PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662242}

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
7,2 245 918
ocen
7,2 10 1 245918
5,4 27
ocen krytyków
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
powrót do forum filmu Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Peter Jackson – człowiek, który „straszy” ludzi książką "Silmarillion", a na deser dorzuca temat serialu „Doctor Who”.

https://www.facebook.com/PeterJacksonNZ/videos/10153602968491558/?fref=nf

ocenił(a) film na 3
kamilxxx09

Kamilo, w przeciwieństwie do ciebie, ja nie potrzebuję adwokatów i obrony :)

ocenił(a) film na 3
kamilxxx09

Twoja skromna, przepraszam! Uboga wypowiedź też jest najwyższej jakości. "Quality from Kamila-land". Dziękuję serdecznie (ale jestem uprzejmy) za ustosunkowanie się do mojej wypowiedzi.

ocenił(a) film na 7
LukeuszLFC

UWAGA. od dzisiaj możesz wykupić miesięczną subskrypcję "Ultradżihadu premium" Dzięki niej piszesz nick TKINMW ile chcesz. Cena - 7 sakiewek "dżihadu".

ocenił(a) film na 4
LukeuszLFC

Thorin3 dobrze prawi, dawaj dżihad!

ocenił(a) film na 7
LukeuszLFC

Hmmm.... dawaj połowę "dżihadu".

ocenił(a) film na 3
thorin3

nie chcę dawaj dżizji :( to podatek od innowierców :( ja nie wierzę w kamilę i jej bullszit :(

ocenił(a) film na 7
LukeuszLFC

Niech będzie.

ocenił(a) film na 4
Oro

Wpisy Denisa do Ciebie były reakcją na blokadę. Równie dobrze można powiedzieć, że Twoja uwaga do niego jest nieistotnym dla tematu wpisem. A Ty go blokujesz a potem sam do niego piszesz, to co to za rozmowa? Albo go zablokuj i zgłoś, albo się do niego odezwij na PW. Ja go nie bronię, żeby nie było, bo jemu faktycznie odpoczynek może dobrze by zrobił, ale sposób w jaki to zrobiłeś jest nie w porządku.

I to jest nie fair w stosunku do nas szarych użytkowników, bo my na tym forum nie mamy żadnej możliwości obrony. Narzekasz na kiepskie narzędzia moderatorskie? A co ma powiedzieć dziewczyna, która zgłasza do Ciebie post gdzie wyzywają ją od idiotek a mimo to nie ma reakcji? Ty sobie zablokujesz taki wpis do siebie, ona nie.

To masz złe wrażenie, ja tam nie chodzę, nie mój poziom.

użytkownik usunięty
Oro

nie, moje wpisy były normalnym pytaniem, W jakim momencie pisząc ten post do kamila, złamałem regulamin, by został usunięty mój post. Tak na marginesie kamil cię wykorzystuje jako broń a ty się dajesz. Szkoda że usunąłeś mój temat o kevinie, bo kamil przyznał się że wykorzystuje moderatorów jako broń, czyli nie zgłasza do ciebie po to by było na forum czysto, i spokojnie, tylko wykorzystuje cię do tego byś blokował wypowiedzi innych wtedy kiedy on sobie nie radzi, i nie ma argumentów na odpowiedzi użytkowników. Szkoda że tego nie zauważasz.

Zauważam, spytaj go ile zgłoszeń mu przechodzi, czyli jest blokowanych.

Nie wiem czy znasz zasady forum/moderacji, jak nie to zacytuję ci jeden z jego podpunktów:

"12. Moderator ma prawo do zablokowania/usunięcia tematu bądź komentarza użytkownika bez podania jakiegokolwiek uzasadnienia."

Jak widzisz nie mam obowiązku się przed tobą tłumaczyć, zgłoś mnie za to do administracji portalu.

użytkownik usunięty
Oro

A po co mam go pytać skoro i tak się nie przyzna? odwróci kota ogonem i na tym się skończy.


Tak znam ale to jest trochę nie fair, bo my użytkownicy powinniśmy wiedzieć gdzie złamaliśmy regulamin... poza tym mój post był całkiem zgodny z regulaminem, ponieważ odniosłem się do książki bo temat ma tytuł książki Tolkiena więc zapytałem. Rozumiem że wy moderatorzy możecie blokować nawet normalny post bez podania przyczyny?

Tak, dokładnie, dobrze rozumiesz.

użytkownik usunięty
Oro

a dlaczego nie zablokujesz marnych prowokacji Bartoszyca8 i kamila wyżej do Senti na przykład? widzisz a jednak Belief ma rację. Dziewczyna przykładowo zgłasza do moda wpisy prowokacyjne, a mod nie reaguje gdzie tu sprawiedliwość?

Pokaż mi te wpisy, bo nie wiem o czym mowa...

użytkownik usunięty
Oro

"kamilxxx09 w odpowiedzi na post: sentia | 2 godziny temu
"Starzy wjadacze, multikonta, które ciebie rozniosłyby w kilka dni. " ciebie rozniosły już dawno."

"kamilxxx09 w odpowiedzi na post: bartoszcyc8 | wczoraj
Zauważyłem, że nawet z niejednym ma już na pieńku. A mówi na mnie"

"kamilxxx09 w odpowiedzi na post: sentia | 44 minut temu
W marnej oprawce."

może nie są to jakieś wielkie prowokacje ale posty nic nie wnoszą do dyskusji, tak jak mój, więc czemu nie poszły.

Chyba masz problem z chronologią.
Te wpisy są dzisiejsze, a wspominałeś o postach, które Belief wspominała.
Pokaż mi tamte, ale linki, nie cytaty.

ocenił(a) film na 4
Oro

Obraźliwy post do tej dziewczyny po tym jak o nim wspomniałam, widzę, że po dwóch dniach odnalazłeś i zablokowałeś, co mnie cieszy. Chodzi mi o to, że blokujecie posty w moim mniemaniu dla płaczliwych specyficznych trolli, którzy z każdą pierdołą do Was lecą. Blokujecie też każdy niewygodny post do siebie, bo macie taką możliwość. A jednocześnie obraźliwe posty do normalnych użytkowników często pozostają bez reakcji "bo niska szkodliwość", "bo mieści się w normach chamstwa", "bo ten użytkownik nie będzie do znudzenia zawracał nam tyłka tym samym". Wielu już nawet nie próbuje tego zgłaszać, bo i po co. Żeby dostać odpowiedź "ignoruj to przestanie"? Wydaje mi się, że to my powinniśmy być chronieni a nie oni.

Kiedy zobaczyłam, że olałeś zgłoszenie dziewczyny o "drogiej idiotce" (mnie bloknąłeś kiedyś tylko za "drogie dziecko" skierowane do katedry), podczas gdy do siebie zablokowałeś posty Denisa "wort by się nie obraził", to mnie to zdenerwowało.

Belief

Mam czasami wrażenie że Moderacja nie radzi sobie z sytuacją na forum... a powód? według mnie to ich małe możliwości i chęć tylko rozwiązywania własnych problemów na forum, a zwykłych forumowiczów mają za nic. Cytuje dajcie mi władzę a wam pokaże....:)

ocenił(a) film na 4
wort801

Bo tak jest. Ja ich nawet rozumiem. Nie raz widziałam jak trolle śmiały im się w "twarz", bo ci ich zgłosili a administracja olała sprawę. Nie rozumem tylko dlaczego moderacja większą wagę przywiązuje do zgłoszeń właśnie płaczliwych trolli a nie normalnych użytkowników. I tamtym blokuje posty za pierdoły a reszta olewka - "ignoruj".

"I co tam robił mój nick :) ???"
Próbował się bronić, że nie napisał nic złego :) Padło na Ciebie :D.

Belief

Administracja ma nasz w nosie.....raz że im się nie chce nic działać na rzecz poprawy sytuacji na forum, a dwa że mogą mieć z tego ubaw....każdy co czyta forum ten już wie że Moderacja nic nie może to robią co chcą ....

ocenił(a) film na 4
wort801

Może nie tyle administracja co włodarze strony. Admin to chyba tylko zwykły informatyk. Robi co mu każą. A tamci to mają to wszystko, wiesz w czym.

Belief

Wiem w ciemnym miejscu :)

Belief

I spoko :) a to miłe że tak dużo osób piszę o mnie w swoich komentarzach :)

wort801

Jeśli mówisz o mnie, to mów wprost.
Ja nie mam tu problemów, to Wy je macie.
Zauważ, że nigdy się tu nie wypowiadałem na temat filmu. Komentuję jedynie wpisy poszczególnych dyskutantów.
Masz jakiś problem z czyjąś wypowiedzią wskaż go linkiem, zapoznam się i podejmę decyzję w ramach moich "małych możliwości".
Wiedz tylko jedno - nie siedzę tu tak jak Wy, jestem tu ze zgłoszeń i na nie reaguję.

Oro

Ja nie mam problemów tylko forum.....ja nom stop dodaje materiały na forum ...ale jak widz że sytuacja na forum jet nieciekawa to pomagam forumowiczom je rozwiązać w końcu to nasze wspólne forum..

wort801

Nie pomagasz, tylko narzekasz, że nic się nie dzieje, bo nie reagujesz.
Po co mówisz, że Ci zależy, jak łatwiej narzekać i przyglądać się z boku, zamiast działać?

Oro

Droga otwarta, do tej możliwości. Ja jej nie mam za znajomości. Zapracowałem sobie na ten status tu na portalu.
Tak, łatwiej zablokować taki bzdurny słowotok, bo do chłopa nic nie dociera. Będzie temat książki wałkował do upadłego...
Powiedz mi co one wnosiły do tematu?
Zresztą cały temat jest do kasacji... powinien się znaleźć na INNE jeśli miałby funkcjonować. Tego nie zauważasz bo i po co? no jednak masz problem :)

wort801


To dalej nie jest mój problem, tylko tego forum i jego użytkowników.
W taki sposób każdą moją wypowiedź możesz nazwać problemem...

Belief

I co tam robił mój nick :) ???

Belief

Jak czytam komentarze niektórych to aż mnie zadziwia ...jeden gościu (bez podawania nicków) narzeka na kulturę jednej z forumowiczek na forum głównym, a sam kulturą na forum nie grzeszy.

ocenił(a) film na 4
wort801

Na głównym, przez bliskie sąsiedztwo INNE, jest pełno stamtąd głupków. Dlatego nie warto tam się wdawać w dłuższe dyskusje. A tym bardziej jak widzisz, że osobie takiej chodzi tylko o zaczepki.

Belief

Ja tylko tam piszę jak jest jakaś awaria na forum a tak nie wchodzę tam...

ocenił(a) film na 4
wort801

Ja się tam jeszcze czasami udzielam jak są poruszane tematy dla mnie ważne. Ale i tak to nie jest miłe.

Belief

Czyli widziałem Cię tam...

ocenił(a) film na 4
Oro

Gdzie? Na INNE? Na INNE mnie nie znajdziesz, bo ja się tam NIE wypowiadam i dziwie się, że Ty znając mnie choć trochę i wiedząc jak wygląda to forum, podejrzewasz mnie o coś takiego. Natomiast na główne forum tj. działu "filmweb.pl" oczywiście, że zaglądam.

Belief

To może jednak tam Cię nie widziałem. Wiesz to ten czynnik ludzki...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bartoszcyc8

Ty też tam byłeś "Januszu" i swoje nagrzeszyłeś...

ocenił(a) film na 4
Oro

Ja tam nie chodzę i bartosz jako tamtejszy stały bywalec, dobrze o tym wie. Mój pozostawiony jednorazowy tam wpis (bo on do tego pije), podkreślam jednorazowy, był podyktowany kłótnią z konkretną osobą a nie forum. Nie uczestniczę tam w żadnych "dyskusjach". Natomiast bartosz jest Twoją ewidentną porażką moderatorską, bo pomimo Twoich zgłoszeń on nadal egzystuje na forum. To pokazuje jakich się tutaj trzyma typków. Jego wpisy, jak określił kiedyś Disclaimer, to tylko czyste warcholstwo. Przychodzi tu tylko żeby zaczepiać, oczerniać i kłócić się. Wszędzie gdzie widzi zadymę tam jest, tfuu on sam je wywołuje. Nęka mnie od roku a sentię od półtora i nic z tym obie nie możemy zrobić. Ale jak kamil jest prześladowany, to byle jaki wpis jest mu od razu blokowany. Nie bez powodu zrodziło się przekonanie, że trolle są tu pod ochroną. I takich osób prześladowanych jak ja jest tu pełno. I też dobrze o tym wiesz, bo dostajesz od nich zgłoszenia. I proszę Cię nie powołuj się po raz kolejny na to, że nie masz odpowiednich narzędzi, bo mojej sytuacji to nie zmieni.

Belief

Dobrze, nie musisz już udowadniać, że nie jesteś wielbłądem. Już wyżej napisałem, że się myliłem.Powiem jeszcze raz za Tobą - widziałem Cię, nawet przed chwilą, na forum filmewb, które to jest OBOK INNE, stąd moja pomyłka.

Proszę, powiedz mi, jak rozwiązać problem trolli i awanturników mając jedynie do dyspozycji możliwość kasowania postów/tematów? Niestety nie mam aż tyle czasu jak co niektórzy, powtarzam działam na zgłoszenia. Problem jest taki jak u worta, chce by było OK, ale zgłaszać nie ma czasu (czytaj chęci)...
Tak, są porażki, jednak więcej mam wygranych :)

Oro

No sorry ale mam chęci ......ale jak zajmuje się punktacją to kiedy mam to robić nie mam całego dnia żeby być na kompie.........

wort801

Po lekturze Twoich wpisów wyciągam takie wnioski.
Wyobraź sobie, że ja też nie mam go w nadmiarze, to nie do mnie pytanie "kiedy".

Oro

Wiec proszę nie wyciągać takich wniosków....

wort801

To mnie przekonaj, że jest inaczej.
Zaopiniuj to co wymyśliłem ciut niżej.

ocenił(a) film na 4
Oro

Trzeba zmienić system. Wy musicie dostać możliwość banowania albo przynajmniej nakładania kar 30-dniowego odpoczynku od forum. Wiem, że łatwo powiedzieć. Ale Tobie udało się już coś zmienić - sposób powiązań przy filmach. Są i inni moderatorzy. Może w grupie byłoby prościej. GodFella też ma problemy (niech się nie wypiera, bo czytałam to i owo do niego). Powołajcie się na to, że coraz więcej normalnych użytkowników ma dosyć sytuacji na forum. Powstają coraz to nowe tematy chociażby o możliwość ignorowania. Dostajecie zgłoszenia o prześladowaniach. Poziom wypowiedzi jest coraz niższy. Coraz więcej jest trolli i multikont za to normalni użytkownicy stąd uciekają. Konta wieloletnie nawet z główkami są usuwane, bo ludzie mają dosyć. To od nich zależy jaki ten portal za jakiś czas będzie. I trzeba to powtarzać w kółko i w kółko do znudzenia. Woda nie swą siłą drąży skałę a ciągłym padaniem (cierpliwością) :).

I jeszcze jedno. Nie rozumiem jak moderatorowi, osobie, która jest najbliżej forum, jest odrzucane zgłoszenie o banie. Na jakiej podstawie? To też trzeba użyć jako argumentu.

Na początku może być ciężko, bo trolle będą się rzucać, zakładać coraz to nowe konta, ale w końcu i im to się znudzi jeśli zobaczą, że nic już nie ugrają. Będzie wymagać to pracy i konsekwencji, ale to oni doprowadzili do takiej sytuacji i pozwolili wyrosnąć tylu trollom (choć moim zdaniem wcale ich tak dużo nie ma, mają tylko wiele kont).

Belief

Hmm... takie dyskusje są prowadzone na wewnętrznym forum, niestety nie przynoszą ŻADNYCH efektów, nic się nie zmienia. Mało tego nikt z redakcji/administracji nie odpowiada... a Ty pytasz jak nasze zgłoszenia nie przechodzą.
Zgadzam się w 100% kropla drąży skałę.

I w tym momencie przyszedł mi do głowy pomysł (po analogii Belief do wiązań) - może by założyć tu temat ze zgłoszeniami łamana regulaminu, a konkretniej - wasze propozycje CO MA BYĆ BLOKOWANE. Tu chodzi mi o zachowania, wpisy itp. Stwórzcie tam swój kodeks. Powiedzmy, że ten temat będzie pod moją opieką (obserwacją) i będę reagował odpowiednio szybko, może i inni moderatorzy się włączą(?). Może to być również argument w moich rozmowach z administracją.
Co Wy na to?

Oro

Uważam że to dobry pomysł ale czy to się uda ... tego nie wiem czas pokaże czy będą efekty.....

ocenił(a) film na 4
Oro

Ja też jestem za. Chętnie dodam tam swoje trzy grosze. Tylko taki temat musi być mocno pilnowany, bo zaraz ci których ewentualne punkty by objęły, przyjdą i zaczną swoje zaczepne tyrady.

Belief

Jak dodam go do obserwowanych to zawsze zobaczę w nim ruch.
Raz dzienne sprawdzenie to wystarczający, myślę, okres.
Jak zaczną to zablokuję. Chodzi mi o coś na kształt decyzji większości.
Powiedzmy - propozycja, krótkie tak/nie pod postem (propozycją) i decyzja, np. w 1 dzień.

ocenił(a) film na 4
Oro

Ale tu na tym forum? Bo tu nie ma teraz zbyt dużego ruchu, więc potrzeba byłoby chyba więcej czasu niż jeden dzień. A znowu założenie czegoś takiego na głównym - to o mój Boże, już wiem jak będzie wyglądało.

Jednak dopóki nie spróbujemy nie będziemy wiedzieli. Najwyżej zablokujesz temat. Jeden zablokowany w tą czy w tamtą nie zrobi różnicy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones