PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606190}
4,3 71 956
ocen
4,3 10 1 71956
3,3 16
ocen krytyków
Bejbi blues
powrót do forum filmu Bejbi blues
ocenił(a) film na 10
Alex_Tyler

No i co z tego, że niedawno się zapisałam? Film mi się bardzo podoba a wcześniej nie byłam zarejestrowana na Filmwebie tylko na innym portalu. Jakbym była klakierką to zarejestrowałabym się w okolicach premiery a nie teraz, a Ty jesteś trollem, który szuka czego by się tu jeszcze przyczepić! W sztuczną mgłę w Smoleńsku też wieżysz, PiSopato?

ocenił(a) film na 1
krejzimoniaaa

póki co to ty się zachowujesz jak psychopatka. A wycieczki polityczne zostaw dorosłym. Za głupia jesteś na to.

Alex_Tyler

ale frajer z ciebie

ocenił(a) film na 3
Mia_1000

17 lat - ocena 3, ujęcia z ręki i przejścia między sceny mnie nie przekonały jakoś.

ocenił(a) film na 10
skrzacik_

"ujęcia z ręki i przejścia między sceny mnie nie przekonały jakoś" to za technikę dałaś 3, a co z resztą: fabuła/scenariusz, aktorstwo, itd. itp.

skrzacik_

Widzę, że jesteś zawodowym montażystą, jeśli się wypowiadasz w takich tematach w taki sposób. Montaż był celowym i udanym zabiegiem.

Mia_1000

24 lata. Nie byłam. Nie zamierzam, bo i tak by się skończyło na 1/10 :)

MagdalenaPatterson

16 lat, 5/10

ocenił(a) film na 7
MagdalenaPatterson

MagdalenaP, a dlaczego tak uważasz?

ocenił(a) film na 2
ikivv

Czasami takie rzeczy się czuje. Ja też wiem, że więcej niż 2 nie wystawię, a jeszcze nie widziałam, choć mam w planach. Po 1 to film polski, a więc z góry jest na straconej pozycji. Po drugie już słyszałam kilkanaście razy, że montaż i zdjęcia są naprawdę kiepskie. Sam opis odrzuca. Dla mnie też pomysł jest odrzucający. Już nie mają o czym kręcić ? To, że coś nowego - nie znaczy dobrego. Nie wątpię, że tacy ludzie jak główna bohaterka istnieją, ale znając życie sama postać w filmie będzie sztuczna i przerysowana. Podobno aktorzy amatorzy, a więc obawiam się porażającej gry, choć mam nadzieje, że nie typu trudne sprawy.

Vanillia

Trzeba obejrzeć,żeby zrozumieć i ocenić !! Poza tym, filmy polskie też są całkiem dobre, np. Galerianki bardzo mi się podobały.

ocenił(a) film na 2
doma2013

Jasne, dlatego wystawię 2 po obejrzeniu ;)

Vanillia

Po obejrzeniu sobie ocenisz, bo możesz jeszcze zmienić zdanie, przecież to jest film to trzeba ZOBACZYĆ, żeby ocenić

Vanillia

z takim nastawieniem odpuść sobie oglądanie. skoro ocenę już wystawiłaś, to co to zmieni? jeżeli każdy film oglądasz z takim podejściem to współczuję i przykro mi że tacy ludzie mogą oceniać filmy (napisałaby to inaczej ale cenzuruję sama siebie). tracisz to, co jest najpiękniejsze w filmach - ich indywidualny smak, charakter. jeżeli opis filmu, obsada i kraj produkcji pozwala Ci ocenić całość, to tak jakbyś w ogóle nie rozumiał/-a (szkoda mi czasu żeby sprawdzić Twój profil) co oglądasz, sugerował/a się utartymi poglądami innych (tak, polegasz na tym co ktoś napisał, nie wiem jak można nie myśleć samodzielnie ale jak widać to naprawdę istnieje) i nie odczuwał/a i nie oceniał/a tego co się dzieje na podstawie własnej analizy. przerażające i żenujące.

użytkownik usunięty
mellie_2

popieram

ocenił(a) film na 7
mellie_2

@mellie_2: wyraziłaś w 100% moje myśli po przeczytaniu posta Vanillii. Pewnie większości z tych ponad 5.tysięcy ocenionych filmów nie widziała, a ocenia tylko po tym, co inni powiedzą. Bardzo smutne. Do tego polskie kino jest przecież świetne! Ale trzeba wiedzieć, po co sięgać. Każdy kraj ma swoje gorsze produkcje. Nawet tak wychwalana Ameryka. Nie wiem, jak można skreślać film ze względu na kraj produkcji. Bardzo płytkie podejście. Zupełnie jak zachowanie tej młodzieży w filmie "Bejbi blues" ("a bo tak, a bo chcę")

użytkownik usunięty
doma2013

Zgadzam się, że polskie filmy są dobre, ale Galerianki raczej nie są tego najlepszym przykładem.

No owszem nie były najlepsze,ale dla mnie spoko, choć faktycznie - jest dużo lepszych polskich filmów

ocenił(a) film na 7
Vanillia

Piszesz że : "takie rzeczy się czuje... podobno " To ja CZUJE kiedy czytam to co piszesz, że doskonale byś się nadawała na filmową koleżankę głównej bohaterki. A jak pożyjesz jeszcze parę lat to nawet ją pewnie przeskoczysz ... Jesteś idealnym potwierdzeniem tego co napisałem, że próżnych i pustych panienek nie brakuje ... Mam nadzieję że jesteś jeszcze dzieckiem i masz czas na "zmądrzenie i wydoroślenie" bo polemizować z Tobą o treści filmu po tym co piszesz raczej nie ma sensu ... To jeszcze coś zacytuję, choć nie ogarniam Twojego geniuszu : " Podobno aktorzy amatorzy, a więc obawiam się porażającej gry, choć mam nadzieje, że nie typu trudne sprawy. " Co prawda nie rozumiem o co Ci chodzi ale jedno jest pewne: za dużo trawki .... bo jakiś bełkot z tego wychodzi ....

ocenił(a) film na 2
user1529

Wystawianie filmowi 7, który jest na żenującym poziomie zarówno technicznym jak i merytorycznym, czyni za to z Ciebie najlepszego przyjaciela głównej bohaterki. Ja sobie mogę być jej koleżanką. Taaak, jestem bardzo pusta i próżna, ponieważ na tyle znam swój gust filmowy, że na ogół wiem, czego się spodziewać :) A no i jestem też totalną ignorantką, bo nie zrozumiałam o co chodzi w tym jakże skomplikowanym filmie, powinnam do niego dorosnąć i obejrzeć jeszcze kilka razy. Tak masz rację o wiele doroślejszy i dojrzalszy ode mnie Tato, zastosuję się do Twoich wskazósek :)

ocenił(a) film na 7
Vanillia

Wy kobietki zawsze wszystko wiecie najlepiej, jakby inaczej .... więc tego się można było spodziewać ;-) Wczoraj byłem na "Blue Jasmine" Alena ..... polecam Ci ten film ... W Bejbi Blues piętnowana jest bezmyślność, próżność i krótkowzroczność "kobiety" ..... W Blue Jasmine bardzo wyraziście pokazany jest główny kierunek jakim kierują się "kobiety" w życiu ..... prymitywny MATERIALIZM. Film nie jest polski więc na pewno dasz 10 !

ocenił(a) film na 2
user1529

Dobrze tatku. Jutro pójdę.

ocenił(a) film na 7
Vanillia

I bardzo dobrze ;-) ze mną nie zginiesz ;-)

user1529

:D "you made my day"

ocenił(a) film na 7
hiperwentylacja

no widzisz ... tutaj też "walczę z wiatrakami" ;-)))) ale cóż ...damy radę ;-)))

Vanillia

Filmy polskie są bardzo dobre, nieschematyczne i ciekawe, ale jeśli piszesz rzeczy w stylu - cytując - "Po 1 to film polski, a więc z góry jest na straconej pozycji", wnioskuję, że lubisz tylko produkcje Hollywoodu przeznaczone dla bezmyślnych mas.

ocenił(a) film na 2
szarosen

Powinnam napisać :po 1 to film nowy, polski prezentowany w kinach. Oczywiście, jestem bezmyślną masą, uwielbiam komercyjne masowe produkcję, karmię się schematami i nienawidzę NIC co by wniosło chociaż kropelkę oryginalności do mojego życia :) Ocena jakże w charakterze takiego kina ! Zaprzyjaźnijmy się !

ocenił(a) film na 7
Vanillia

wybacz ale dopadnę Ci do gardła ;-))))))) i to może nawet nie z powodu związanego z filmem ale tego że "1 bo film polski to z góry na straconej pozycji" ... To taka nasza polska cecha że chwalimy bezkrytycznie często "byle co" właściwie nie analizując i nie rozumiejąc dlaczego a potępiamy z góry to pochodzi z Polski też nie wiedząc dlaczego bo przecież mówisz że na filmie nie byłaś. Żeby nie być gołosłownym dam przykład : w Polsce są ludzie którzy cenią sobie tzw. country .... ponieważ znam trochę środowiska jeżdżących dobrymi motorami śmiem twierdzić, że to często "sympatycy" country .... ale jak powiesz "disco-polo" ... ooooo to jest wiocha !!!! A co to jest country ? też wiocha, ale amerykańska .... lepsza ? hehe jakby ludzie chociaż zrozumieli o czym traktują teksty country to by się załamali .... tandeta i banał !!! ale co tam disco-polo .... country to jest to !!!! żenujące .... Inny przykład ? Polska impreza towarzyska .... włączyć disco-polo ? nieeeee bo to beeeee ...... ale za dwie godziny jak się popiją co śpiewają ??? "Jesteś szalona ....." "Buzi daj moja mała .... " itd..... Witamy u "prawdziwych polaków" .... I dlatego, że mamy podwójną moralność "wybraliśmy" rząd co nas doi jak dojną krowę i tolerujemy polityków złodziei i łapówkarzy .... może już czas włączyć własne myślenie a nie "klepać" bezkrytycznie opinie innych "mądrali" ????

ocenił(a) film na 2
user1529

film obejrzany, wyrocznia (choćby najbardziej absurdalna) się ziściła.
uprzedzenia bywają idiotyczne.
a w disco polo nie ma banjo.

ocenił(a) film na 7
Vanillia

no banjo klasycznego może rzeczywiście nie ma ale często za to są fajne laski w teledyskach ;-)) i chociażby z tego powodu wolę te teledyski a nie brodatego z bebechem po piwie gościa z banjo ;-)

Vanillia

"Po 1 to film polski, a więc z góry jest na straconej pozycji." niektórzy nie powinni mieć możliwości oceniania tutaj filmów.

ocenił(a) film na 2
agneesiaa

Dlaczego? Myślałam, że każdy ma jakieś uprzedzenia. Niektóre są uzasadnione, niektóre całkowicie absurdalne. Oglądając mnóstwo filmów niestety zdążyłam się zrazić, gównie do amerykańskich horrorów załóżmy po 2000 roku, tak samo mam z polskimi produkcjami z podobnego okresu. Skoro jest to poparte pewnymi obserwacjami myślę, że jest całkowicie zrozumiałe. A no i film obejrzałam i niestety mi się nie spodobał. Tak więc po raz kolejny wyrocznia się spełniła ;) Ale czekam na jakieś rozczarowanie.

MagdalenaPatterson

22 lata i też się nie wybieram. Ani fabuła ani trailer mnie nie zainteresowały. Po za tym w filmie jedną z głównych bohaterów gra osoba którą niestety znam osobiście i nie wróży to dobrego poziomu pod jakimkolwiek wzglęgem. Jak się bierze idiotów do filmu to wychodzi idiotyczny film..

ocenił(a) film na 7
mrtmv1849

pomijając już nawet sam film ... wypisywanie anonimowo o kimś opinii, że jest "idiotą" świadczy o Tobie, że jesteś zwykłym burakiem i słoma Ci z butów wychodzi .... nawet jeśli to wysoki obcas ..... sorka za ostre słowa ale należy Ci się. I nie chce mi się z Tobą nawet gadać .... zacytuję klasyka ;-)

user1529

Pisząc o idiotach miałam na myśli raczej ogólną zasadą bardziej niż tą daną osobę ale fakt faktem że też do inteligentnych nie należy. Czy słoma? Nie powiedziałabym. Osoba którą mam na myśli akurat dużo grać nie musiała.. Widać że w życiu ma podobne priorytety - kasa, szpan i zabawa. Jak ktoś prywatnie nie ma klasy i trochę oleju w głowie to kogo i jak może grać? Jakie role wybierać? Jakie scenariusze?

ocenił(a) film na 10
MagdalenaPatterson

To po co oceniasz, jak nie widziałaś!

kobi_poland

Bo polska kinematografia serwuje nam z roku na rok coraz gorsze filmy. Kiedy w końcu wezmą się za solidny temat i dobrze coś wyprodukują, zamiast niby Bollywood bombardować nas tyloma szmirami w tak krótkim czasie..

ocenił(a) film na 7
MagdalenaPatterson

można się z Tobą zgodzić ... ale zauważ taką zależność ... filmy muszą na siebie zarobić i skoro ludzie chodzą na takie filmy i producenci zarabiają na takich filmach to logiczne jest, że jeśli jest na tym interes kręcą następne ... Wygląda na to, że widownia tandety jest duża i stabilna, inaczej by się nie opłacało szmiry nakręcać ....

user1529

To jest właśnie fakt, że Polacy zadowolą się byle czym - nakręcą film o ućpanym raperze co z okna wyskoczył - o borze jaki z niego idol...!! Niesamowity człowiek!! (Gdzie?!) Dwa - nakręcą film (ściemniony, z dopiskiem NA FAKTACH) i wszystkie współczujące istoty pobiegną do kin płakać nad losem tej nieszczęsnej dziewczyny, bo "przeciez to na faktach jest!!" . Rany, jak łatwo z ludzi idiotów zrobić, wystarczy dopisać "NA FAKTACH" i voila!

ocenił(a) film na 7
MagdalenaPatterson

Tutaj nie chodzi o "idola" tutaj chodzi o pokonywanie problemów...

ikivv

...Gdyby tak o każdym z osobna film robili...;) Wszyscy mamy problemy, a z braku kasy bierze się na warsztat historię, jakich w Polsce są miliony i robi się z niej film. Rozumiem, że chce się wskazać na ten problem, ale ja osobiście stawiam sobie pytanie - jaką KRETYNKĄ trzeba być, by celowo zmajstrować sobie dzieciątko w tak młodym wieku, a potem rozpaczać, bo "mam tyle problemów, nie wyrabiam z dzieckiem a chłopak mnie zostawił" - tak to jest, niestety, jak ma się 17 lat (czyli ma się zdolność myślenia naprzód, przykładowo "aha, urodzę dziecko w wieku lat 15, ale co ze szkołą, ze znajomymi, przecież jestem dopiero 15latką..." ) ale mentalnie 4 ("urodzę dziecko, bo mi się tak podoba, foch z przytupem,o!" )

ocenił(a) film na 7
MagdalenaPatterson

te "na faktach" to jeszcze pół biedy ... bardziej beznadziejne są tzw. "komedie romantyczne" .... większość ich jest tak denna, że gdyby mi dopłacili za bilet za dopłatą bym nie poszedł .... a jednak robią takie filmy więc jest klientela na coś takiego ... i nawet nie chodzi tu o to że to Polskie filmy bo pomysły są brane z amerykańskich produkcji dla "bez-mózgów"

user1529

...Brane, bo u nas pomysłów nie mają, więc biorą film amerykański i robią z tego katastrofę (przykładowo Kac Wawa) po co to? Nie wiadomo. Troszkę własnej inicjatywy, świeżych pomysłów i nowych twarzy by się przydało naszym polskim produkcjom, bo jak do tej pory mamy co chwilę "zaskakująco zabawne" komedie romantyczne właśnie, w których to mało zabawnymi żartami sypią na przemian Szyc z Karolakiem. Dlatego ja z góry skreślam niemal każdy polski film, który jest hiperreklamowany, bo wiadomo, że znów okaże się "zaskakująco zabawny" ...

Co do dopłaty do biletu - podzielam zdanie ;)

ocenił(a) film na 7
MagdalenaPatterson

nie ma to jak nie oglądać filmu i wychodzić z założenia że zasługuje na 1 :D

MagdalenaPatterson

Totalna głupota, jak można krytykować film, skoro się go nie widziało!!?? Totalny żal.

szarosen

Nie widziało, ale tyle opinii, tyle wywiadów z twórcami, "aktorami" i klipów, że opinię się już ma. Historia jest totalnym żalem, nie moja opinia.

MagdalenaPatterson

Aha rozumiem, idziesz za tłumem i oceniasz tak, jak wszyscy, zamiast wyrobić sobie własną opinię.

ocenił(a) film na 2
Mia_1000

19 lat ocena 2 !

ocenił(a) film na 7
miki90002

21 lat - 8 . Trzeba podkreślić że nie którzy kompletnie nie zrozumieli filmu skoro wysuwają takie oceny, albo nie lubią takich filmów, tylko w tedy nie rozumiem po co na nie szli?..... Osobiście uważam że to na prawdę bardzo dobry film, oczywiście nie co podkoloryzowany, ale to jednak film...

ikivv

Pisownia się kłania.

A co tu rozumieć? Film nie ma głębszego dna, ot historia o lasce, która chce sobie urodzić coś "do kochania" - przygnębiający film o gówniarach, co mają pstro we łbie i niszczą sobie życie już od najmłodszych lat :)

Polaczki, zróbcie coś dobrego - dobry thriller, ale taki DOBRY. Dobrą komedię, ale DOBRĄ, lub dobry horror. ale taki DOBRY. a nie karmcie nas tanim chłamem bez krzty aktorstwa

No offence, just my opinion.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones