Zakazane imperium (2010-2014)
Zakazane imperium: Sezon 4 Zakazane imperium sezon 4, odcinek 12
odcinek Zakazane imperium (2010-2014)

Farewell Daddy Blues

57m
8,6 670
ocen
8,6 10 1 670
Zakazane imperium
powrót do forum s4e12

S04e12

ocenił(a) serial na 9

Finał i jak odczucia , na pewno jestem zaskoczony w paru chwilach , zakończenie jak grecka
tragedia wiadomo że będzie tragicznie. Na pewno zaskoczyła mnie śmierć Richarda , córki Whita i
zakończenie historii doktorka i mina elija gdy zobaczył Van Aldena bezcenna

ocenił(a) serial na 10
krzys81

Ja właśnie miałem pewną refleksję, że wystarczy jedno uderzenie więcej i odbieramy człowiekowi życie. Skojarzenie miałem ze sceną gdy w Hooligans ginie Pete.

krzys81

Właśnie to lubię w nowoczesnych serialach.
Trud jaki należy włożyć z zabicie kogoś.
Kiedyś to ktoś dostawał kolbą od pistoletu i mdlał.
Albo od kulki w brzuch.
Tutaj widzimy ile trzeba się napracować by drugi wyzionął ducha.
Eli też miał szczęście bo gdyby Know dobył broni to by go zastrzelił.
Walczył więc o swoje życie.

ocenił(a) serial na 8
PraskiKinoman

nie rozumiem tylko po co FBI aresztowało Nuckyego, skoro to była od początku rozgrywka Hoovera który posłużył sie Narcissem?
po co aresztowali Chalkyego żeby go zaraz wypuscić?

ocenił(a) serial na 9
cybermac79

Kto aresztował Chalkyego? Przecież zaraz po zabójstwie Maybelle (sp?), jego kumple zabrali go z klubu i odwieźli na farmę

ocenił(a) serial na 8
markuki

na dworcu zgarnęło Nuckyego FBI szukające Eliasa nie zauważyłeś ?

i pytam - po co?

ocenił(a) serial na 9
cybermac79

no tak, zgarnęli go ale nie zaaresztowali, tylko szukali Eliego. Może Nucky powiedział im coś w stylu "eee... nie wiem gdzie on jest" i tyle.

ocenił(a) serial na 8
markuki

zgarnęli, aresztowali - nieistotne

po co ?

skoro Hoover miał zamiar i tak wrobic "jakiegos kolorowego" w to morderstwo

ocenił(a) serial na 9
cybermac79

Myślę, że Hoover po prostu korzysta z czego tylko może aby zrobić swoje.
Możliwe jest też, że Nucky wrobił Narcisse'a w tą sprawę.

ocenił(a) serial na 10
PraskiKinoman

Bradziej podobał mi się ten sezon od poprzedniego , walka Eliasa z Knoxem ogień nasz były szeryf wpadł w dziką furie nic nie było wstanie go zatrzymać :D.
Jakoś sie spodziewałem po tym pożegnaniu że Richard jednak nie wróci z roboty ale że jej nie wykona to mi kopara opadła .
V zapowiada sie wyśmienicie wojna w Chicago + chyba najwyższy czas na Luciano i Lansky którzy łapią za stery ;d

ocenił(a) serial na 9
PraskiKinoman

Zacznę od samego początku - Nucky miał tylu ochroniarzy, a żaden nawet nie strzelił, potulnie się poddając. WTF? Chalky miał na sobie niezłe wdzianko. Przypominał jakiegoś kowboja, brakowało tylko słomy w ustach : )

Ciekawy jestem co zrobi Nucky? Wyjedzie na tą Kubę, czy jednak zostanie w Atlantic City. Jeżeli wyjedzie być może dojdzie do wojny na linii Chalky-Doktorek o kontrolę nad miastem. Jeżeli zostanie, to ciekawe czy Chalky będzie się chciał zemścić.

Chyba możemy uznać wątek Gillian za oficjalnie zakończony uff!

Scena w hotelu, gdy Nucky celuje do Eliasa - z jakiej cholery wziął się tam Will? To jest zupełnie nielogiczne. Od momentu gdy Eli przyjechał, aż chwili gdy klęczał przed bratem minęły 2-3 minuty. Tymczasem młody Thompson teleportował się z własnego domu by być we właściwym miejscu, o właściwej porze. Co ciekawsze był tak samo ubrany jak w chwili gdy jeszcze rozmawiał z ojcem , gdy ten wychodził podjechać po Nucky'ego. Można to było inaczej rozegrać... Spory minus.

Wydaje mi się, że Nucky był przekonany, żeby odstrzelić brata. Powiedział "zasłużyłeś na to", a tu nagle wbiega Will...

Scena w domu Thompsonów epicka. A najbardziej Eli. Przez ostatnie sezony jakiś taki bezpłciowy, gangster jak z koziego tyłka trąbka, a tymczasem osiągnął apogeum wściekłości. Każde jego "kur*a" było jak miód na me serce. Knox dostał to na co sobie zapracował.

Akcja w klubie. Najpierw Will, teraz agenci mają idealne wyczucie i pojawiają się dokładnie kilkanaście sekund po zamachu. Cuda panie, cuda! ;] Aha, no i skąd tak szybko dowiedzieli się o śmierci Knoxa?

Zamach na Torrio faktycznie przypominał scenę z Ojca Chrzestnego. Tam ogólnie wszystko było ok, oprócz jednego - Torrio dostał z bliska kulkę prosto w szyję, a mimo to przeżył, ba, mógł nawet mówić ; )

Margareth z AR? Nieeee, tylko nie ona!

Podsumowując. Dobre zakończenie sezonu, mimo tych kilku wpadek, które zauważyłem, finał być wciągający i nie żałuję ani minuty. No cóż trzeba czekać 9 miesięcy... Jak tu żyć?

ocenił(a) serial na 9
10kilan

Fakt, Nucky miał niezłą ilość ochroniarzy, ale jak widać każdy z nich szanował na tyle swe życie i nie wyszedł przed szereg.

Mam nadzieję, że Thompson nie wyjedzie na Kubę, bo serial straciłby zbyt wiele na tym.

Wątek Gillian niestety nie jest zakończony. W wywiadzie twórcy potwierdzili, że wróci do nas w 5 sezonie.

Jeśli chodzi o zamach na Pana Torrio, było tak jak to życie napisało. Chłopina spędził 2 tygodnie w szpitalu walcząc o życie. Potem przekazał władzę Alowi by móc spokojnie wrócić do Włoch.

ocenił(a) serial na 6
bartosz18

"Wątek Gillian niestety nie jest zakończony. W wywiadzie twórcy potwierdzili, że wróci do nas w 5 sezonie."

Cooo?! O żesz k...a, tylko nie to :( Nie przeżyję kolejnych smętów z jej udziałem...

ocenił(a) serial na 9
Dwight_

dobrze że wróci bo jestem ciekawy jaki dostanie wyrok

ocenił(a) serial na 6
Oswaldd

Mam nadzieję, że będzie to kara śmierci i obejrzymy jej egzekucję - wtedy przynajmniej będzie pewność, że się więcej nie pojawi.

ocenił(a) serial na 8
Oswaldd

Nie wiem dlaczego ludzie sądzą, że jej wątek jest zakończony, skoro typowo nie jest.

ocenił(a) serial na 10
drzewo_topola

wiesz co mnie przeraziło w wątku gillan ? w momencie kiedy wychodziła z sądu powiedziała...czemu to męzczyzni mają o wszyskim decydwać ( cooś takiego ) i kobiety zaczeły klaskaac...obawiam się ze pójdą w tym kierunkuuuu w 5 sezoniee... będzie starała się o równouprawnienie kobieet.

ocenił(a) serial na 9
mateuszz27

szczerze wątpię i mam cichą nadzieję że sezon skupi się bardziej na wątkach braci Capone, Aldena oraz Luciano, Masserii i Lanskiego

ocenił(a) serial na 10
Oswaldd

mam nadzieje ze twórcy nie będą teraz próbowac robic z niej aniołka i pokazać ze aż tak bardzo nie była złaa bo normalniee oszalejeee. ; D

ocenił(a) serial na 10
mateuszz27

Założyłem temat w którym jest link do wywiadu z twórcą serialu i Gillian właśnie tak ma zostać przedstawiona.

ocenił(a) serial na 8
10kilan

Nie no, bez przesady, A.R. chyba tylko przekazywał jej klucze do mieszkania zgodnie z umową.

ocenił(a) serial na 10
10kilan

eee z tego co mi sie wydaje to Willy był przy rozmowie stryjka z ojcem i był bardzo ciekawy o co chodzi ( może czuł że coś nie gra ) a czy to tak trudno wsiąść w samochód i kogoś śledzić to by tłumaczyło że sie pojawił kilka minut pózniej i nawet nie przebrany :D

ocenił(a) serial na 9
10kilan

"Ciekawy jestem co zrobi Nucky? Wyjedzie na tą Kubę, czy jednak zostanie w Atlantic City."

No właśnie też się zastanawiam.. gdzieś jechał na końcu, ale nie wiadomo gdzie ;)


"Akcja w klubie. Najpierw Will, teraz agenci mają idealne wyczucie i pojawiają się dokładnie kilkanaście sekund po zamachu. Cuda panie, cuda! ;] Aha, no i skąd tak szybko dowiedzieli się o śmierci Knoxa?"

Również mnie to frapuje, czemu Eli nie pozbył się natychmiast ciała?? Chyba że przed domem czekał kolega Knoxa i od razu zgarnął Elia??

I czy dobrze zrozumiałam, że żona Eliasa, Willy i reszta dzieciarni tez się wyprowadzają z Atlantic City?? Do Chicago czy gdzieś indziej??

ocenił(a) serial na 9
lena_777

Will będzie dbał o rodzine w domu. W Chicago jest tylko miejsca dla Eliasa.

ocenił(a) serial na 9
10kilan

Will się zjawił, bo się martwił o ojca, ich dziwna rozmowa przed wyjścia Eliasa pewnie go do tego skłoniła.
Nie jest to nielogiczne, jest wręcz bardzo realne i życiowe, zdarzają się takie sytuacje.

ocenił(a) serial na 9
10kilan

"Akcja w klubie. Najpierw Will, teraz agenci mają idealne wyczucie i pojawiają się dokładnie kilkanaście sekund po zamachu. Cuda panie, cuda! ;] Aha, no i skąd tak szybko dowiedzieli się o śmierci Knoxa?"

W serialu przecież nieważny jest czas wydarzeń, nikt Ci tam zegarka nie pokazuje. Agenci szukali Eliasa w miejscach powiązanych, a dowiedzieli się o śmierci, bo wiedzieli gdzie sie znajduje Knox, bo pewnie im powiedział: "ide dojechać Eli'a, bo anulował spotkanie".
Eli go masakruje i ucieka.

ocenił(a) serial na 7
10kilan

Dla mnie te niedociągnięcia, o których piszesz są akurat na duży minus finału. Ponadto - ludzie Narcissa pilnują Maybelle, a ta jak gdyby nic wchodzi sobie spokojnie na linię strzału i akurat Richard ją zabija. Jak w jakiejś gansterskiej telenoweli. A tak z innej beczki - po co Eli trzymał w salonie piłę do drewna?

ocenił(a) serial na 9
cold_whisper

Nie rozumiem po co się czepiać takich szczegółów? Nieprzewidziany element zaskoczenia.
"po co Eli trzymał w salonie piłę do drewna?" - Dlatego, że kiedyś szedłem ulicą i znalazłem 100zł.
Możesz jeszcze spytać jego szanowną małżonkę.
A tak naprawdę jest głupie milion powodów... ale Ty nie znasz.
Aaaaa i to zawsze na świecie było tak, że każdy zawsze trafiał.

ocenił(a) serial na 8
cold_whisper

Wcześniej było pokazane jak jedna z córek Eli'a grała na tej pile.

:)

ocenił(a) serial na 7
Ciekawostka

A faktycznie, zapomniałem o tym. I to jest odpowiedź - krótko, na temat i bez zbędnych wynurzeń. Dzięki bardzo :)

ocenił(a) serial na 8
ocenił(a) serial na 9
cold_whisper

cieszę się, że rozwiało to Twoje wątpliwości

ocenił(a) serial na 9
PraskiKinoman

Zaskakujący finał. Jestem nieco rozczarowany i smutny z powodu Harrowa, który był moją ulubioną postacią. Niestety po pożegnaniu na dworcu można się było tego spodziewać. Szkoda....ogólnie miałem wrażenie, że twórcy nie poradzili sobie do końca z rozwiązaniem wszystkich wątków o czym świadczy zaledwie jedna kilkusekundowa scena z Arnoldem i byłą pani Thompson. Śmierć córki White przewidywałem we wcześniejszych odcinkach i szkoda, że wymyślono to w ten sposób. Narcisse miał iść do piachu, ale spadł z deszczu pod rynnę bo zgodził się szpiclować dla białego pana :) Rozwiązanie wątku Eli jedynie mnie nie zawiodło. Miał najlepsze sceny w odcinku. Eh szkoda Harrowa, nie mogę się z tym pogodzić...

ocenił(a) serial na 10
siLk_2

Mnie jest bardziej szkoda że Harrow zawalił robotę niż to że umarł już jakoś w kościach czułem że to bedzie jego ostatni sezon .

czaromaro

W którym momencie pojawia się Margaret? Jakoś to przeoczyłem.

ocenił(a) serial na 10
Celtic_Kari

Sama końcówka idzie z córka I AR obejrzeć nowe mieszkanie

czaromaro

Gdzie coś takiego było? Skończył się serial śmiercią Harrowa. Nie widziałem tam Margaret ani przez sekundę. Co Ty mówisz?

ocenił(a) serial na 9
BUNCH

Pod koniec odcinka, przed wizjami Harrowa, gdy Daughter śpiewa piosenkę, dosłownie przez parę sekund jest scena gdzie Margaret z córką i AR idą obejrzeć nowe mieszkanie

ocenił(a) serial na 10
markuki

dokładnie

markuki

Racja, dzięuję.

ocenił(a) serial na 9
siLk_2

ale z drugiej strony skoro skończył się wątek Harrowa to może skupią się bardziej na wątkach Capone, Luciano, Aldena, Lanskiego oby, oby!
mam nadzieję że wątek z Gillian będzie krótki i ograniczy się tylko do jej skazania na krzesło

ocenił(a) serial na 10
PraskiKinoman

Sezon 4 w porządku. Wydaje mi się nawet, że lepszy niż 3 (miałem wrażenie, że świeci tam tylko Rosetti). Teraz mi się pewnie dostanie. Śmierć Harrow'a - aż sam się dziwie, że odebrałem to jakoś naturalnie, nie związałem się z nim tak jak z Jimmy'm po którym szlochałem jak Chulky po stracie córki.
Knox - Dobrze zagrana postać. Też po cichu liczyłem, że zmieni front i zacznie ewoluować do poziomu Van Aldena, ale to co się z nim stało też mi odpowiada.
Eli - psychol, ale i tak go lubię. Cieszę się, że Chicago to jego nowy dom. W ogóle, on ma chyba taki przewodzik w sobie jeśli chodzi o rodzine, ktoś poruszy i odrazu brak hamulców (co się ceni)
Nucky - chyba się zakochał hehe. Możliwe, że sezon zacznie się jak wróci z Kuby or something. Bardzo lubię grę Buscemi'ego (zwróćcie uwagę na mimike jak mierzy do Eli'a). W tym sezonie nie dał sobie wejść na głowę Narciss'owi, ładnie go piłował - "who the f**k you think you are, now get the f
**k out of my club"
Narcisse - ta postać naprawdę rewelacyjnie zagrana. To wysublimowanie, pozorny spokój-mistrzostwo. Chciałem zobaczyć jak dostaje kulkę no ale nie można mieć wszystkiego (przy okazji scena, w której serce mi biło szybciej)
Van Alden, Capone + reszta Chicago - wojna z Weiss'em OBY OBY!
Luciano, Lansky - bardzo chciałbym żeby w końcu dłużej byli na ekranie i pokazana była budowa ich imperium, to naprawdę byłoby coś

ocenił(a) serial na 9
pioter01

Mnie się zdaje że jednak Nucky nie wyjechał na Kubę. W ostatnich scenach (przyjmuje, że są ukazane jako dziejące się po pewnym czasie od reszty odcinka, z wyjątkiem sceny śmierci Harrowa, która zamyka sezon jak klamra, bo otwierała go tez scena z Harrowem) ta cala Sally pije sama za barem i jest smutna czegoś. Nucky zniknął subtelnie ze sceny, podczas gdy inni schodzili z niej s hukiem, pojechał gdzieś samochodem, może na południe a może zupełnie gdzie indziej.

pioter01

Najlepsze że przy Maserii, Nucky się zgodził na warunki a później kazał ubić Narcisse'a mimo wszystko (fair względem Chalkiego).

PraskiKinoman

Ja tam się bardzo zawiodłem. :/ Śmierć Richarda jednak była wymuszona i niepotrzebna.

ocenił(a) serial na 9
PraskiKinoman

rozwaliło mnie na częsci spotkanie Aldena z Eliasem - ta mina była bezcenna :D

ocenił(a) serial na 10
PraskiKinoman

Tylko nikt nie powiedział że Richard umarł. Miał swoją "ostatnią" myśl, ale równie dobrze mógł po prostu się wykrawiawiać i ktoś może go jeszcze uratować. To zbyt dobra postać, by znikła.

Mnie bardziej interesuje kto tak naprawdę zaatakował Al Capone, a poterm Torriego. A najwązniejszy wątek, to z kim do końca będzie trzymał Willie, bo ostatnia scena z nim, kiedy daje papierosy Nucky'emu jest dość, moim zdaniem, ważna

A tak poza tematem - najlepszy i najbardziej realistyczny serial jaki kiedykolwiek oglądałem.

ocenił(a) serial na 10
Sarcastic_Person

Odwet wziął kompan O'Baniona, Henryk Wojciechowski (Hymie Weiss). To co się dzieje w Chicago to autentyczne wydarzenia z tamtego okresu.

Sarcastic_Person

http://pl.wikipedia.org/wiki/Hymie_Weiss

To będzie jeden z głównych wątków 5 sezonu jak się domyślam.

PraskiKinoman

https://www.facebook.com/photo.php?v=10100831789554122

deenes_filmweb

A co do Harrowa to jakoś umknęło mi to, że on chciał adoptować tego dzieciaka od Gillian. To była jego inicjatywa czy tej jego kobiety? Wie ktoś?

No i racja, Margareth też była pokazana z Rothstinem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones