Zasady gry - dla nowych użytkowników ;) starym wyjadaczom nie trzeba już
przypominać :)

1. Gra polega na przedstawieniu 3 znaków szczególnych filmu. Najlepiej
jakieś krótkie słowa/zwroty.

2. Nową zagadkę wrzuca ten, co odgadł ostatnią, dopiero po potwierdzeniu odpowiedzi
przez zadającego.

3. Film musi mieć minimum 5000 głosów, w wyjątkowych okolicznościach może mieć
mniej. Tylko wtedy, gdy ktoś z aktywnie grających ma go w obejrzanych filmach.

4. Jeżeli nikt z aktywnie grających nie oglądał danego filmu, mile widziane są
podpowiedzi nie dotyczące fabuły. Niekoniecznie od samego początku, ale dobrze by
pojawiły się gdy są kłopoty z zagadką.

5. Zagadkę wrzucamy w odpowiedzi na temat! Pozwala to uniknąć niepotrzebnego
bałaganu.

6. Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na
dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie
mniej zastojów.

7. Jeśli gracz zadaje zagadkę a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin)
zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub dalszego zgadywania wracamy po
powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.

8. Jak nie masz czasu to nie zadawaj zagadki, lub zadaj prostą z dopiskiem "Nie czekać na
potwierdzenie".

9* Można rozmawiać ile wlezie także o filmach, o fabule, polecać sobie dobre tytuły, gadać o
aktorach. Jak za dużo się będzie chciało zdradzić z fabułą/scenami to można napisać z boku
komentarza, że uwaga spoiler!.

Dobrze mieć, większość z aktywnych uczestników w znajomych( ale też trzeba uważać na
trolle i kolekcjonerów znajomych), usprawnia to odgadywanie zagadek i łatwiej uniknąć zadania filmu, którego nikt nie widział

Marac

Eee, samo wskoczyło. Bez związku z tytułem.
Teraz będzie tylko czysty tekst szedł, żeby czymś nie mylić.

Montago

Widzisz, sam też dostałem paranoi przez swoje ukryte podpowiedzi. :)

Marac

Teraz to niedługo trzeba byłoby z lupą oglądać każdą kropkę, czy ma kanoniczny kształt. (tu powinien być uśmiech, ale nie chcę pogłębiać paranoi)

Montago

Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że to wcale nie mój koncept z tymi ukrytymi podpowiedziami - parę dni temu ktoś inny tak z nami pogrywał - nie pamiętam kto.

Montago

Wybrzeże Moskitów?

zweistein

Niestety nie...

Montago

Fitzcarraldo?

zweistein

Nie... Czy ja piszę, że to w ogóle coś z rzeką? ;)

Montago

Nie, ale przecież woda rzeki nie wyklucza, lod i maszyna tez pasują.

zweistein

Ok, to było coś w rodzaju sugestii - podpowiedzi...

Montago

Rozumem: woda - ale nie rzeka, kostka lodu i maszyna, dorzucisz jeszcze jakiś trop?

zweistein

Jeszcze nie, bo ciężko coś dorzucić, cokolwiek to by było, to jakby dać wprost tytuł.

Może jeszcze ktoś coś poda, to wtedy ewentualnie skomentuje zimno/ciepło.

zweistein

Może kolejność skojarzeń - maszyna > kostka lodu > woda

Montago

Kawa i papierosy

kingagutkowska

Zimno, zero bezwzględne.

Montago

Może jakąś podp. dasz?

czarna404

Dodaj do dowolnej wskazówki słowo „wielka'' , to pokaże właściwą skalę.
Taka informacja powinna ułatwić skojarzenie...

Jak nic to nie da, to potem wprost naprowadzę na tytuł..

Montago

Interstellar

Marac

No i co ja mam na to powiedzieć ?
Oficjalny komunikat - to nie jest Interstellar, i oświadczam że w moich zagadkach tego tytułu nigdy nie będzie. :P


Coś mi zagadka stanęła, może teraz ruszy, niech się kręci, gra aż do końca ...

Montago

"oświadczam że w moich zagadkach tego tytułu nigdy nie będzie"

:-D

Montago

Titanic

Marac

Kurczę... teraz mi się wydaje banalne. Dlaczego nikt z nas nie odgadł wcześniej?
Wiem - chyba przesadziłeś ze skojarzeniem maszyna - statek.

Marac

Chyba nie, zweistein podał Anakondę, od razu statek skojarzył, tylko na rzece.
A Titanic to w końcu była jedna z największych maszyn :p

Montago

Anakonda to nie ja, statku nie odgadłem, zaś maszyna skojarzyła mi się z tą do robienia lodu, w obu moich typach były takie.

Marac

Oczywiście ;)

A czy jak spojrzysz na górę lodową z orbity, to nie będzie tylko malutką kostką lodu ?

Czy ja sugerowałem, że będzie pasowała tylko do drinka?
To tylko perspektywa spojrzenia na szczegóły :P
Wszystko było jak na dłoni...
Wielka maszyna kontra WIELKA kostka lodu i Wielka Woda, co nawet można uznać za nazwę własną oceanu.

Montago

Wiesz, tylko raczej nie patrzymy z orbity... ;)
Sprowadzasz rzecz do absurdu, bo sformułowanie "kostka lodu" to zmyłka, sformułowanie określa mniej więcej rozmiary i z lodem wokół Titanica specjalnie się nie kojarzy, bo niby jak?

zweistein

A jak inaczej określić pewna luźną, niezależną masę lodu, bez słowa - "góra'' - mogłem dać bryła, ale z jednej strony mogłoby ułatwić, bo sugeruje nieregularny kształt i wielkość, a z drugiej bryła bardziej by pasowała do czegoś w stylu jakiejś rzeźby, albo czegoś z motywem fantastycznym.
Widzisz, moje myśli idą tym torem, ktoś drugi to odbiera całkiem inaczej.
A góra lodowa jako kostka lodu w perspektywie wielkiego oceanu nadal utrzymuje swój minimalistyczny wymiar...

Montago

"Kostka" sugeruje też określony, regularny, geometryczny kształt - a takiego w Titanicu nie ma...
Bryła jest lepsza, bo bryła lodu jak najbardziej pasuje w tym kontekście, skojarzenie z rzeźbą to żaden problem.
Na podobnej zasadzie mógłbym przy tytule "Ziemia" opisać go jako "rzecz, której nie sposób zobaczyć", a potem wyjaśnić, że przecież z odpowiedniej odległości, gdzieś tam w odległym Kosmosie, naprawdę Ziemi nie będzie widać - kwestia właściwej perspektywy... ;)

zweistein

No, ja o tej orbicie to dopiero teraz , po fakcie pomyślałem, pisząc miałem przed oczami tę scenę, gdy po zderzeniu, na pokład spadały nieduże kawałki lodu, zgoda, nieregularne,
ale to znów skojarzyło mi się z wysypywaniem kostek lodowych z takiego worka z lodem, albo kubełka z lodem z automatu.

Myślałem, że jak ktoś pomyśli - dołoży do wszystkiego słowo z podpowiedzi - "wielka'' do będzie łatwe. Wielka maszyna i wielka woda = statek. A gdzie statek ma coś do czynienia z lodem na wielkiej wodzie?

Montago

Te spadające bryły były chyba całkiem spore... Ale nawet: nie 1 kostka, a cała masa kostek, jeśli już będziemy szli po twojemu.

Z dwóch właściwych znaków (bo maszyna i woda są moim zdaniem ok) należy dośpiewać sobie ten trzeci sens? ;) OK, skoro trzeba.

Montago

Fakt, góra lodowa od razu nakierowałaby na rozwiązanie

Montago

Btw. z ta kostka lodu to przegiales ;P

Montago

Za tę "kostkę lodu" to będę zgadywał "Interstellar" przy każdej Twojej zagadce. O!

;-P

Montago

A ja mam inne pytanie. Dlaczego tytulu Interstellar nigdy nie zadasz?

czarna404

Bo nie oglądałem... Nie czytałem żadnego opisu i nie mam zielonego pojęcia o czym to to jest...
A jeśli nawet obejrzę, to w potencjalnej przyszłej zagadce Marac i tak da ten tytuł :P
Więc dla mnie jest "spalony'' ;)

Montago

Yhy ;)

Montago

Warto obejrzeć

chemas

Mam w planach obejrzenie, jakoś mi się dotąd się nie złożyło :/
A Marac znikł , pewnie wymyśla teraz jakąś swoją zabójczą zagadkę... :P

Montago

Na długo znikł, nie zgadniemy za nic

chemas

Może ktoś inny coś zada?

czarna404

Zadaj teraz Ty...
Coś fajnego, może nawet łatwego ;)

chemas

Taa, On się na mnie szykuje :P

Montago

Nie, ja nie mam pomysłu :;p

Montago

Na chwilę się człowiek oddali i już mu próbują zagadkę ukraść!
;-)

* supermarket
* parking
* pistolet

Marac

o! wrócił :D

czarna404

Wyszedłem przypudrować nosek a tu już spiski.

Marac

Twoje 2h minęły więc teoretycznie mógł ktoś coś zadać :)

czarna404

ehhh już nie bądźmy tacy drobiazgowi ;p

chemas

zgadujmy lepiej ;)

czarna404

No właśnie, do roboty! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones