PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399746}

Drive

7,2 224 227
ocen
7,2 10 1 224227
7,2 35
ocen krytyków
Drive
powrót do forum filmu Drive

szambo 1/10

ocenił(a) film na 1

witam
po komentarzach i opiniach ludzi spodziewałem się filmu ciekawego, napewno nie transportera, ale czegoś bardziej złożonego głębszego i bardziej realnego, + odrobina akcji
niestety film ten jest jednym z najgorszych jakie widziałem, DRIVE jest nieprawdopodobnie nudny i pozbawiony jakiejkolwiek akcji i nie chodzi mi tu o wybuchy, pościgi itp, w nim się poprostu nic nie dzieje to nawet nie może być kryminał czy thiller, to jakiś społeczno- psychologiczny dramat. Szkoda na to czasu i kasy, ale to tylko moja opinia

ocenił(a) film na 10
xxl1

Dajesz 1/10 dla Drive a obydwie części Mumii oceniłeś na 10/10 - gratuluje gustu filmowego. Za ambitne kino dla Ciebie chyba...

ocenił(a) film na 5
xxl1

z tym 1/10 to przesadziles (ode mnie za muzyke i niektore sceny dostał 5), ale zgodze sie ze wieje nuda a kilometr

ocenił(a) film na 1
0dewastator0

mumia ma 10, bo każdy gatunek filmu oceniam oddzielnie, po mumi spodziewałem się akcji, humoru i przygody, to dostałem i tak oceniłem jak można porównywa mumię z driv'em, przecież to zupełnie inny gatunek
to tak jakbym dał star wars 1/10 bo to nie był horror
tak jak pisałem nie spodziewałem się transportera, ale tak naprawdę nie umiał bym powiedzieć o czym był to film,
o wyścigach? - nie bo ich nie ma
kryminał? - nie, brutalne morderstwa to za mało na kryminał
thirler? - nie, bo film nie trzymał w napięciu i nie było w nim żadnych tajemnic
mam wrażenie że film poprostu nie wyszedł, był jakiś plan, jakiś zamysł żeby z powiedzmy oklepanej historii wydusić coć nowego i ciekawego ale to kompletnie nie wyszło, przynajmniej ja tego nie znalazłem

xxl1

Tak i za to nie wiadomo co Refn dostał Palmę w Cannes za rezyserię.

ocenił(a) film na 1
neo_angin

w dzisiejszym swiecie bardzo duzo rzeczy mozna kupic. KU*WA nie wierze w to co piszesz, czy Ty na 100% widziales ten film !??!?

Kedriik

Tak widziałem i wychodziłem z kina pod ogromnym wrażeniem. Jak widzisz w moich ocenach to dopiero ósme 10/10 które wystawiłem przy oglądnięciu 1401 filmów.

ocenił(a) film na 1
neo_angin

Wyjdz na dwor, odetchnij swiezym powietrze, A NÓZ znajdzies sobie jakas dziewczyne i nie bedziesz musial ogladac filmow bo sam zagrasz ze swoją lubą w najlepiej granym, najbardziej chwytającym za serce z najlepszym scenariuszem filmie pod tytułem życie ; )

Kedriik

Mam dziewczynę więc to nie problem. Filmy to moja pasja, a twoja uwaga coraz bardziej mnie utwierdza w tym że jesteś mocno ograniczony.

ocenił(a) film na 1
neo_angin

To wyłącz w cholere te filmy i daj jej dużego całusa !!!!!

Kedriik

Trolluj dalej. Zresztą to są filmy oglądnięte w ciągu całego życia i nie jest to znowu tak dużo w porównaniu do innych na tym portalu.

ocenił(a) film na 1
neo_angin

Nie znasz tego pojęcia. Nie trolluje tylko offtopuje to raz. Dwa nie mówie, ze to duzo ale zawsze jest dobry czas zeby dać całusa dziewczynie : ))))))

Kedriik

Zrozum, że kino to może być sens życia.

ocenił(a) film na 9
Kedriik

On ma dziewczynę, a dla mnie np. poza rodziną i psem filmy to właśnie sens życia jak i dla wielu osób na tym portalu. To portal specjalistyczny dla takich ludzi, więc jak filmy i kino są Ci całkiem obojętne to nie właź tu.
P.S.
Pouczasz Neo, a on ma 20 lat.

ocenił(a) film na 10
xxl1

Mi się wydaje że padliście ofiarą dystrybutora w Polsce który na zwiastunach puszczanych w TV przedstawił ten film jako film akcji (coś ala transporter) sam poszedłem do kina z myślą o takim filmie. Po pierwszych 15-20 min zauważyłem że jednak mam do czynienia z czymś innym. Jak dla mnie jeden z lepszych filmów jakie obejrzałem, nagrody które ten film zgarną też o czymś świadczą. Myślę że i podczas najbliższych oscarów usłyszymy jeszcze o tym filmie.

ocenił(a) film na 5
Marshal3d

Nie tylko polskiego dystrybutora! Widziałeś oryginalny zwiastun? No właśnie:)

ocenił(a) film na 1
0dewastator0

nie oglądałem żadnych zwiastunów, wybrałem się na ten film bo jedni się nim zachwycają a inni mieszają z błotem, niczego konkretnego się nie spodziewałem i nie byłem do filmu negatywnie nastawiony
poprostu jedni widzą w filmach to czego inni dostrzec nie potrafią, albo nawet jak dostrzegą to nie jest to dla nich nic ważnego
normalna sprawa, ale tego filmu nie można ocenić neutralnie, albo na TAK albo na NIE

ocenił(a) film na 9
Marshal3d

jezus, każdy ma inny gust i po prostu inaczej ocenia, ale dawać 1 za ten film to już lekka przesada, w filmie liczy się nie tylko fabuła. ale również inne czynniki takie jak gra aktorska, muzyka czy scenografia bądź efekty specjalne,a muzyka w tym filmie była świetna, ale najwidoczniej ktoś ma zryty gust i mu się nie podobało nic;/

xxl1

Niestety film nie udany, rozumiem ze mogly sie podobac ujecia, aktorzy niezli, soundtrack genialny...
niestety rezyser przesadzil z artyzmem, po scenie w windzie czekalem tylko az glowny bohater znow usmiechnie sie polgebkiem i zrobi lalusiowata mine... film na pewno ma cos w sobie, jednak to za malo... troche jak danie z mikrofalowki... poczekam na "Killers"

ocenił(a) film na 9
thunder1984

Drive to film ktory wymaga od widza znacznie wiecej niz niektorzy sa w stanie zrozumiec. Drive to powrot do korzeni, do filmow w ktorych liczylo sie cos wiecej anizeli tylko poscig, wymuszone
zwroty akcji, badz tez pokazanie golej dupy. Film jest rewelacyjny, wciagajacy, oraz kompletnie hipnotyzujacy. Glowny bohater i jego uzewnetrznienie 'skorpionskiej' natury to cos wspanialego.
Dawno juz nie widzialem rownie swietnego filmu. Do tego sciezka dzwiekowa ktora zapada na dlugo w pamiec.

ocenił(a) film na 9
CineMat

dziękuję Ci za ten komentarz! dziękuję...

ocenił(a) film na 9
thunder1984

nieudany piszemy razem. (jeez niedługo ortografia przestanie istnieć <patrząc co roku na marutry takie na przykład>)

ocenił(a) film na 9
Wa770

Za to Ty wszystko napisałeś zachowując zasady ortografii (używanie wielkich liter) , jak również utworzyłeś nowe słowa - co to są "marutry"? Nie czepiajmy się tak proszę, jeśli sami nie jesteśmy kryształowi ;)

ocenił(a) film na 9
Tranquillo

Ok, spoko, ale nie napisałem "coroku" ani "naprzykład", a Tu zamiast przymiotnika zrobiłeś zaprzeczajnik odczasownikowy. Z góry sorry za czepialstwo. Poza tym serdecznie pozdrawiam!
(ps. ah musiało zaboleć skoro odpowiedziawszy :P )

ocenił(a) film na 9
Wa770

Nie, to nie mnie poprawiłeś, więc "przytyk" CI się nie udał ;)

xxl1

Bardzo dobry film tyle w tym temacie :)

ocenił(a) film na 1
xxl1

ten film to jakieś nieporozumienie, nudny, żadnego napięcia, jak flaki z olejem, żałuję że straciłam czas.

ocenił(a) film na 9
nuri0206

a nie zadzieraj z fryzjerem to arcydzielo! haha

ocenił(a) film na 1
CineMat

no wymyśl coś jeszcze i mi naubliżaj bo wyraziłam swoją opinię na temat filmu....

ocenił(a) film na 9
nuri0206

w jaki sposob ci ublizylem ?

ocenił(a) film na 1
CineMat

nie napisałam, że mi ubliżyłeś. komentujemy tu film Drive, a nie mnie czy filmy, które wysoko oceniłam.
uważam, że Twój komentarz jest nie na miejscu.

ocenił(a) film na 9
nuri0206

Poniekąd racja, poniekąd był to internauty kontrargument na opinię o filmie. Godzimy się na to , że ktoś nam grzebie w filmach...

ocenił(a) film na 9
xxl1

Ludzie nie zwracajcie uwagi na pajaców negujących film, najlepsze filmy, które nakręcono mają dziwne oceny blisko 8. Niektórzy ludzie po prostu nie rozumieją co to jest film w dokładnym tego słowa znaczeniu. Widząc sceny, których nie do końca są w stanie ich móżdżki przetworzyć. Wypowiedzi typu "nie wiem o czym był film" mówią o autorze już wiele. Powinni uaktywnić filtr ocen - osoby poniżej IQ 80 nie powinny mieć możliwości oceny, a tym bardziej się wypowiadać.

Reasumując - jest to jeden z lepszych filmów jakie widziałem w ciągu ostatnich 3 miesięcy w kinie, a byłem na każdej premierze.
Scenariusz - jestem pełen podziwu! Muzyka - hipnotyzująca! Dobre ujęcia i ten klimat... Film wciąga od pierwszej sceny, nie pamiętam kiedy widziałem tak idealnie spasowaną produkcję (muzyka, aktorzy, dialogi, klimat).

Jedyny minus - brutalność filmu i sceny ociekające krwią zbyt mocno. Można było to troszeczkę inaczej przedstawić, chociaż patrząc na naszego bohatera "skorpiona" idealnie do niego to pasuje.

Wspaniałe ambitne kino, chociaż na pierwszy rzut oka takie się nie wydaje. 9/10 bez wątpienia!

Polecam koneserom kina, odradzam miłośnikom wszelakiego "szajsu".

ocenił(a) film na 10
JohnW

Absolutnie się z Tobą zgadzam !

ocenił(a) film na 10
JohnW

W 100% popieram , ode mnie Drive dostał 10/10 gdyż dawno żaden film nie zrobił na mnie takiego wrażenia i tak bardzo nie zapadł mi w pamięć. Ścieżkę dźwiękowa od dwóch dni wałkuje w samochodzie ;) , czekam jeszcze na wersję blurey aby móc obejrzeć go sobie jeszcze nie raz w domowym zaciszu.

ocenił(a) film na 4
JohnW

"Powinni uaktywnić filtr ocen - osoby poniżej IQ 80 nie powinny mieć możliwości oceny, a tym bardziej się wypowiadać."

patrząc na twoje oceny można mieć bardzo poważne wątpliwości czy cię kwalifikujesz.

(czasami zniżenie się do poziomu gruntu działa naprawdę oczyszczająco ale to był chyba ostatni raz)

użytkownik usunięty
xxl1

ja już od początku wiedziałem że to szambo będzie i jeszcze tak przedpremierowa reklama że ten film nie wymyśliłby tarantino hahahahaha żenada żeby tylko ludzi z kasą przyciągnąć i nic więcej . A Transporter jest lepszy

ocenił(a) film na 7

po jakiemu dy do nas gadać ty? Niektóre translatory składają lepsze zdania... To jest polski portal, pisz po polsku, albo nie pisz w ogóle.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Co ma ten film do "Transportera". Drive mimo mylnie wpisanego gatunku akcja to kino ambitne.

użytkownik usunięty
neo_angin

a to ma do tego że ten film nie jest ambitny bo ambitne to są tylko pokazy teatralne i to jest sztuka a film to może być co najmniej oscarowy

ocenił(a) film na 9

zszokowałeś mnie tą wypowiedzią. gratuluje hehehe. wiem że ciężko ci to pojąć, ale kino ambitne istnieje, naprawdę są filmy które zasługują na miano sztuki przez duże S. są one daleko poza granicami twojego pojmowania, zresztą teatr też czy sztuka w ogóle. dzieki, cześć.

użytkownik usunięty
pigvomit

Znam dużo dobrych filmów np . Forrest Gump i co zatkało znam się bardziej niż ty i to ty mnie teraz rozśmieszasz bo chodziło mi o to że drive nie jest sztuką pacanie

Ty uważasz że Forrest Gump to ponadczasowe arcydzieło? W całym temacie pierdzielisz jak potłuczony. Jeszcze okazujesz elementarną nie znajomość kina i twierdzisz że się znasz. Jeszcze pytanie czy ty w ogóle widziałeś ten film bo ewidentnie go nie masz ocenionego przez co wydajesz się kolejnym prowokatorem.

Ale pierdzielisz. To że ty nie znasz takiego kina to nie znaczy że go nie ma. Teraz mi powiedz kiedy ostatnio widziałeś ambitną sztukę teatralną xD

użytkownik usunięty
neo_angin

nie chodzę do teatrów bo nuda tam jak nie powiem co

No to twoja wypowiedź to czysta teoria.

http://www.filmweb.pl/film/Drive-2011-399746/discussion/Boje+si%C4%99+%C5%BCe+to +wyjdzie+co%C5%9B+podobnego+do,1687203

Jak to się ma do tego, co napisałeś w ostatnim poście?

xxl1

Właśnie przekonałeś mnie żeby iść na to do kina. Już myślałem, że to jakieś gówno w stylu szybkich, wściekłych transporterów.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones