PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657154}

Spartakus: Wojna potępionych

Spartacus: War of the Damned
7,9 39 012
ocen
7,9 10 1 39012
8,7 3
oceny krytyków
Spartakus: Wojna potępionych
powrót do forum serialu Spartakus: Wojna potępionych

Hej.
Jak wrażenia? Od 3 w nocy odcinek jest już do zassania z torrentów.
Cezar jako buntownik.... mmmm :D Super pomyślane, Krassus ma łeb. Wyjaśniło się kilka kwestii ale nie będę spoilerować póki youngar nie zrobi napisów :)

ocenił(a) serial na 5
iwona1912

Wiesz, do tej pory jakoś nie myślałam, że ktoś z rebeliantów może zostać schwytany przez Rzymian. Ale jestem teraz świeżo po czwartym odcinku i jak się tak zastanawiam, to dochodzę do wniosku że jest możliwe, że Agron zostanie pojmany kiedy będzie bronił Spartakusa. Rebelianci pod wodzą Spartiego mogą spróbować natrzeć na wojska Krassusa, ostatnio atmosfera w mieście jest coraz bardziej napięta i to może być jedyne wyjście w ich patowej sytuacji. No i tak sobie wyobraziłam, że może być tak, że jak już dojdzie do walki to Spartakus może się znaleźć w niebezpieczeństwie, ktoś z Rzymian się na niego zamierzy, a Agron będzie akurat w pobliżu i będzie próbował odeprzeć atak żeby obronić Spartiego. No i jeśli wierzyć teorii o ukrzyżowaniu, to Agron może zostać ranny i powstańcy nieświadomi tego zostawią go półżywego na polu bitwy, kto wie, DeKnight może zastosować wszelkie zagrywki. No i wojska Krassusa po walce wrócą, na przykład żeby odnaleźć ciało Tyberiusza, bo w sumie tak też może być. I drogą przypadku znajdą półżywego Agrona, zobaczą jego znamię i stwierdzą że jest żywy i że trzeba go ukarać. A dalej to już wiemy: zostanie pojmany, ukrzyżowany, a kiedy Sparty zauważy że go brakuje, domyśli się co się stało i ruszy z odsieczą :) może mówię pokrętnie, ale to moja teoria :D a Ty masz jakąś? :)

ocenił(a) serial na 9
The_Kooks

Na początku myślałam, że Agron poda się za Spartacusa i wezmą go do Krassusa, ale potem pojawił się Julek i moja teoria wzięła w łeb bo przecież on wie jak Sparty wygląda. Później myślałam, że Agron razem z Crixusem odłączy się od Spartiego i jak Crixus polegnie to Aggiego wezmą do niewoli. Spartacus się o tym dowie i mimo wszystko przygalopuje uratować Agrona. ALE jest to niemożliwe, żeby Aggy zdradził Spartiego. Sami widzieliśmy jak bardzo jest wobec niego lojalny. A teraz to nie wiem jaką mam teorię. Muszę jeszcze nad nią pomyśleć. No i w sumie nie wiem w którym momencie oni dopadną Agrona. Czy będzie to w najbliższym czasie czy pod koniec sezonu.

ocenił(a) serial na 5
iwona1912

W sumie może być i tak, że wszystkie dowody to jeden duży zbieg okoliczności: zawsze może być tak, że Agron wda się w bójkę z tym Cylijczykiem z powodu Nasira i zostanie ranny. Ewentualnie spadnie z bramy i go zabandażują :) A to ukrzyżowanie będzie miało miejsce w ostatnim odcinku, kiedy powstanie upadnie i wszyscy zostaną skazani na śmierć. Ale to mój najczarniejszy scenariusz, wolę żeby Agron otarł się o śmierć jako bohater lub jeniec, a nie zazdrosny kochanek lub fajtłapa :)

ocenił(a) serial na 9
The_Kooks

Myślę, że DeKnight nas nie zawiedzie. Z pewnością dla każdego z generałów szykuje epicką śmierć. I myślę, że Aggy przestanie być zazdrosny o Castusa i jako-tako się do niego przekona (może Castus pomoże w ratowaniu Agrona?) bo w zwiastunie widać jak stoją ramię w ramię podczas jedenej z bitew.

ocenił(a) serial na 5
iwona1912

"może Castus pomoże w ratowaniu Agrona?" <-- Mam nadzieję, że masz rację, to by było jeszcze bardziej wzruszające! Ale w gruncie rzeczy to ponure spojrzenie zazdrosnego Agrona zwala z nóg, przynajmniej mnie :P

ocenił(a) serial na 7
The_Kooks

Bardzo tu smutne rzeczy o Agronie piszecie, aż mi przykro się zrobiło :( Nie zabijajcie go jeszcze.

ocenił(a) serial na 9
Sayuki78

Myślisz, że my chcemy, żeby on umarł? Nic bardziej mylnego, kochanie. Chcę by przeżył i razem z Nasirem odjechał na tęczy w stronę Germanii.

ocenił(a) serial na 7
iwona1912

Na różowym jednorożcu XD

ocenił(a) serial na 9
Sayuki78

Ha dokładnie! :D Zapomniałam o jednorożcu ;)

Sayuki78

Chyba na tęczowym...

ocenił(a) serial na 5
iwona1912

dla takich ludzi kocham filmweb :D

ocenił(a) serial na 5
Sayuki78

Wiesz, gdyby to ode mnie zależało, to o śmierci Agrona nawet nie mogłoby być mowy! Najwyżej Rzymianie mogliby go lekko poturbować. Z dwóch powodów:
1. Żeby zbudować napięcie i żeby było bardziej dramatycznie! W końcu jest jednym z główych bohaterów, zobaczylibyśmy też reakcję Nasira i dowódców (Spartiego, Crixusa i Ganniego). Pamiętacie jak było z Oenomausem?
2. Wyobraźcie sobie samą akcję ratunkową! To by było coś pięknego, prawie tak pięknego jak zrównanie z ziemią areny w "Vengeance" :o I wyobraźcie sobie to napięcie wśród dowódców kiedy planują odsiecz: te poważne miny, och, tak bardzo chciałabym to zobaczyć! :D
Jeśli to jest prawda, jeśli udało Wam się rozgryźć plany DeKnighta co do Agrona, to naprawdę NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ! Najlepsze jeszcze przed nami, moi drodzy. Będzie się działo, oj będzie! :)

ocenił(a) serial na 7
The_Kooks

Ten tekst o niezabijaniu "rzuciłam" w stronę producentów serialu XD

ocenił(a) serial na 5
Sayuki78

Wiem wiem, ja tylko mówię co bym zrobiła gdybym była producentką ^^

ocenił(a) serial na 9
The_Kooks

Mnie również! Ogóle kocham Agrona w każdym humorze. I w trzecim odcinku to było cholernie fajne jak był zazdrosny o Nasira, ale o co mu chodziło w czwartym? Przecież Nassy tylko przyszedł z Castusem bo obaj chcieli powiadomić swoich dowódców, że Crixusowi i reszcie hołoty odwala. A on od razu się rzuca! Nie ładnie Aggy, nie ładnie. Mam nadzieję, że się ogarnie i liczę na kolejną gorącą scenę :)

ocenił(a) serial na 7
iwona1912

Szczerze? Ta scena akurat strasznie mi się podobała. Jego mimika twarzy w tamtym momencie była po prostu boska :)

iwona1912

Właśnie zrozumiałam, że mam tak samo. Agrona będzie żal...

ocenił(a) serial na 9
AureliaKotta

Oczywiście, że będzie żal. To jedna z fajniejszych postaci. Nie rozumiem, dlaczego niektórzy go nie lubią.

iwona1912

To przez Nasira, są o niego zazdrośni ;)

ocenił(a) serial na 9
AureliaKotta

Hmmm... To wiele wyjaśnia :)
A tak na serio, nie sądzicie, że to głupie? Na początku "Zemsty" Agron miał wiele fanów, a gdy się okazało, że woli facetów to nagle wszyscy "ble, nie. agron jest pedałem, nie lubimy go już". A przecież nie zmienił się nic z charakteru. Nadal ma tak porywczy temperament i ostry język.

iwona1912

Jasne, że tak jest. Mi jego orientacja w ogóle nie przeszkadza, ale wielu, szczególnie mężczyznom, to się nie podoba.

To prawda, że Agron się nie zmienił pod wpływem Nasira i dobrze to o nim świadczy, nie to co Krikssos - jemu to miłość zupełnie w głowie namotała ;)

iwona1912

Jasne, że tak jest. Mi jego orientacja w ogóle nie przeszkadza, ale wielu, szczególnie mężczyznom, to się nie podoba.

To prawda, że Agron się nie zmienił pod wpływem Nasira i dobrze to o nim świadczy, nie to co Krikssos - jemu to miłość zupełnie w głowie namotała ;)

ocenił(a) serial na 7
iwona1912

Ja natomiast polubiłam go jeszcze bardziej, gdy okazało się, że woli facetów :D To świetna postać, zarówno pod względem charakteru jak i wyglądu, a odmienna orientacja dodaje mu takiego ciekawego "smaczku".

ocenił(a) serial na 9
Sayuki78

Zgadzam się z wami dziewczyny w 100%. A w dodatku może to jest tak, że faceci nie lubią Agrona bo mimo, że jest gejem to i tak jest bardziej męski niż oni? Bo powiedzmy sobie szczerze, większość współczesnych facetów, hetero czy homo, na widok takiej rzymskiej armii zsiusiałaby się w majtki i uciekłaby do mamusi. Tylko nieliczne jednostki by zostały i walczyły. Naprawdę nieliczne.

ocenił(a) serial na 7
iwona1912

No właśnie, przecież orientacja nie ma żadnego wpływu na "męskość" czy "kobiecość" danej osoby. Może być przecież wymuskany hetero jak i totalnie męski gej, którego żadna babka z łóżka by nie wywaliła :D

Sayuki78

Nie byłoby kogo wywalać, nie przyszedłby ;)

ocenił(a) serial na 9
AureliaKotta

aurelio, pofantazjować zawsze można ;)

ocenił(a) serial na 9
Sayuki78

Oj takim Agronem to bym nie pogardziła :)

ocenił(a) serial na 7
iwona1912

A która by pogardziła? Zwłaszcza, że facet jest cholernie przystojny ;)

ocenił(a) serial na 9
Sayuki78

Nieziemsko! To cholernie niesprawiedliwe, że Pana Hema Taylor może sobie od tak po prostu całować Daniela. Czy on wie jak bardzo my mu zazdrościmy?

iwona1912

Nie wiem, jaka jest orientacja obu panów, ale jak już kiedyś pisałam, ich wspólne sceny wyglądają naturalnie. Nie to co kiedyś romanse Barki i Pietrosa/Aukstusa - aż oczy bolały.

ocenił(a) serial na 9
AureliaKotta

Dan jest hetero. Facet lubi brunetki, więc mam u niego szansę hehe :D Pana też jest hetero. Ma żonę i przesłodkiego dwuletniego syna. I zgadzam się z tobą, ich sceny są tak naturalne, że to aż niewiarygodne. Żadnego skrępowania, krzywienia się, czy coś.
Co do Barki i Pietrosa, zgadzam się z tobą. Mimo że była to niesamowita para o tragicznym końcu to aktor grający Barkę nie popisał się naturalnością. Widać było, że facet robi to bo musi. Podobnie było z Aukstusem. Z tej trójki tylko Pietros zagrał w miarę przekonywająco.

ocenił(a) serial na 7
iwona1912

Hahaha, no właśnie. Nie dość, że Daniel jest naprawdę ładny, to jeszcze totalnie uroczy. Jak oglądałam te jego filmiki dla fanów, to aż chciałam wyściskać monitor. Ech, trzeba zainwestować w bilet do Australii :D

ocenił(a) serial na 9
Sayuki78

Też je widziałam :D Facet jest totalnie pozytywny. I to już jest super bo to znaczy, że jest świetnym aktorem skoro potrafi zagrać takiego narwanego Agrona.

ocenił(a) serial na 7
iwona1912

Jak powiesz że gwałcenie kobiet przez facetów ..jest fajne smaczne i w ogóle wypas ...

ocenił(a) serial na 7
iwona1912

to ja przyznam że Agron jest sweet ale ...oboje wiemy że tego nie zrobisz obrazy gwałtu wyzwalają w was reakcję al'a naevia ...to zrozum że my mamy to samo ..patrząc na ichne igraszki....takimi obrazami gwałci się nasze poczucie honoru i dumy z tego że jesteśmy mężczyznami ...

ocenił(a) serial na 9
AureliaKotta

O tak. Śmierć Agrona będzie straszna, jeżeli już musi umierać to mam nadzieję, że będzie to w ostatnim odcinku.

iwona1912

cudowne:D

http://www.youtube.com/watch?v=uJNLh9hHhdY

agab1987

http://www.youtube.com/watch?v=dzUctLrjsYI dla fanów Agrona :)

ocenił(a) serial na 8
Zgrywus90

Bardzo mocny odcinek. Mocny pod względem wrażeń, brutalności', otrząśnięcia się... Myślałem, że raczej nic mnie już nie zaskoczy i nie zaszokuje. Tymczasem sceny decimation w połączeniu z rzezią Rzymian... Mocne. Bardzo mocne. Strasznie żal tego Tybkowego kolegi. Jeden z nielicznych, który niewiele zawinił, a skończył chyba dotychczas najgorzej. Bardzo mocna scena, brr...
Dla mnie ten odcinek podziałał trochę przebudzająco. Ze względu na ogromna sympatie do rebeliantów wmawiałem sobie i żyłem w cukierkowym świecie hollywódzkich Robin Hoodów "bohaterskich uciekinierów, którzy ratują uciśnionych niewolników przed bestialskimi Rzymianami." Nistety, to nie Robin Hood :( Mocne przebudzenie, niestety, jak w prawdziwym świecie - są dobrzy rebelianci i rebelianci sku*****. Są dobrzy rzymianie i Ci źli... i dlaczego po prostu jedyni dobrzy z drugimi dobrymi nie mogą się skumać i żyć w zgodzie... ehh, przekleństwo tego świata, przekładać podział rasowy czy narodowy nad zwyczajne ludzkie dobro. :/
Tak bardzo żal mi było dotąd nadchodzącej śmierci wszystkich naszych ulubieńców. Po tym odcinku scenarzyści mi ten moment nieco ułatwili. Tak jak wcześniej byłem 100% for Rebels, teraz liczę że taki Nemetes zginie męczeńsko w trybie express, a żal mi będzie generalnie co najwyżej paru jednostek...
Crixus, dotąd moja ulubiona postać... cóż, pora to zweryfikować. Moja ulubiona postać to Crixus z BaS and GoA. Bo brodaty Criuxus to już zupełnie inna bajka. Zupełnie upadły, to już nie Undefeated Gal, to pipa omamiona inną pipą... Już nawet nie chodzi o to, że sie odłącza, bo taki jego charatker i tak miało być od początku. Ale o całokształ. Ehh, przykro, Crixus - oficjalnie zabieram Ci twój Undefeated tytuł! Pantoflarzu.... So disapponting :( O i jeszcze Ci wygarne - to już drugi sezon gdzie walczysz jak sierota i Cie każdy inny rebelian pokłada jak chce! O!
Ogromny plus dla Gannicusa, kozak4life. I plus w stronę Cezara i Saxy.
Generalnie zmienił mi się ostro teraz punkt widzenia na serialowe wydarzenia. To już nie jest "do przodu Rebelio, wycinajcie Rzymian!". Po prostu bliska bezstronności oberwacja i niech tylko Ci bardziej szlachetni wytną sku****ów... Bo masa ich po obu stronach, takie czasu :/
Ze spostrzeżeń - "I shall see remach one day" (czy coś takiego) wypowiedziane przez Cezara wskazywać by mogło, że jak przyjdzie co do czego to zmierzy się z Gannicusem raz jeszcze, już na poważnie.

Stolarcfc

Bardzo dobry odcinek, póki co, zdecydowanie najlepszy z całej 3 serii. Świetna walka Ganicusa z Kriksosem. Szkoda, że bardziej mu nie przypier....ił, ładnie załatwił tę tępą sucz, padła na glebę i odechciało jej się dalszej walki. Durna tępa flądra, deKnight powinien się puknąć w czoło za modelowe zje...nie postaci Naevii. Kriksos to mega ciota, co do tego chyba wszyscy się zgodzą. Liczę na to, że ładnie będzie wisiał przy Via Appia razem z tą swoją cholerą.

Nick_filmweb

Jest zaślepiony i skonfundowany, ale ciotą na pewno bym go nie nazwał...
Odnośnie słów Cezara do Gannicusa, to obawiam się, że kolega 2 posty wyżej może mieć rację, z tą różnicą, że tym razem Cezar wyjdzie cało z potyczki. ;)

TheBoss

macie napisy?

stefanowiczp

napisów póki co brak.

Nick_filmweb

nie mogę już wytrzymać :D dajcie znać jak będą

ocenił(a) serial na 10
stefanowiczp

napisy już są :)

greet

Gdzie te napisy sa??
Na jakim forum już można oglądać??
PILNE

ocenił(a) serial na 10
tingolens

napisy24

ocenił(a) serial na 10
TheBoss

No chyba że Gannicus będzie miał dwa miecze :)
A tak na poważnie to faktycznie może dojść do rewanżu z odwrotnym zakończeniem

greet

Hell no, sir! Nie ma bata, Nie Ma Bata. Odwrotnego zakończenia kolejnej potyczki po prostu bym nie przełknął... no chyba, że Ganni schlany do nieprzytomności

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones