PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706905}

Gotham

7,6 36 162
oceny
7,6 10 1 36162
6,4 7
ocen krytyków
Gotham
powrót do forum serialu Gotham

Pingwin

ocenił(a) serial na 10

Co sądzicie o tym gościu?
Może pochopnie osądzam, ale jak wszyscy wiemy to pierwsze wrażenie się liczy a ten koleś czyli Robin Taylor zrobił na mnie piorunujące wrażenie!
Sam serial mnie nie przekonuje z jednego powodu: postacie.
Jestem przyzwyczajony do tych "starych", ale błagam dla Pingwina będę to oglądał!!!
I tak swoją drogą a propos Jokera to osobiście się cieszę, ze go nie ma z dwóch powodów:
1. Heath Ledger
2. za dużo Jokera

Uwielbiam Jokera, uważam, że DeVito świetnie w 92' zagrał Pingwina, ale to było dawno temu a tu widzimy genezę...

To takie pocieszenie na koniec :-)

Piszcie co o tym sądzicie

hakerix

Oglądałam właśnie najnowszy odcinek :) Motyw z "pomocą" i tą jedną kulką był dobry:D
Ja uwielbiam postać Pingwina, stworzoną w serialu. Aktor po prostu jest idealny do tej roli. De Vito mi nie pasował.
Serial jest dobry i pewnie i tak bym go oglądała, ale postać Pingwina czyni go atrakcyjniejszym:) Jest taką wiśenką na torcie :D

ocenił(a) serial na 10
patti_4

Prawda, natomiast zauważ, że wokół już robi się konkurencja.
Chociażby: Nygma, Alfred który się wyrabia, FIsh Monney i rudzielec ;-)

ocenił(a) serial na 7
hakerix

Tak czytałam, aczkolwiek nie wiem, czy to prawda, plotka czy co. Jeśli tak patrzeć, to już było 2 potencjalnych Jokerów, Rudy z cyrku i ten komik z pilota. :)
Pingwina też uwielbiam, bardzo mi się podoba w serialu. Mnie akurat podobały się obie wersje Pingwina, czyli ta z DeVito też bardzo mi się podobała. Każda w swoim rodzaju i nie mogłabym wybrać.
No ekstra była ta akcja z występem mamy pingwina. Jaki on jest jej oddany na swój pokrętny sposób :).
Inni też mi się podobają, bardzo też lubię Maroniego, jego miny, gestykulację i żarty. Fajnie gra. Fish też lubię, ale chyba jesteśmy w mniejszości, większość jej nie znosi. :)


patti_4

Nygma też jest dobry:) Ale Pingwin i tak rządzi:D

patti_4

wisienką, miało być:) tearz zobaczyłam jakiego byka strzeliłam :D

jamarkus

To Joker na 100% :D

ocenił(a) serial na 10
hakerix

Dla tych co oglądają w TV:
Co jest kurna?

W programie piszą, że nowy odcinek a puszczają powtórki...

Chyba zacznę oglądać w necie.

A swoją drogą jak idzie Pingwinkowi i czy jest coś nowego o Jokerze?

Miłego oglądania!

Pozdro

ocenił(a) serial na 7
hakerix

a jaki to program? w mojej gazecie piszą numery odcinków, także wiem, iż to są powtórki, od odcinka 13.

ocenił(a) serial na 10
panna_x_filmweb

To&owo TV

Kurczę, muszę czytać inne gazety :P

ocenił(a) serial na 7
hakerix

co do Pingwina, to dobrze, że w odcinku 18 pokazał swoje bardziej mroczne oblicze, bo już był tak sponiewierany przez poprzednie odcinki, że żal było patrzeć. :) Inni wciąż go biją, chcą zabić, zawsze przytrafia mu się coś złego. Bardziej widzę w nim ofiarę niż czarny charakter. Ale lubię też jego socjopatyczne wstawki.
Jak myślicie, jakiej przysługi zarząda od Gordona?

ocenił(a) serial na 10
panna_x_filmweb

Nadrabiając zaległości przyjrzę się temu i opiszę wszystko tutaj ;-)

ocenił(a) serial na 7
hakerix

Hej, sory za zmianę tematu, jeśli oglądacie w tv, to może widuje ktoś reklamę seriali kryminalnych, tę nową, są tam fragmenty gotham, csi:las vegas, stalkera z polskim dubbingiem, i fajna smutna piosenka w tle, śpiewa kobieta. Może ktoś wie, jaka to melodia?
Co do pingwina to fajne, że pokazał mroczniejsze oblicze w 18 odcinku, bo już był dość sponiewierany poprzednio. :) Aż mi go żal, bardziej przypomina ofiarę niż czarny charakter. Ale jego socjopatyczne wstawki też lubię.

hakerix

Co do Jokera to raczej bardzo wątpliwe ze to komik z 1 odcinka głownie dla tego że Burce ma przymnijmy max 10 lat batmanem zostaje jeśli pamięć mnie nie myli w wieku 25 lat co daje mniej więcej 15 lat to ten komik który później jeśli będą się wzorować na komiksach by miał coś kolo 40-50 lat jakoś nie wyobrażam sobie człowieka w takim wieku który nagle chce zostać kryminalista jeśli zaś brać pod uwagę "the killing joke" w którym wybrał taka drogę bo jego dziewczyna czy tam zona zaszła w ciąże a on robił to dla pieniędzy to jeśli ten komiks będzie brany pod uwagę tworzenie serialowego jokera to komik raczej odpada. Co do pingwina to nieźle się prezentuje pomimo innej aparycji niż w komikach i aktorsko też ciągną ten serial przynajmniej do momentu w którym się zatrzymałem z oglądaniem. Jak dla mnie harvey bullock fajnie zagrany i wykreowany. Co do Alfreda to przypomina mi się spin-off komiksu w którym Alfred był całkiem podobny z do tego serialowego nie pamiętam tytułu tego ów komiksu. Kiepski za to według mnie Gordon, meczący Burce i ładna ale nie na miejscu według mnie Selina. Zaś najbardziej wyróżnił się oraz spodobał mi się The riddler. Ciekawy pomysł z ukazaniem genezy przeciwników batmana gdyż ma on najlepsza listę wrogów tylko że oglądać serial w którym takich "złoczyńców" nikt nie zatrzyma bez batmana nie wydaje mi się ciekawy skoro falcone ma w garści policje, policja jest zmuszana przez mafie do zabijania (odcinek w którym gordon miał zabić pingwina) słowem brak batmana za to otrzymujemy kiepskawego policjanta który walczy z wiatrakami.

ocenił(a) serial na 10
WildChild22

Temat umarł to go wskrzeszę :-D

Co sądzicie o pierwszym sezonie?

U mnie to było tak, że usłyszałem o Gotham i pomyślałem, ze można by obejrzeć. To obejrzałem i jedynie co przykuło moją uwagę na kolejne odcinki to.... tak Pingwin ;-)
A potem zacząłem się przekonywać do postaci do których w ogóle nie byłem przekonany ja jak i wielu innych widzów czyli Alberta.
W połowie sezonu polubiłem wszystkich i od tej połowy uważam serial Gotham za prawdziwie preludium Batmana i całej bandy który z przyjemnością będę dopóki mały Bruce Wayne nie założy maski nietoperza!

Miłego oglądania!

ocenił(a) serial na 7
hakerix

Ja oglądam dla przyjemności, komiksów nie znam, zatem nie miałam żadnych oczekiwań względem postaci. Podoba mi się zastosowanie groteski w serialu, bo bardzo lubię ten środek wyrazu. Pingwin jest super, obejrzałam do 18 odcinka, zatem nie wiem, co dalej, ale wzbudza największą sympatię u mnie. Boję się tylko, że scenarzyści coś popsują, tak jak w Smallville- najpierw Clark i Lex Luthor też się kolegowali, Clark uratował Lexa, a potem doprowadzili do starcia tych postaci i oczywiście unicestwienia Lexa ( po iluś tam sezonach), boję się, że tu też tak będzie, najpierw Gordon go uratował, a potem mogą wsyztsko zepsuć. A tego bym nie wybaczyła, ani Gordonowi ani scenarzystom. :)

ocenił(a) serial na 10
hakerix

CO sądzicie o "przyjaźni" pomiędzy Pingwinem a Nygmą? ;-)

ocenił(a) serial na 7
hakerix

przeciez oni się nie przyjaźnią :)

ocenił(a) serial na 7
hakerix

aktualnie jestem na 5 odcinku 2 sezonu, chyba że dalej się cos zmienilo.

ocenił(a) serial na 7
hakerix

w kazdym razie w któryms z pierwszych odcinków 2 sezonu widziałam scenę, przy ktorej lekko mnie zemdliło,jak matka oswalda całuje go w usta. no nie wiem dla mnie jakieś oblesne to bylo. wiem ze matki potrafi okazywac uczucia, ale bez przesady zeby calowac dorosłego syna w taki sposób, rozumiem ze w policzki czy czoło ale to. ale moze to jakies moje przewrazliwienie ze wszedzie widze dziwne podteksty.

ocenił(a) serial na 7
hakerix

no dobra, ogladam dalej i jestem na odcinku 10 2 sezonu.
spoiler




co do przyjazni, to niestety trwala ona jeden odcinek, bo juz w kolejnym pingwin i nygma zaczeli dzialac sobie na nerwy. szkoda. bardzo lubie te postaci.
podobal mi się odcinek z chorym pingwinem u nygmy i jak biedny oswald mial depresję, bardzo mi go bylo zal.





koniec spoilera


ocenił(a) serial na 10
panna_x_filmweb

Barbara się rozwija i teraz czekam na Jokera bo po Pingwinie najbardziej chcę go oglądać ;-)
Jakie oczekiwania co do Jokera?

Bo co do Oswalda to właściwie nic nowego - dalej sukcesywnie buduje imperium.

ocenił(a) serial na 7
hakerix

aktualnie jestem na czymś innym w serialu- nie wiem jak daleko Ty doszedłeś z oglądaniem, to może nie będę Ci spoilerować.

ocenił(a) serial na 10
panna_x_filmweb

5 odcinek...
Nieźle się porobiło pomiędzy chłopakami: Pingwinkiem, Nygmą i Butchem.
Teraz tylko o tym myślę ;-)

I jeszcze o jednym: Co z Jokerem?

ocenił(a) serial na 7
hakerix

ale 5 ktorego sezonu?

ocenił(a) serial na 7
hakerix

jesli mowisz o 2 sezonie to


spoiler

Bardzo mi bylo szloda Jerome'a.





koniec spoilera

ocenił(a) serial na 7
hakerix

spoiler



pingwin fajny, ale theo i tabitha beznaadziejne postaci jak dla mnie. nudne i nawet nieśmieszne. już wolałam maroniego i fish. szkoda ze pozbyli się jerome'a bo był fajny i podniósł poziom. motywacja theo bardzo słaba i naciągana jak dla mnie. mógłby być po prostu zły dla samego zła. motyw z zemstą rodową kiepski.




koniec spoilera

ocenił(a) serial na 10
panna_x_filmweb

Odświeżam

Jestem po obejrzeniu 5 sezonu i już mnie męczy ten serial. W kółko to samo.
Nawet Pingwin nie robi na mnie wrażenia.
A Wy jak?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones