PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473520}

Czarna śmierć

Black Death
6,3 20 422
oceny
6,3 10 1 20422
Czarna śmierć
powrót do forum filmu Czarna śmierć

w opozycji do pięknego świata Pogan, nasyconego miłością i pokojem. Polecam.

użytkownik usunięty
Pawlovsky

Pawlovsky jest zapewne żydem.

Czy ty nie dostałeś czasem propozycji zmiany nicka od filmwebu na DebiliusIdiotus?Albo DebiliusKatostolcus?

użytkownik usunięty
Louis_Cyphre_fw

Nie, nie dostałem.

ocenił(a) film na 7

Masz dowód, bo on nie pisał nic że nim jest?

użytkownik usunięty
nephilim_718

Napisałem zapewne. To znaczy, że się domyślam.

ocenił(a) film na 5
nephilim_718

Trudno to chyba nazwać pogaństwem. Oni wyznają jakichś bogów, a bohaterowie filmu byli raczej kimś na kształt praktykujących czarną magię ateistów...

nephilim_718

Świat pogan jest starszy od świata chrześcijan.I poganie byli wzorem dobroci nie mordując innych ludzi- patrz starożytni Rzymianie, łagodni jak baranki, nigdy nie zabili człowieka- rzeź Galów uczyniona przez Gajusza Juliusza Cezara.I jak się to ma do okrutnych chrześcijan?

ocenił(a) film na 7
matrinus

5. nie zabijaj

nephilim_718

Najgorzej jest w Polsce bo tu pełno dewotów, jak ktoś nie wierzy to patrzy się na niego jak na gorszego, a każdy wierzy w co chcę, albo w nic, dla mnie ktoś może wierzyć w tego latającego potwora spaghetti , mam to gdzieś, średniowiecze to była ciemnota, zabijanie w imię Boga, by dostać zbawienie...

Pawlovsky

za to dziś oświecenie- XXI wiek, a wypowiedzi nie znających historii ludzkości.
siedzisz w cieple własnego domu i jest ci dobrze, nic ci nie zagraża. zadufany we własną wiedzę i nieomylność czy potrafisz dostrzec, że cywilizacja rzymska upadła pod ciosami barbarzyńskich Germanów? akwedukty, drogi, kanalizacja w miastach, ta cała infrastruktura została zniszczona. a średniowiecze czym jest? powolnym odzyskiwaniem tak łatwo zaprzepaszczonego dorobku cywilizacyjnego ... szybko się niszczy, ale odbudowa to długotrwały proces. a z upadkiem Rzymu chrześcijaństwo nie miało nic wspólnego.

matrinus

hahah za to znasz historię ludzkości, co prawda w oczy kole? co cię boli ? nie jestem nieomylny, a ty takie bzdury piszesz , zaparz sobie melisę i zrelaksuj się;)

Pawlovsky

Prawda w oczy mnie nie kole. Ale w odróżnieniu od ciebie umiem dostrzec rzeczy złe u chrześcijan jak i nie chrześcijan. Historia ludzkości to pasmo wojen, nieszczęść i nie kończący się korowód śmierci. Mamy wybitne jednostki w starożytności, myślicieli i filozofów, a także masowych morderców dokonujących ludobójstwa w imię czego? Wiesz dlaczego Gajusz Juliusz wyruszył do Galii? Żeby wrócić jako zwycięzca, dało mu to niesamowitą popularność wśród ludu i możliwość pomaszerowania na Rzym. Bo wojna w Galii, którą zaczął była w świetle prawa rzymskiego nielegalna. A miał wystarczająco wielu wrogów w samym Rzymie umiejących to wykorzystać. Druga sprawa- zarówno ty Pawlovsky jak i nephilim zachowujecie się jak ci chrześcijanie o których piszecie- polujecie na kościół katolicki będący dla was tym czym były kobiety oskarżane o czary w średniowieczu, zresztą w okresie renesansu również toczyły się procesy o czary. W Europie najwięcej procesów miało miejsce między XV a XVII wiekiem, a średniowiecze kończy się na przełomie XV i XVI wieku. Zapoznaj się też z samymi procesami czarownic, najczęściej załatwiano swoje prywatne porachunki pod hasłem czarownica. I ostatnia rzecz- film Czarna Smierć to film KOSTIUMOWY, historia opowiedziana przez kogoś, a nie oparta na źródłach historycznych. Dzisiaj takie filmy bądź seriale nazywa się historycznymi choć nimi nie są, choćby serial Rzym, niesamowity ale luźno traktuje fakty historyczne, tak samo Kingdom of Heaven gdzie manipuluje się rodem Ibelinów, jednym z najpotężniejszych w Królestwie Jerozolimskim. Dostrzeżcie najpierw belkę w swoim oku, a dopiero później drzazgę w moim.

matrinus

Szczególnie nawracanie siłą i mordowanie w imię Boga, jeśli istnieje, to ci ludzie nie są zbawieni:) w biblii napisane jest nie zbierajcie majątków na Ziemi , a co robią księża? W Poznaniu wyrzucają dzieci ze szkoły baletowej, bo to podobno ich budynek, tylko, że należy do miasta, ale nawet jakby był ich, to kościół ma pomagać ludziom... kupują sobie Bentleye , a zbierają na głodne dzieci, dlatego popieram Putina, który nie daje sobie wchodzić na głowę.

Pawlovsky

A ja cara Putina nie popieram. Tak, masz rację, ci co mordowali w imię Boga nie są zbawieni. Bóg ich osądzi, każdego według jego zasług i czynów. Druga kwestia poruszona przez Ciebie, majątek ziemski księży- Chrystus już dawno powiedział co myśli o faryzeuszach i uczonych w piśmie, naszym biskupom i księżom brak pokory i zalatuje czasem hipokryzją od nich. Jak np. Oj. Dyr. z miasta pierników i Kopernika, ale to moje prywatne zdanie i proszę, nie poruszajmy tej akurat kwestii . Masz rację, Kościół ma pomagać ludziom więc niech swój majątek wykorzystuje do pomagania. Dawno temu obejrzałem film, którego tytułu sobie nie mogę przypomnieć, ale pamiętam jak się kończył- wszyscy szukali jakiejś tajemniczej ewangelii, którą podobno napisał sam Jezus- a pisał w niej, że nie potrzebuje świątyń, " podnieś kamień a znajdziesz Mnie tam". Będę to pamiętał zawsze. A co do średniowiecza i wzajemnego zabijania się w imię Boga, to nie znamy ani realiów tamtej epoki, ani tym bardziej mentalności tamtych ludzi co prowadzi do nie rozumienia/nieznajomości ich światopoglądu. Ale nie mam zamiaru nikogo tu usprawiedliwiać za jego czyny.

ocenił(a) film na 8
matrinus

Tekst z ew. Tomasza ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewangelia_Tomasza (Ewangelia Tomasza w kulturze współczesne).

Jezula

A dziękuję, za link. Naprawdę dzięki.

nephilim_718

czyli teraz usprawiedliwiasz pogan których nie obowiązuje Dekalog, tak? skoro ich bóg nie zabrania im wyraźnie zabijania to mogą to robić bezkarnie i jest ok? więc jak się odniesiesz do islamu? niesamowicie podobny do chrześcijaństwa. 1 przykazanie - Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną, dalej 6 prawd wiary- 1) Jest jeden Bóg. A teraz islam- Nie ma Boga nad Allacha... czyli jeden, nie wielu. Cytujesz 5 przykazanie, ja ci na to odpowiem 2 prawdą wiary- Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze. Więc ci którzy łamali jego przykazanie NIE ZABIJAJ będą przez swojego Boga ukarani. nie przez bogów pogan czy inne byty itp. więc czym się różnią wypowiedzi tych, którzy polowali na czarownice od twoich? bo jak dla mnie to niczym, tak samo zioną nienawiścią.

ocenił(a) film na 7
nephilim_718

To nie był świat pogan. Poganie wierzą w wielu bogów lub w siły natury. Tu nie było ani jednego, ani drugiego. Oglądając film zauważyłem, że dla tych ludzi bóstwem była wiedźma. W każdym razie ten świat też wcale nie był taki piękny. Jak choćby manipulowanie Osmundem poprzez odurzenie jego rannej ukochanej narkotykami, szopka z jej "zmartwychwstaniem" oraz końcowa próba przeciągnięcia go na swoją stronę, która doprowadziła do tragedii - nie tylko zginęła ta dziewczyna, ale także zginęły setki innych kobiet z powodu szaleństwa (bo inaczej tego nazwać nie można) Osmunda.

ocenił(a) film na 7
nephilim_718

Nie zgodzę się, że Ci poganie żyją w takiej harmonii. Uznawali swoją wiarę za jedyną słuszną 'religię' i zmuszali bezbronnych chrześcijan do wyrzeczenia się swojej wiary, swojego człowieczeństwa, a potem i tak brutalnie ich mordowali. Czy zabijanie ludzi jest dla Ciebie tym pięknym światem? Czy mordowanie niewinnych jest oznaką miłości? Chrześcijanie przybyli w tamte rejony w słusznym celu, poszukiwali nekromantów; nawet dzisiaj takie praktyki są karane. Inne czasy, inne kary; owszem. Do kwestii czarostwa podchodzono wtedy w odmienny sposób - dzięki iluzji i sztuczkom popychali uczciwych ludzi do złych czynów; takich zachowań nie wolno tolerować. Karanie i sądzenie przestępstw jest słuszną drogą - nie zgadzasz się ze mną?

Nie siej więc propagandy w swoim temacie!

ocenił(a) film na 8
ThePanB

Dobry film, bez przegięć w żadną stronę. Klimacik trochę warhammerowski, co tylko dodaje uroku. Mega scena jak <SPOILER> Sean Bean przywiązany do koni mówi "jam jest śmiercią, spadnie na was gniew boży". Ciary :)

ocenił(a) film na 7
hand_painted_coffee

Mnie się film bardzo podobał.
lubię takie reali jakie ukazano właśnie w nim.
fajnie nakręcony, choć czytając reckę spodziewałem się pełzających zombie i rzezi niczym z lotra hehe :E
ale tak nie było i chyba dobrze w sumie.
Spodziewałem się że to Ulrich przeżyje a tu zonk ;)
kiedyś do niego wrócę.

ps. tak wgl to film troszkę powiązuje do mojej autorskiej książki którą napisałem w 2009r :P
Opactwo i nekromanta który wskrzesza zmarłych.
idę walczyć o prawa autorskie :D xD

użytkownik usunięty
nephilim_718

mózg cie boli a co robili co ateiści? nie mordowali? jełop i tyle

ocenił(a) film na 7

Kto jest bez winy niech rzuci kamieniem.

Ale dlaczego mnie wyzywasz od "jełopów"? Czy ja Ci ubliżyłem? Brak Ci argumentów czy jak?

ocenił(a) film na 7
nephilim_718

Kolejny głąb który Kościół katolicki utożsamia z chrześcijaństwem? Ci gimboateiści mnie dobijają :DD
Kościół to instytucja która miała krzewić wiarę, takie było jego zadanie, niestety KK już dawno się pogubił. Chrześcijaństwo to nie kościół nie utożsamiaj czynów ziemskiej organizacji, instytucji z wiarą, bo jeśli tak właśnie robisz to jesteś w cholerę płytki.
Pozdrawiam.

nephilim_718

Przecież to nie byli poganie, tylko ateiści. :) Ten pan w kamizelce, którego na koniec złapali, mówił, że nie ma boga, piekła, nieba... :) Nie widziałam też, by w tej wiosce czcili jakiegoś boga.

shizonek

Rzekome wskrzeszenie Averill wyglądało jak obrzęd religijny. Może Langiva była jednak nie tylko zielarką, ale i kapłanką.

ocenił(a) film na 8
shizonek

Hob wskazał kto był bogiem - tzw nekromantka.

użytkownik usunięty
nephilim_718

świetna ironia ^

ocenił(a) film na 5
nephilim_718

Sęk w tym że religia ma zdominować świat, a że nawet w 21w. ludziska tego nie wiedzą... no cóż, człowiek od zawsze miał skłonności do samo-zaprzeczeń które prowadzą do autodestrukcji- patrz CYWILIZACJA EUROPEJSKA, patrz kto nas dominuje i dlaczego (jeśli nie wiesz to ci powiem).

Btw. Boga nie ma!

ocenił(a) film na 6
nephilim_718

Raczej bym powiedział, że pokazuje jak okrutne były czasy średniowiecza. Tam niezależnie od wyznania itp. się wyżynali jak leci, z byle powodu.

ocenił(a) film na 9
nephilim_718

Po pierwsze zadziwia mnie wątek w dyskusji o Lucyferze - dorośli ludzie piszą, że istniał jakiś archanioł (?), co zbuntował się przeciwko Bogu, i stał się upadłym demonem... Dziś jest 27 grudzień - rozumiem, że 3 dni temu odwiedził was św. Mikołaj i teraz czekacie na zajączka wielkanocnego ??
Skoro Biblia dowolnie kopiowana i przepisywana, dostosowywana do zmiennych okoliczności jest dla was takim autorytetem to pewnie wiecie, że w Starym Testamencie Szatan nie występuje? W księdze Hioba, na rozkaz Boga, zsyła na patriarchę cierpienia, w innej księdze wytraca dużą część mieszkańców Jerozolimy, ale jest tylko wykonawcą woli Boga, a nie Władcą Zła, jakiego znamy dziś.
Za to w Nowym Testamencie Szatan wysuwa się na pierwszy plan - NT wspomina o nim 188 razy (62 razy jako o demonie, 36 razy jako o Szatanie, 33 - diable, 37 - bestii, 13 smoku, 7 razy o Belzebubie). Jego wszechobecność potwierdza działalność Jezusa - wyrzuca On złe duchy z różnych ludzi, opętania są w tamtym czasach tak powszechne jak dziś przeziębienie.
Otóż problem z Biblią w kwestii Szatana polega na tym, że w ST w ogóle się nie pojawia, a w NT pojawia się non stop.
Aby wypełnić tę lukę musimy cofnąć się do dziwnej literatury apokaliptycznej, do literatury tworzonej przez małe, natchnione grupki, których część dzieł odnaleziono ostatnio w jaskiniach Qumran, zwane esseńczykami.
Chodzi o ich księgi, oscylujące wokół postaci Henocha, zredagowanych zasadniczo między 210 r. a 60 r. p. n. e. - składają się na nie "Księga Strażników", "Księga Gigantów", "Wizja Henocha" i "Księga Henocha".
Widoczne są w nich wpływy zaratusztriańskich, dualistycznych mitów walki Dobrego Boga ze Złym Bogiem. Istnienie zła tłumaczy się buntem aniołów, czyli "Synów Bożych", którym przewodzi Szemchazaj. Ulegają piękności kobiet i schodzą na ziemię aby się z nimi połączyć. Bóg wysyła wtedy zastępy aniołów, z Michałem na czele którzy strącają ich do otchłani (Piekła).
W typowo sekciarskiej mentalności oblężonej twierdzy świat pod przewodnictwem Szatana jest sprzymierzony przeciwko małej grupce wybranych. To właśnie od esseńczyków chrześcijaństwo przejęło postać Szatana, wroga Boga i ludzi, i zaadaptowało go do NT. Szatan jest więc paradoksalnym owocem apokaliptycznej literatury, co do której KK nigdy się nie przyznał, ale której potrzebował, aby wyjaśnić czemu świat nie jest na miarę ludzkich pragnień.
Jeszcze odnośnie Lucyfera: Izajasz, przeklinając władcę Babilonu, życząc mu upadku z wysokości na której przebywa jako niezwyciężony król jaśniejąc, używa określenia "Helel-ben-szachar", co oznacza "Świetlisty Syn Poranka". W łacińskim przekładzie Biblii ktoś użył w tym miejscu słowa Lucyfer (rzymskiego bóstwa Gwiazdy Porannnej - Wenus) i tak powstał mit o zazdrosnym archaniele, który upadł. W mit ten jak widać wiele osób wciąż wierzy...
Film "Czarna Śmierć" świetnie pokazuje zapiekłą nienawiść Rzymskich Katolików do wszystkiego co nieKatolickie, wściekłego motłochu torturującego i mordującego w imię Jezusa. Oto żniwo KRK: Indeksy ksiąg zakazanych, Tortury, Cenzura, Palenie książek już od czasów apostołów, potem również masowe palenie ludzi, nietolerancja, terror i despotyzm, wykluczenie i napiętnowanie. Bohaterowie filmu przecież wyruszyli do pokojowej, żyjącej w harmonii wioski, z narzędziami tortur na czele z Żelazną Dziewicą...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones