Sam Peckinpah

David Edward Samuel Ernest Peckinpah Jr.

8,0
1 123 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Sam Peckinpah

Jaki western "krwawego Sama" uważacie za najlepszy ? Według mnie najsprawniej zrealizowany jest "Major Dundee" , to western o przemocy bez większego epatowania nią , coś świetnego ! krwawy Sam dopiero narodzi się
wraz z Dziką bandą.No a wy jaki western w jego rezyseri uważacie za najlepszy ?

zdecydowanie Dzika banda. Jest tam masa przemocy ale w przeciwieństwie do obecnego kina amerykańskiego nie jest ona celem samym w sobie (porównaj zwłaszcza Hostel, Wzgórza mają oczy etc) . Nie jest także środkiem do uatrakcyjnienia widowiska (porównaj prawie wszystkie tanie horrory produkowane w USA po 2000), lecz elementem formy, niezbędnym do zbudowania i ułatwienia interpretacji przesłania, które zawarte jest w jego filmach. Jednym zdaniem "Pechkinpah wielkim reżyserem był".

sivyok

Choć bardzo cenię "Dziką bandę" to uważam, że "Pat Garrett i Billy Kid" to absolutnie najlepsze dzieło Sama. Zresztą niemal każdy film w Jego reżyserii to było Dzieło.

użytkownik usunięty

ze względu na tematykę i treść, aktorstwo - Major Dundee
ze względu na realizację - Dzika Banda

Trudny wybór, ale jednak "Pat Garrett i Billy Kid".

"Major Dundee" o mało co nie zniszczy kariery Samowi. Film paskudnie przemontowali producenci i niestety w kinach wyszła totalna klapa. To był naprawdę poważny cios dla Peckinpaha. Potem "Dzika banda" uratowała mu dalszą karierę.

użytkownik usunięty

"Dzika banda" - przyznam, że ten film zrobił na mnie wrażenie gdy zobaczyłem go po raz pierwszy i zachęcił mnie do poznania reszty dzieł Peckinpaha. "Pat Garrett i Billy Kid" ma świetny początek - pierwsze 20-30 minut (do wyjazdu Kida z miasteczka) mogę oglądać na okrągło. Jednak później momentami przynudza. No i koszmarna broda Boba Dylana, po której ciągle się drapie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones