pozdrawiam!

da_mike

Nie jestem pewna, bo widziałam ten film ładnych kilka lat temu, ale jedyne co mi się kojarzy to "Śniadanie na Plutonie". Teraz i mnie zaczęło to męczyć ;)

Icheb

szukam filmu o 2 japonczykach ktorzy umowili sie na jaranie, i stwierdzili, ze sa glodni - wiec pojechali po jedzenie, ale okazalo sie, ze bar jest zamkniety i przez caly film jechali do innego miasta po to jedzenie :D

MrKolos

Zapewne o To Ci chodzi:

http://o.dwoch.takich.co.poszli.w.miasto.filmweb.pl/

MrKolos

ee to czasem nie "O dwoch takich co poszli w miasto"??
http://o.dwoch.takich.co.poszli.w.miasto.filmweb.pl/

pewna nie jestem, bo tam to byl tylko jeden japonczyk a nie dwoch.. ale spawdzic nie zaszkodzi;)

MrKolos

wlasnie o to mi chodzilo, dzieki wielkie ;)

MrKolos

PROSZE O TYTUŁ :(( no więc oglodalam ten film chyba tej wiosny na tvn w takim cyklu horrory w srodowe wieczory (chyba)
zaczelo sie za jakas wiara byla na imprezie a druga grupa oglodala ich na telewizorze (nie wiem czemu). i potem ktos na tej imprezie zaczął zabijac, a ci przed tym telewizorem mysleli, ze to jest film, a nie naprawde. zas sie chyba skapli ze to nie film. pamietam scene, w ktorej jakas gosciara siedziala zamknieta w pokoju przed tym mordercą, a ktos jej dawal wskazowki przez telefon jak ma uciekac przed nim. i chyba tam jeszcze wybuchl pożar, ale nie jestem pewna
pliss pomóżcie ;d

użytkownik usunięty
madziul_95

Witam
Moze ktos mógł by mi pomóc
filmu którego szukam od dawna jest to thriller/horror
gdzie jest jakis profesor który robi eksperymenty na ludziach?? jakis istotach ??? i one zaczynaja sie buntowac. Pamietam ze mieszkal w jakims pietrowym domu z bambusa (moze to bylo na wyspie) i ten profsor lubił grac na pianinie , na którym czesto siedział mezczyzna,wrostu małego dziecka cos w stylu Verne Troyer ale to nie on bo sprawdzilem filmografie. Prosze o pomoc i przepraszam za tak malo szczegołow.
Pozdrawiam

Jak na mój łeb to będzie "Wyspa doktora Moreau" :)

użytkownik usunięty
madziul_95

A nie jest to tak czasem jeden z filmów z serii "Halloween"?

No tak! Tak, to jest Halloween!
Dzieki ci bardzo, bardzo, bardzo ;**

Szalejesz :P

Icheb

Ok więc napisze w tym wątku o filmie który oglądąłam dwa lata temu na tvp1 albo tvp2. Jeśli dobrze pamiętam to film na faktach, coś w rodziaju dramatu lub thrilera.. Nie grał tam nikt znany.

Był to film o studencie który cierpiał na rozdwojenie jaźni. Pierwsza scena świadcząca, że coś z nim nie tak była w jego mieszkaniu.. Obudził się w swoim domu, poszedł do łazienki, a w jego wannie leżała martwa kobieta.. Zmieszany nie wiedział co się stało poprzedniego dnia. Potem zaczął zabijać swoich znajomych, przyjaciół.. Jego przyjaciółka zaczęła podejrzewać, że to jego sprawka. Końcowa scena wyglądała tak, że ten student skończył opowiadać swoją historie przed kamerą i strzelił sobie w głowe. Chwile po tym przybiegła przyjaciółka z jakąś kobietą (to było jakby w jakimś magazynie). Potem (jakiś czas po tej tragedii) ta przyjaciółka siedziała sobie przed uniwersytetem, pod drzewem pisząc w dzienniku wspomnienia o tym kolesiu.

Troche chaotycznie napisane, ale mam nadzieje, że dopasujecie jakiś tytuł;)

Opheliac

Możliwe że to Jekyll + Hyde

http://www.filmweb.pl/f172762/Jekyll+%2B+Hyde,2006

Last_Ronin

oo jaa.. dzięki!! szukałam tego filmu z dobry rok:D jeszcze raz dzięki.

Icheb

rozpaczliwie poszukuje tytułu :)
film opowiada o jakimś młodych kolesiu, który chce zostać uznanym reżyserem. ma jakiegoś aktora (?), czy gwiazdę z którą chce nakręcić film, ale aktor się zaćpał i nie dojechał na zdjęcia.
koleś dysponuje tylko niewielką ilością kasy, jego ekipa chce wypłaty, brakuje im taśmy filmowej, itp.
spora część akcji dzieje się też w jakimś barze/spelunie, gdyż główni bohaterowie od alkoholu nie stronią.
pomaga mu jakaś dziewczyna, chyba też artystka filmowa.
film zdaje się, że kończy się sceną, gdy ekipa kręci ujęcie obrazujące jakiś sklep, z braku innych możliwości w danym momencie :)
oczywiście oświetlenie szwankuje, kamerzysty nie ma, ogólnie prowizorka. a w dodatku czepia się ich policja, gdyż nie mają pozwoleni na kręcenie owego sklepu.
niestety to wszystko, co pamiętam. a i mogłem niektóre fakty pomieszać. dawnoo to oglądałem, oj dawno.

z góry jednak dziękuje za pomoc:-)

pzdr -
Kudłacz

marcin_kudlacz

hmmm.... może to http://www.filmweb.pl/f735/Wielka+Heca+Bowfingera,1999

szklista

niestetyż nie jest to 'Wielka...'
to było coś bardziej alternatywnego, raczej dramat, nie komedia, może komediodramat najbardziej pasuje ;-)

ale mimo mimo - dziękuje ;)
i liczę, że może ktoś trafi na ten tytuł...

marcin_kudlacz

Więc może to:
http://www.filmweb.pl/f98/Filmowy+zawr%C3%B3t+g%C5%82owy,1995

Icheb

a ja mam pytanie co do filmu ktory ogladalem niedawno. rzecz dzieje sie w ameryve. maz robi zonie kawe rano itd ona jedzie do pracy. pozniej juz w miescie wybucha kilka bomb z ladunkami bilogicznymi i chmura dymu z popiolem zakazonym rozprzestrzenia sie. koles siedzi w domu i zafoliowuje okna i dzrzwi. nawet pozniej zony nie chce wposcic. generalnie na koncu ginie bo uznaja ze on sam i jego dom jest juz jedyna pozostaloscia tej biologicznej...hmmm...broni.jego dom nakrywaja wielkaaa plachta i dusza go jakims gazem. znacie tytul??opisalem po krotce film.:)

sahsillmaril

http://www.filmweb.pl/f265019/Zag%C5%82ada,2006

Icheb

Nie potrafiężadnemu poprzednikowi pomóc odnaleźć szukanego filmu, ale sama mam prośbę.
Szukam filmu który:

1. Leciał kilka lat temu, zimą na tvp1, produkcja USA
2. Opowiadał o dziewczynie która poznając faceta powiedziała ze jeśli są sobie przeznaczeni to on ją odnajdzie. (jakaś akcja z książką?)
3. On potem w jakimś antykwariacie neichcący znajduje ksiązke z jej danymi.
4. wielki miłosny finał jak się całują na lodowisku, choinki, łańcuchy generalnie amerykańskie Boże Narodzenie.

Trochę jak Apartament tylko naodwrót, bardzo roztkliwiające było. Z góry dziękuję za próby przypomnienia sobie :P

wrednakozka

Zapewne Serendipity
http://www.filmweb.pl/f9445/Igraszki+losu,2001

Martinn

To jest to ! Bardzo serdecznie dziękuję ! :D ładnych pare lat niedawało mi to spokoju :P

Icheb

De Franco dziekuje Ci serdecznie:)dokladnie o to mi chodzilo.

Icheb

poszukuje filmu

Kobieta porywa faceta i zabiera go do swoich rodziców na święta.
Tam jest cała rodzina i mimo jego tłumaczeń że jest porwany oni się niego śmieją. Na końcu chyba wchodzi z nią w jakiś układ i udaje jej narzeczonego i rzecz oczywista zakochują się.
Z tego co pamiętam to ona jest malarka i na samym końcu ona ma wernisaż i on kupuje jej obraz i zostaja już razem


bardzoo prosze o pomoc :D

azylowa_dama

Świąteczny więzień z Melissą Hart :)

http://www.filmweb.pl/f403868/%C5%9Awi%C4%85teczny+wi%C4%99zie%C5%84,2007

misiek101

Witam,
Film jest dość stary, ale pamiętam, że był w kolorze.
To sci-fi w którym pewien człowiek w wyniku jakiejś sytuacji zaczyna widzieć wszystko w dziwny sposób, np. jego wzrok przenika przez skórę - wykorzystując swoje możliwości zaczyna leczyć ludzi.
Później jego wzrok zaczyna coraz bardziej przenikać rzeczywistość i film kończy się tragicznie.
Może Ktoś zna tytuł:)
Pozdrawiam,

Icheb

Witam, juz od kilku miesięcy poszukuje pewnego filmu. Opis: Jest to film "gangsterski". Film zaczyna się, jak ojciec (diler narkotyków) jedzie samochodem ze swoim kilkuletnimy synem, zatrzymuje go policja, ojciec daje dla synka pieniadze z handlu narkotykami, po czym sam trafia do wiezienia. Dalej film opowiada o karierze tego małego chłopca ( na imie miał Riko, ale nie jestem w 100%pewny), opowiada jak przeszedl do świata
przestępczości, tam zaczoł robic kariere jak diler narkotyków. Dodam, że film ten był w TVP1, jakies pół roku temu. Dzieki z góry :)

Icheb

Szukam tytułu
Pod obsuniętą skarpą ziemi, gdzieś na pograniczu Meksyku ,znaleziono samochód,a w nim szkielet kierowcy razem z karabinem snajperskim i walizką pełną dolarów.Może kto wie,o jaki film chodzi?Film z lat chyba 80-tych.
Sitemap

użytkownik usunięty
Icheb

Witam

Poszukuję tytułu filmu ROSYJSKIEGO (a właściwie to radzieckiego), starego (LATA 60. albo i nawet 50.), czarno-białego. oglądałam go kiedyś w kinie na Sylwestrze z Luną, i tytuł wywietrzał mi ze łba.

Ogólnie bohaterem jest młody chłopak, który razem z przyjaciółmi łazi sobie po Moskwie - bawią się, spotykają śmiesznych ludzi, etc. Są różne zabawne scenki komediowe i, o dziwo, zero polityki.

Motywem przewodnim jest piosenka "JA SZAGAJU PO MOSKWIE" (nie znam rosyjskiego:P więc sorry za kaleczenie tego jezyka).


Film zdobył Złotą Palmę w Cannes i ogólnie jest dość znany, więc to raczej kicha że zapomniałam tytułu.

Filmu ogólnie nie kojarzę ale skoro wiesz, że zdobył Złota Palmę to pewnie jeden z nich:

http://www.filmweb.pl/awardOrganization/25/view

Pzdr.

użytkownik usunięty
VisitorQ

Visitor, już mam :) to:

http://www.filmweb.pl/f101651/Chodz%C4%85c+po+Moskwie,1964


:)

Icheb

Poszukuję tytułu filmu, prawdopodobnie amerykańskiego z około 1990 roku. Główną rolę gra jakaś znana aktorka. Scenariusz jest taki, że bohaterka na skutek jakichś zdarzeń zaczyna żyć w rodzinie ortodoksyjnych żydów (ukrywa się?), dzięki czemu poznaje wiele niuansów ich religii, np. że nie można trzymać w tej samej lodówce mięsa i nabiału. Bohaterka i ortodoksyjny ży zakochują się w sobie, jednak dzieli ich zbyt duża przepaść kulturowa i nie dane jest im wspólnie iść przez życie.

Icheb

Cześć, poszkuję filmu(bądź serialu), który oglądałam dobre kilka lat temu. Nie pamietam dokładnie o czym był, ale głownie chodziło o to, że młoda dziewczyna i jej brat przenieśli się w czasie(nie pamiętam jak i dlaczego). Dziewczyna poznaje tam młodego kowboja i się w nim zakochuje... Pamiętam scenę, gdy ona go całuje i wtedy zobaczył ich ten jej brat... Niestety, tylko tyle pamiętam.
Byłabym wdzięczna za pomoc ;)

Icheb

Witam! Pilnie poszukuję tytułu filmu, z którego pochodzi następujący screen:
http://img693.imageshack.us/i/83396186.jpg/
Z góry dziękuję za waszą pomoc!

użytkownik usunięty
Prezes_82

Witam na zdjęciu jest aktor Jeremy Sisto, i to może byc film "Poza kontrolą" z 2006r. jeśli to nie ten film to może pomoge jeszcze informacją że prawdopodobnie na zdj. jest jeszcze Amy Smart ;D Tak czy siak sprawdz sobie filmografie Jeremyego Sisto a napewno znajdziesz swój film. Mam nadzieje że pomogłam, pozdr..

Prezes_82

100%..... http://www.filmweb.pl/f345840/Largo+Winch,2008

Icheb

Wiem, że jest to film karate z Hongkongu. Jest z lat 80-tych. Pierwsza akcja toczy się w samolocie w którym lecą porywacze i dwóch policjantów - kobieta i mężczyzna. Po walce policjantów z porywaczami samolot szczęśliwie ląduje, jednak w wiadomościach jeden z przestępców dodowiaduje się o stracie swoich przyjaciół i postanawia się zemścić na policjancie. Żona i córka policjanta ginie w samochodzie pułapce. Policjant na własną rękę próbuje złapać przestępce. Pogaga jemu w tym poznana policjantka z samolotu. Na końcu akcja kończy się na jakimś placu budowy. Film ma dużo akcji, dużo walki. Ogólnie jest ciekawy. Miałem go kiedyś na kasecie video ale komuś pożyczyłem i przepadł...

Icheb

Film ten oglądałem jakieś 15 lat temu. Więc fabułę pamiętam szczątkowo. Główna postacią jest chłopiec, który jeździ po Stanach czerwonym samochodem w poszukiwaniu jakichś literek, które składają się na słowo (myślę, że jest to nazwa konkursu). Dlaczego to robi nie pamiętam. Wydaje mi się, że chodziło o jakąś loterię. Pamiętam, że literki te można było zdobywać np. na stacjach benzynowych. Na jednej z takich stacji spotkał starego człowieka, który mu potem pomógł. Mam nadzieję, że to wystarczy.

Icheb

Szukam filmu s/f produkcji USA z przed ładnych paru lat. Film opowiada o przybyszu z kosmosu zabijającym ludzi w celu pozyskania z ich mózgów jakiegoś narkotyku. Robi to jakimiś przewodami. Ściga go chyba jakiś gliniarz. Obcy często wypowiada kwestię "przybywam w pokoju"
Mam nadzieje że nic nie pokręciłem. Proszę o pomoc w znalezieniu tytułu.

pawel0727

http://www.filmweb.pl/f6277/Mroczny+anio%C5%82,1990

Icheb

Jest to film japoński, chyba z lat 50, 60. Opowiada historię pewnego samuraja, który musi męczyć się ze swoją kłótliwą, zrzędzącą żoną. Służy na dworze szoguna i jednocześnie stara się przygotować swojego najstarszego syna do zajęcia jego miejsca u boku Pana, a także jako głowy klanu. Któregoś dnia z dworu przychodzi wiadomość, że najstarszy syn musi ożenić się z z konkubiną szoguna, odrzucenie propozycji nie wchodzi w grę. Kobieta (nie pomnę jej imienia) w ataku szału zaatakowała szoguna i młodszą kochankę. Dlatego też musi zostawić swego paromiesięcznego syna w pałacu i zostaje siłą wydana za mąż za jednego z wasali władcy - syna wcześniej wspomnianego samuraja. Mija ponad rok, młodzi nieoczekiwanie zakochują się w sobie, rodzi im się córka. Wtem, przychodzi wiadomość, że następca tronu zmarł i dziewczyna, jako matka młodszego syna szoguna musi wrócić na dwór, gdyż istnieje zasada, że matką następcy tronu nie może być jednocześnie żoną wasala. Samuraj, jak i jego syn, nie mogą się z tym pogodzić, decydują się sprzeciwić swemu klanowi, jak i woli Pana. Odmawiają popełnienia rytualnego seppuku. Nie wiem jak film się kończy, ale może ktoś kojarzy tytuł, byłabym szalenie wdzięczna.

gosiak_07

to chyba ten film: http://www.filmweb.pl/f31719/Bunt,1967

Icheb

Witam,
ok. 15 lat temu w TV widziałem fragment filmu, prawdopodobnie SF produkcji USA. To co zapamiętałem było końcowką:
grupka osób błądziła po lotnisku. Ścigały ich jakieś dziwne stwory, które zjadały budynki. Chyba były to stwory wyglądem przypominające pacmana - same głowy, unosiły się w powietrzu. Ta grupka uciekła do samolotu i gdzieś polecieli. Kiedy wylądowali pojawili się inni ludzie.
Tyle pamiętam. Bardzo proszę o tytuł filmu.

Smurfteam

http://www.filmweb.pl/f32010/Po%C5%BCeracze+czasu,1995

Już było na forum :P

Icheb

Poszukuję filmu, którego fragment (?) widziałam w telewizji jakieś 8 lat temu.
Jest to film historyczny, akcja dzieje się prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii gdzieś około XVIII wieku. Biedna, ale kochająca się rodzina żyje w jakiejś wiosce. Wybucha wojna, zamieszki, czy coś takiego i ojciec tej rodziny musi wyjechać. W czasie jego nieobecności do tego domu przyszli żołnierze/szlachcice i jeden z nich zgwałcił żonę tego gościa, który wyjechał. Ona później urodziła dziecko, które po powrocie uznał jej mąż. Potem on pojedynkował się z tym, który zgwałcił jego żonę i pokonał go.

sonnenbrille

witam, pamieta ktos moze tytul filmu w ktorym akcja toczy sie caly czas w budynku podobie jak w "Die Hard" wybuchaja 2 pozary na niskim i wysokim pietrze jak sie spotkaja to nastapi eksplozja czy cos takiego , w kazdym razie na koncu nasi bohaterowie procz jednego zamykaja sie w sejfie, ten ostatni w jakiejs szafie,wczesniej zalewając ją wodą juz nie pamietam dokladnie dawno sie to ogladalo



z góry dzięki
pozdrawiam

majer10081989

Może to:

http://www.filmweb.pl/f9008/P%C5%82on%C4%85cy+wie%C5%BCowiec,1974

Pzdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones