PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476848}

Gra o tron

Game of Thrones
8,8 381 890
ocen
8,8 10 1 381890
7,4 27
ocen krytyków
Gra o tron
powrót do forum serialu Gra o tron

Dwudziesta ósma odsłona quizu. Przypomnę zasady:
http://www.iv.pl/images/35350995973121891878.png

Podsumowanie edycji I-XX :
http://hostuje.net/file.php?id=f84922ec8f09ea4fbc7bd5ed0ce1aa1e

Zbiór Pytań i Odpowiedzi z edycji I - X:
http://hostuje.net/file.php?id=034d548216e5714ecc5993d9615dcb6f

Ostatnia pytała Fune, czekamy (lub nie) na potwierdzenie :)

Miłej zabawy.

PieczykM

No to jak mamy obrazki to proszę podać kto zacz na tym (K) http://www.iv.pl/images/20900825172755791203.jpg
(w sensie konkretnie, a nie że ogólnie;)

fune

Żmijowe bękarcice - Nymeria, Tyene, Sarella, Obara, Elia, Loreza, Obella, Dorea

sts111

Nawet chciałam dodać w pytaniu, że skoro pojawiło się pytanie dla Faime, to zapodam dla fanów innych rejonów (geograficznych) :D
Tylko droga Pani - tak je wymieniłaś na chybił trafił, czy raczej w konkretnej kolejności? :P

fune

Na chybił trafił ofkors, a co chcesz żeby to uporządkować? Mogę te starsze - Obara, Tyene, Sarella i Nymeria, co do młodszych musiałabym kombinować.

sts111

Młodsze - z powodu małej ilości danych - są wymyślone przez autora obrazka i tu jak najbardziej wystarczyło podać imiona, no ale jak najbardziej starsze należało uporządkować :) stąd to "konkretnie" w pytaniu.
No to teraz ofkors molto bene :)

PieczykM

To będzie łatwe i matrymonialne. Pewien pan wysłał innego pana by ten znalazł żonę dla jeszcze innego dżentelmena. Niestety, nie udało się, co nie znaczy, że dżentelmen któremu szukano żony pozostał w stanie bezżennych. Proszę zidentyfikować wszystkich panów.

sts111

Hmm. To może król Aerys II wysłał z, jak się okazało nieudaną, misją lorda Steffona w tymże celu dla ksiecia Rhaegara, który potem znalazł sobie mimo wszystko bliżej inną panienkę, a nawet dwie.

fune

Wygrała pani dwuosobową wycieczkę na Arbor plus skrzynkę złotego arborskiego plus przywilej zadania następnego pytania :)

sts111

Jak z Geroldem D. w pakiecie to biorę :D

fune

Gerolda nie gwarantujemy, musi się pani sama o niego postarać. Ale znając życie, połasi się gość na darmochę ;D

PieczykM

Co łączy te postaci http://www.iv.pl/images/03178409145083295477.jpg ? (K)

fune

Np. wszystkie mają swoje povy.

sts111

Wiem, że to słabe z mojej strony, ale tak, o to chodziło :D

fune

A ja na początku strasznie kombinowałam. W końcu zaryzykowałam najprostsze ;))

PieczykM

Będzie pytanie z dziedziny hmm okulistyki. Jak wiem y Daenerys miała oczy. I była też pani (niespokrewniona z Dany), która także miała oczy - takie same w kolorze jak smoczyca. I pewien pan patrząc w oczy Dany myślał o tamtej pani i jej oczach. O czyje oczy chodziło?

sts111

Że też zaryzykuję - a może to w oczach Dany tonął z sentymentu po żonce Jorah?

fune

Nie, to nie ten pani i nie ta pani, choć sentymenta jak najbardziej są.

sts111

O ja gapa, przecież to muszą być Barristan i Ashara, gdzie tam Lynesse do niej :D

fune

Otóż i właśnie, znowu pani wygrała dwuosobową wycieczkę do Wodnych Ogrodów i skrzynkę pomarańczy (niepryskanych) plus pytanko ofkors.

sts111

Dwie darmochy zawsze lepsze niż jedna :D Jako propozycja tete a tete ma się rozumieć

fune

Takie są dzisiaj nagrody w quizie. Ma się ten gest :)

sts111

Wiedziałam, kiedy wpaść :D

PieczykM

Proszę o sześć osób posiadających małżonków w liczbie większej niż jedna. (K)
(bez różnicy czy w tym samym, czy też nie, czasie, ilość jest tu istotna)

fune

Lysa - Jon, Petyr
Dany - Drogo, Hizdahr
Walder Frey - trudno mi się doliczyć
Margaery - Renly, Joff, Tommen
Jorah - dwie małżonki, ostatnia panna Hightower
Tyrion - Tysha, Sansa

sts111

Nawet przewyższyłaś me oczekiwania podając i małżonków :) Ogrzewając się w mej satysfakcji zadawaj.

fune

Satysfakcja to jedno, a korzyści materialne to drugie. Gdzie jest bardziej hmm substancjalna nagroda? Wycieczka, że podpowiem?

sts111

Po przemyśleniu, jeżeli nie będziesz się afiszować barwami (w ramach ekhem własnego bezpieczeństwa), możemy zaoferować city toura po Starym Mieście z profesjonalnym przewodnikiem.

fune

A kto będzie robił za przewodnika? Pragnę atrakcyjnego osobnika płci zdecydowanie przeciwnej. Niczym się nie będę afiszować, już sobie szykuje gustowny worek po mące jako wdzianko.

sts111

Skoro to w ramach nagrody i wygląd/inne aspekty ma znaczenie to zgadzam się przedstawić wcześniej kilku propozycji i zdać się na osobiste w tym aspekcie życzenia. A nawet dodać w gratisie jakąś romantic kolację czy obiad.
Z góry jednakże uprzedzam, że z powodów przyczyn niezależnych Eurona nie da rady.

fune

Taak, cóż w takim razie do Eurrrona wpadnę inną razą. Z drugiej strony nie widzę w Reach jakichś mega przystojniaków, a o takich by mi generalnie chodziło. Oczywiście obiad, kolacja i nocleg w apartamencie z widokiem na Miodowinę.

sts111

Żaden problem, a jak się gość spodoba to możemy i o dzień przedłużyć. I nie bój żaby, czy tam psa w mikołajowej czapce, przystojniaków Ci u nas nie brakuje, tym bardziej widzę, że koniecznie musisz się na tego toura wybrać. Sama być Cię oprowadziła, ale cóż, nie spełniam podstawowych wytycznych.

fune

Aaa, przypomniało mi się, ze obiecałam wspólny wypad Daemonowi Sandowi. Tak, że możesz nas oprowadzić i sobie wspólnie poimprezujemy. Daemon założy worek po ziemniakach i git.

sts111

Jak będziecie paradować w tych workach różnorakich to też będę chyba musiała wystąpić incognito. A ten Daemon to czasami nie jest trochę nietentego? Do tego w żałobie? Będzie się z nami dobrze czuł? Bo wiesz, jeżeli myślisz, żeby go zabrać jako obstawę to naprawdę nie masz się czego w tym worku obawiać. No chyba że facet lubi zwiedzać i jest dobrym słuchaczem to ok, chętnie powitam.

fune

Jest jak najbardziej tentego, żałoba była, żałoba minęła, kogo obchodzi czy lubi słuchać i zwiedzać, nie po to go zabieram. Co ma się źle czuć w towarzystwie najprzedniejszych dam z Dorne i Reach? W sensie nas. Tak, też musisz być incognito, proponuje worek po pszenicy, będziemy wszyscy w tym samym klimacie, że tak powiem.

sts111

Właśnie nie wiem, po co zabierasz tak dobrego szermierza, ale co tam. Tak tylko się pytałam, bo mamy tu doświadczenie z jednym takim, co to stał się okropnym ponurakiem i szkoda gadać, ale za wesoło to to nie jest, więc rozumiesz chyba moje obawy. No, ale skoro tak zdecydowanie stawiasz sprawę, no to nie pozostaje mi nic innego jak zaplanować trasę. I worek oczywiście. Pszenica jak najbardziej pasuje do mych oczu, tak że pełna akceptacja.

fune

Zabieram z przyczyn estetycznych, plus Arianne go bardzo chwaliła. Jeśli chodzi o jego umiejętności, jakby to ująć, o inne się tu rozchodzi. Kto jest taki ponury? No, to zadamy szyku na mieście, myślę nawet, że szybko znajdziemy naśladowców. Widzisz jak trafiłam z pszenicą :)

sts111

Nie wnikam, zlustruję, że tak powiem, na miejscu. A co mojego ponuraka, co to serce mi krwawi na sam widok jego dramatu samotnej jak mu się wydaje egzystencji to i tak już za dużo powiedziałam, nie wypada tak plotkować, no chyba że będzie odpowiednia atmosfera późną porą w odpowiednim miejscu przy odpowiednim trunku. Dobra pszenica nie jest zła, zwłaszcza niełuskana.

fune

Atmosfera będzie, tego możesz być pewna. Wymienimy wszystkie istotne info "kto, z kim, gdzie, kiedy i za ile". Trzeba trzymać rękę na pulsie i dobrze się bawić - nauczyłam się tego od Eurrona i dobrze na tym wychodzę.

sts111

Winko mamy nie najgorsze, więc myślę, że damy radę, zwłaszcza na modłę Eurona. A biorąc pod uwagę temat ""kto, z kim, gdzie, kiedy i za ile" to trochę nam zejdzie.
A skoro ręczysz za Daemona to jestem dobrej myśli. Teraz tylko trza się dogadać co do terminu, bo mam jeden urlopik mały w planach. Albo i dwa. Ale poza tym to jestem jak najbardziej wolna, a kto wie, może i spotkamy się w czwórkę.

fune

A kto będzie czwarty? Demonek nie podskoczy, możesz być pewna. To będzie udany urlop ręczę za to.

sts111

Nie będę zapeszać, więc na razie cicho sza. Ja ręczę za atrakcje na miejscu, więc to nie może się nie udać. No chyba że jakaś wojna zepsuje nam nasze plany, ale cóż, takie życie.

fune

Wojna wojną a impreza imprezą. Tego się nauczyłam od Eurrrona. Nigdy nie należy zapominać o przyjemnościach takie mamy podejście w Dorne i tego się będziemy trzymać :)

sts111

To się nazywają plusy wymiany kulturowej :) A teraz Pani wybaczy, ale muszę udać się na spoczynek. Pszenica pszenicą, ale o samą kondycję oczu (i powiek) również nie zaszkodzi zadbać.

fune

Dobranoc zatem :)

PieczykM

Będzie smutno. Proszę podać mi trzy damy, które zmarły przy porodzie plus ich dzieci, które oczywiście żyją. Przy czym chodzi o te dzieci, przy których porodzie damy zmarły, a nie wszystkie ich dzieci.

sts111

Rhaella Targaryen - córka Daenerys Targaryen
Joanna Lannister - syn Tyrion
Dalla - syn "wildling prince"


R+L=J nieoficjalnie

Gandalf_Szary

Zgadza się wszystko. W nagrodę wycieczka na Wyspy Letnie plus kolejne pytanko.

PieczykM

Pytanie proste jak ostatnia droga Lysy Tully. Proszę wymienić 4 mężczyzn, którzy byli (lub ciągle obejmują ten urząd) Lordem Dowódcą Gwardii Królewskiej.

Gandalf_Szary

1. ser Jaime Lannister
2. ser Barrisrtan Selmy
3. książe Aemon Targaryen zwany Smoczym Rycerzem
4. ser Gerold Hightower

eey0re

Bardzo dobrze! Następne pytanie należy do ciebie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones