Johnny CashI

John R. Cash

7,9
99 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Johnny Cash

Ostatnio mam zajawkę na jego muzykę. Lubię amerykańskie Country - za klimat, prostotę i głupotę :P
Lecz piosenki Casha, pomimo klimatu, zawierają też swojego rodzaju głębię. Posłuchajcie: 'Folsom Prison Blues', 'A Thing Called Love', 'Cocaine Blues', 'God's gonna cut you down', 'Ring of Fire'... Mogę wymieniać bez końća. Każdy jego utwór jest godny uwagi.
Respect!

Bruce_Lee

Geniusz

Swoją drogą Joaquin Phoenix zagrał go naprawdę świetnie :D
Respekt dla obydwu panów

gumis_3

zgadzam się,a od siebie polecam,mój ulubiony kawałek Johnny'ego "the man comes around"

Bruce_Lee

Ja dorzuce oczywiście mój ulubiony "Hurt"

Margo

Tylko że "Hurt" nie jest jego kawałkiem.

kamil24031990_filmweb

Została napisana przez Trenta Reznora i pojawiła się w albumie The Downward Spiral w 1994 roku. Johnny Cash stworzył słynny, dramatyczny cover, który IMO przebił oryginał.
Po latach (nadal go słucham i nie przestanę) polecam utwory Casha:
- Boy named Sue - żartobliwa ballada, jednak przesłanie jest naprawdę zaskakujące
- One Piece At Time - świetny kawałek, warto zagłębić się w historię
- Wanted Man
- 25 minutes to go - piosenka gościa któremu zostało 25 minut do egzekucji; gorzkawa satyra na karę śmierci,
- Man in Black
- Hey Porter
- Flushed from the bathroom of your heart (pełna 'pięknych' metafor :))
- Give my love to rose
- Walk the line (a jak!)
- Rose of my heart (kawałek Johnny'ego Rodrigueza scoverowany przez Casha w jednym z ostatnich albumów)
- Easy rider
- Beans for breakfast

Margo

"Ulubiony" ?

Ten kawałek jest ostatnim tchnieniem wielkiego artysty przed śmiercią.
Jest tak totalnie naładowany emocjami starego człowieka, rodzajem nostalgii i smutku, że drżę ilekroć słyszę ten kawałek i widzę teledysk.

Absolutnie niezwykłe. Kto nie widział teledysku, choć to w sumie obraxliwe określenie na ten klip... polecam zobaczyć. Jeśli macie w sobie choć jedną jednostkę wrażliwości, docenicie ogrom emocji jakie niesie ten utwór...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones