Joe Hisaishi

Mamoru Fujisawa

7,3
2 265 ocen muzyki
powrót do forum osoby Joe Hisaishi

Brak mi słów, by wyrazić geniusz tego człowieka. Doświadczyłem dzisiaj dwóch najpiękniejszych godzin z muzyką w swoim dotychczasowym, 20 - letnim życiu. Mam ogromną nadzieję, że ten koncert ukaże się na DVD. Przerósł w każdym calu moje oczekiwania. Pozdrawiam fanów!

Strider_

Zgadzam się w 100% :) generalnie znałem tylko dwa filmy z jego muzyką więc do końca nie wiedziałem czego się spodziewać ale również moje oczekiwania koncert przerósł :)
pozdrawiam!

Strider_

Kupienie biletu na ten koncert to chyba najlepiej wydane sześć dych w moim życiu :D Szkoda tylko trochę, że "Laputy" nie było.
Pozdrawiam

Sqrchybyk

No właśnie - Laputa, i moim zdaniem więcej numerów z Spirited Away i Mononoke też by mogło się pojawić. Za to brawurowe wykonanie na chóry motywów z Ponyo i Totoro, a także świetnie symfoniczne interpretacje trudnych fragmentów Kikujiro czy Nausicaa - wielki plus!

polityk2

Ciągle nie potrafię sobie uświadomić jak wyjątkowe przecież było to wydarzenie. I jakim zaszczytem była możliwość znalezienia się na tym koncercie. To jest praktycznie wydarzenie przeżywane raz w życiu...
I osobiście jestem pozytywnie zaskoczony repertuarem, bo spodziewałem się skupienia na Miyazakim i tylko paru przelotnych tematów z Kitano. A tu były i oscarowe Pożegnania i Generał Keatona (muszę zdobyć dvd z tą ścieżką!) i nawet świeżutki Akunin. Tego filmu nie widziałem ale muszę przyznać ze temat był bardzo interesujący i pewnym odejściem od ostatnich dokonań Hisaishiego.
Ech, gdyby rzeczywiście wyszedł ten koncert na dvd....
Pozdrawiam (zwłaszcza resztę śledziów z autobusowej puszki powrotnej ;)

hellblazer

Ja w trakcie koncertu też miałam takie wrażenie - jakby nierealności, że biorę udział w takim wydarzeniu! Zdecydowanie najlepiej wydane 60 zł., aczkolwiek szkoda, że nie było troszkę więcej z Ruchomego Zamku Hauru, bardzo chciałam usłyszeć "The Boy Who Drank Stars".

pearleaf

Domo Arigato mistrzu Hisaishi!! Ciągle ochłonąć nie mogę...mógłbym tak siedzieć i słuchać bez końca.

ypencjuszek

Ja to samo, tak bardzo bym to powtórzył... Pisałem do Znakomitych, którzy rejestrowali koncert, odpisali mi, że niestety wątpią, zeby było DVD:(

ypencjuszek

W mordę, jak ja kocham jego muzykę. Włączyłem sobie reprise po tym wszystkim i łzy napływają do oczu same. No nie zasnę dzisiaj. Takie coś czuje się chyba tylko raz w życiu. Mimo, że to mój ulubiony kompozytor, nie spodziewałem się, że aż takie wrażenie na mnie wywrze ten koncert. Nic piękniejszego nigdy wcześniej nie doświadczyłem.

ypencjuszek

Cholera piszmy jakąś petycję do KBFu, zróbmy coś, ja muszę przeżyć to jeszcze raz

pearleaf

także chciałem usłyszeć ten utwór i brakło mi jeszcze reprise ze spirited, ale i tak:
koncert 11/10 :)

Strider_

Nie ma raczej szans na DVD. Wszystkich odsyłam do DVD koncertu na 25 lecie współpracy ze studiem Ghibli. Miedzy Bogiem a prawdą, tamten koncert był trochę lepszy. Ale nie ma się co dziwić, odbył się w Japonii, zagrali stal współpracownicy Joe.

Co do koncertu to oczywiście magiczna noc. Trochę zabrakło Porco Rosso w wydaniu koncertowym, ale nie można mieć wszystkiego. Zresztą ja naprawdę nie mogę narzekać bo narzeczona wygrała dla mnie wejście za kulisy po autograf, także do teraz jeszcze ciśnienie mi nie opadło :D. Idę szukać antyramy na oprawę autografu..

to_jest_zbyszek

O stary, jak ja Ci zazdroszczę...

to_jest_zbyszek

Też byłam na tym spotkaniu, szkoda, że trwało tak krótko - nie było czasu powiedzieć mu wszystkiego, co chciało się powiedzieć... zresztą, tego co czułam, kiedy słuchałam jego muzyki na żywo, wręcz nie da się ująć słowami. No i nie mamy żadnych zdjęć, szkoda.
@Strider: Dzień po koncercie było spotkanie z Hisaishim w Muzeum Manngha (tak nawiasem spoko z niego koleś :D). Kiedy wyszedł na taras z tyłu budynku fani go dopadli i zaczął rozdawać autografy. :)

youliab

No to teraz mnie załamałaś:(:(:(

Strider_

Nie przejmuj się, spotkanie nie było w ogóle ogłaszane, pewnie nie chcieli, żeby zleciały się tłumy. Mało brakowało, a ja też bym nie poszła.

youliab

No tak, ale dla mnie to żyjący geniusz, jego muzyka tak rusza mnie w środku jak nic innego, dlatego spotkanie z nim to moje marzenie... Nie wiadomo, kiedy znowu przyjedzie do Polski. Mam ogromną nadzieję, że jeszcze się tu pojawi:)

Strider_

no ja też chętnie bym się na to spotkanie wybrał, ale właśnie nie było informacji. Boli mnie to bo byłem w tym muzeum, ale wieczorem :Da podejrzewam że miało fajniejszy klimat niż spotkanie po koncercie:)
a co do wizyty kolejnej w Polsce to raczej nie mamy na co liczyć, także głowa do góry i ciesz się że miałeś (aś) okazje być na koncercie życia:)wiele osób z całej Europy chciało tam być a nie mogło :)

to_jest_zbyszek

Informacja była na stronie fmf, w jednej z zakładek w menu festiwalu... albo jest dopiero teraz... Najlepsze jest to, ze duża część ludzi czekała na autografy na sali, w której odbyła się rozmowa i powiedziano im, zeby zaczekali do konca konferencji prasowej, która miała się za chwilę odbyć. W tym czasie pan Hisaishi wyszedł sobie na taras za Mangghą i zaczął rozdawać autografy. To dobrze, ze postanowiłem nie czekać na konferencję.

to_jest_zbyszek

"a co do wizyty kolejnej w Polsce to raczej nie mamy na co liczyć" - oj, nie byłabym tego taka pewna. Na spotkaniu w muzeum Hisaishi bardzo dobrze wypowiadał się o polskiej orkiestrze, chwalił sobie komunikatywność jej członków i większe niż w przypadku Japończyków umiejętności grania utworów w tempie 3/4. Mówił, że ma wielką ochotę jeszcze wrócić do Polski, czy to w związku z jakimiś projektami, pomysłami na współpracę czy też po to, aby dawać koncerty. Był naprawdę pełen entuzjazmu w tym temacie. :)

youliab

większośc artystów tak się wypowiada po koncertach za granicą, ale obyś miał(a) rację!:)

Strider_

Tak jak kolega niżej pisze, ciesz się z samego koncertu. Poza tym najważniejsze są wspomnienia. :)

Madt

Cieszę się bardzo, tak jak wspomniałem, to były najpiękniejsze dwie godziny w moim życiu:)

Strider_

Widzę, że nie ja jedyna mam takie odczucia. Byłam na festiwalu jeszcze dzisiaj i wczoraj, ale czwartkowego koncertu nie pobije nic. Myślę, że ciężko będzie znaleźć za rok równie wspaniałą muzykę. Pozdrowienia dla wszystkich fanów FMF!:)

anka2255

Zgadzam się - czwartkowy występ był genialny. Jestem naładowana pozytywnie na długie tygodnie. Czapki z głów!

to_jest_zbyszek

Prośba - co to za DVD jest, możesz podać nazwę by je łatwiej wyszukać?

Sirielle

25th anniversary studio ghibli concert, mam w mkv., na Acgstore jest do kupienia za 13$:)

Strider_

Wielkie dzięki! Dobrze wiedzieć o alternatywie, ale 13$ nie brzmi źle, byle przesyłka nie kosztowała za dużo.

Sirielle

wiem że wyszedł również album CD z zarejestrowanym koncertem, jednak bardzo trudno go dostać w "legalny" sposób. A co do samego koncertu to pozycja obowiązkowa. A jako ciekawostkę dodam, że dwa pierwsze utwory z owego wydarzenia (Nausicaa i Mononoke) zostały identycznie, takt w takt zagrane właśnie na koncercie w Krakowie:)

to_jest_zbyszek

Dokładnie, koncert mi już przyszedł, DVD + CD, po prostu mega, polecam!!!

Strider_

Z tamtej strony w Malezji? Cena przesyłki jest dobijająca :(

Sirielle

No tak, w sumie zapłaciłem 22$, ale gdzie za taką cenę kupisz ten koncert?:) to mniej wiecej 57zł, więc cena za koncert DVD + CD jest bardzo przystępna:)

Strider_

Nie wiem, jak sprawdzałam cenę przesyłki z Malezji do Polski to wychodziło drogo, więcej niż za samą płytę. Wyszło Ci to razem 60zł? (plus-minus) Może coś źle popatrzyłam. 57zł można ostatecznie dać, więcej mnie niektóre płyty kosztowały, tylko, że przesyłka z tak daleka ma jeszcze większą szanse zaginąć po drodze, niż znikające przesyłki z Londynu. Wolałabym to znaleźć gdzieś bliżej, najlepiej oficjalny elektroniczny download, co niweluje koszt przesyłki. Ale jeśli jest na iTunes, to pewnie znowu USA może kupić, a reszta świata niekoniecznie. Ile czekałeś na przesyłkę?

Strider_

a czy ktoś z fanów dysponuje filmem "Quartet" Hisaishi`ego? Nie mogę go nigdzie dostać

to_jest_zbyszek

Ja się popłakałam na festiwalu. Do tego Joe Hisaishi jest bardzo sympatyczny. W tym roku miałam szanse śpiewać w chórze i teraz wiem, że w przyszłym też mam zamiar. Zastanawiam się dlaczego do tej pory nie brałam udziału jako artysta w festiwalu, ale gorąco wszystkich do tego namawiam. Widziec próby i wszystkie przygotowania, tą całą gorączkę przed wyjściem na scene. Mijanie się z kompozytorami w progu drzwi. Jedynie co dla mnie było rażące to Młynarczyk...średnio się postarał i zrobił z siebie totalnego debila... nie wiem jakie są wasze odczucia.
Ale jeszcze raz namawiam żebyście spróbowali swoich sił. W tym chórze śpiewają również osoby, które nie sa muzykami i dają radę. Przeżycie nie z tej ziemi.
No i orkiestra dała czadu!! Hisaishi lepiej niż Piraci sto razy!!!

A do tego miałam taki make-up, ze czułam się piękna jak nigdy :P

irethmoz

a mnie jego muzyka nudzi ......

irethmoz

Trzeba jeszcze mieć zdolności do tego, by zaśpiewać w chórze i być w odpowiednim miejscu/czasie. To musi być świetne przeżycie, ale jednak pozostanę po drugiej stronie. Poza tym występując się nie słucha tak, jak wtedy, kiedy się można skupić tylko na muzyce :)

Strider_

Kurde, a ja nie mogłem wtedy być ;( mam nadzieję, że jeszcze do nas zawita :)

One_and_Damned

i te ciaryyy kiedy wrócił na bis i walnął Totoro <3 umarłem

MaoShinigami

Miesiąc temu ktoś wrzucił na youtube koncert Hisaishiego w HD z okazji 25 - lecia Ghibli, program bardzo zbliżony do tego krakowskiego :P Ładnie ktoś zapiracił, ale póki jest, polecam!:)

Strider_

całego koncertu ? możesz podać link ;)?

MaoShinigami

http://www.youtube.com/watch?v=Dn7TuKHCu_g

To link do tego koncertu w ekstra-słabej jakości, ale obok są ponumerowane utwory, one są właśnie z tego koncertu w HD, enjoy:)

Strider_

Wielkie dzięki za informację!

One_and_Damned

Też bym chciała być na tym koncercie =

jolka1991

Do dzisiejszego dnia tak bardzo żałuję że nie byłem na koncercie, dowiedziałem się dzień "po" koncercie....najpierw jak przeczytałem info że będzie w Polsce to myślałem że oszaleje z radości...ale jak zobaczyłem na datę to prawie o mało monitora przez okno nie wyrzuciłem ;) Ech życie, życie mam nadzieję że dożyje tego dnia kiedy będę miał okazje go posłuchać na żywo.
Mistrzu Joe wracaj do Polski !!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones