PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 159 072
oceny
6,5 10 1 159072
5,4 27
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Planowana na 2014 rok wersja "Godzilli" ma taki temat, wiec sądzę, że dla kolejnej odsłony Parku też przydałoby się
coś takiego, zwłaszcza, że zdjęcia zaczynają się mniej więcej za kwartał. Postanowiłem zebrać to, co wiadomo na co
najmniej 90% i umieścić tutaj. Proponuję wszelakie wieści kolejne również wpisywać tutaj, by nie robić rozgardiaszu
na forum.

Na dzień 22.12.2013 sytuacja przedstawia się następująco:
1. Fabuła filmu ma się toczyć 22 lata po części pierwszej. I to jest jedyna pewna wiadomość. Parę miesięcy temu
Colin Trevorov pokazał światu zdjęcie z adnotacją "Nublar", co pozwalałoby sądzić, że Isla Nublar będzie miejscem
akcji, jednak później scenariusz przeszedł radykalne zmiany, przez co nie jest pewne, czy miejsce akcji w dalszym
ciągu będzie takie samo jak w "jedynce".
2. Potwierdzonymi aktorami są: Bryce Dallas Howard (jako naukowiec), Ty Simpkins i Nick Robinson, a Chris Pratt
negocjuje rolę (prawdopodobnie wojskowego o nazwisku Owen). Nie wiadomo jak z aktorami z poprzednich części
(Laura Dern twierdzi, że nie wystąpi, Jeff Goldblum nastawiony jest entuzjastycznie, a Sam Neill neutralnie),
natomiast BD Wong (Dr Wu z "jedynki") napisał za pośrednictwem Tweetera zdanie, które można interpretować jako
"może, zobaczymy".
3. Dinozaury - temat tajny. Logo projektu to ponownie szkielet Tyranozaura, zatem jego obecność wydaje się bardzo
prawdopodobna. Paleontolog Jack Horner - konsultant filmu - zdradza, że pojawi się nowy dinozaur, przez którego
publiczność "narobi ze strachu". Co to ma być? Nie wiadomo, aczkolwiek na forach fanowskich spekuluje się o
Troodonie. Sporo ludzi chce też widzieć gady wodne (plezjozaury, ichtiozaury, mozazaury), ale naprawdę w tym
temacie nie można teraz stwierdzić zbyt wiele.
4. Kompozycja filmu ma być taka sama jak w trzech poprzednich częściach - te same motywy muzyczne, efekty
specjalne oraz klimat (to ostatnie akurat jest dyskusyjne, bo "jedynka" miała jednak inny klimat niż jej kontynuacje)
5. Zdjęcia rozpoczynają się na początku marca na Hawajach (Kauai)
6. Premiera to 12 czerwca 2015.
7. Phil Tippett - pracujący przy efektach z "jedynki" - został oficjalnie zaangażowany do pracy przy "czwórce".
8. "Świat Jurajski" będzie miał też najprawdopodobniej swój odpowiednik w parku tematycznym w Orlando na
Florydzie. Spekuluje się, że planowane tam atrakcje mogą w jakiś sposób nawiązywać do fabuły filmu.

W miarę procesu powstawania filmu zapraszam do dzielenia się kolejnymi wiadomościami.

ocenił(a) film na 9
Mazurian

Oba teasery są fake'ami. Nawet rozpoznaję z nich ujęcia z takich filmów, jak "Congo", serialu "Terra Nova" czy nawet "Jurassic Park". Nawet animacja T-Rexa z końcówki jest jednym z fanowskich tworów będącymi "re-wizualizacjami" słynnych scen z filmu.

użytkownik usunięty
Raptosaur

Do tego "Godzilla" i "Projekt: Dinozaur".

Raptosaur

Jakim cudem ten trailer wyciekł? Był udostępniony w lepszej jakości w internecie i jakiś ziomek go nagrał w kiepskiej jakości?

ocenił(a) film na 10
Mazurian

Szczerze nie zdziwiłbym się jakby ten niby fanowski filmik nagrany telefonem był tak naprawdę nagrany przez kogoś z Universalu specjalnie jako część nieoficjalnej promocji. Zwłaszcza, że cgi na tym filmiku jest nieukończone np w jednym ujeciu na tym pojezdzie okraglym jest szkło a w nastepnym go nie ma. D-Rex bezapelacyjnie wygląda na nieukończonego a raptory są wyciętymi raptorami z końcówki pierwszej części. Jedynie mozazaur wygląda perfekcyjnie

chowder

Coś w tym jest. Podobnie było z Avengers, X-men geneza Wolvrine (cały flm z niedokonczonymi efektami), i paru innych filmów. Czy mi się wydaje , czyźby D-rex w coś walił głową?

ocenił(a) film na 10
Mazurian

Kurcze chciałem to sprawdzić ale usunęli filmy z tamtego linku :(

chowder

Ale wcześniej popatrzyłem dokładniej to było ujęcie jabky uciekał przed pociskami z helikoptera, ale obok niego coś mignęło - może człowiek?

chowder

Zobaczymy w czwartek :)

ocenił(a) film na 9
chowder

Ja zawczasu pobrałem te filmiki z wycieku, chce ktoś? Mogę tymczasowo udostępnić, dopóki panowie w czarnych garniturach z Universalu mnie dinozaurami nie poszczują :P .

Hasło do archiwum - oczywiście - "JurassicWorld" (bez cudzysłowu).

https://www.dropbox.com/s/1sm58hazew51c06/JW.zip?dl=0

Raptosaur

A tak z ciekawości jak to pobrałeś? Jakims downloaderem, wtyczką do przeglądarki, z plików tymczasowych:)?

ocenił(a) film na 10
Mazurian

O dziękuje bardzo :) Podejrzewam, że dodatkiem do firefoxa DownloadHelper ale mogę się mylić. W sumie nie wiem czemu wcześniej nie wpadłem na ściagniecie ich

ocenił(a) film na 9
Mazurian

keepvid.com i całe internety z jutubą na czele lądują na dysku... ;P

Jak coś, nie ja to napisałem. Siostra mi zhakowała kompa...

Raptosaur

Tylko nie wpadnij na pomysł aby sprzedawać te filmiki ;) :)

ocenił(a) film na 10
Mazurian

Albo DownoloadHelper (wtyczka do mozilli), od kilku lat korzystam.

Brat mi zhakował kompa :P

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Nie działa mi to hasło :/ ale ja blondynka jestem, to co się dziwić :D

ocenił(a) film na 9
Evans18

Na pewno wpisujesz z dużych liter, bez spacji między słowami i cudzysłowu? Jakim programem wypakowujesz? Osobiście polecam 7-Zip, choć sprawdziłem windowsowym unpackerem i też powinno działać.

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Exactly, skąd wiedziałeś? :D

ocenił(a) film na 9
Evans18

Bo Windows to wciąż najpopularniejszy system w tych stronach ;) . I jak, działa?

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Dla tych, co marudzili, że brama Jurassic World z pierwszego ujęcia w teaserze sprawiała zbyt duże wrażenie CGI:

Trevorrow potwierdza, że w finalnym filmie będzie prawdziwa:
https://twitter.com/colintrevorrow/status/537073424795828224

I dodaje, że w ujęciu z teasera reszta kadru, czyli środowisko i dalszy plan, są w istocie CGI, sama brama natomiast nie. Ponadto w filmie to ujęcie nie zostanie użyte:
https://twitter.com/colintrevorrow/status/537095926540562432

Dziś rzeczywiście czasami ciężko odróżnić co jest prawdziwe, a co jest CGI, gdyż stosuje się w wielu ujęciach sporo technik łączonych, filtrów, itp.

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

JEST Trailer już oficjalnie na facebooku!
Mozozaur chyba najfajniejszy

ocenił(a) film na 9
Assilum

Jestem tak strasznie ciekawa jak wygląda nowy Rexio. W ogóle wszystkiego jestem ciekawa, tak długo czekałam na tą chwilę, że te pół roku do premiery nie powinno robić różnicy, ale jednak chyba zdechnę z ciekawości.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Wow. Kolejna dobra wiadomość, bo akurat brama wyglądała najgorzej

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Zaniemówiłem, już jest! Oficjalny Traieee.... !

http://www.youtube.com/watch?v=RFinNxS5KN4

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

B... but how? Jakim cudem tak wcześnie?

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

narzekasz? :DDD aż sie boję otworzyć tyle na to czekalem. Dłuższą połowę mojego życia

ocenił(a) film na 10
chowder

Jezu cudowne... Ciary miałem oglądając to cały czas

ocenił(a) film na 9
chowder

Mindblow. To stało się tak nagle. Siedzę sobie spokojnie na Twitterze, pisząc newsa na temat tego, że brama będzie non-CGI, a tu BUM! Trailer. 1 minuta temu...

Muszę ochłonąć. 13 lat... Jak nie wrócę w ciągu kilku dni, możecie uznać, że padłem na zawał ze szczęścia... :D

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Jak mam teraz żyć, panie płemierze :( :( zejdę na zawał chyba razem z Tobą

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Szczerze w życiu bym nie pomyślał rok temu, że Chris Pratt na motorze polujący razem z przyjaznym velociraptorami może być jedną z genialniejszych rzeczy w Parku Jurajskim 4. Pomyślałbym, że to kretynizm, ale jak to zobaczyłem... Wow

ocenił(a) film na 10
chowder

Chociaż przyjazne to złe słowo. Bardziej pasuje wytresowane

ocenił(a) film na 10
chowder

Miałem sobie właśnie obejrzeć jakiś film, ale stwierdziłem że oglądanie tego trailera w kółko przez dwie godziny jest lepszym zajęciem xD

ocenił(a) film na 9
chowder

No właśnie, miałam się pytać czy tylko mi się wydawało, czy mieliście też takie wrażenie, że one są tresowane. Pamiętam, że ktoś kiedyś pisał, że ten pomysł jest beznadziejny, no bo tresowane dinozaury, jak to? Ale w sumie? Zapowiada się mega ciekawie, nowe gatunki, nowi bohaterowie. I pomysł z parkiem, który w końcu wypalił, no przynajmniej na jakiś czas. No teraz to dinusie będą miała na co polować.

P.S. Czy tylko ja liczę już na Jurrasic World II?

ocenił(a) film na 10
Evans18

No ale w sumie psy wytresowaliśmy, lwy wytresowaliśmy, słonie wytresowaliśmy, mnóstwo innych zwierząt też wytresowaliśmy więc podejrzewam, że człowiek jakby miał okazję to i za velociraptory by się zabrał

Ja liczę na minimum nową trylogię i żeby marka znowu nie umarła na 14 lat :)

ocenił(a) film na 9
chowder

Oooo tak tak. Aż już mi się roi w głowie od pomysłów na drugą część i trzecią. To tak jak Gwiezdne Wojny, mogłabym w nieskończoność oglądać te trylogie.

ocenił(a) film na 8
chowder

Ale wszystkie zwierzęta, które człowiek wytresował to ssaki. A dinozaury to gady :/ Zypełnie inny gatunek i behawioryzm :(

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

To samo powiedziałem xd.Patrzę na facebooka a tu trailer.Byłem pozytywnie zaskoczony

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Super! Niesamowicie się zapowiada, mega ciary

ocenił(a) film na 9
raptor59

Szkoda tylko że D-rexa nie pokazali...

ocenił(a) film na 9
Assilum

Budują nam apetyt na niego, dla mnie dobry ruch. Czym mniej teraz, tym więcej w kinie. I tak spodziewałem się mniej dinozaurów w trailerze, jestem w pełni zadowolony :)

ocenił(a) film na 9
raptor59

No w sumie racja, głównie większość czeka na ten moment, kiedy zobaczy Diabełka Rexa w końcu. W zwiastunie był Tiruś Rex, tak mi się wydaje przynajmniej.

ocenił(a) film na 9
Evans18

Nie to był ewidentnie D-Rex. T-Rex nie miał czterech ogromnych szponów na przednich łapach, jak widać w trailerze.

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Właściwie... Hmm, rzekomo wiem wszystko na temat tego uniwersum. Muszę się przyznać jednak do tego, że teraz absolutnie nie mam pojęcia, do czego licznik odmierza czas na głównej stronie...

http://www.jurassicworld.com/?redirect=true

Czyżby... premiera filmu w ten piątek? O_O

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Może zrobią tak jak w przypadku Avengersów 2 i wypuszczą dłuższy o pół minuty trailer?

ocenił(a) film na 9
chowder

Czy mi się zdaje czy tego mozozaura nie powiększyli? Bo się wydaje taki duży

ocenił(a) film na 10
Assilum

'Mosasaurus hoffmanni – największy znany gatunek rodzaju – mógł osiągać ponad 17,5 m długości[1] (u okazu z Penzy sama czaszka mierzyła prawdopodobnie ponad 1,7 m'

chyba 'trochę' go ulepszyli xD

ocenił(a) film na 10
Daroo_3

Przy Velociraptorach to jest pikuś xD

ocenił(a) film na 10
Assilum

Iluzja po prostu, bo teraz widziałeś to w hd a wtedy nagrywane ziemniakiem xD

Raptosaur

Też mnie niezmiernie ciekawi, co się stanie, gdy licznik się wyzeruje. Pożyjemy, zobaczymy.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Jest pięknie! :)

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

CGI do poprawy - za czyste, zbyt plastikowe.
Nie przeszkadza mi ten "futurystyczny błękit" w scenach ukazywania atrakcji parku, ale tekstury na zwierzętach już tak.

Na plus - budowanie napięcia w związku z Diabolus-Rex / Indominus Rex i o dziwo Owen zasuwający z Raptorami. Przypomniało mi się, że dawno temu, kiedy zapowiadano JP4 to w którejś wersji scenariusza był motyw motocyklistów i Raptorów. Ciekawe...

Generalnie dupy nie urywa, ale czekam co będzie dalej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones