PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=689083}

The 100

7,5 75 144
oceny
7,5 10 1 75144
The 100
powrót do forum serialu The 100

The 100 - Episode 2.15 - Blood Must Have Blood - Part One - Producer's Preview
http://www.youtube.com/watch?v=3UJAn5n2HcY



ocenił(a) serial na 8
NotoriousBG

Moim zadniem deal brzmiał mniej więcej:

Ziemianie robią odwrót ale bez strat odzykują swoich. MW leczą się szpikiem wystawionej setki. Tym samym MW nie ma już żadnego powodu by porywać do transfuzji groundersów.

Z perspektywy Lexy to wygrywający układ choć kosztem złamania ich świętej zasady pomszczenia zabitych. Z perspektywy Dantego posuniecie mistrzowskie (zneutralizował wrogów, uratował i uleczył swoich) Z perspektywy setki są w D** i tak wygląda solidna końcówka sezonu :)

Kto wie co dołoży do tego ostatni odcinek..

DawidSzatkowski

kurde no chyba się nie zrozumiemy...intratność samej oferty rozumiem
chodzi mi o to jak mogła im zaufać??
dobra jeszcze jeden przykład teoretyczny
gdyby okrążony Hitler mający w swoim posiadaniu dalej armię oraz rakiety zaproponował aliantom że zaprzestanie ataków to propozycja zostąła by przyjęta??No bo wiesz Hitlerowi można zaufać bo czemu by nie:D

ocenił(a) serial na 8
NotoriousBG

Rozumiemy się, po prostu nie biorę się nawet za próbe wytłumaczenia sytuacji od strony morlanej bo mamy za mało informacji jak doszło do tego dealu. Może dowiemy się więcej w drugiej częsci.

DawidSzatkowski

no właśnie też mam taką nadzieję..bo deal zrobiony tak za kulisami i w sumie nie wiadomo o co poszło:D

DawidSzatkowski

http://www.tv.com/shows/the-100/community/post/the-100-blood-must-have-blood-par t-1-photo-recap---griffins-eleven-1425580350/ dla chcących photo recap :D

nutria_00

Ja chcę! Dzięki ;)

minona291

A chcesz zobaczyć to? http://www.youtube.com/watch?v=Mr2Q4po1Lnk :D

tequila_s

LOL miała być wielka bitwa do której się przygotowywali pół sezonu z gromkimi okrzykami ''blood must have blood'' i co wyszło? Jedno wielkie nic. Nie no wyszła, zdrada Lexy ;p Jason, ty łajzo, aleś nam wałek wykręcił xD I jak tu go nie kochać za to?
Genialny odcinek z nieoczekiwanym twistem.
Nie rozumiem do końca decyzji Lexy. Mogła zdradzić Clarke i sojusz z Arką, ale już tego porucznika (tuż po uwolnieniu ludzi) nie ??? Miała jedyną i niepowtarzalną okazję rozprawić się z góralami raz na zawsze, pomścić swoich ludzi, których przez lata MW uśmierciło tysiące, a ta tak po prostu zabrała się i poszła :O A gdzie ta zemsta, gdzie ta krew za krew? Ciekawam co się za tym kryje. Dowiemy się albo w następnym odcinku, albo w 3 sezonie. Najważniejsze, że Heda żyje :D
Nieoczekiwana pomoc dla Clarke w następnym odcinku, to może być Lincoln z Echo? Bo chyba nie Abby z Kanem? ;p
Szkoda mi Raven i Vicka. Zrobili taki kawał dobrej roboty, na nic. Reven zasługuje na trochę luzu, a nie wciąż po dupsku dostaje. Ona chyba najwięcej wycierpiała z nich wszystkich.
Niecierpliwie wyczekuję finałowego odcinka.

minona291

dokładnie to samo cały czas powtarzam...wypuścili jej ludzi drzwi otwarte to siup do środka z zaskoczenia i pozamiatane...no naprawdę nie rozumie jak twórcy i niektóre osoby tego nie widzą

NotoriousBG

Ja to widzę. I chciałabym spytać, czy naprawdę nikt nie widzi tego, że w takim razie Clarke poświeciła Finna, chłopaka którego kochała/troszczyłą się, po to aby był pokój z ziemianami, a Lexa na końcu zwyczajnie kopie ją w dupsko, że się tak wyrażę? Ja wiem, że pewnie myślicie że Finn musiał zapłacić za to co zrobił i że to było dawno, to po co do tego wracam, ale no poważnie nikt tego nie widzi? ;)

nutria_00

jeśli tak to zostawią to mam nadzieję, że w 3 sezonie Clarke nie zapomni tego Lexie...a nie jak juz teraz próbują scenarzyści i Jason wmawiać że Clarke to zrozumie...
a już odpowiedź Shumway na wiadomość Leyny że to dopiero początek Clexy - yes...no WTF???

NotoriousBG

Też chcę, by Clarke odpłaciła Lexie za tą zdradę. Jeśli miałaby ot tak to zostawić i wybaczyć, to będę mocno zawiedziona........

NotoriousBG

Serio, gdzie tak napisała? Nie widziałam tego nigdzie ;)

nutria_00

aa niewazne, widzę :(

nutria_00

no właśnie...mi tam obojętnie z kim będzie Clarke ale tak jak rozumiałem pomysł na spikniecie 2 postaci, liderów o podobnych przeżyciach tak teraz nie wiem jakim cudem po takiej zdradzie miałoby to nastąpić

NotoriousBG

mam tak samo :)

nutria_00

ale oczywiście pisząc o wszystkich mam na myśli poza Bellem...no chyba ze w ostatnim odcinku;D
gdyby za wcześnie ich połączyli serial by na tym ucierpiał - a przede wszystkim akcja bo nawet jakby tego nie chcieli romance musiałby wyjść na pierwsze miejsce a nie o to tu chodzi...główni bohaterowie jak już muszą niech będą z jakimiś pobocznymi postaciami tak by ich romanse były tłem do wydarzeń coś właśnie jak Lincoln i Octavia

NotoriousBG

Lincoln z Octavią więcej romansowali się w 1 sezonie :D W tym mieli mało wspólnych scen. I dobrze, że wątki romantyczne nie są na pierwszym miejscu. To serial o przetrwaniu na ziemi w trudnych warunkach, pod ciągłym zagrożeniem z dużą ilością akcji. I lepiej niech tak zostanie :)

NotoriousBG

Dude... what?
Tak jak nie widziałam związku Clarke z Finnem po tym, co zrobił, tak nie widzę teraz związku Clarke z Lexą :( A szkoda, bo byłam za tym pairingiem..
Wiele przeszkód można pokonać na drodze do związku, ale nie takiej zdrady...

emo_waitress

no dokładnie to samo napisałem...nie wiem jak po zdradzie ma to się wydarzyć
ale Layna napisała że jej zdaniem to dopiero początek Clexy
a Kim odpowiedziała jej ....yes
W sumie coraz bardziej wkurza mnie to trollowanie twórców...chyba przestane w ogóle czytac ich wypociny

nutria_00

Nie poświęciła, bo sam się oddał w ich ręce. Ona tylko oszczędziła mu niewyobrażalnego cierpienia, bo wiadomo było, że i tak by się to stało. Nie miała szans go uratować, więc ten argument odpada ;) Ale zgadzam się, że cały ten sojusz, te starania, można teraz o kant pupy obić.

minona291

No właśnie nie odpada bo to był jedyny punkt po odreapowaniu Lincolna który pozwalał na zawarcie sojuszu...
I nie ważne czy Clarke go przekazała czy sam się oddał. Zrobił to bo to gwarantowało pokój i przymierze dla Arkowców jak sama Lexa zaznaczyła

minona291

No nie miała szans go uratować, więc tak czy siak by zginął w imię sojuszu. Lexa jasno postawiła wtedy sprawę - jeśli Finn zginie (nieważne w jaki sposób) sojusz wypali, a jeśli nie to sajonara. Finn zginął, ale pani komandor i tak na końcu kopnęła Clarke w dupsko ;) Cóż, ja tak to odbieram, ale nie wszyscy muszą myśleć tak jak ja ;)

nutria_00

Masz rację, ale zapominasz o jednej rzeczy, a mianowicie o tym, że po śmierci Finna sojusz nie mógł jeszcze zacząć działać, bo Commander zażyczyła sobie jeszcze ciała Finna spalonego w Tondc. Więc były dwa warunki do spełnienia, by sojusz zaistniał.
Zgadza się. Nie wszyscy muszą myśleć jak Ty. Byłoby to nudne i nie byłoby powodów do dyskusji ;)

minona291

W każdym razie chodziło o śmierć Finna ;)

ocenił(a) serial na 7
nutria_00

Kopnęła ją w dupsko, bo Lexa ma w dupie to że jakiś tam Finn zginął... dla niej najważniejsze jest bezpieczeństwo swoich ludzi nie ważne co musi poświęcić, ludzi z Arki, Clarke, Finna, czy wioske Tondc, ważne żeby wygrać.

nutria_00

Człowiek zaczyna się zastanawiać, czy czasem Abby nie miała racji i czy Arka nie wyszła na tym sojuszu z Groundersami jak Zabłocki na mydle :D

emo_waitress

a tam Abby,ona w sumie w miarę rozsądna była zawsze(co najwyżej urażona że córeczka nią zamiata teraz)...gorzej że Mojżesz miał też racje

NotoriousBG

Ugh
:D

NotoriousBG

Mojżesz hehe :D Ciekawe czy w finale dopłynie do COL ? Co ja gadam. Taką łódeczką, to on będzie żeglował po morzach i oceanach przez cały 3 sezon :P

NotoriousBG

To trochę nielogiczne co zrobiła Lexa, ale kto tam za Jasonem nadąży? Zapewne wyjaśni się to w następnym odcinku.

minona291

Mnie zastanawia Jedno co z grupa Jahy?? Co do ewentualnego wybaczenie Lexie przez Clarke sorka le byloby to głupie i infantylne. Nie chodzi o to żeby Lexę zabiła ale np stoi nad nia pokonaną upokorzoną i mówi: Ja tez potrafie zawierać uklady

ocenił(a) serial na 7
minona291

Mnie oprócz decyzji Lexy zadziwiło jeszcze jedno- pewnie nieważne, ale deczko dla mnie nielogiczne- dlaczego do jasnej ciasnej Raven i Wick byli tam sami? To chyba była bardzo very ważna część planu, prawda??? Mogli chyba wysłać z nimi jednego czy dwóch gości z bronią?

malaika_freespirit

No to troszkę dziwne. Kilka osób poszło z Indrą i Octavią tunelami, a reszta przy głównym wejściu do MW się ustawiła wraz z wielotysięczną armią Lexy, tak jakby ich tam niewystarczająco było. A może chodziło o to, że oni mieli się tam niepostrzeżenie przemknąć, by nie wzbudzić podejrzeń? Mniejsza ilość osób równa się mniejszy hałas i zamieszanie. MW porozumiewało się przez radio, więc Cage szybko by odkrył ich plan. W sumie i tak się dowiedział xD

ocenił(a) serial na 8
tequila_s

Tak jak pisałem w innym wątku:

Odcinek zaskakujący ale wydaje mi sie ze jakąś ważną role odegra Indra. Po tym jak zobaczyła kogoś w jednym ze żniwiarzy to wydaje mi sie, ze nie odpuści tak łatwo ponieważ wie, że tylko Abby i spółka mogą ich uratować od bycia tym czymś.

Tak więc moze być ciekawie ;)

maxeee

Fakt, że mogłoby tak być. Też się nad tym zastanawiałam. Ale z drugiej strony zauważ, że Indra jest bardzo lojalna i raczej nie zlekceważy rozkazu Lexy. A rozkaz Lexy był wyraźny. Mamy to co chcieliśmy i spadamy do Polis.
Ale i tak Jason pewnie nas czymś innym zaskoczy :D

ocenił(a) serial na 9
tequila_s

Nie wiem, na ile można ufać informacjom z tej strony: http://the100.wikia.com/wiki/Blood_Must_Have_Blood_%28Part_2%29 , ale wynika z nich, że w kolejnym odcinku nie zobaczymy ani Lexy, ani Indry, bo byłyby wpisane na listę "Guest Starring" :( To nieoczekiwane źródło pomocy to na 100% nie będzie ktoś oczywisty (Znając Jasona TROLLenberga :( ), więc może Jaha? Chociaż nie wiem, jak mieliby wytłumaczyć jego ewentualny "powrót" w jednym odcinku. Może powróci małpka z 10 odcinka? XD Może Żniwiarze, którzy gdzieśtam przeżyli zbuntują się i zjednoczą z Arką? Szukam najbardziej nieprawdopodobnych rozwiązań, ale szczerze to mało które z nich miałoby w ogóle sens... więc chyba najbardziej obstawiam opcję, że to będzie Dante.

ocenił(a) serial na 7
tequila_s

Po prostu brak mi słów! Lexa może zginąć a może niech zastosują na niej jej własne zasady zemsty? Tylu ilu przez nią zginęło Ludzi z Nieba niech tyle śmierci poczuje na sobie! Co za gnida! Nienawidzę jej, od początku mi nie pasowała i do tego jeszcze po tekstach w stronę Clarke "Wiem, że kochałaś Finna! Bla bla bla! Tak go kochałaś! Bla bla bla!" całuje Clarke! No myślałam, że padnę w tym momencie. Nie mam nic przeciwko temu tak jak w BlackSails nie miałam nic przeciwko temu, że Kpt Flint kochał Thomasa i byli w związku tak teraz też jest ok, ale dajcie spokój. O Raven już nie wspomnę, choć chciałam, żeby była z Panem Konstruktorem, bo pasują do siebie ale dwa dni wcześniej opłakiwała utraconą miłość a teraz bzyka się z innym. Nie do przyjęcia dla mnie! Choć scena kiedy powiedziała W, żeby jej nie zostawiał była cute! :D

Dalej. Zdrada Lexy jest haniebna! Cisną mi się na usta same obelgi a jak potraktowano Lincolna i Octavię ? Indara zwolniła ją z roboty a Linkolna siłą zabrali! I teks Octavi o tym, że nie ma już domu był smutny i bardzo prawdziwy.

Teraz Jaha jako Mojżesz i John Murphy ironizujący i rzucający tekstami, które są po prostu genialne. Kanclerz (były) ma w oczach obłęd temu nie można zaprzeczyć. I tak jak nie lubiłam Johna tak teraz zaczęłam darzyć go sympatią. Wystarczyło trochę więcej czasu antenowego, trochę żarcików i proszę jak chłopak się wyrobił. Tekst: What level of crazy is to much for you? - ZABIŁ MNIE! Jestem bardzo ciekawa ich przygód w drodze do City od Light!

Wkurza mnie bardzo to, że Clarke raz jest twarda raz jest miękka. Niech się zdecyduje albo zabija albo ratuje. Poświęciła z Lexą 200 osób na spotkaniu wysadzonym przez rakietę i miała w nosie, że Octavia nią dostanie a potem nagle ocknęła się i chciała ją ratować. Jest co najmniej dziwna ta blondi.

Chylę czoła przed Bellem i robotą, którą wykonał w MW. Po prostu jest lepszy niż 007! I fakt, liczę na to, że Echo jest jakąś szychą i przetrzepie skórę Lexy! W ogóle wszyscy z Arki walczyli i trzymam za nich kcuki. Oby przeżyli!

I podejrzewam, że Prezydent ten prawdziwy siwy jednak pomoże tym z Arki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones