PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=87947}
6,6 110 936
ocen
6,6 10 1 110936
6,4 10
ocen krytyków
Świat według Kiepskich
powrót do forum serialu Świat według Kiepskich
ocenił(a) serial na 10
lukaszlipinski

To nie wina ipli, ale dennego poziomu, który ten serial w ostatnich sezonach "osiągnął".

ocenił(a) serial na 10
jan_niezbedny0

To prawda, od odcinka 350 (powrot waldusia) do teraz czyli coś grubo ponad 400 wyliczę na palcach 2 rąk dobre odcinki.
Według mnie klimat odcinków 200-300 jest dobry. Nie ma Waldusia, ale za to są dobre akcje, a co najważniejsze, twórcy mogą wrócić do tego stylu. Bo Waldusia z odc 0-100 już się nie odzyska, aktor już jest spalony, co innego klimat 200-300 który był świetny. Mógłbym wymienić wiele odcinków z tego przedziału które są naprawdę dobre.

Jarek375

Zgadzam się, najlepsze odcinki, teraźniejsze też nie byłyby złe, gdyby nie Jolasia i powtarzającę się historię w każdej nowej serii jest odcinek, w którym Ferdek znajduję nową pracę, serialowi przydałby się nowy reżyser.

użytkownik usunięty
lukaszlipinski

cóż... bywało gorzej. sezon 12 oglądało 1,8 mln.

ocenił(a) serial na 5

i z dupy są te wyniki wzięte ? Oglądalności w TV nie da się technicznie zmierzyć, chyba że liczą tylko iplę...

lukaszlipinski

gdyby ograniczyli trochę te powtórki, to oglądalnośc by skoczyła.
ludzie zobaczą w środe jeden odcinek i na drugi już nie zostają, tym bardziej że pomiędzy jest 10 minut reklam i zwiastunów.
to samobójcza polityka.
to tak jakby przed meczem Barcelony puszczać jakiś mecz Barcelony sprzed lat - niektórzy ludzie niekoniecznie czekają na NOWE.
chcą po prostu zobaczyć sobie Kiepskich. dwa odcinki to dla nich za dużo, więc - olewając "nowe czy stare" - po jednym odcinku
przerzucają na coś innego.

poza tym, jeżeli widownia codziennie dostaje 2 czy 3 odcinki Kiepskich - ta premiera środowa nie jest żadnym rarytasem. tak się
ludzi nie zachęca do oglądania premier. Polsat podaje najpierw ciasto, i oczekuje że po spałaszowaniu ludzie zabiorą się za kotleta. tak to nie działa.

manning

Polsat podaje najpierw ciasto, i oczekuje że po spałaszowaniu ludzie zabiorą się za kotleta' chyba jedyne trafne porównanie które udało ci sie naskrobać.reszta to jakieś niczym nie poparte fanaberie, czyli standard.

grande_fete

tak - ja tworzę opinie i poglądy, a ty możesz najwyżej wypocić swoją "ocenę".
taka jest róznica między nami.

manning

autodiss- level hard^

grande_fete

ImpUtent z ciebie :]

manning

Kolejny strzał w kolano^

grande_fete

ImpUtent do kwadratu z ciebie :]

manning

oj nie radzisz sobie synuś.

grande_fete

twoja impUtencja zaczyna być przysłowiowa :]

manning

k.o.^ zostałeś wręcz przeze mnie rozgromiony.
w razie kolejnych batów wiesz gdzie mnie szukać.

grande_fete

impUtent sam sobie przyznał zwycięstwo :]
to już nie tylko impUtencja, ale i aroGandzia.

piszesz jak dziecko, jesteś dzieckiem i jak dziecko cię traktuję :]

manning

PS : podejrzewam ze podobnie jesteś traktowany w realu, stąd twoje internetowe teksty z cyklu "nie radzisz sobie", za którymi nie idzie żadna treść.

co ciekawe nie zapytałeś nawet, dlaczego tytułuję cię rzeczownikiem bedącym zbitką dwóch wymownych słów "ignorant" i "impotent" :] stawiam 10 do 1, że nie zapytałeś, bo boisz się odpowiedzi.

masz góra 14 lat, góra. i nie musisz mi mówić, że nie trafiłem, bo wiem że trafiłem aż za dobrze.

i popracuj nad stylistyką, dziecko - "zdanie "zostałeś wręcz przeze mnie rozgromiony" poprawnie powinno brzmieć "zostałeś przeze mnie wręcz rozgromiony". chcesz triumfalne posty wypisywac, a nie umiesz nawet poprawnie sformułować zdania, gimnazjalna sieroto.

manning

a jednak wracasz po więcej.masochizm w czystej postaci.
twoja diagnoza jest skrajnie błędna a kompilacja dwóch słów, którymi za pewne notorycznie jesteś określany (stąd ta fascynacja i ślinotok^) wcale mnie nie zaciekawiła.
czy w twoim miocie są jeszcze takie ananasy czy tylko ty jesteś czarną owcą?

'podejrzewam ze podobnie jesteś traktowany w realu,' teraz mi się przypomniało jak się chciałeś umówić na ustawkę:D

grande_fete

jałowe epitety zastępują ci argumenty i tak bez przerwy. stale mi coś sugerujesz, a nie poparłeś tego żadnym uzasadnieniem. dlatego wyglądasz mi na 13-latka, który dorwał się do kompa, którego dostał na komunię od babci. twój wiek wprost wynika z tego, co piszesz i jak piszesz.

z dziećmi sie nie ustawiam. nie mam w sobie nic z pedofila.

manning

na prawdę nie dostrzegasz hipokryzji w swoich komentarzach? sugerujesz mi coś co wielokrotnie sam zrobiłeś,a przykład pierwszy z brzegu to :
' tytułuję cię rzeczownikiem bedącym zbitką dwóch wymownych słów "ignorant" i "impotent" '

z pewnością nic poza dziewiczym wąsem.

a teraz odpowiedz mi na pytanie czy tylko ty jesteś z przypadku czy są jeszcze jakieś potworki twojego pokroju?

grande_fete

no i gdzie ta "hipokryzja" ? znów coś imputujesz, a nie uzasadniasz.

tylko wtedy, kiedy masz 9 lat i liżesz loda.

kto ci teksty pisze ? ci co w kiblach na ścianach uprawiają poezję ?

manning

napisałem ci czarno na białym gamoniu na czym polega twoja hipokryzja a ty nadal domagasz się potwierdzenia?

widzę,że fascynacja otyłymi kobietami przeszła na małe dzieci,chyba trzeba to zgłosić.

ci co w kiblach uprawiają poezję z pewnością lepiej sobie radzą niż ty ze swoim nowomową.
niemniej nadal czekam na odpowiedź czy w domu tylko za ciebie się wstydzą czy masz konkurencję?

grande_fete

z tego, co napisałeś nie wynika żadna "hipokryzja", dlatego dałem ci szansę, żebyś się poprawił.

jako 9-latek będziesz musiał poprosić mamę.

zapewne opracowujesz anatologię kiblowych poetów i stąd to przeświadczenie, dyktowane zapowietrzeniem z powodu urody strof ze ścian kibli róznych i różnistych :]

manning

od dawania szans to ja tu jestem, swoją już zmarnowałeś kolejnych nie będzie.

widzę,że co komentarz mnie odmładzasz jeszcze ze trzy razy skopie ci zadek i będziesz płakał,że dostajesz baty od niemowlaka;}

pitu, pitu.po raz kolejny nie udało ci się wybrnąć z sytuacji...

grande_fete

od dawania może i jesteś, tyle ze od dawania innych rzeczy niż szansa :]

"baty" ? od 2 tygodni czekam na jakiś mój błąd czy coś takiego, ale nadal szukasz, więc baty to ty masz na razie w bardzo odległych śmiałych planach.

ale dzieciakowata gadka... dawaj jakis udowodniony mój błąd albo spadaj.

manning

nawet nie śmiem pytać co masz na myśli.znając twoje upodobania i środowisko dewiantów w którym się otaczasz boje się o swój tył...

to zrozumiałe,że po tylu klapsach, które ci wymierzyłem zaczynasz wypierać pewne nieprzyjemne dla ciebie fakty.

załóż okulary z grubymi szkłami i prześledź rozmowę wyżej.jak to nie pomoże wpadnij na korki do najbliższej podstawówki ;)

grande_fete

dobrze, że nie masz wątpliwości co do swojej roli dajki :]

na razie jeszcze nie zaczałeś klapsowania, znajdź i udowodnij mi JEDEN błąd, to zaczniemy w ogóle rozmowę.

grasz na czas ? ile mam czekać na JEDEN udowodniony mój błąd ? długo jeszcze będziesz szukał ?

manning

raczej nie mam wątpliwość co do twojej odmienności i powiększających się urojeń.

już się wijesz i miotasz ale to normalne po takiej porcji łomotu.

wyczyść monitor bo już ci silna ścieka na klawiaturę;D

grande_fete

"raczej nie mam" :] how sweet is that :]

masz ten "błąd", mój oraz rzekomy, czy wciąż będziesz kluczył jak zając w kapuście ?

manning

gra na czas to twoje jedyne rozwiązanie podczas sromotnych batów ode mnie.
to i tak lepsze od zapluwania monitora, nerwusie.

grande_fete

3 tygodnie, a ty nadal nie rozumiesz, że dopoki czegoś na mnie nie znajdziesz, to sam sobie "baty" wymierzasz, a nie mnie :] myślisz i kojarzysz straaaaaasznie wooolnooooo.

manning

nic dziwnego,że nie radzisz sobie z najprostszymi zadaniami jak choćby prześledzenie wypowiedzi wyżej, ale nikt mi tu nie płaci za dokształcanie pajacyków na podrzędnym forum tandetnego już serialu.jak mamusia da ci kieszonkowe to się zgłoś do mnie zamiast wydawać kasę na kafejki internetowe.

grande_fete

znalazłeś ten "błąd", zajączku, czy nadal będziesz się wykręcał ? albo znalazłeś i dawaj go, albo nie znalazłeś i finito.

tak lub nie, a reszta to pajacowanie.

manning

już nie mam serca dalej cie poniżać, dlatego najrozsądniejszym wyjściem byłoby podkulenie ogona w czym masz ogromną wprawę,pajacyku.

grande_fete

znalazłeś ten "błąd" i potrafisz go zdefiniować ? proste pytanie.

odpowiedź : tak - prolonguje wątek.
odpowiedź : nie - zamyka go i skraca twoje cierpienia.
wyglądasz jak żaba nadziana na patyk obracany nad ogniskiem :}

manning

odpowiedź jest prostsza niż sądzisz-prześledź ten spam, którym nas nieustannie raczysz to znajdziesz, nie powinno być problemu bo w co drugim poście są jakieś byki ;D

użytkownik usunięty
manning

no i jeszcze trzeba doliczyć ludzi, którzy premierowe odcinki oglądają na ipli. 2,1 mln + odsłony na ipla to całkiem niezły wynik. jeżeli taka oglądalność się utrzyma, serial spokojnie pociągnie jeszcze parę lat.

Komu się chce oglądać na Ipli - czekanie przez 5 minut reklam + kliknięcie na 300 banerów, a w trakcie odcinka jeszcze 3 przerwy reklamowe (ich uniknięcie to cena 10 zł)? Na YouTubie, pomimo braku reklam, oglądalność przedpremierowa odcinków wynosi zwykle jedynie kilka tysięcy, więc nie sadzę, aby na Ipli było więcej.
Dodatkowo, te 2,1 mln to wcale nie taki dobry wynik - jest on gorszy niż wyniki TVP1, TVP2 i TVN-u w tym samym czasie.

użytkownik usunięty
Ferdas_2

ale przy tak niskich kosztach produkcji, gdzie ekipa praktycznie w ogóle nie wyjeżdża w plener i wszystko jest kręcone w studio przy 2,1 mln widzów jest to nadal opłacalne dla polsatu. nowe seriale polsatowskie, gdzie koszty produkcji są 10 razy większe są anulowane po dwóch sezonach, a kiepskich po tylu latach ciągle trzymają na antenie, czyli coś musi być na rzeczy. co do ipli to ja wykupuję pakiet za dychę, bo to tyle co kot napłakał, a na polsacie kiepskich nie oglądam w ogóle ostatnio. swoją drogą jak można być aż tak biednym i nie zapłacić 10 zł (przy płatności kartą 5 zł)? przecież to tyle co czteropak taniego piwa.

spoiler opis nowego sezonu- iepscy wrócili na plan i znów będzie się wiele na nim działo. Do ich świata przybędą, prosto ze Szczecina, bliźniaczki! Demoniczne i jedyne prawdziwe. Na odpowiedź po co, widzowie muszą poczekać do jesieni.

W życiu Ferdka i Halinki szykuje się wiele zmian: ten pierwszy porzuci dres i znajdzie pracę. Stanie się poważanym obywatelem, wykonującym bardzo odpowiedzialny zawód strażaka. Niestety, gasząc płomienie "na mieście" nie zauważy ognia buchającego tuż pod jego nosem... Halinka przeżyje płomienny romans. Po sąsiedzku można powiedzieć. Tego Ferdkowi może być zdecydowanie za dużo - nie dość, że zdrada to jeszcze z kim? Z Paździochem!

Na planie pojawiła się stała gwiazdorska obsada Kiepskich: Marzena Kipiel-Sztuka, Andrzej Grabowski, Bartosz Żukowski, Ryszard Kotys, Renata Pałys, Dariusz Gnatowski, Barbara Mularczyk, Zofia Czerwińska, Anna Ilczuk, Lech Dyblik, Bohdan Smoleń, Andrzej Gałła oraz aktorzy grający epizodyczne role, niektórzy kilka, jak Krzysztof Dracz. W tej serii wcieli się w... "Głupiego Piotrusia".

Będzie można zobaczyć także Tomasza Sapryka, Piotra Gąsowskiego, Joannę Kurowską, Krystynę Tkacz oraz... psa rasy wilczur, który dołączył do obsady. Godne uwagi będą też następne niezwykle konstrukcje fryzjerskie na głowie Jolasi.


ocenił(a) serial na 10
ghf

Brakuje jeszcze tylko na stałe załogi latającego spodka z kosmosu, lub choćby tylko przetransferowanego Alfa.
Gdyby to co podałeś miało się spełnić będzie ciąg dalszy przerostu formy nad treścią.

jan_niezbedny0

Odcinków poświęconych UFO było już chyba z pięć.

ocenił(a) serial na 10
Ferdas_2

Trochę dystansu proszę.

jan_niezbedny0

Chodziło mi o to, że byłoby niedobrze także dlatego, że kosmici w serialu to tak naprawdę odgrzewany kotlet. Patrząc na opisy - zawód Ferdka na jeden odcinek był też już wiele razy, Halinka z Paździochem - to z kolei było we "Flamingo".

ocenił(a) serial na 7
lukaszlipinski

To nie jest wina Ipli, efektu cieplarnianego, Tuska ani rosyjskiej agresji na Ukrainę tylko żenującego poziomu tego serialu już od dłuższego czasu. Taki wynik bym traktował jako osiągnięcie a nie porażkę, to cud że ktokolwiek to jeszcze ogląda.

gacek776

9/10^

użytkownik usunięty
gacek776

żenujący poziom to był w jakichś pierwszych 50-100 odcinkach.

Poza prawem
Con Amore
Mała Matura
Pokuć
Pograbek
Dymy na wodzie
Gorzelak, Kobielak i Majster Kurdzielak
Stan wyjątkowy

Te co podałem z ostatnich 40 są minimum na poziomie, powiedzmy minus dobrym (zestawiając z odcinkami ok. 180-ok.350).
A też nie oglądam na bieżąco więc to pewnie nie wszystko.
Krytykowanie "nowych kiepskich"(cokolwiek to znaczy po jest kilka definicji czym są nowe kiepskie) stało się jakimś snobizmem, bo choć idiotycznych odcinków jest więcej niż kiedyś to i tak dalej mamy dobre a są też takie z najwyższej półki.

ocenił(a) serial na 7

Poważnie tak myślisz? Moim zdaniem ludzie nazywają rzeczy po imieniu. Odcinki są żenujące więc takie też mają noty. ŚWK to był serial, który miał być głupi ale przede wszystkim miał bawić. Teraz nie jest ani mądry ani zabawny więc już zupełnie sracił na wartości.
Snobizmem bym nazwał chwalenie któregokolwiek z nowych odncinków. Ten serial być może ma jakiś sens ale jak widzę Ferdka czy Waldusia czuję się głęboko zażenowany.

użytkownik usunięty
gacek776

Poważnie tak myślę. Ludzie jak zobaczą 2-3 najnowsze głupie odcinki, to sobie odpuszczają i lamentują jakie to "nowe" są złe. Podałem kilka odcinków które naprawdę trzymają poziom.
Dla mnie ŚWK nie miał być głupim serialem. Miał w przerysowanej formie zawierać przekaz. Dlatego najwyżej sobie cenię odcinki typu Dance Macabre czy Twardy Głaz.
Z kolei za absurdalne uważam te ze śmiercią(poza początkiem) czy Żłopuś.
Postaci zawsze się zmieniały. Wystarczy spojrzeć na Paździocha czy Boczka. To przecież głęboka ewolucja od początku serialu.
Co do Waldusia, zawsze czuję się zażenowany widząc tą postać, niezależnie czy to odcinek 100 czy 400.
Muszę jednak powiedzieć że w ostatnim sezonie przed jego odejściem stał się całkiem znośny.

ocenił(a) serial na 10

Trochę konsekwencji. Skoro nie lubisz surrealizmu, to nie wychwalaj odcinka z zamienioną w strzygę Jolasią skaczącą po ścianach.
Na marginesie - bajkę o kosmatym stworku kradnącym piwo napisał obecny sternik tego cyrku. I faktycznie to najsłabszy z odcinków z początków ŚwK - choć pomysłów jeszcze wtedy nie powinno brakować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones