Przygody Merlina
powrót do forum 5 sezonu

Mam kilka pomysłów na 1 odc :
Zaczyna się rok od epilogu serii 4 Biały Smok jest już dorosły Morgana szuka białego
smoka spotyka Mordreda który mówi jej gdzie był od ich ostatniego spotkania i wyjawia
jej kim jest Emrys Morgana jest wściekła i razem z Mordredem wyrusza na Wyspę
błogosławionych aby ożywić Morgause lecz zamiast Morgause wskrzeszają przez
przypadek Nimue która również chce się zemścić na Merlinie i wyjawia im słabość
Merlina Moorgana udaje się do Ealdor i porywa Hunith aby zwabić Merlina gdy Merlin
przybywa Morgana zabija Hunith i razem z Mordredem ucieka i od tego momęntu
Merlin zaczyna ścigać Morgane aby się na niej zemścić i ją zabić.

Jakieś inne pomysły ?

ocenił(a) serial na 10
kiral

Znalazłem wątki z legend o Morganie :
-Morgana próbuje zabić króla Urliensa
-Morgana wysłała Zielonego Rycerza do Camelotu (Gawain i Zielony Rycerz)
-Morgana ukradła Arturowi Excalibur gdy był ranny w klasztorze po walce z Sasami i stworzyła kopie fałszywego Excalibura
-Sir Accolon z prawdziwym Excaliburem miał zabić Artura a zamian na to zasiądzie na tronie obok Morgany
-Sir Accolon walcząc Excaliburem ciężko zranił Artura ale Artur został uratowany przez Panią Jeziora i zabił Sir Accolona
-Dowiedziawszy się o śmierci Accolon i jej brakiem spisku przeciwko Arturowi ukradła mu magiczną pochwę którą otrzymał od Pani Jeziora i wzuciła ją do jeziora
-Artur wraz z rycerzami ścigał Morgane ona na wzgórzu przemieniła się w kamienny posąg
- Morgana wysłała służącą z magicznym płaszczem pod pozorem zawarcia z Arturem pokoju lecz płaszcz miał go zabić lecz Artur został uratowany przez Nimue
-Morgana porwała Lancelota i więziła go w zamku przez rok lecz Lancelot uciekł
-Tristan otrzymał od Morgany magiczną tarcze i udał się na turniej do Camelotu
-Morgana wraz z królem Markiem zatakowała Camelot
-Wiele prób Morgany doprowadzenia Camelotu do ruiny były ciągle udaremnione przez Króla Artura, Merlina, Sir Percia z Scandia który był czarnym rycerzem i rycerzy okrągłego stołu.
-Pod koniec panowania Artura Morgana pojednała się z nim i udała się na Wyspę Avalon - w serialu Wyspa Błogosławionych
-Po bitwie pod Camlann Morgana zabrała rannego Artura na Wyspę Avalon

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

W serialu mile by sie ogladało nie które z tym propozycji :D
Skąd je wziołes jesli mozna wiedziec?

ocenił(a) serial na 10
peter123321

Z Powieści śmierć Artura ale niestety nie ma jej po polsku

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

Myśle ze ciekawe byłyby punkty o ukradnięciu Excalibura xD

ocenił(a) serial na 10
peter123321

Oby serial miał 11 sezonów np :
-Na koniec 5 sezonu Merlin by się ujawnił i magia wraca do Camelotu
- A w pozostałych 6 sezonach historia opowiadała by o dalszych losach Artura po powrocie magii i wtedy mogły by być dalsze wątki z legend

Gdy znajde inne wątku to je tu umieszcze do każdej z postaci z legend

ocenił(a) serial na 9
michal_12_filmweb

No, takie rozwiązanie sprawy jeśli chodzi o 10 i wyżej sezonów, to by mi się podobało :)

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

Dopiero pod koniec sezonu!? Chyba żartujesz!!!
Ja od drugiego sezonu chcę aby jego tajemnica została "odkryta, ujawniona"

ocenił(a) serial na 9
michal_12_filmweb

A po angielsku tytuł to będzie "Artur's Death"?

ocenił(a) serial na 10
kiral

Nie tytuł to :
Le Morte d'Arthur Teraz umieszcze najważniejsze wątki do Artura :
-Artur wraz z rycerzami i Merlinem wyrusza na pomoc królowi Londegransowi
-Artur widzi we śnie Questing Beast
-Król Artur walczy z Nero i królem Lotem , Lot zostaje oszukany przez Merlina i dwunastu królów zostaje zabitych
-Król Pellinor przybywa do Camelotu i zostaje rycerzem okrągłego stołu
-Król Artur wyrusza do bitwy przeciwko Sasom i wypędza ich z Brytanii
-Król Artur wyrusza przeciwko Rzymowi i zostaje cesarzem
-Czarownica Annowre porywa króla Artura i więzi go w wieży w Forest Perilous
-Sir Tristan i Pani Jeziora ratują Artura z rąk czarownicy Annowre
-Sir Mordred i Sir Agravain ujawniają romans Ginewry przed Arturem
-Król Artur wypowiada wojne Lancelotowi w której ginie Sir Gawain w walce z Lancelotem
-Sir Mordred przejmuje Camelot i koronuje się na króla pod nieobecność Artura
-Król Artur wyrusza do wojny przeciwko Mordredowi i obaj giną w bitwie pod Carleon Artur zostaje zabrany przez Morgane na Wyspę Avalon

ocenił(a) serial na 9
michal_12_filmweb

Questing Beast? Coś w stylu Sfinksa, który zadał zagadkę Edypowi?
Ten punkt: '"-Sir Mordred i Sir Agravain ujawniają romans Ginewry przed Arturem " już nie może być zrealizowany. Tak samo jak i ten: "-Król Artur wypowiada wojne Lancelotowi w której ginie Sir Gawain w walce z Lancelotem "
Właśnie, Mordred się dosyć często przewija, w tych wątkach, które tu wrzucasz, a w serialu jakoś go ostatnio mało...

ocenił(a) serial na 10
kiral

Gawain
-Po icydęcie z płaszczem od Morgany król Artur wygnał Sir Yvaina z Camelotu Gawain sprzeciwił się Arturowi i odszedł z nim z Camelotu a wraz z nimi Sir Geheries - ale po jakimś czasie trzej rycerze wrócili do Camelotu
-Gawain i Zielony Rycerz
-Gowain poślubia Dame Regiell
-Podczas poszukiwań Graala Gowain dotarł do Zamku Maidens gdzie spotkał Enfeidas siostrę Uthera i ciotkę Artura

ocenił(a) serial na 6
michal_12_filmweb

Ja to od razu mowie... Jezeli w 5 sezonie ma zginac Artur a Merlin ma odejsc w jakis las czy krysztalowy zamek czy cos w tym sensie. To niech Ci producenci itd, poinformuja ze zamierzaja usmiercic Artura, to od razu nie bede ogladac. Bo za bardzo sie przywiazalem do tej postaci i jezeli ona zginie to dla mnie to wszystko nie mialo sensu. Mam nadzieje, ze ten Mordred zginie, a Morgana bedzie dobra ;O bo ja lubie nawet ;D A Artur ma zyc!!! I ma sie skonczyc na 5 sezonie... Uwielbiam ten serial ale niech juz zakoncza bo juz bedzie coraz gorzej niech to zakoncza z chwałą :D James Bradley i Colin pozdrawiam haha;)

ocenił(a) serial na 10
Grzehu96

Chyba 5 sezon nie będzie ostatnim bo rozpoczęli rozmowy nad sezonem 6 i ma powstać film
producęci powiedzieli że po zakończeniu serialu powstanie serial na podstawie merlina ale w formie bajki ciekawe jaka będzie fabuła tej bajki jakieś pomysły ?

ocenił(a) serial na 9
michal_12_filmweb

Film, mówisz? Chętnie obejrzę, pod warunkiem, że na tym to zakończą, bo chyba nie chcemy powtórki z "Zagubionych" i feralnego ostatniego odcinka :D

ocenił(a) serial na 10
kiral

i w filmie może być ta wielka bitwa z snu Morgany

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

to było by piękne .

ocenił(a) serial na 10
peter123321

Podobno w 1 części sezonu 5 Vivianne matka Morgany odciąga Merlina od Artura i Camelotu

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

hmm... ciekawe....

ocenił(a) serial na 9
michal_12_filmweb

a znasz może jakieś konkrety? albo stronę internetową z jakimś info na ten temat?

ocenił(a) serial na 10
kiral

A tak wgl to co się działo z Vivianne przez 4 sezony? Nie pamiętam by była o niej mowa

ocenił(a) serial na 10
peter123321

Jak dotąd nie wiadomo, co stało się z matką Morgany . jednak istnieje możliwość, aby zobaczyć jej sojusznika z córką i powrót do Camelot .
Vivianne będzie podważać wpływ Artura i rozprzestrzeniac złośliwe plotki o Arturze, drażni i uwodzi Merlina prowadząc do jego zniknięcia z Camelotu.

http://www.cultbox.co.uk/features/opinion/3545-merlin-four-legendary-characters- wed-like-to-see-in-series-5

ocenił(a) serial na 7
michal_12_filmweb

A Vivianne to nie była ta pusta blondynka z 2 sezonu?
Ta , która uwiodła Arturka?

ocenił(a) serial na 10
ladyanna_filmweb

Vivian to ta blondyna
a Vivianne to matka Morgany , w tym roku kręcili scenę jak Merlin i Artur ratują jakomś kobiete która ma być spalona na stosie -może to matka Morgany

ocenił(a) serial na 7
michal_12_filmweb

nie kojarzę tej sceny...

ocenił(a) serial na 10
ladyanna_filmweb

nie widziałaś tej sceny bo ona jest do 5 sezonu

ocenił(a) serial na 7
michal_12_filmweb

jest udostępniona w sieci?

ocenił(a) serial na 10
ladyanna_filmweb

nie tylko raport na tv com

ocenił(a) serial na 7
michal_12_filmweb

Ciekawe kiedy ruszą zwiastuny...

ocenił(a) serial na 10
ladyanna_filmweb

chyba w lipcu pierwszy będzie puszczany podczas wywiadu w San Diego jak w tamtym roku .
Jedno mnie dziwi kręcą sceny do 2 bloku w zamku a nie keęcili jeszcze scen do 1 bloku tak więc okrągły stół i sir Mordred będą między 4 a 6 odc

ocenił(a) serial na 7
michal_12_filmweb

Jakiego bloku?

Widzę, że jesteś bardzo obeznany w temacie to fajnie ;D

Ja też kocham Merlina i coś tam szukam, ale nie mam takich informacji jak ty.

Twój ulubiony bohater z Merlina to...?

ocenił(a) serial na 10
ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

Ona chyba juz nie wróci ..

ocenił(a) serial na 10
peter123321

w 5 sezonie ma być egzekucja i ktoś ma być powieszony
a Gwen nosi czarną suknię czyżby Morgana ją zaczarowała i Gwen była zła ?

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

A może ta suknia tylko z tyłu jest czarna? Już nie szukajmy w kazdym detalu jakiegoś głębszego sensu

ocenił(a) serial na 10
Zielonoo

June 20th:
-Gwen filmed a short scene running down the steps that lead up to the emperor's apartments, and heading out of the castle. She was dressed in a new black velvet dress with dark purple lining to the long sleeves and a mid-length black cape with a hood over the top. She looked furtive, as if she was sneaking out on a secret mission.
-Gwen also filmed a scene with Merlin in the courtyard.
-They filmed the set up of gallows in the courtyard for an execution but apparently Merlin will save whoever is supposed to be hanged. Villagers and unknown knights are around for the scene. It was filmed from a low angle, through a grill - that is, from the point of view of someone looking up through a dungeon window. Both these scenes were filmed by Dale McCready, so they would be block 1 episode(s).
-Elyan filmed briefly inside the castle in his knight attire.
-Colin filmed a scene coming out of the door in the far left corner of the courtyard and a short scene running along the narrow (outside) path from behind the winged lion statue towards the balcony where Uther used to stand.
-Colin also filmed inside the castle.
-Other filming took place inside, seemingly in the great hall. It involved the whole regular cast including the knights:
-Alice Troughton was filming something in the guard's room (also used as the banqueting hall).
-Some chairs had been added to the 12 that were set around the round table yesterday.
-The knights were filmed running into the stairwell that leads to the physician's chambers.

to jest na tv.com

ocenił(a) serial na 10
michal_12_filmweb

Wiem że to co napiszę ni jest związane z tematem i nie wiem czy kogoś to interesuje ale od 25 czerwca o 9:45 na polsacie będzie leciał 2 sezon

ocenił(a) serial na 10
iwek33

Dzisiaj kręcą sceny do odcinka z księżniczką Mithian
aktorka pojawiła się dzisiaj na planie.

ocenił(a) serial na 7
iwek33

Mnie interesuje!
Kocham cię super wiadomośc dobrze, że mówisz!

ocenił(a) serial na 10
ladyanna_filmweb

sceny które kręcili dzisiaj :
-Pojawiła się stara Morgana
-Merlin sfilmował scenę (jego podwójnej rzeczywistości), gdzie zostaje ranny w nogę.

ocenił(a) serial na 9
michal_12_filmweb

czekaj, jak "Merlin sfilmował scenę"? i jakiej "podwójnej rzeczywistości"? nie łapię :/

ocenił(a) serial na 10
kiral

nie wiem nie jestem doby z angielskiego

ocenił(a) serial na 10
ladyanna_filmweb

Nie ma za co :)

ocenił(a) serial na 7
iwek33

A kiedy jest premiera 5 ?
i wiecie jakie chamstwo pisałam do Polsatu kiedy ruszają z emisją 4 sezonu - nie odpisali.
Grunt, że w wakacje 2 będzie!

ocenił(a) serial na 10
ladyanna_filmweb

Premiera 5 sezonu będzie we wrześniu albo w październiku.

ocenił(a) serial na 7
iwek33

Ja tam nie mogę się doczekac ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones