PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606190}
4,3 71 938
ocen
4,3 10 1 71938
3,3 16
ocen krytyków
Bejbi blues
powrót do forum filmu Bejbi blues
ocenił(a) film na 4
Mia_1000

No i prawidłowo! Wyrzucanie pieniędzy w błoto nie jest wcale spoko

ocenił(a) film na 10
Mia_1000

28 lat - 10/10 Do tego filmu trzeba dorosnąć i cechować się pewnym poziomem wrażliwości nie stępionym przez takie szkaradztwa jak Hostel

Pozdrawiam
Stefan

użytkownik usunięty
Stev_Kowalski85

Kolejny inteligent, który uważa się za dojrzałego, bo podoba mu się jakiś film. Brawo.

użytkownik usunięty

racjaaa.
23 lata. i naturalnie 1/10
sraka nad srakami. aż nie chce się wyrażać ładniej.

ocenił(a) film na 2
Stev_Kowalski85

Ja mam pytanko. Ile płacą za pisanie takich bredni?

ocenił(a) film na 1
Stev_Kowalski85

Opłacony klakier - data rejestracji. Poza tym sztuczny post.

ocenił(a) film na 3
Stev_Kowalski85

No to znaczy, że ja już jestem za stara, żeby ten film odebrać jako dobry...;((( Można porównać nawet i do 400 batów, żeby było "na staro" ale po co? Wystarczy choćby do Ki. Pozdrawiam

Stev_Kowalski85

23lata 3/10 gorąco polecam!!! ---> jeśli nie macie na co marnować czasu, pieniędzy i lubicie oglądać szmiry. Może nie jest to najgorszy film jaki widziałem, ani nie jest też w czołówce najgorszych, ale i gorsze filmy zdarzało się oglądać przyjemniej niż "luzacki" film gdzie g(ł)ówni aktorzy są sztywni jak kłoda. Scenariusz pani Rosłaniec to chyba wycięła z gazet typu party, show i życie na gorąco z domieszką BRAVO GIrl(pamiętam że kiedyś coś takiego istniało) i posklejała taśmą klejącą, BRAVO!! Ale jak wspominałem wcześniej jak nie macie na co marnować czasu i lubicie oglądać szmiry to gorąco polecam, reszcie zaś z całego serca radzę trzymać się od tego z daleka.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Stev_Kowalski85

30 lat 7/10
smutna rzeczywistość, film zapadnie mi w pamięć

ocenił(a) film na 7
szeryfsylwiak

27 lat - 7/10

film o zyciu i ku przestrodze

ocenił(a) film na 7
szeryfsylwiak

ja też mam 30lat i zgadzam się w stu procentach, napisałabym taki sam komentarz

ocenił(a) film na 9
Stev_Kowalski85

26 lat - ocena 9 - rewelacyjny i wstrząsający, dający do myślenia i fajnie się go ogląda:v

ponadto nie rozumie nagonki na polskie filmy i dosłownie mieszaniem ich z błotem, nie biorę pod uwagę tutaj kac wawe :D
rozumiem, że film komuś może się nie podobać lub sytuacja w której komuś wadzą ujęcia z ręki ale oceny 1 lub 2/10 to zdecydowana przesada!

ocenił(a) film na 7
dayvee

ja też nie rozumiem dlaczego ludzie często nawet nie oglądając już mówią że syf .... przypomina mi się też jatka jaka toczyła się kilka lat temu o "disco-polo" że to tandeta .... ale z drugiej strony jakby Ci krytykujący disco-polo rozumieli teksty piosenek stylu country to by się pochlastali jaka to "wiocha" .... ale nie, bo to przecież Ameryka w najlepszym wydaniu ..... kapelusze i itd. ;-)))))) prawda jest taka że dajemy się przerabiać rozgłośniom radiowym które lansują muzykę tych na których zarabiają a nie muzykę polską .... A my gamonie to kupujemy .... Młodzi ludzie są podatni na tanią reklamę co właściciele zachodnich firm fonograficznych wykorzystują .... Ale wracając do filmów prawda jest taka że z zachodu zalewa nas fala miernoty i tandety ....99% to powielane 100 razy efekty specjalne , pościgi , wybuchy i inna chała .... a filmów z ciekawą fabułą jest jak na lekarstwo ... Polska to biedny kraj i producenci nie mają kasy za miliono-żerne efekty specjalne ale za to na pewno jest większy odsetek filmów ciekawych .... Inna sprawa że wszytko schodzi na psy ;-)))) np. od jakiegoś czasu w muzyce istnieje moda na hip-hop .... a tak naprawdę porównując harmonie hip-hopu z disco-polo , wypada na to że disco polo to muzyczne działa sztuki w stosunku do większości "hitów" ( kitów) hip-hopowych

ocenił(a) film na 9
user1529

...podsumowując na szczęście nie słucham country, disco polo a już na pewno hip hopu nawet amerykańskiego a co do filmów to polskie produkcje pomimo, że mniej widowiskowe bywają znacznie ciekawsze ;)

ocenił(a) film na 7
dayvee

dokładnie ! bo klimaty z polskich filmów są nam o wiele bliższe niż wydumany świat rodem z usa ...... a ja słucham i oglądam wszystko co mi w oko czy w ucho wpadnie ... najwyżej jeśli już naprawdę chała to wyłączam ;-) ale w każdym gatunku trafiają się swego rodzaju perełki, więc może się komuś coś podobać czy nie podobać ale najpierw trzeba to sprawdzić i ocenić a nie z góry mówić " chała bo disco-polo" ... "chała bo polskie" ..."chała bo hip-hip" ....

ocenił(a) film na 3
user1529

Akurat mało wiesz o country. Olbrzymia większość tekstów country to świetne opowieści o życiu.
Porównywać teksty country do tekstów disco -polo to trochę nie na miejscu.

ocenił(a) film na 7
utombak

A co tu jest do "wiedzenia" wystarczy że słucham o czym śpiewają ... banały i frazesy ... 90% to zwykły kicz .... wiesz kolego ja może nie tęsknię za "szarością komuny" ale weź porównaj poziom tekstów piosenek pisanych w Polsce za komuny i teraz ..... często można się też załamać .... wiadomo teraz "śpiewać każdy może.... " i to jest fajne ale często się tego słuchać nie da ... A tak naprawdę USA ponieważ ma bardzo krótką historię i od zarania swoich dziejów jest "zlepkiem" narodowości trudno tu mówić o jakimś dziedzictwie kulturowym w tekstach "ludowych piosenek" .... w końcu to "dziki zachód" hehehe

ocenił(a) film na 3
user1529

Czyli blues, folk, jazz, rock'n'roll to nic takiego ? Też kicz ?
Te gatunki również wywodzą się z tego jak ty to określasz "Dzikiego Zachodu" ?

ocenił(a) film na 7
utombak

kolego uważam się za w miarę wykształconego i wrażliwego człowieka ... tak naprawdę nie mam nic ani do disco-polo ani do country ... w każdym "dziale" kultury zdarzają się i perełki i szmiry .... moją intencją była krytyka ludzi którzy powiadają w ten sposób: " nie oglądam bo polski" ..... " nie oglądam bo disco-polo" ... Nie wiem nawet jak trafnie zdefiniować taką "betonową postawę" która z góry coś zakłada bo jest uprzedzona dla zasady ..... Poza tym nie to jest ładne co jest ładne a to co się komu podoba .....

ocenił(a) film na 3
user1529

Podpisuję się pod tym.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
utombak

;-) to się cieszę że mamy podobne skojarzenia i podejście do życia .. już się wystraszyłem że taki ze mnie "nietypowy gatunek" ;-) a jak jest nas dwóch to zawsze raźniej się "przebijać" ;-)))) pozdro

ocenił(a) film na 4
Stev_Kowalski85

27 l -4/10 sam temat fajny, kontrowersyjny, na czasie jak najbardziej.... ale realizacja średnia, momentami można przysnąć. Reasumując można oglądnąć, ale nie powala na kolana... liczyłam na coś lepszego.

Stev_Kowalski85

Ja się zgadzam, że do tego filmu trzeba dojrzeć.

Mam 24 lata (chociaż nie wiem, co ma do tego wiek), oceniam na 7/10, bardzo dobry film, oby więcej takich.

szarosen

kolejny ktory uwaza ze " do takiego filmu trzeba dojrzec" choc nie ma zielonego pojecia o co chodzi, ale da 7 czy 8 gwiazdek bo film porusza tzw "trudne tematy"
zenada

Hania_19

oczywiście Haniu,że do filmu "trzeba dojrzeć" albo znać temat.
Ja pracuje z takimi dzieciakami i żenady w filmie nie widzę.
Tylko dramat.

BTW 34 lata - 7/10

ocenił(a) film na 2
Stev_Kowalski85

Dorosnąć. Jesteś skończonym debilem, czy trollem? Bo po tekście wygląda na coś pomiędzy. Realizacja tego filmu była tak beznadziejna, że to aż boli. Pomysł był ciekawy, ale realizacja to powinna być podręcznikowym przykładem złej realizacji.

Mia_1000

Nie wiem co to ma wspólnego z filmem? Ale ok - 26 lat ocena 9.

ocenił(a) film na 2
sukineczka

Bo z tego co zauważyłam to ten film dobrze oceniają młodsi a starsi są zniesmaczeni itp. Chciałam to sprawdzić.

ocenił(a) film na 7
Mia_1000

ha ha ha skąd takie dane? po przejrzeniu kilku ocen?

Mia_1000

Co było by dziwne , to tak jakby chwalili krytykę własnej niedojrzałości , choć wiadomo że nie trzeba szufladkować i generalizować . Jestem starszy i podoba mi się w tym filmie prawdziwy temat , nawet nie widzę tu koloryzowania , ale w porównaniu z Galeriankami Rosłaniec się cofnęła , nawet nie za dobra gra aktorów nie martwi mnie tak jak warsztat reżyserski .Ale ocenił bym na 5 . Ostatnia scena faktycznie dziwna , bo bohaterka nie była pokazana w filmie jako ekstremalnie nieodpowiedzialna , a końcówka to zmieniała .

Mia_1000

Mnie się wydaje, że jest odwrotnie - nastolatki oceniają filmy w innych kategoriach niż osoby dojrzałe. Można to było zaobserwować chociażby przy "Galeriankach". Oceny dzieciaków koncentrowały się na tym, czy bohaterowie byli fajni, czy nie. Starsi zastanawiali się nad wymową filmu. Dlatego też i ten film osoby w wieku głównych bohaterów oceniają źle, bo "ta dziewczyna to wieśniara, a chłopak pipka". Starsi analizują i zastanawiają się, co tak naprawdę ten obraz ma przekazywać.
27 lat - 7/10 - nie dałam temu filmowi ani krańcowo niskiej, ani krańcowo wysokiej oceny. Film daje do myślenia, a cała historia została dobrze przedstawiona. Postacie są realistyczne, co nie oznacza, że (jak sądzą niektórzy) mają reprezentować ogół społeczeństwa. Z drugiej strony sytuacja taka jak ta ukazana w filmie mogłaby się zdarzyć jedna na milion w naszym pięknym kraju. To sprawia, że zamysł filmu przestaje być spójny - bo albo przedstawiamy coś realistycznie, albo symbolicznie, albo - jak to było w Galeriankach - analitycznie.
Poza tym matkę Natalii też powinni zamknąć, i to nawet bardziej niż samą Natalię, bo to przecież ona była prawnym opiekunem dziecka. Scena w szpitalu też zupełnie mi nie pasuje do polskich realiów. Kiedyś byłam u lekarza z niepełnoletnią córką teściowej i nawet nie chcieli dziecka zbadać, bo nie byłam prawnym opiekunem. Niby Natalia mogła mieć upoważnienie, ale nie przeszła by tak prosto przez wszystkie procedury.

ocenił(a) film na 4
scady

Mam 17 lat, czyli jestem w wieku głównej bohaterki, a dałam temu filmowi 7/10, więc Twoja teoria się nie potwierdza... Sądzisz, że osoby w moim wieku oceniając filmy, myślą w ten sposób "ta dziewczyna to wieśniara, a chłopak pipka"? (Zresztą nawet z tą uwagą nie nie zgadzam, nie każdy tak wyglądający chłopka to pedał, a dziewczyna szukała własnego stylu, nie lubię takiego generalizowania). Właśnie dlatego, że mam tyle samo lat co bohaterowie, bardziej się "przeraziłam" tym filmem, ludziom w moim otoczeniu na szczęście daleko do nich, ale widząc różne osoby na ulicach, łatwo sobie coś takiego wyobrazić. Ale też nie potrafię pojąć skrajnego braku poczucia odpowiedzialności bohaterów (mówię tu nie tylko o Natalii czy Kubie, ale też ich rodzicach). Historia może i była przerysowana (zwłaszcza końcówka, którą była po prostu zniesmaczona), ale w przeciwieństwie do większości film mi się podobał, mimo wielu niedociągnięć, nie najlepszej gry aktorskiej i denerwującego montażu. :)

Mia_1000

ja 40 lat i oceniam film na 8. Tak więc Twoja teoria coś się nie sprawdza.

ocenił(a) film na 3
jerzybbb

Wstydzę się za ciebie człowieku, nie pokazuj się lepiej na miescie.

ocenił(a) film na 1
TheAmazingPudding

piękne słowa :D

użytkownik usunięty
Mia_1000

raczej odwrotnie
pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
sukineczka

ty nawet nie wiesz ile masz lat ?

ocenił(a) film na 5
Mia_1000

emm 18 lat, ocena 5. Po kolei odejmując za sposób przedstawienia, główną aktorkę, ogólne wrażenie które film pozostawił i ostatnią scenę która mnie bardzo
zniesmaczyła.
Trzeba dorosnąć? Ten film opowiada o życiu nastolatków i kto ma ich najlepiej zrozumieć jak właśnie nie oni ?

ocenił(a) film na 5
recklless

22 lata ocena 5/10 i co do ostatniej sceny tez czulam sie zniesmaczona i to ostro...

użytkownik usunięty
Mia_1000

17 lat ocena 3 :> Ja jestem nastolatkiem i w ogóle mnie ten film nie przekonał.

ocenił(a) film na 5
Mia_1000

17 pogmatwany, nie przemawia do mnie. Dałam 5,film do obejrzenia.

OlusS_8

18l. ocena 5.. nie wiem co tu ma wiek do rzeczy.. pierwszy film na którym po seansie była całkowita cisza..

ocenił(a) film na 5
Qwerty_PL

No dokładnie wszystkich zatkało !

ocenił(a) film na 4
OlusS_8

to nie byliscie chyba na 'Jestes Bogiem'... tam dopiero cisza byla

Qwerty_PL

dlaczego według ciebie była cisza? to dobrze ,film daje do myślenia i wszyscy zamiast się chichrać pod nosem zastanawiali się nad sytuacją pokazaną w filmie czy dlatego że był nudny i nikt nic nie zrozumiał .Dlaczego według Ciebie film był pogmatwany?

ocenił(a) film na 7
Mia_1000

Mam 14 lat . Dałam 7/10 .

Mia_1000

prawie 4 lata, dałem 10, bo lubię ja się dużo gwiazdek świeci na czerwono i oczywiście <3

ocenił(a) film na 10
Mia_1000

17 lat, ocena 11/10, w pełni zasłużona!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 1
krejzimoniaaa

Opłacony klakier - data rejestracji ta sama co pisałem przy innych klakierach. Oceny na 10 polskich produkcji tego typu.