PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1210}

12 małp

Twelve Monkeys
7,6 218 366
ocen
7,6 10 1 218366
7,9 31
ocen krytyków
12 małp
powrót do forum filmu 12 małp

Kim był bezdomny?

ocenił(a) film na 9

Najbardziej intrygująca postać, wręcz kluczowa w sumie :) Ogólnie to szkoda że Gilliam nie
nakręcił większej ilości filmów...

ocenił(a) film na 9
tomucho77

haha ja się nie denerwuje, tylko trochę mi smutno,że takie debile po tym świecie chodzą :(

ocenił(a) film na 9
dawidjason

Nie tylko dlatego ,że ma odmienny gust, już po jego pierwszym debilnym poście go zaszufladkowałem i potem się okazało ,że się nie pomyliłem co do jego intelektu. Nie mam pojęcia po co wypowiada się w tym temacie skoro film mu się nie podobał sam się napatoczył, ogólnie jestem dosyć tolerancyjny , ale wk*rwia mnie głupot ludzka(tak sam siebie też wk*rwiam). Chciałem się dowiedzieć kim jest bezdomny, poznać jakąś hipotezę, a ten tutaj przyszedł emanowac swoją ociężałym umysłem

ocenił(a) film na 9
dawidjason

Jak patrzę na filmy które uważa za wybitne ... bez jaj. Poza tym np komentarz do filmu "Egzorcyzmy Emily Rose" w którym mówi ,że do dramat który okazuje istotę opętania... dla mnie to była komedia science fiction, a ona była chora psychicznie a nie opętana, nie obrażam każdego, tylko tych których uwazam za idiotów, więc spoko :)

ocenił(a) film na 4
kryszti

Przeczytaj koniecznie książkę Egzorcyzmy Anneliese Michel autorstwa prof. Felicitas D. Goodman, lub obejrzyj film dokumentalny z papieskim egzorcystą Gabrielem Amorthem który wypowiedział się na temat i dopiero wypowiadaj się panie kryszti, bo w tej chwili robisz z siebie idiotę twierdząc Ona była chora psychicznie.

ocenił(a) film na 9
tomucho77

hahaha jeżeli Ty mnie uważasz za idiotę uznaje to za komplement :) To tak jak by Tobie dziecko z downem powiedziało ,że jesteś głupi. Interesowałem się "opętaniami", obejrzałem wiele filmów dokumentalnych itd i za każdym razem miałem takie same śmiechy, egzorcyzmy często tylko jeszcze bardziej mieszają w głowie choremu, wiara ogłupia ludzi, zamiast dać swoje dziecko do psychiatry który mógłby im pomóc, wmawiają im że opetał ich szatan. Gdyby ludzie nie wierzyli w te wszystkie urągające ludzkiemu mózgowi bajeczki to nie byłoby opętań proste. Każde z symptomów tych opętań mozna racjonalnie wytłumaczyć... ale dlaczego ja to tłumaczę takiemu kretynowi? Przecież już nie raz miałem styczność z osobami o Twoim poziomie umysłowym, więc wiem nic do Ciebie nie dotrze. Podobno 80- 90 % ludzi nie myśli, więc nie jesteś sam :)

ocenił(a) film na 4
kryszti

Osoba niewierząca zawsze wytłumaczy opętanie na swoją korzyść ... że opętania są chorobami psychicznymi. Obejrzyj sobie Rytuał z Anthonym Hopkinsem i odpowiedz sobie na pytanie czy opętanie to choroba psychiczna ?

ocenił(a) film na 9
tomucho77

Ja pi*rdolę toć piszę,że interesowałem się tym tematem jak i innymi religiami, bogami, demonami i innymi fantazjami których nikt nigdy nie widział bardzo mocno. A ten film oglądałem, ale ja takie filmy oglądam dla śmiechów jak komiksy Marvela, naprawdę jesteś podatnym na wpływy tępym człowiekiem, aż mi się przykro robi, choć z strony CI zazdroszczę bo bycie idiotą jest przyjemne...nawet nie jesteś w stanie sobie uświadomić wielu problemów

ocenił(a) film na 9
kryszti

Samo bycie gorliwym religijnym wierzącym podchodzi pod chorobę psychiczną. Do samej wiary w Boga nic nie mam, ale religie nie mają z Bogiem za wiele wspólnego, to tylko marketing i narzędzie do prania mózgu ludziom Twojego pokroju umysłowego

kryszti

Zalogowałem się chyba pierwszy raz od ponad roku, tylko po to żeby Ci powiedzieć że niesamowicie poprawiłeś mi humor z rana, każda Twoja wypowiedź w tym temacie to idealny przykład "mentalnego gimbusa" :)

ocenił(a) film na 9
Vincent_Mancini

To miło bo Ty mi też poprawiłeś humor, bo słowa gimbus używają dzieci które nie potrafią się wysłowić i nie potrafią nic wiecej oprócz wyzywania innych od gimbusów cokolwiek to znaczy

ocenił(a) film na 4
kryszti

To znaczy że jesteś upośledzonym mentalnym gimbusem z parciem na szkło.

ocenił(a) film na 9
tomucho77

Nie gadam w języku pokemonów, może pogadajcie sobie na priv :)

ocenił(a) film na 10
kryszti

Daj sobie spokój z Tomusiem, on jeszcze jest na poziomie małpy i uczy się korzystać z nocnika.

ocenił(a) film na 4
TheWitcher_666

A może zamiast obrażać wypowiesz się na tematy o których rozmawiamy ?

ocenił(a) film na 10
tomucho77

Tomuś ja ci życie chciałem ratować żebyś nie skonał marnie jak Bruce na lotnisku.

ocenił(a) film na 4
TheWitcher_666

James Cole nie Bruce !

ocenił(a) film na 9
TheWitcher_666

Zdążyłem zauważyć po pierwszym poście :)

ocenił(a) film na 9
TheWitcher_666

Bez przesady, aczkolwiek wielkim myślicielem on nie jest...

ocenił(a) film na 9
tomucho77

To jest oczywiste dla każdego choć trochę myślącego człowieka że byłaby ona chora psychicznie i to jak.... Ave Satan hahah :D

ocenił(a) film na 4
kryszti

Podważając słowa samego bł. ojca świętego Jana Pawła II który jak żył powiedział że w 2010 roku Watykan odnotował 500 000 opętań spowodowanych przez demony !!! muszę stwierdzić że do myślących "człowieków" raczej się nie zaliczasz.

ocenił(a) film na 9
tomucho77

Wojtyła to człowiek jak każdy inny, był "dobry", ale zarządzał mafię zarabiającą pieniądze na głupocie ludzkiej i tuszującej pedofilię, z całym szacunkiem dla niego, ale nie jest dla mnie święty, cokolwiek to znaczy, to,że banda psycholi nadaje sobie jakieś boskie tytuły to ich sprawa, że tez taki idiota musiał mi się przyplątać na wątek... to ludzie są po prostu źli tak już nasza okrutna zwierzęca natura, owszem wielu z nas jest personifikacją tej fikcyjnej postaci, ale wiara w takie zabobony urągające ludzkiemu umysłowi to niezbyt dobre świadectwo o swoim intelekcie, polecam samodzielne myślenie...

ocenił(a) film na 7
kryszti

Mortal Kombat 8/10? Co gryzie Gilberta Grape'a 4/10? Dom w glebi lasu 9/10? Oczy szeroko zamkniety 4/10?
krysztli - Szczerze, nie powinienes krytykowac niczyjego gustu, samemu majac ch*jowy.

ocenił(a) film na 9
Mathias_13cool

O ch*j ci chodzi idioto? W tym temacie nikogo nie krytykuję, a tak poza tym to mógłbyś się bardziej postarać wytykając mi błędne oceny, co gryzie Gilberta Grepa to naiwna bajeczka siląca się na jakiś intelektualny drmat, a Oczy szeroko zamknięte to najsłabszy pseudoartystyczny film Kubricka z beznadziejnym Cruisem , no i tak poza tym ocena 4 to "ujdzie". Ty zapewne lubisz przeintelektualizowane a tak naprawdę nic nie wnoszące filmy a ja nie i wypierdalaj :)

ocenił(a) film na 4
kryszti

Nie umiesz debilu kulturalniej rozmawiać ?

ocenił(a) film na 9
tomucho77

Mam taką zasadę dostosowuję się do poziomu intelektualnego rozmówcy. Spróbuj jeszcze raz zagadać tym razem po ludzku to będziemy mogli odbyć konwersację

ocenił(a) film na 4
kryszti

Jesteś zakłamanym debilem któremu hipokryzja wypływa uszami !

W tym temacie nikogo nie krytykujesz ? ! spójrz na pierwsze twoje wypociny w tym temacie !

Mathias_13cool napisał prawdę o tobie w sposób kulturalny a ty go zwyzywałeś od idiotów !

Żenada !

ocenił(a) film na 9
tomucho77

Heh sorry nie zaczaiłem że już wcześniej z kimś gadałem w tym temacie :D A że jestem hipokrytą to spoko wiem. Ty nim nie jesteś?

Nazwanie go idiotą to nie wyzwisko tylko stwierdzenie faktu, czy to ja jestem winny czy wasz dystans do siebie? Większość ludzi jest idiotami, prawdopodbnie też się do nich zaliczam choć jestem innego typu idiotą, idioci to zdecydowanie najszczęśliwsza grupa społeczna, zapewne nie jeden geniusz marzył o tym by nim być

ocenił(a) film na 9
tomucho77

A to ty... gościu wiesz jednak już inaczej korzystam z forum niż z rok temu bardziej staram się hamować, nie dziwi cię że tylu użytkowników cię wyzywa?

ocenił(a) film na 9
tomucho77

*że dostosowuję*

ocenił(a) film na 9
tomucho77

Może ty wyjdź z inicjatywą i rozwiń dlaczego moje oceny do Mortal Komat i Domu w głębi lasu są nieadekwatne

ocenił(a) film na 7
kryszti

Nie musze rozwijac, ani tlumaczyc, dlaczego wedlug mnie filmy, ktory oceniles tak wysoko, na te oceny nie zasluguja.
Bo niby po co? To jest kwestia gusta, ktory twoj maly mozdzek nie jest w stanie pojac. A kazda osobe, ktora ma inne zdanie, niz ty (celowo z malej) wyzywasz od debili i idiotow, natomiast w rzeczywistosci najwiekszym debilem i idiota jestes tutaj ty.
Co do dostosowywania sie do poziomu intelektualnego rozmowcy. To musze cie uprzejmie zawiadomic, ze w twoim przypadku jest to awykonalne. Co najwyzej ja moge sie dostosowac (czyt. znizyc) do twojego.
Super - jestes idiota i hipokryta (twoje slowa). I co myslisz, ze jak sie do tego przyznasz to bedzie git? Jestes z tego dumny?
Cenie to, ze przynajmniej nie zyjesz w zaklamaniu, ale twoje przyznanie sie do bycia idiota nie oznacza, ze innych ludzi mozesz w ten sposob takze nazywac.

P.S. Masz szczescie, ze rozmawiamy przez internet, bo nie wiem czy jakbys wyszedl z tego Matrixa i spotkalibysmy sie w cztery oczy, to czy w dalszym ciagu zgrywalbys takiego chojraka.

ocenił(a) film na 4
ocenił(a) film na 9
Mathias_13cool

Dobra k*rwa widzę że nie jesteś w stanie rozmawiać jak osoba rozumna, a co do "realu" to byś się zdziwił zawsze mówię to co myślę, nie czaję takich szczekaczy jak ty no i tak poza tym nie zgrywam hojraka to ty wyleciałeś do mnie z mordą

ocenił(a) film na 7
kryszti

Dobra, widze, ze dalsza polemika nie ma sensu.
Miedzy byciem szczerym a wrednym jest cienka granica, a ja widze, ze ty ja juz dawna przekroczyles.
Jak przejrzysz swoje poprzednie wypowiedzi to sie dowiesz, kto tak naprawde byl prowodyrem tych wszystkich klotni, zarowno ze mna jak i tomuchem77.
A jesli masz krzte honoru to po prostu nie odpowiadaj na mojego posta.

ocenił(a) film na 4
Mathias_13cool

Zastanawiam się czy nie zgłosić tych jego wyzwisk ?

ocenił(a) film na 7
tomucho77

Nie warto...

ocenił(a) film na 9
Mathias_13cool

Masz typie problemy...

ocenił(a) film na 8
tomucho77

konfi

ocenił(a) film na 9
Martwy_Kot

I przede wszystkim kretyn upośledzony umysłowo :)

ocenił(a) film na 4
kryszti

"Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem" ile tego typu postów masz w swoich wypowiedziach ? skoro ja jestem upośledzony to jak określić ciebie ?

ocenił(a) film na 9
tomucho77

A co moja osoba ma do twojego upośledzenia umysłowego? Kto by zwracał uwagę na regulamin, bez jaj

ocenił(a) film na 9
tomucho77

Haha się nie zesraj, takim idiotom nic tylko kulka w łeb :) Serio co niektórzy to jak jakieś umysłowe odpady, ich rozumowanie uwłacza naszemu gatunkowi

ocenił(a) film na 9
Mathias_13cool

Jakakolwiek polemika nie ma sensu.
Nie ma żadnej granicy.
Powodem jest wasz idiotyzm.
Jak ty byś miał choć krztę honoru to byś nie wypisywał takich debilizmów.

ocenił(a) film na 9
dawidjason

Heh odpowiem po dwóch latach, nie mieszam nikogo z błotem z powodu innego gustu, jedynie jak coś to z powodu idiotyzmu

ocenił(a) film na 8
abradabb

Również uważam, że bezdomny / głos w głowie Cole'a, to człowiek wyznaczony do kontrolowania jego poczynań. Podpowiada mu jego cel, uświadamia go czego pragnie, by wyzwolić następujący po tym ciąg zdarzeń, który musi się wydarzyć, by powiodła się misja pozyskania oryginału wirusa. Myślę, że za telepatyczny kontakt odpowiada tu jakiś kolejny czip, umożliwiający taką bezpośrednią komunikację.

ocenił(a) film na 10
kryszti

Przecież ten koleś to był taki sam więzień jak Cole, który zbiegł naukowcom poprzez wydłubanie sobie nadajnika z zęba. Niewiadomo jak długo przebywał w wolnym świecie, ale wiedział kim jest Cole. Mówił do niego kiedy ten był w przyszłości w swojej celi. Myślę, że nie mia on tu żadnego znaczenia. Najlepsza postać to ten koleś, który ogłaszał koniec świata i gdzie ta doktorka pokazała go na rycinie w 1996 roku, że już w średniowieczu głosił koniec świata, a fajnie bo Cole go spotkał na ulicy w 96 i ten do niego krzyknął : Hej ty jesteś jednym z nas. Genialny film, mroczne prawdziwe sf, byłem na nim kiedyś w kinie jako nastolatek :) aha Pit był również wspaniały.

ocenił(a) film na 9
Cobra_Choke

"Przecież ten koleś to był taki sam więzień jak Cole, który zbiegł naukowcom poprzez wydłubanie sobie nadajnika z zęba. Niewiadomo jak długo przebywał w wolnym świecie, ale wiedział kim jest Cole. Mówił do niego kiedy ten był w przyszłości w swojej celi."

Spoko takie wnioski to wyobraź sobie że wysnułem. Ale jaką on tak naprawdę w tym rolę odgrywał, jaka jest jego historia, a przede wszystkim jakim cudem nauczył się telepatii...


Rzeczywiście rola Pitta świetna jak dla mnie jego druga kreacja po notabene jednym z najlepszych filmów w historii "Podziemnym kręgu". Przede wszystkim to genialny jest Gilliam po prostu geniusz, obejrzałem jego wszystkie filmy, szkoda tylko że tak mało nakręcił...

Moja pierwsza trójka filmów Gilliama to:
-Las Vegas Parano
-12 Małp
-Kraina Traw

ocenił(a) film na 10
kryszti

Może był czymś w rodzaju podświadomości Cole'a.

ocenił(a) film na 9
Vertigo_effect

Albo miał wgląd w podświadomość Cole'a. Był od niego potężniejszy :)

ocenił(a) film na 10
kryszti

Chyba żeby przyjmie się wariant żadnej przyszłości nie było - wtedy można powiedzieć że bezdomny był po prostu takim samym szaleńcem jak Cole.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones