Przygody Merlina
powrót do forum 5 sezonu

Mam kilka pomysłów na 1 odc :
Zaczyna się rok od epilogu serii 4 Biały Smok jest już dorosły Morgana szuka białego
smoka spotyka Mordreda który mówi jej gdzie był od ich ostatniego spotkania i wyjawia
jej kim jest Emrys Morgana jest wściekła i razem z Mordredem wyrusza na Wyspę
błogosławionych aby ożywić Morgause lecz zamiast Morgause wskrzeszają przez
przypadek Nimue która również chce się zemścić na Merlinie i wyjawia im słabość
Merlina Moorgana udaje się do Ealdor i porywa Hunith aby zwabić Merlina gdy Merlin
przybywa Morgana zabija Hunith i razem z Mordredem ucieka i od tego momęntu
Merlin zaczyna ścigać Morgane aby się na niej zemścić i ją zabić.

Jakieś inne pomysły ?

ocenił(a) serial na 6
michal_12_filmweb

Ja nie mam żadnych pomysłów, ale to co napisałeś jest dobre xD

ocenił(a) serial na 7
michal_12_filmweb

znowu Morgana O_o to już jest śmieszne tyle okazji żeby ją zgładzić a Merlin jej odpuszcza ;/

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

niezła fantazja :D ale to mi się podoba :P na pewno oznaczałoby to więcej czarów :D
zastanawiałam się dlaczego Merlin nie może ot tak po prostu zabić Morgany i mieć ją z głowy ... ale wydaję mi się, że on ma zwyczajnie za miękkie serce... przecież miał okazję pozwolić by Morgana umarła , ale i tak ją uratować , chociaż ona już stała się zła. a jak było z Pedowujkiem ? też nim trzepało , bo musiał go pozbawić życia ... takie jest moje zdanie :P

resoviak17

No a teraz jak Morgana została ożywiona oddechem białego smoka to już pozamiatane:P Wydaje mi się że stworzy to nierozerwalną więź a skoro to smok Merlina... to już na pewno zamota:P

ocenił(a) serial na 10
lea6

a już cieszyłam się że w końcu kopnie w kalendarz , no ale cóż ... teraz to nieźle pokręcili nami scenarzyści

lea6

no właśnie ciekawe czy to będzie potraktowane jako "super oddech smoka" dzięki któremu np powstawł całkiem fajny mieczyk
czy to będzie tylko "leczący oddech smoka"

ocenił(a) serial na 10
resoviak17

Bo pewnie Merlin czuje miętę do Morgany ;p Fajnie by było jakby byli ze sobą, kurcze oni do siebie pasują jak nie wiem..

ocenił(a) serial na 10
Piratka16_2

niezły pomysł ;d bankowo lepszy ship niż Gwen/Artur ;d

ocenił(a) serial na 8
resoviak17

No wiesz, chcąc się jako tako trzymać legend, to akurat na to twórcy serialu nie bardzo mieli wpływ ;p

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

Hah, pomysły scenariusza GENIALNE. Chętnie bym cos takiego obejrzała. Tyle, że to jest materiał na przynajmniej 2 a nawet 3 odcinki.

ocenił(a) serial na 10
Ascello

Macie jakieś oczekiwania co do 5 sezonu ? Ja mam takie:
-Więcej o przeszłości Uthera np :
-Coś o rodzinie Uthera
-o tym jak podbił Camelot i wątek Vortigerna
-Kolejni rycerze Okrągłego stołu
-Powrót Lancelota
-Wątek Lancelota i Eleny

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

Ja coś czuje ze Lance juz nie wróci xd ;/

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

O Utherze może być, ale Lancelota już nie chcę więcej. Nie, żebym go nie lubiła, ale po prostu ile razy można zmartwychwstwać? Nie, motywy "zabili go i uciekł" do mnie nie przemawiają.

Ja bym chciała, na początku podwójny odcinek, w którym w końcu ktoś, kto planuje z tą wiedzą pożyć dłużej niż 5 minut, dowiaduje się o magii Merlina. Najchętniej Artur. To chcę zobaczyć, na reszcie średnio mi zależy. Ot.

ocenił(a) serial na 8
Ascello

Oj mam nadzieje że Artur dowie się o magii Merlina już na początku 5 sezonu, tak byłoby najlepiej, bo mogliby zrobić sezon właśnie o tym czym ich przyjaźn wytrzyma, wszystkie rozterki które się w tym wiążą, to że Artur był oszukiwany przez Merlina. TO byłoby świetne <3

ocenił(a) serial na 10
mollify

ja chciałabym zobaczyć ten moment również na początku. Wyobrażałabym to sobie tak, że Merlin zdecydowałby się na użycie magii jeśli nie miałby już innego wyjścia - jakaś spektakularna scena walki: armia Morgany, może katapulty z ogniem, a Merlin wychodzi przed wojsko, wyciąga rękę i zmiata wszystko jednym spojrzeniem lub wznieca tornado. Potem jak szczęki opadłyby całemu wojsku Artura z nim na czele, król z niedowierzaniem stwierdziłby, że choć Merlin go ocalił oszukiwał go od samego początku i przez wzgląd na ich przyjaźń wygnał go z Camelot (nie zabił) - potem Merlina na wygnaniu jest smutny i zagubiony, ale wszystko musi skończyć się dobrze, bo przecież prawdziwa przyjaźń zawsze zwycięża. + jeszcze konspiracja z Gajusem, który w końcu wyjawia Arturowi wszystko, co dla niego zrobił Merlin - pewnie byłby to jeden z odcinków zapychaczy,gdzie przypomnieliby największe osiągnięcia Merlina z czterech sezonów i oczywiście mediacja Gwen, która pomogłaby Arturowi zrozumieć, że Melrin jest po jego stronie. I chciałabym też więcej konfrontacji Merlin/Morgana - może ich jakiś romansik? zapowiadali jakieś dwa nowe potwory/bestie - więc pewnie będzie trochę walki. i przede wszystkim więcej magii! a nie tylko specyficzny ruch gałek ocznych i wytrzeszcz nonstop i latanie w powietrzu! to tyle na razie...

ocenił(a) serial na 10
simene

Ja myślę że biały smok będzie szojusznikiem Morgany a Wielki Smok go zabije na końcu sezonu oby tak nie było

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

Wielki Smok nigdy nie zabije innego smoka. W to się nie da uwierzyć.

ocenił(a) serial na 10
Ascello

Macie jakieś pomysły na powrót Lancelota ja mam taki :
W którymś odc Merlin jest nad Jeziorem Avalon z Panią Jeziora i prosi ją z jekiegoś powodu aby sprowadziła Lancelota z powrotem a Freya ożywia Lancelota który wynurza się z Jeziora Avalon jako prawdziwy Lancelot a nie cień .

Producęci trzymają się legendy więc Lancelot wróci przecież jest on bardzo ważną postacią w legendzie

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

"Producenci trzymają się legendy".... eee... mam zacząć się śmiać, tak? Hahaha, zabawne.

W którym niby miejscu oni się trzymają legendy? Bo jakoś oprócz imion i nazw miejsc podobieństwa nie widzę.

Mój pomysł na powrót Lancelota:
- Nie będzie powrotu lancelota.
Koniec pomysłu.

Ile razy można zmartwychwstawać? Daj spokój, 2? 3? Nie przesadzajmy. Ja LUBIĘ Lancelota, ale nie lubię bezsensownej nieśmiertelności w serialach. Dla mnie Lancelot jest martwy i martwy ma pozostać. Nie chcę go więcej widzieć.

Ascello

Lancelot to fajna dupa, ale dajmy szansę innym :D

Co do 5 sezonu to byłabym szczęśliwa - jak nie tylko ja - gdyby Artur dowiedział się na początku o magi Merlina, ale jak na złość nastąpi to pod koniec sezonu ;/ Przewiduje tak, ale mam nadzieję, że się mylę.

A co do Morgany i Merlina, jak już ktoś już wspomniał to by była niezła jazda xD Merlin i Morgana w scenie erotycznej - hmmm chciałabym to zobaczyć :D

ocenił(a) serial na 10
agata513

Też chętnie zobaczyłbym romans Merlina i Morgany ciekawe co by zrobili rycerze np Leon i Gawain gdyby dowiedzieli się o romansie Merlina i Morgany np :
Leon i Gawain lub Percival zobaczyli w lesie jak Morgana namiętnie całuje się z Merlinem ich mina była by bez cenna

agata513

na ten moment gry Artur zobaczy / dowie sie o magii Merlina wszyscy czekamy :)

michal_12_filmweb

Nie no niech już Lancelotowi dadzą spokój, przegięciem by było żeby po raz kolejny zmartwychwstał... Ja chce żeby kiedyś tam w przyszłości jak Artur dowie się że Merlin jest czarodziejem, to że Merlin powie mu co tak naprawdę stało sie z Lancelotem(że był cieniem), żeby Artur nie miał o nim złego zdania za ten pocałunek i tyle.

ocenił(a) serial na 10
lea6

Coraz bardziej podejrzewam że to Merlin wysłał młodego smoka aby uratował Morgane

michal_12_filmweb

Oooo wiesz że coś w tym może być...Bo w sumie widać jak Merlin patrzy na Morgane,,

ocenił(a) serial na 10
lea6

Chciałbym zobaczyć jak Merlin bawi się z młodym smokiem

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

Ja bym chciał zobaczyć Mordreda, wiecej Wielkiego Smoka .

peter123321

też chce zobaczyć Mordreda

martwego.....

ocenił(a) serial na 10
mezdej

Marzenia o zobaczenia dziecka martwym? Emmm... wszystko aby na pewno okej?

Ok, żart. Oczywiście, że żart ;)

Ascello

taaak ja jestem jak najbardziej zdrowy :)

ale powaga jak na niego patrze to mi ciśnienie podskakuje ;)
ale nie, że jestem za biciem dzieci ;) ani też nie lubie dzieci w tym innym sensie ;)

ja nie wiem co Ty masz za domysły Ascello :P

simene

Jeżeli chodzi o ujawnienie magii przez Merlina to moje zdanie jest takie, że specjalnie czekają na to tak długo, aby umocnić przyjaźń Artura i Merlina już tak do końca, żeby potem łatwiej byłoby mu wybaczyć i zrozumieć. Też uważam, że to się stanie w jakiejś kryzysowej sytuacji, gdzie Merlin już nie będzie miał innego wyjścia niż coś sobie poczarować, nie wiem czy zauważyłaś, że w 13 odcinku podczas rozmowy Morgany z Arturem, gdy Morgana już chciała użyć magii, Merlin stał bacznie, przygotowany w razie jakiegoś ruchu Morgany, tak jakby był gotowy w każdej sekundzie na użycie magii żeby uratować Artura.

ocenił(a) serial na 10
Salvamee

pewnie tak - dla mnie ta scena z 13 odcinka wyglądała trochę inaczej. Merlin powstrzymał się od śmiechu, gdy Morgana nieudolnie próbowała czarować, choć na pewno był w gotowości - on czuł wtedy satysfakcję, że udała mu się sztuczka z kukiełką, wyglądało to tak, jakby sam wchłaniał jej moc. Ale sądzę, że 5 sezon to już czas najwyższy na ujawnienie magii Merlina! Wiadomo, że każdy chciałby wcześniej, ale przedłużanie tego moment ponad miarę jest chore! Ludzie odwrócą się od tego serialu, jeśli będą musieli czekać do sezonu 6! Chciałbym, aby to było na poczatku5, ale pewnie będzie na końcu... ale oby się to stało, bo napiszę do producentów!

ocenił(a) serial na 8
simene

Noo ja miałam wrażenie że Merlin tak jakby wsysał magię Morgany kiedy ona próbowała czarować, ale to pewnie tylko moja wyobraźnia xD
W każdym razie zagdzam się z wami, że pewnie Merlin ujawni się wtedy gdy będzie taka konieczność. Oby tylko w 5 sezonie to się wydarzyło!

ocenił(a) serial na 10
mollify

Jak sądzicie zostanie wprowadzona do serialu legenda o szaleństwie Merlina ?
Mogli by to zrobić w ostatnim odc serialu np w 10 sezonie jeśli tyle będzie w epilogu
ostatniego odc oto moja wersja :
Po bitwie pod Carleon gdy umierający Artur został zabrany na Wyspę Avalon Merlin z żalu po śmierci Artura oszalał i odszedł do lasu i tam się ukrył.
co o tym sądzicie ?

ocenił(a) serial na 8
michal_12_filmweb

Yhh nie wiem, ja sobie tego nie wyobrażam na przykład. xD Chociaż mogłoby być ciekawie, nie powiem :D

ocenił(a) serial na 10
simene

Podoba mi się Twój pomysł :-) Interesujące, choć tym razem nie oczekuję od Morgany, ani kogokolwiek innego żądzy władzy czy zemsty. W poprzednich sezonach bitew było zbyt wiele, więc temat byłby oklepany.

użytkownik usunięty
michal_12_filmweb

Ja spodziewam się zobaczyć jeden z podstawowych motywów legend arturiańskich - Morgana rzuca na Ginewrę klątwę bezpłodności, tak by ona i Artur nie mogli mieć dzieci.

ocenił(a) serial na 10

Mordred już jest to raczej nie będzie legendy o tym jak Morgana pod postacią Ginewry przespała się z Arturem

użytkownik usunięty
michal_12_filmweb

Nie no, erotyki to tam w ogóle nie będzie, dzieci oglądają :).

ocenił(a) serial na 10

Chyba że zostanie to wspomniane przez kogoś np przez druidów z ich proroctw lub przez Mordreda

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

5 sezon byłby dobry dla ujawnienia się Merlina, nie będę ukrywać - czekam na to od początku 1 serii.
Jak według mnie powinien wyglądać kolejny sezon ?
Na pewno będzie ktoś, kto przez cały sezon będzie chciał zniszczyć królestwo. Mogłyby w końcu nadejść te lepsze czasy, dla magii i nie tylko. Myślę, że ciekawy byłby pojedynek Merlina z innym czarodziejem podczas którego wszyscy rycerze Camelotu, z Arturem na czele byliby bezradni. Jedynie Merlin może ocalić królestwo, życie króla. Musi ujawnić się przed wszystkimi, pokazać Arturowi i rycerzom Camelot że magia służy również dobrym celom, czego on jest przykładem.... Poza tym w rodzinie królewskiej mógłby pojawić się dziedzic lub dziedziczka tronu :-)

Nie potrafię stworzyć swojego scenariusza wydarzeń, ale myślę, że któreś z podanych przeze mnie przykładów mogłoby wprowadzić ciekawy wątek. Merlin na pewno kiedyś się ujawni, choć nieświadomość Artura jest dla producentów kartą przetargową i gwarancją, że film będzie oglądany. Bo przecież każdy czeka na moment kiedy Merlin się przyzna.

ocenił(a) serial na 10
Veracini

Producęci mówili gdy zostali zapytani czy w 5 sezonie pojawi się dziedzic Artura a oni odpowiedzieli że może w 8 sezonie

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

No cóż szkoda, jeśli to co mówisz jest prawdą, czekają nas jeszcze przynajmniej 3 lata z Merlinem :-) Więc nie jest aż tak źle :D

ocenił(a) serial na 10
Veracini

Ja oszobiście chciałbym aby było 10 lub 11 sezonów

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

Jeśli nie więcej :-) nie mogę doczekać się 5 zdjęcia rozpoczną się dopiero w marcu, więc jesienią zobaczymy 5 sezon. Na brytyjskim forum fanów Merlina przeczytałam, że 5 ma być ostatnim składającym się z 13 odcinków sezonem.
Mam nadzieję, że nie jest to prawdą ...

ocenił(a) serial na 10
Veracini

Producęci mówili że zawsze planowali 5 sezonów ale to zależy od populalności serialu więc jest szansa że serial będzie kontynuwany po za 5 sezon

ocenił(a) serial na 9
michal_12_filmweb

@michal_12_filmweb 10 czy jedenaście to już wg. mnie byłaby przesada. Zrobiłaby się z tego telenowela hiszpańska albo zniszczyliby (wiem, że to za słabe słowo, ale innego nie mogę znaleźć) finał, jak to było w przypadku "Zagubionych".

ocenił(a) serial na 10
kiral

ale będzie jeszcze film oprócz serialu narazie wiadomo że w filmie będą Merlin, Artur i Morgana

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

potwierdzone ... ?

ocenił(a) serial na 9
peter123321

@peter123321 co "potwierdzone?" Nie rozumiem, o co chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones