PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657154}

Spartakus: Wojna potępionych

Spartacus: War of the Damned
7,9 39 004
oceny
7,9 10 1 39004
8,7 3
oceny krytyków
Spartakus: Wojna potępionych
powrót do forum serialu Spartakus: Wojna potępionych

Hej.
Jak wrażenia? Od 3 w nocy odcinek jest już do zassania z torrentów.
Cezar jako buntownik.... mmmm :D Super pomyślane, Krassus ma łeb. Wyjaśniło się kilka kwestii ale nie będę spoilerować póki youngar nie zrobi napisów :)

Zgrywus90

SPOILERY
Obejrzałam, mam masę przemyśleń, ale piszę na gorąco, wiec pewnie o połowie nie wspomnę :D

Po pierwsze - decyzja o zachowaniu Rzymian zaczyna się właśnie mścić na Spartym. Zaczęło się już w poprzednim odcinku, ale teraz to już jest piękna eskalacja. Jeżeli Sparty chciał być honorowy, to najlepiej by zrobił trzymając owych Rzymian w miejscu odosobnienia, a nie drażniąc ich widokiem byłych niewolników.

Naevia i Kriksos - u nich już pozamiatane.

Nametes - rany, w życiu bym nie podejrzewała co się dzieje w jego głowie!

Saxa - zaczęła odcinek jako nimfomanka, skończyła odcinek jako kickass bitch.

Agron - naprawdę okazuje przyjaźń i wierność Spartakusowi. Jego zgłoszenie na osobistego ochroniarza podniosło moje uczucie do niego o kolejny poziom :D

Gannikus - ohoho, ten facet jest bipolar, w jednym odcinku jest ochlejem, po to żeby w następnym okazać swoją imponującą osobowość (Kasiek, wybacz :P)

Krassus - brak słów dla awesomności tego człowieka. Ale czyżby właśnie nie stracił syna? I to nie za to, że sam musiał losować, ale za to, że musiał zabić swojego przyjaciela. Tybek już nigdy na niego nie spojrzy jak dawniej. Bardzo jestem ciekawa, jak się będzie teraz Tybi zachowywał wobec ojca. Obaj są jednymi z najbardziej ciekawych osób w tym sezonie.

Julek - za ten odcinek dostaje ode mnie 1 punkt. Czyli ma w sumie - 1 punkt.

Poza tym w tym odcinku było parę poruszających scen:
- Fabia (obiektywnie rzecz biorąc, TEGO właśnie spodziewałam się po rebeliantach, a dla tych,którzy wyklinają Naevie za jej świrowanie, friendly reminder, że ona mogła przejść coś podobnego, więc dziwnym nie jest jej zachowania)
- skrwawione miasto
- wyskakujące kości w trakcie decymacji (przysięgam, MOJE kości mnie bolały, jak to oglądałam)
- walka GannixKriksos
- moment kiedy dociera do Spartakusa, ze Krasus go wydymał
BONUS
- uśmieszki Gannikusa, kiedy Sparty opie*dziela Kriksosa oraz Julka, który patrzy na swoje dzieło (ty uju)

Reszta mi się przypomni, jak pozostali zaczną się uzewnętrzniać :D

ocenił(a) serial na 8
emo_waitress

Awesomnosc :) I like :*

pomsa

Gratitude Mistrzu Lee :>

ocenił(a) serial na 9
Zgrywus90

Fenomenalny odcinek.

Aż żal, że trzeba czekać tydzień na kolejny. Ta spina między Spartakusem/Gannikusem/Agronem a Kriksossem i jego świtą - jest niewiarygodna. Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek. I pomyśleć, że to wszystko przez jednego człowieka - Cezara.

Co zaś do obozu Rzymian. Cholera, żal mi było przyjaciela Tyberiusza. Świetna scena, gdy Tyberiusz później podszedł do Marka. Niewiarygodne.

qbixxx

"I pomyśleć, że to wszystko przez jednego człowieka - Cezara." że użyję poetyckich porównań - Julek tylko podłożył więcej drewienek pod kociołkiem, w którym już bulgotało, doprawił i zamieszał zupę :D

"Świetna scena, gdy Tyberiusz później podszedł do Marka." Nooooo.... Lekcja nauczona...

emo_waitress

Ja na razie wstrzymuje się z oficjalnym komentarzem :) Oglądałem odcinek bez napisów i około 40-50% zaledwie zrozumiałem :) Sceny są kosmiczne :) Nie wiem czemu, ale wydaje mi się że z trójki Agron, Kriksos, Gannicus najwważniejszą rolę odegra Agron, który faktycznie może być tym przy którym Spartacus odda ostatnie tchnienie.
Youngar zaczął tłumaczyć. 30% już :) Może po obiadku będzie :)

Zgrywus90

Obecność Agrona znaczy więcej dla Spartakusa, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Niby jest tylko ochroniarzem w tym odcinku, ale tak naprawdę, jest jedynym z braci, który nie próbuje narzucać mu swoich opinii, nawet jeżeli też ma inne.

Właściwie tylko przy nim może się Sparty na zrelaksować i skupić na innych rzeczach, niż ciągła walka z rebeliantami i tłumaczeniach się ze swoich decyzji. Pomijam tu fakt, czy są to słuszne decyzje - chodzi o ich ciągłe kwestionowanie. Sparty zresztą już zaczyna tracić cierpliwość.

"najwważniejszą rolę odegra Agron, który faktycznie może być tym przy którym Spartacus odda ostatnie tchnienie" OMG YES

ocenił(a) serial na 8
emo_waitress

według mnie ta seria dosłownie zamiotła wszystkie poprzednie, jest tyle wyśmienitych wątków, aktorzy tak doskonale wykreowali swoje postacie, postać krassusa jest nie do opisania do tego juliusz, ganikus dla mnie ten sezon to prawdziwa perełka, i dlatego ten sezon ma u mnie 9 bardzo, ale to bardzo zasłużoną

Zgrywus90

Komentarz Todda Lasance'a to tego odcinka
http://www.huffingtonpost.com/2013/02/22/spartacus-caesar-todd-lasance-decimatio n-recap_n_2743592.html?utm_hp_ref=tw

ocenił(a) serial na 10
emo_waitress

wie ktoś kiedy będą napisy bo już się doczekać nie moge :D

ocenił(a) serial na 10
Jarek375

nie chcę oglądać po ang bo pewnie z 50% nie zrozumiem i sobie tylko popsuje wrażenia ;d

Jarek375

Między 16 a 18 zapewne. Wcześniej raczej nie ;) Już jest 30% przetłumaczone :) youngar dzisiaj wcześniej się wziął do roboty :)

ocenił(a) serial na 10
Zgrywus90

i jak tu nie lubić Gannicusa. Nie dość, że najlepszy na miecze, to jeszcze mistrz sztuk walk.

korndddd

Piwo dla tego pana.

ocenił(a) serial na 6
Zgrywus90

nie wytzymałem i obejrzałem z angielskimi napisami, nie jest tak źle

mało Spartacusa w tym odcinku coś, już szykuje się podział rebeliantów na dwie grupy pod przywództwem Crixusa i drugą - Spartacusa.

ocenił(a) serial na 8
Eisen

A gdzie są odcinki z angielskimi napisami? Bo przyznam, że mi one wiele ułatwiają...

ocenił(a) serial na 10
Curse11

wpisz sobie w google: subscene
tam można pobrać ang napisy

ocenił(a) serial na 8
greet

a skąd pobiorę odcinki? Nie korzystam z torrentów (nawet nie wiem jak). Myślałem, że są gdzieś online z english napisami.

ocenił(a) serial na 10
Curse11

js oglądam tylko z torentów więc w sronkach online się nie orientuję,

ocenił(a) serial na 6
Curse11

znaczy się jak odcinek masz już na komputerze (nie namawiam oczywiście do piracenia), to napisy łatwo znajdziesz w sieci.
generalnie pojawiają się chwilę po emisji odcinka, dosłownie. polecam stronę: http://www.addic7ed.com/

ocenił(a) serial na 10
Zgrywus90

Oj co się porobiło w 4 odcinku jest chyba nie do opisania...

Zgrywus90

Najlepszy odcinek jak na razie :)

Zgrywus90

bez pedalskich zagrywek i odrazu lepiej.

Julek zagrał zajebiście.

mam nadzieję ze zrobią o nim serial

ocenił(a) serial na 10
Arjan88

kur.. nie wytrzymam!!! :D:D dawajcie te napisy xD

Arjan88

własnie , dajcie znać co z napisami :(( !! kiedy beda i gdzie mozna sciagnac, beda na napi?

ocenił(a) serial na 9
Arjan88

Jak to bez "pedalskich zagrywek"? A Saxa liżąca się z tą brunetką i macającą ją za cycki?

ocenił(a) serial na 7
iwona1912

Według męskiej części widowni to nie jest "pedalstwo" :)

ocenił(a) serial na 9
Sayuki78

Co za hipokryzja! Boże, aż chce się, żeby dali odcinek pełen Nagronowych scen na złość tym cholernych homofobom.

ocenił(a) serial na 7
iwona1912

Uuu, nie miałabym nic przeciwko *_*

ocenił(a) serial na 9
Sayuki78

http://media.tumblr.com/c112a391fc86d4c9c37ff4cfd361bbc6/tumblr_inline_mhym1eG47 61qz4rgp.gif xD

ocenił(a) serial na 7
iwona1912

Hahaha :D A tak szczerze to mam nadzieję, że będzie jeszcze jedna "scena" w ich wykonaniu.

ocenił(a) serial na 9
Sayuki78

Myślę, że tam. Obstawiam, że przed tym jak będą chcieli ukrzyżować Agrona. DeKnight będzie chciał uśpić naszą czujność miłosnymi scenami a później BAM! Agron ledwie otrze się o śmierć.
ALBO!
Jak odbiją Agron z rąk Rzymian.
Ale szczerze mówiąc mam nadzieję, że w obu przypadkach będą sceny miłosne. I nie chodzi mi tu tylko o sex (chociaż też) ale o słynne sweet kisses and whispers of love. Bo Aggy znów był zazdrosny w tym odcinku.

ocenił(a) serial na 7
iwona1912

Nie dobijaj mnie tym krzyżowaniem :( Wolę sobie wyobrażać, że uciekną ku zachodzącemu słońcu, będą żyć długo i szczęśliwie. Ech, marzenie...
No, mina zazdrosnego Agrona była przeurocza :D

ocenił(a) serial na 9
Sayuki78

Niestety, myślę, że bez krzyżowanka się nie obejdzie. Ciekawi mnie jak do tego w ogóle dojdzie? Jak go złapią?
A co do miny Agron to zgadzam się z tobą ;) Choć według mnie najlepszą minę zrobił jak odpychał od siebie tę dziewczynę xD

ocenił(a) serial na 7
iwona1912

Pewnie po finałowej batalii go dopadną..., już mi smutno ;(
http://25.media.tumblr.com/31e920e77c3fb8fa78c787118e76302d/tumblr_minp3omfVw1qk zwfeo1_250.gif Normalnie dostałam ataku śmiechu, jak tylko to zobaczyłam XD Biedna dziewczyna, choć na jej miejscu też bym się na niego rzuciła.

Sayuki78

hahaha mysle jak wy!:D zarabista ta scena jak wlasnie ja odpycha haha..musze powiedziec ze ten aktor tutaj ogolnie jest hot! tez mnie wkurza jak faceci narzekaja na to ze facet z facetem, ale jak kobieta z kobieta to juz ani slowa nie powiedza...

ocenił(a) serial na 7
agab1987

Jego reakcja mówi sama za siebie. "Odejdź kobieto" XD

Sayuki78

dokladnie i jesli sie nie myle to taka mine zaklopotana zrobił czy speszona:D

ocenił(a) serial na 9
agab1987

http://mysnarkyself.tumblr.com/post/43886697132 :D

iwona1912

hahahhaha dobre:D

Sayuki78

Przecież najprawdopodobniej WSZYSCY zostaną na końcu ukrzyżowani. Ten film opiera się na historii i mimo różnych wymyślonych wątków, ogólnie wszystko zgadza się jak do tej pory z historią.
Poczytajcie sobie na wikipedii o Spartakusie - jego powstanie zostało wreszcie stłumione właśnie przez Marka Krassusa, "Spartakus zginął w walce, jego ciało nie zostało odnalezione. 6 tys. pojmanych powstańców ukrzyżowano".
Z tego by wynikało, że Ci którzy zostaną ukrzyżowani to Ci, którzy przeżyją ostateczną batalię, więc jednego można być pewnym - że Argon dotrwa do końca ;)
Istotnym problemem dla którego powstanie Spartakusa upadło, był brak jedności wśród powstańców (którego pierwsze symptomy możemy już obserwować). Potem odłączyła się część powstańców pod dowództwem Kriksosa (co zapewne nastąpi w następnym odcinku), która niestety poległa jako pierwsza.

ocenił(a) serial na 7
DuniaDziuzel

Wiesz, chyba wszyscy tu zdają sobie sprawę jak się serial skończy... niestety :( Ale pomarudzić zawsze można, nie?

Sayuki78

W tych czasach nic tak naprawdę nie wiadomo. Może okaże się na tyle dochodowy, że jeszcze ze dwa sezony wcisną, nawet jeśli powstanie zostanie stłumione?
Może dalsze losy Juliusza? ;)

ocenił(a) serial na 7
DuniaDziuzel

Ktoś chyba tu pisał, że ma powstać jakiś spin off o nim. Chyba :\

ocenił(a) serial na 5
iwona1912

Nie jestem za bardzo zorientowana w temacie, więc mógłby mi ktoś powiedzieć skąd wiecie że Agron prawie zostanie ukrzyżowany? O.o

ocenił(a) serial na 9
The_Kooks

Już ci tłumaczę, złotko.
https://www.youtube.com/watch?v=Rb7dajG0mLE w 00:02 sekundzie możesz dostrzec Agrona, który jest obandażowany.
http://gaygreekgladiator.tumblr.com/image/42478029598 na tym zdjęciu również to dostrzegamy co oznacza, że dostanie niezły łomot.
A później było TO zdjęcie!
http://24.media.tumblr.com/3016a41286a2d1caa6b802d2c43c6e6f/tumblr_mfm0958LYD1qj jlhlo1_r2_500.jpg
No i drogą dedukcji domyśliliśmy się, że Rzymianie dorwą w jakiś sposób Agrona ( w jaki?) i będą próbowali go ukrzyżować, ale przybędzie Sparty z kawalerią i go uratują.

ocenił(a) serial na 5
iwona1912

O matko O.o Dzięki za wyjaśnienie :) Swoją drogą, Agron jest jedną z moich ulubionych postaci (prawie na równi z Gannim) i z jednej strony nie chcę żeby stała mu się jakakolwiek krzywda, a z drugiej natomiast nie mogę się doczekać sceny, kiedy "przybędzie Sparty z kawalerią i go uratują"! Kocham sceny w których jeden z bardziej znaczących bohaterów jest ratowany :D może to dziwne, nie wiem, ale jeśli to co mówicie jest prawdą, to nie mogę się doczekać! :)

ocenił(a) serial na 9
The_Kooks

Mimo że kocham Agrona miłością mocy tysiąca serc i wiem, że będę krzyczeć jak będą go krzyżować, to też chcę obejrzeć ten odcinek. I chcę zobaczyć reakcję Nasira jak się dowie, że Rzymianie capnęli Agrona.

ocenił(a) serial na 5
iwona1912

Och tak, to też chcę zobaczyć! I jeszcze powrót Agrona do obozu powstańców, pierwsze spotkanie z Nasirem :o

ocenił(a) serial na 9
The_Kooks

A masz jakieś teorie jak to się stanie, że dorwą Agrona?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones