PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 914
ocen
6,5 10 1 158914
5,4 26
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Planowana na 2014 rok wersja "Godzilli" ma taki temat, wiec sądzę, że dla kolejnej odsłony Parku też przydałoby się
coś takiego, zwłaszcza, że zdjęcia zaczynają się mniej więcej za kwartał. Postanowiłem zebrać to, co wiadomo na co
najmniej 90% i umieścić tutaj. Proponuję wszelakie wieści kolejne również wpisywać tutaj, by nie robić rozgardiaszu
na forum.

Na dzień 22.12.2013 sytuacja przedstawia się następująco:
1. Fabuła filmu ma się toczyć 22 lata po części pierwszej. I to jest jedyna pewna wiadomość. Parę miesięcy temu
Colin Trevorov pokazał światu zdjęcie z adnotacją "Nublar", co pozwalałoby sądzić, że Isla Nublar będzie miejscem
akcji, jednak później scenariusz przeszedł radykalne zmiany, przez co nie jest pewne, czy miejsce akcji w dalszym
ciągu będzie takie samo jak w "jedynce".
2. Potwierdzonymi aktorami są: Bryce Dallas Howard (jako naukowiec), Ty Simpkins i Nick Robinson, a Chris Pratt
negocjuje rolę (prawdopodobnie wojskowego o nazwisku Owen). Nie wiadomo jak z aktorami z poprzednich części
(Laura Dern twierdzi, że nie wystąpi, Jeff Goldblum nastawiony jest entuzjastycznie, a Sam Neill neutralnie),
natomiast BD Wong (Dr Wu z "jedynki") napisał za pośrednictwem Tweetera zdanie, które można interpretować jako
"może, zobaczymy".
3. Dinozaury - temat tajny. Logo projektu to ponownie szkielet Tyranozaura, zatem jego obecność wydaje się bardzo
prawdopodobna. Paleontolog Jack Horner - konsultant filmu - zdradza, że pojawi się nowy dinozaur, przez którego
publiczność "narobi ze strachu". Co to ma być? Nie wiadomo, aczkolwiek na forach fanowskich spekuluje się o
Troodonie. Sporo ludzi chce też widzieć gady wodne (plezjozaury, ichtiozaury, mozazaury), ale naprawdę w tym
temacie nie można teraz stwierdzić zbyt wiele.
4. Kompozycja filmu ma być taka sama jak w trzech poprzednich częściach - te same motywy muzyczne, efekty
specjalne oraz klimat (to ostatnie akurat jest dyskusyjne, bo "jedynka" miała jednak inny klimat niż jej kontynuacje)
5. Zdjęcia rozpoczynają się na początku marca na Hawajach (Kauai)
6. Premiera to 12 czerwca 2015.
7. Phil Tippett - pracujący przy efektach z "jedynki" - został oficjalnie zaangażowany do pracy przy "czwórce".
8. "Świat Jurajski" będzie miał też najprawdopodobniej swój odpowiednik w parku tematycznym w Orlando na
Florydzie. Spekuluje się, że planowane tam atrakcje mogą w jakiś sposób nawiązywać do fabuły filmu.

W miarę procesu powstawania filmu zapraszam do dzielenia się kolejnymi wiadomościami.

ocenił(a) film na 7
chowder

A wiecie ile żyje osobnik tyranozaura? :)

ocenił(a) film na 7
PeteDeleu

Z tego co czytałem około 30 lat max także ten bedzie staruszkiem: 22 lata minęły od JP1 a przecież on już chyba nie rósł wtedy, był w pełni dorosły. Tyranozaury nie rosły już podobno od około 16-18 roku życia :)

PeteDeleu

Coś mi się zdaje,że będzie versus t-rexa z diablo.

ocenił(a) film na 9
PeteDeleu

Zwrócić należy jeszcze uwagę na to, że dinozaury w tym uniwersum były genetycznie zmodyfikowane tak, by rosnąć jak najszybciej. Wg gry "Trespasser: Jurassic Park" swoje pełne rozmiary osiągały bodajże już w 4 roku życia.

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Prawilnie dodaję newsa :D

Mamy stronę wiralową MasraniGlobal, mamy oficjalny trailer (który de facto jest rozszerzonym teaserem, bo tak naprawdę niewiele pokazuje :>), za to wczoraj wystartowała oficjalna strona...parku :D

Pod adresem http://www.jurassicworld.com/?redirect=false możecie zobaczyć viralową stronkę reklamującą najprawdziwszy park rozrywki z wielkimi gadami w rolach głównych. Zachęcam do zgłębiania się w poszczególne działy, które dostarczają informacji na tematy takie jak:
- jakie konkretnie rodzaje dinozaurów można będzie zobaczyć (co ciekawe - jest ich nieco więcej niż na broszurce)
- szczegółowa mapa wyspy z atrakcjami i innymi wrażliwymi punktami
- T-Rex z jedynki ^^

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Czy ktoś jest w stanie rozszyfrować nazwy dinozaurów na tym panelu?

http://www.jurassicworld.com/media/map/locations/innovation-center/gallery/5.jpg

ocenił(a) film na 10
Cohonez

6 nie udało mi się ale reszta to na 100%:

- Microceratus
- Parasaurolophus
- Metriacanthosaurus
- Mosasaurus
- Suchomimus
- Spinosaurus
- Stegosaurus
- Triceratops
- Pteranodon
- Nipponosaurus
- Pachycephalosaurus
- Tyrannosaurus Rex
- Velociraptor
- Gallimimus
- Dimorphodon
- Plesiosaurus
- Brachiosaurus
- Baryonyx
- Ankylosaurus
- Apatosaurus
- Edmontosaurus
- Lesothosaurus

ocenił(a) film na 10
chowder

http://oi61.tinypic.com/2ho8nj4.jpg może komuś z was się uda

ocenił(a) film na 7
chowder

Najbardziej z tej listy cieszy mnie Metriacanthosaurus - w końcu jakaś namiastka Allozaura, chociaż wciąż nie rozumiem czemu ten popularny gatunek nie wystąpił w żadnej części.
Miło też będzie zobaczyć Suchomimusa i Baryonyxa mimo że dwa wizualnie są do siebie podobne.
Tyranozaur, wiadomo...gwiazda być musi.
Liczyłem po cichu na Giganotozaura lub Karcharodontozaura...no ale trudno.
Dobrze że film nie będzie rozprzestrzeniał mitu o 25m Liopleurodonie i zamiast tego mamy Mozazaura.
O zmienieniu tej głupiej nazwy Velociraptora na Utharaptora widocznie mogę pomarzyć...

ocenił(a) film na 9
Anthrax91

A mnie cieszy też Spinozaur
A Zuchomim i Barionyx są to 2 bardzo podobne dinozaury

Ale oprócz tego po lewej stronie ten dinozaur koło Dimorphodona to chyba będzie Dilofozaur,widać charakterystyczny kołnierz

ocenił(a) film na 10
Assilum

Też tak myślałem bo zaczyna się na D ale tam nazwa jest dużo krótsza niż dilofozaur

ocenił(a) film na 7
Assilum

Spinozaura nie lubię za Park Jurajski III :P
Chociaż nie przeczę że to ciekawy gad.

ocenił(a) film na 10
Anthrax91

Kurde ja go uwielbiam. Mam nadzieję, że spinozaur pojawi się chociaż na chwilkę w czwartej części nawet jesli miałoby się to ograniczyć tylko do rewanżu i przegranej w walce z tyranozaurem

ocenił(a) film na 9
chowder

Ja coraz bardziej zaczynam wierzyć, że Spino będzie miał swoje cameo w postaci tego szkieletu na Main Road obok sklepów itp ;P .

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Ale on już ma w 100% potwierdzone cameo w tej postaci :D W 0:42 widać ten szkielet po lewej a także widać czaszkę tyranozaura

ocenił(a) film na 10
Anthrax91

Moment, a w JP III co niby wącha odchody Spinozaura? Smok? >:P

ocenił(a) film na 7
hitman4334

Ceratozaur, zresztą ma on tak długi występ że nawet o nim nie pamiętam.

ocenił(a) film na 10
Anthrax91

W jedynce embriony metriacanthosaurus'a faktycznie były i jeden został skradziony przez Dennisa Nedry'ego. Szkoda, że się nie pojawił dojrzały osobnik, chociaż pewnie trochę by przyćmił wizerunek tyranosaurus'a rex'a.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Dla tych, co przegapili ten magiczny moment, gdy licznik wybijał zero:
http://i.imgur.com/mty7LSl.jpg

Ciekawostka: Pamiętam, że kiedyś, przy którymś newsie było info o castingach do statystów-kowalskich dla filmu, m.in. bliźniaków. No to mamy ;P :
http://www.jurassicworld.com/media/map/locations/gentle-giants-petting-zoo/galle ry/2.jpg

Te zdjęcia na viralowych stronkach są zrobione w taki niefilmowy, "dokumentalny" sposób, że gdybym nie był w temacie, to dałbym się nabrać, że takie miejsce i taka korporacja faktycznie istnieją.

"Rexie" z pierwszej części jest faktycznie niezłym smaczkiem. Sam jej model CGI jest szczegółowy i zgadzający się z kanonem, choć niestety render z tej strony został zrobiony z niemal całościowym oświetleniem environmentalnym, przez co wygląda nieco sztucznie, choć przy tego typu zdjęciach jest to nawet wskazane, gdy trzeba szybko wyrenderować jakiś model na pustym tle, do czego konieczne jest jeszcze jakieś światło. Choć nie ukrywam, jako praktykujący grafik chciałbym mieć dostęp do tego renderu w wyższej rozdzielczości, by mieć możliwość wykorzystania go do np. banera na fanowskim forum itp. ;P

Raptosaur

Wystarczy trochę pobawić się ustawieniami oświetlenia w programie do modelowania 3D (Ciekaw jestem jaki używają) i model od razu lepiej wygląda. Ważne, aby oczy były dobrze zrobione i miały w sobie ten błysk. Bez tego nawet najlepsza tekstura skóry i wypukłości nie pomoże. Render? Hmm... idealny na tapetę ekranu. Chciałbym zobaczyć cały model w programie do modelowania 3D i sam się przekonać jak go zrobili :P Pewnie mój komputer spaliłby się przy próbie renderowania tak szczegółowego modelu.

ocenił(a) film na 9
Lewiatan3

Domyślam się, że samo otworzenie tego modelu w pełnej wersji (razem z wszystkimi teksturami, kośćmi, mięśniami oraz rigowaniem tego wszystkiego do kupy) w programie, którego ILM używa, wymaga naprawdę mocnej maszyny. Choć i tak zazwyczaj podczas np. pracy nad animacją do jednego ujęcia wyłącza się wyświetlanie skóry hi-poly i pracuje się na stosunkowo prostych kształtach, które są ze sobą logicznie zrigowane. W zasadzie jest to nadal coś, co nie jest w stanie działać w czasie rzeczywistym i nawet współczesne gry mogą pomarzyć o choćby aktywnej symulacji mięśni pod skórą.

Raptosaur

Masz rację, np. przy pracy nad moimi modelami i animacją wyłączam teksturę w podglądzie, aby zyskać parę fpsów więcej. W ich przypadku pewnie robią tak samo, jak już wspomniałeś. Co do riggowania... w Blenderze to koszmar :P Co do renderowania, jedną 8 sekundową animację skoku Deinonychusa, wraz z otoczeniem leśnym, renderowałem 7 godzin :D Po obejrzeniu JW dowiem się jak bardzo jeszcze brakuje mi umiejętności, aby osiągnąć przynajmniej połowę z tego, co pokażą.

ocenił(a) film na 7
Lewiatan3

Grafika 3D - póki co dla mnie nie do ogarnięcia.

Pozdrowienia od grafika 2D :D

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Dawno mnie nie było tutaj :>

Zebrałem 2 ciekawostki odnośnie trailerów.
Nie wiem, czy pamiętacie, ale swego czasu wyciekły 2 opisy trailerów do JW, oba później skasowane (ale nie zewsząd :>), postanowiłem je zestawić z tym, co jest dostępne.

I tak: pierwszy opis (autor: Ivan Flores): http://www.scified.com/site/jurassicworld/jurassic-world-trailer-description-pot entially-leaked-online
Bardzo przypomina oficjalnie wypuszczony trailer, prawda?

A tutaj mamy drugi opis:
http://www.comicbookmovie.com/fansites/nailbiter111/news/?a=110680

Trochę mi zalatuje tym klipem z Instagrama.

Cohonez

Tak, pierwszy opis jest bardzo podobny. Drugi opis pasuje mi do bardziej efektownego trailer'a. Jestem ciekaw jak wyglądałaby scena, w której Chris Pratt głaszcze Velociraptora po pysku (jeśli w ogóle ona istnieje) Nie wiem, co musiał zrobić, żeby to zwierzę pozwoliło mu na to. Może wykorzystają niektóre rzeczy z tych opisów w następnym zwiastunie, kto wie?

Co do klipu z instagrama... Nie słyszałem o nim. Co takiego zawierał?

ocenił(a) film na 7
Lewiatan3

Spróbuję podlinkować:

http://www.facebook.com/video.php?v=1520482751546883&video_source=pages_finch_ma in_video

Cohonez

Ciekawe kogo ta paszcza w 0:44 sekundzie :D

ocenił(a) film na 9
Mazurian

widać też pteranodony atakujące helikopter:D

Assilum

To pteranodon?
http://www.fotoszok.pl/upload/6b0bcddd.jpg

ocenił(a) film na 10
Mazurian

Wygląda mi bardziej na T-Rexa albo D-Rexa

chowder

Mi w tym oświetleniu i konturach wygląda na ropuchę z długim jęzorem:D

ocenił(a) film na 9
Mazurian

Bo to jeszcze nie finalny render. Proste kształty bez tekstur i odpowiedniego oświetlenia, z zapewne jeszcze niepełną animacją.

ocenił(a) film na 7
Mazurian

Tyranozaur, Metriakantozaur, Zuchomim, Baryonyx, Allozaur, Spinozaur, D-Rex - niepotrzebne skreślić.

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Imo to jednak tyranozaur. Dźwięk, który się pojawia w tym samym momencie co ten dinozaur brzmi jak ryk t-rexa tylko w taki dziwny wydłużony specjalnie dla potrzeb trailera sposób. Tak samo jak tutaj w 2:06 został zrobiony ten sam efekt tylko, że z rykiem Godzilli https://www.youtube.com/watch?v=vIu85WQTPRc

ocenił(a) film na 10
chowder

btw Godzilla i T-Rex z Parku Jurajskiego mają chyba najlepsze ryki ze wszystkich filmów o potworach jakie powstały

ocenił(a) film na 10
chowder

chociaż tyranozaur z wędrówek z dinozaurami też miał coś w sobie

ocenił(a) film na 9
chowder

Seria Jurassic Park w ogóle nie tylko efektami, ale także montażem dźwięku stoi. Solidny montaż dźwięku był nawet w JP3 i był nominowany do Oscara w tej kategorii. Po trailerze do JW wnioskuję, że będzie podobnie.

ocenił(a) film na 9
Mazurian

chodziło mi o to ,że jest tam też scena gdzie pteranodony atakują helikopter

Assilum

Wiem, wiem. Coś mi się zdaje że gromada ludzie ucieka przed pteranodonami.

ocenił(a) film na 7
Assilum

Co jak co - ta scena ma w sobie coś przerażającego. I nie mam tu na myśli jakości CGI.

Cohonez

Dziękuję :) Wydziałem już ten klip wcześniej. Ktoś miał pecha i wszedł na teren wybiegu z raptorami :P One rzeczywiście muszą być w pełni wytrenowane, aby na hasło Owen'a wycofały się. Wcześniej myślałem, że będą go tylko tolerowały, nic poza tym. Muszę to zobaczyć.

Dinozaur w 44 minucie może być naszym D-Rexem. Zauważyłem również, że w jednej scenie turyści kryją się w budynku przed wzrokiem dużego drapieżnika.

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Czy ktoś się orientuje, kiedy zobaczymy następny - oficjalny - trailer? Bo ten "wycieknięty" jest w naprawdę żadnej jakości :D

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Przykład "Godzilli" wróży, że czym bliżej do premiery, tym więcej trailerów będzie. Oby tylko z tym nie przesadzili.

Fusy mówią mi, że następny gdzieś tak za 2 miesiące. Ale to tylko fusy...

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Teraz wszyscy jesteśmy wygłodniałym raptorami czekającymi w klatce na nowy ochłap mięsa, którzy rzuci nam ' papa Hammond ' (czyt. Universal). :D

Tak to jest, jak się tak wcześnie wypuści trailer, na początku euforia, a dalej już tylko męka i pragnienie więcej!

2 miesiące to za daleko, styczeń jak nic.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Chyba masz rację. Sprawdziłem jak to było z "Godzillą" i między teaserem a pełnym trailerem były 2 miesiące różnicy. Co oznaczać mogłoby, że pod koniec stycznia coś zobaczymy. Aczkolwiek jakby się zreflektowali na Święta Bożego Narodzenia, to bym się nie obraził.

Cohonez

Ja bym obstawial SuperBowl 1 lutego, podczas tego meczu zawsze wyswietlaja premierowo trailery do najwiekszych blockbusterow

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Nawet Jack Horner (paleontolog - konsultant wszystkich filmów z serii) uspokaja w temacie hybrydy:

http://www.jurassicworld.org/?id=209

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Nie jest to "news", ale powiedzmy, że ciekawostka.

Na forum IMDB pojawił się koleś, który - jak sam twierdzi - z rzetelnego źródła zna szczegóły fabuły.
Nie będę się rozpisywał - podam linka, na który będziecie wchodzić na własną odpowiedzialność :)

http://www.imdb.com/title/tt0369610/board/thread/237815030

ocenił(a) film na 9
Cohonez

IMO wszystko, co tam wypisał ten mądrala było łatwe do wyobrażenia przez każdego, kto śledzi rozwój "Ebb Tide" od samego początku. Słowem - nic nowego, żadnych konkretów. Wszystkiego co wypisał, domyślałem się już od dawna. Niestety dopiero oficjalne źródło będzie mogło potwierdzić cokolwiek.

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Nawet jeśli to fake to jestem ciekaw kto miałby być tym wielkim cameo. Grant? Malcolm? Może nagrali jakieś materiały z Attenboroughem przed jego śmiercią? Spinozaur?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones