Mentalista
powrót do forum 7 sezonu

Jak w temacie - taki hasiok (śl. kosz) z wszelkimi informacjami na temat nadchodzącego sezonu
siódmego.

Ja wiem tylko tyle, że jakiś serial (chyba serial) odpadł z jesiennej ramówki i jest szansa dla
Mentalisty, że ten wskoczy wcześniej niż w styczniu. Nie wiem, czy to prawda, bo - póki co - Caker
byczy się w Saint Tropez.

Dużo się też pisze o nowej "stałej postaci" (series regular) - agentce Michelle Vega, którą zagra
Josie Loren ("Make it or break it"). Były plotki, że wejdzie między Jane'a i Lisbon, ale Heller
powiedział, że ich związkowi już nic nie zaszkodzi.

Kolejnym spoilerem, również dotyczącym Jisbon, jest rzekomy trójkąt między parą a Pike'em.
Niemożliwy, bo przecież Pike kibluje w D.C. Dla mnie bezsens, jak może być trójkąt, skoro
Lisbon wyraźnie zdecydowała w finale:
"About Pike?"
"He'll understand".

Były też jakieś przebłyski, że sprawa Red Johna ma wrócić - wszystko za sprawą IMBda (czy
czegoś w tym guście), na którym pojawił się skrót fabularny pierwszego odcinka siódmego
sezonu - fake, z tego, co się zorientowałam. (Słabo znam hiszpański i francuski, a z tych stron idą
najszybsze spoilery. Ma się te lajki na fejsie).

A Wy? Macie jakieś hot newsy?

PS. Tak sobie patrzę na tego Bakera na awatarze serialu - plakat pierwszego (albo drugiego)
sezonu i stwierdzam, że bardzo się zestarzał, ale nadal jest uroczy. Facet w wieku mojego ojca...

ocenił(a) serial na 8
Cairns

A to zaczne od The Killing, nie lubie przecietnych bohaterow, ten The Fall tez ma ciekawy opis na IMDb, no i kogo tam widze, agentka Scully, przypomna mi sie nastoletnie czasy ;]

stanisga

To był najlepszy serial, a agentka starzeje się tak, że wygląda coraz lepiej. Nie wiem jak ona to robi, ale jest to tajemnica na miarę Z archiwum X:)

ocenił(a) serial na 8
Cairns

Byl swietny do 7 sezonu, bez Muldera stracil wiele, a Scully ma dopiero 45 lat, w koncu niektore czterdziestolatki udaja nawet dwudziestolatki ;]
Jakies dziwne wiesci mi przeslano, ponoc :
From Jordan Harper list of the titles of first 3 episodes of S7
7x01 Nothing but Blue Skies
7x02 The Graybar Hotel
7x03. Orange blossom Ice Cream
Skoro zaczeli zdjecia to mogliby dac wreszcie jakies oficjalne info o 7 sezonie.

ocenił(a) serial na 10
Cairns

Chyba, że ta Madam Secretary, co zajęła miejsce Mentalisty , i będzie nadawana o 8 i 10 PM okaże się jakaś klapą i na święta puszczą nam The Mentalist pod choinkę.

Dawno nie było jakiegoś głosowania :), zachęcam do zabawy http://www.cbs.com/shows/fall-premieres/vote/sizzling-chemistry/

ocenił(a) serial na 7
Lajonowa

Ciekawe czemu kręcą odcinki nie wg kolejności ich emisji (zaczęli chyba od trzeciego). Czasem się tak dzieje, że kolejność odcinków bywa zamieniana względem toku produkcji (zwłaszcza w proceduralach nie ma to często znaczenia), ale żeby tak z założenia kręcić nie po kolei?

Można przypuszczać, że mają sporo czasu więc i swobody, zatem mogą sobie na to pozwolić, ale to chyba słabe wyjaśnienie. Czy może Heller wciąż nie do końca wie jak rozwiązać pierwszy odcinek po Jisbon-happening i kupuje sobie trochę czasu? Wcześniej w takich trudnych 'momentach' stosował przeskoki czasu, ale tego już chyba mamy wszyscy dość, skorzystanie po raz kolejny z tego narzędzia byłoby zresztą ewidentnym ukazaniem ułomności scenariusza (i gł. scenarzysty). A może to z uwagi na jakąś wyjątkowość tego odcinka, choćby w oprawie? Nietypowa scenografia, np. słitaśne wakacyjne widoczki (może znowu Mentalista na emigracji, tym razem nieprzymusowej), albo... ślub? Ciekawe czy ma to jakieś logiczne uzasadnienie...

ocenił(a) serial na 10
creep_

Czasem jest to uzasadnione umową z danym miejscem, w którym ma się toczyć akcja odcinka (np. hotel, którego pojawiają się zdjęcia), czasem porą roku, czasem może ilością czasu planowanego na spędzenie w danym mieście. A czasem zależy to od aktorów epizodycznych, zwłaszcza jeśli mają inne angaże w zanadrzu, ale Twoja teoria też wydaje się racjonalna. :)

Odnośnie aktorów epizodcznych: SPOILER!

ERICA FLYNN WRACA! I to dokładnie w tym trzecim odcinku. Oto opis:
“Jane teams up with Erika Flynn in Beirut, Lebanon, where he and Lisbon have gone at the request of the CIA to take down an international weapons dealer. Erika has agreed to help Jane and the CIA in exchange for a pardon on the murder charges she’s still facing and the chance to return to the U.S. But as always Erika has agendas of her own, one of which may, or may not, be inserting herself between Jane and Lisbon.”

Znowu ona? Dobrze grała, ale mnie drażniła.

ocenił(a) serial na 7
Lajonowa

Pomysł na odcinek wydaje mi się wzięty z kosmosu, żeby nie powiedzieć skąd jeszcze mógby być wzięty. Czyżby Erika jest drugim Jane'em i jej pomoc też jest drogocenna, że można jej darować wszelkie winy? Mam nadzieję, że to jednak nie będzie tak naiwnie pokazane.

ocenił(a) serial na 7
milkaway

"żeby nie powiedzieć skąd jeszcze mógłby być wzięty"

Dokładnie :D. Erika znowu niezbędna w śledztwie... Jak chcieli zbudować atmosferę niezręczności wokół Dżisbonów, zapodając przy tym trochę sexapilu powinni wrócić Mashburna :))). Przecież ten serial jest chyba głównie dla Pań :).

Ogólnie to nie mam nic przeciwko powrotowi Eriki - bo to dobra postać była, ale nie w takich okolicznościach. Może niech w ogóle Abbott zrobi ją stałym konsultantem konsultanta Dżejna (chociaż On już chyba został w międzyczasie agentem?)?

ocenił(a) serial na 9
creep_

Ja tam bym wolała aby Summer wróciła, a nie Erika. Trochę niech koła Cho coś się dzieje. A jeśli już ma się dziać coś koła Dżisbonów to tak jak piszesz niech wrzucą Mashburna :) będzie ciekawie :D

ocenił(a) serial na 10
Kacorek89

MASHBURN WON! Zawsze mnie wpieniał, taki podrzędny lowelas z kasą. :P Fakt, zamiast Eriki lepsza byłaby Summer! :D

ocenił(a) serial na 9
Lajonowa

Ja też nie przepadam za Mashburnem, ale zawsze śmiać mi się chciało z tej dwójki, jak on podrywał Teresę, a ona uciekała :D Mam nadzieję, że Pike będzie w 7 sezonie, bo uwielbiam Pascala i chciałabym zobaczyć go jeszcze przynajmniej raz ;)

ocenił(a) serial na 8
Lajonowa

I moze bedzie ta Summer, chociaz ja watek Cho i Summer uwazam za slaby, ale ponoc aktorowi grajacemu Cho brakuje Summer http://www.christiantoday.com/article/the.mentalist.season.7.spoilers.no.time.ju mp.jisbon.could.face.bump.road/40117.htm

ocenił(a) serial na 8
stanisga

A Owain Yeoman juz w innym serialu http://www.cbs.com/shows/extant/photos/1002202/season-1-episode-10/

ocenił(a) serial na 7
Lajonowa

Win / won / won?

Lajonowa

Fajnie, że Erica wraca. Można mieć o niej skrajne opinie, ale wprowadzała dynamikę, a seksapilu tylko pozazdrościć.

ocenił(a) serial na 8
Lajonowa

No mam nadzieje, ze to nie bedzie takie zalosne, jak wynika z tego krotkiego opisu, chyba sie im nie pomylilo z Homeland ;]

A sama Erica Flynn moze wrocic, chocby dla walorow estetycznych, charakter wprawdzie paskudny, ale inteligencja nie zanizala sredniej.

stanisga

Przybliż bardziej o jakie walory estetyczne Ci chodzi?

ocenił(a) serial na 8
Cairns

Oczy oczywiscie mialem na mysli, prawie czarne i tajemnicze, zapowiedz brazylijskiego temperamentu ;]

stanisga

Pfff. Lecisz w pułapkę jak ćma. A gdyby charakter był paskudny, inteligencja zaniżała średnią, ale walory estetyczne (powiedzmy, że chodzi o oczy) OK, to czy może wrócić?

ocenił(a) serial na 8
Cairns

Nie, zdecydowanie jednak preferuje jak inteligencja idzie w parze z walorami estetycznymi, jakby mialo byc osobno, to stawiam na inteligencje ;]

stanisga

Więc problem jest w tym ile stawiasz. Jeśli np. 1 zł, to wystarczy, że machnie rzęsą i już jesteś pogrzebany. Mężczyźni... Mogłabym dalej udowadniać Ci niższość męskiego gatunku, ale wcześnie wstałam i chce mi się spać, także dobranoc i miłych snów życzę. ;)

ocenił(a) serial na 8
Cairns

Ja bede zaraz ogladal film, ale obiecaj, ze do rozmowy wrocimy, bo ciekawi mnie jakie masz argumenty za ta nizszoscia meskiego gatunku. Ostatnio prowadzilem ciekawy dyskurs o wyzszosci postmodernistow nad fenomenologami, (obstawalem za fenomenologami tylko prawidlowo pojmowanymi), podejrzewam, ze zechcesz uzywac argumentow co dadza sie latwo obalic;]

ocenił(a) serial na 8
Cairns

O, brak odpowiedzi to najlepsza odpowiedz, czyli argumentow brak;]

a sama popatrz, i takiej Kim juz nie bedzie, bo jakos inteligencja nie grzeszyla i Jane wcale sie nia nie zainteresowal, a tym samym i widzowie http://www.spoilertv.com/2014/08/the-mentalist-season-7-emily-swallow.html

stanisga

Oczywistość nie wymaga dowodu. Przede wszystkim Kim nie była zbyt lubiana przez widzów, do których ja również się zaliczam. Miała sztuczną twarz, jakby z plastiku. Brzmi brutalnie, ale trudno kogoś takiego polubić.

ocenił(a) serial na 8
Cairns

Tak samo ja moge powiedziec, ze kobiety leca jak cmy po machnieciu odpowiednio grubym plikiem funtow ;]

A Kim mi nie przeszkadzala ze wzgledu na wyglad, tylko przez to ze wolno kojarzyla i jeszcze jej sie zdawalo, ze Patricka ogra. W sumie nie jej wina, postac miala taka wlasnie "plasticzana", bez czegos interesujacego.

stanisga

Ale ja wcale nie będę zaprzeczać, że kobiety są starowne. Jak głosi staropolskie przysłowie: "lepiej być pięknym, młodym i bogatym, niż brzydkim, starym i biednym" :)

ocenił(a) serial na 8
Cairns

Czemu mnie zbywasz takimi truizmami, a gdzie w tym wszystkim stan umyslu ?

stanisga

Jaki stan umysłu?

ocenił(a) serial na 8
Cairns

No przeciez wyszkolili nas w Mentaliscie, ze mamy trzy mozgi w jednym, gadzi, ssaczy i kore nowa (choc slonie tez ponoc maluja i to nawet nie tak na chybil trafil jak malpy), mi chodzi o stan tej warstwy co ma kolor, hmm, chyba to jest pomaranczowy / http://imgur.com/Qy3YpVz, a przy okazji spytam, czy w tym The Killing to bedzie padac caly czas, mi to przypomina traume z ubieglej jesieni, zimy, wiosny, i poczatku lata na wyspach, brrrr

stanisga

Nie wiem co pijesz, ale już tego nie pij. W The Killing pada cały czas, aż do końca. Podobno w tamtym mieście tak już jest:)

ocenił(a) serial na 8
Cairns

O, przepraszam bardzo, ale ja sie tu wypowiadam wylacznie na trzezwo;] A oto dowod http://www.youtube.com/watch?v=foahTqz7On4
Avatary jednak bardzo determinuja postrzeganie, teraz sobie zrobilem nowy, zlozony, zeby skojarzenia nie mogly byc jednoznaczne.
W bajce o Zlotej Rybce jest zawarta wyzszosc meskiego gatunku, co stara sie za wszelka cene spelniac marzenia damskiego gatunku,
A Heller moze spelni moje zyczenie, sprawa wokol RJ wroci http://www.kpopstarz.com/articles/103496/20140811/the-mentalist-season-7-spoiler s-simon-baker-robin-tunney.htm

stanisga

Nie jest mi do śmiechu, bo właśnie się dowiedziałam, że Robin Williams nie żyje. Tyle dobrych filmów miał na koncie i miałam nadzieję na jeszcze kilka.

ocenił(a) serial na 8
Cairns

Niestety, wielu aktorow nie daje sobie rady z rzeczywistoscia, ja bardziej przezylem smierc Philipa Seymoura Hoffmana, ale rozumiem Cie i juz bede milczal.

stanisga

Nie musisz milczeć, po prostu zebrało mi się na refleksję. Problem nie dawania sobie rady z rzeczywistością nie dotyczy tylko aktorów, ale u nich widać to lepiej.

Przy okazji Twojego wpisu zapoznałam się z bajką o złotej rybce. Kiedy wiem, że utarła nosa chciwej babie, podoba mi się jeszcze bardziej.

ocenił(a) serial na 8
Cairns

No to nie powinnas kibicowac Erice, bo przeciez zabila meza z chciwosci ;]

A niektorzy juz bija w weselne dzwony, jeszcze sie nam kryminal w melodramat zamieni;]
http://www.christianpost.com/news/the-mentalist-season-7-latest-news-wedding-bel ls-for-patrick-and-teresa-emily-swallow-leaving-124694/

ocenił(a) serial na 10
stanisga

Przestało padać w czwartym sezonie, ale jakoś mu to na dobre nie wyszło :(

ocenił(a) serial na 8
jagamiga1

No nie, do czwartego nie dobrne, jakos mnie nie przekonuje, szczegolnie niezmienna mina aktorki.

Lajonowa

Ktoś wie czy już pojawiła się oficjalna data premiery kolejnego sezonu?

ocenił(a) serial na 7
Phony

Nie pojawiła się, ale raczej będzie to początek 2015, prawdopodobnie styczeń lub marzec - zależy od ratingów seriali z ramówki stacji CBS, więc ostateczna data zostanie nam zapewne sprzedana właśnie na początku 2015, raczej nie wcześniej. Wiadomo, że sezon ma mieć 13 odcinków i jest szykowany na ostatni.

PS. Amerykańscy widzowie Mentalisty (i ogólnie międzynarodowi) są bardziej życzliwi od Nas i np. dziękują aktorce, grającej Kim Fischer za jej wkład w serial. A My chyba jednogłośnie wkładu (pozytywnego) nie stwierdziliśmy. Ciekawe, kiedy zaczną dziękować Pajkowi za Jego 'wkład'...? - A może coś przegapiłam...

creep_

Bo u nas to normalne, nie należymy do najżyczliwszych narodów świata

ocenił(a) serial na 9
creep_

Jak jej mogą dziękować nie rozumiem tego, dla mnie ona od samego początku była strasznie drętwa i nic nie włożyła do serialu. Pajkowi moga dziękować lubiłam na niego patrzeć ( dobra w GoT lepiej wyglądał niż taka mameja, no ale zrozumcie :D ) Więcej do serialu pojedyncze osoby wkładały niż ona sama ...

ocenił(a) serial na 7
Kacorek89

Niektóre epizodyczne występy gości były bardziej zapamiętywalne niż cale pół sezonu z Nią. Poza słabą aktorką - chyba też po prostu nie miano pomysłu, co zrobić z postacią. Przypuszczam, że początkowo planowano z Niej zrobić takiego Pajka, kręcącego się wokół Dżejna (sama aktorka - już po czasie - wspominała coś o szykowaniu romansu z PJ). Dobrze jednak, że od tego odstąpiono bo Lisbon byłaby wówczas totalną ofiarą. Z Pajkiem to jednak lepiej wyszło. Ekipie Mentalisty należy się ochrzan za wprowadzenie tak bezbarwnej i marginalnej postaci, ale i pochwała za podziękowanie za współpracę z nią. Lepiej późno niż wcale. Szkoda, że nerd zostaje. Chyba nie opłacało się wyprowadzać starych dobrych Rigspeltów (i cóż że po ożenku)? Za to Abbott sprawdza się w roli szefa, kogoś takiego brakowało. Szefowski wakat doskwierał od dawna, jeszcze w CBI.

ocenił(a) serial na 10
Phony

Podano daty premier, miejsce Mentalisty zajmuje Madam Secretary, i to bardzo dziwnie zaanonsowana, niby o 8 PM i o 10 PM
http://tvbythenumbers.zap2it.com/2014/09/02/list-of-2014-fall-tv-show-premiere

ocenił(a) serial na 7
Lajonowa

Wiadomo, że nie będzie znaczącego przeskoku w czasie. Różnica między ostatnią sceną finału szóstki i pierwszego odcinka siódemki - to tylko jakieś 2 tygodnie. Czyli romans będzie w powijakach, żadnych dzieciątków, czy bardzo rychłych ślubów ;].

ocenił(a) serial na 6
creep_

2 tygodnie wystarczą na przygotowanie ślubu, a dzieci można zawsze adoptować. Nie traćmy nadziei!

ocenił(a) serial na 7
Grieves

Masz rację. Poza tym Lisbon może być już w ciąży... z Pajkiem :P. Wtedy i ślub zorganizuje się na wariackich papierach (zaręczyny przez telefon już przecież były).

ocenił(a) serial na 10
Lajonowa

Epizod 5 ma mieć tytuł - Silver Briefcase http://www.spoilertv.com/2014/09/the-mentalist-episode-705-title.html
i Simon Baker reżyseruje.

jagamiga1

nie mogę się doczekać!

ocenił(a) serial na 10
Phony

Pike wraca, http://cartermatt.com/139474/mentalist-season-7-premiere-spoilers-first-look-sim on-baker-returning-game-thrones-star/ i to już 30 listopada

ocenił(a) serial na 7
Lajonowa

Mega spoiler: Baker chyba schudł bo... wraca (?) kamizelka:

http://robingreenshades.blogspot.com/2014/10/the-mentalist-7x07-bts-photos.html

:)))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones