PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 800
ocen
6,5 10 1 158800
5,3 24
oceny krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Planowana na 2014 rok wersja "Godzilli" ma taki temat, wiec sądzę, że dla kolejnej odsłony Parku też przydałoby się
coś takiego, zwłaszcza, że zdjęcia zaczynają się mniej więcej za kwartał. Postanowiłem zebrać to, co wiadomo na co
najmniej 90% i umieścić tutaj. Proponuję wszelakie wieści kolejne również wpisywać tutaj, by nie robić rozgardiaszu
na forum.

Na dzień 22.12.2013 sytuacja przedstawia się następująco:
1. Fabuła filmu ma się toczyć 22 lata po części pierwszej. I to jest jedyna pewna wiadomość. Parę miesięcy temu
Colin Trevorov pokazał światu zdjęcie z adnotacją "Nublar", co pozwalałoby sądzić, że Isla Nublar będzie miejscem
akcji, jednak później scenariusz przeszedł radykalne zmiany, przez co nie jest pewne, czy miejsce akcji w dalszym
ciągu będzie takie samo jak w "jedynce".
2. Potwierdzonymi aktorami są: Bryce Dallas Howard (jako naukowiec), Ty Simpkins i Nick Robinson, a Chris Pratt
negocjuje rolę (prawdopodobnie wojskowego o nazwisku Owen). Nie wiadomo jak z aktorami z poprzednich części
(Laura Dern twierdzi, że nie wystąpi, Jeff Goldblum nastawiony jest entuzjastycznie, a Sam Neill neutralnie),
natomiast BD Wong (Dr Wu z "jedynki") napisał za pośrednictwem Tweetera zdanie, które można interpretować jako
"może, zobaczymy".
3. Dinozaury - temat tajny. Logo projektu to ponownie szkielet Tyranozaura, zatem jego obecność wydaje się bardzo
prawdopodobna. Paleontolog Jack Horner - konsultant filmu - zdradza, że pojawi się nowy dinozaur, przez którego
publiczność "narobi ze strachu". Co to ma być? Nie wiadomo, aczkolwiek na forach fanowskich spekuluje się o
Troodonie. Sporo ludzi chce też widzieć gady wodne (plezjozaury, ichtiozaury, mozazaury), ale naprawdę w tym
temacie nie można teraz stwierdzić zbyt wiele.
4. Kompozycja filmu ma być taka sama jak w trzech poprzednich częściach - te same motywy muzyczne, efekty
specjalne oraz klimat (to ostatnie akurat jest dyskusyjne, bo "jedynka" miała jednak inny klimat niż jej kontynuacje)
5. Zdjęcia rozpoczynają się na początku marca na Hawajach (Kauai)
6. Premiera to 12 czerwca 2015.
7. Phil Tippett - pracujący przy efektach z "jedynki" - został oficjalnie zaangażowany do pracy przy "czwórce".
8. "Świat Jurajski" będzie miał też najprawdopodobniej swój odpowiednik w parku tematycznym w Orlando na
Florydzie. Spekuluje się, że planowane tam atrakcje mogą w jakiś sposób nawiązywać do fabuły filmu.

W miarę procesu powstawania filmu zapraszam do dzielenia się kolejnymi wiadomościami.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Myślę, że ostatnie ujęcie tegoż filmiku to raczej reklama Mercedesa. Ale miło z ich strony, że tak nas "raczą przystawkami" :)

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Uwaga! Spoilery wysokiego poziomu!

Wyciekły bardzo dobrej jakości zdjęcia akcesoriów z merchandise'u przedstawiających najpewniej oficjalne rendery D-Rexa/iRexa. Oprócz tego mamy tam też rendery dimorfodontów i pteranodonów oraz kilka nowych raptorów. Render T-Rexa jest już znany z jurassicworld.com .

http://www.jurassicworldnews.com/community/forums/topic/39500

Na takich talerzykach jadłbym, a jakże...

ocenił(a) film na 10
Raptosaur

Brzydki ten I-Rex że łomatulu xd

ocenił(a) film na 10
chowder

Ale tak całkiem szczerze jedyne co mi przeszkadza w jego designie to te krzywe zęby i mini kolce wszędzie. Gdyby nie to, to byłoby ok

ocenił(a) film na 9
chowder

Wygląda prawie że jak allozaur. Jak na założone rozmiary nie jest nawet specjalnie masywny w porównaniu z Rexie. Dziwne wyrostki z tyłu szyi przywodzą na myśl raptory z JP3. Krokodyle zęby bez "ust" przypominają nieco V-Rexy z King Konga (2005) oraz Zillę z pierwszej amerykańskiej Godzilli. Wygląda całkiem jak zwierzak, ale inny, rzeczywiście nie pasujący do reszty bardziej "naturalnych" okazów z uniwersum.

Teraz przynajmniej wiemy, że wcześniejsze zdjęcie tweetnięte przez Trevorrowa, gdzie jakiś niezidentyfikowany dinozaur rzucał cień na ziemię, nie był iRexem. Suchomimus albo spinosaurus najpewniej. Albo to był ten szkielet spinozaura jakimś cudem może.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Mnie właśnie ten cień pod Indominusa pasuje.

Generalnie bardzo fajnie byłoby, gdyby fabularnie okazało się, że chciano wyhodować istniejącego teropoda (ale innymi metodami), za to wyszło im TO :)

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Errata - jednak zdjęcie cienia wygląda inaczej niż zapamiętałem. Zatem dalej nie wiem, jakie zwierzę go rzuca.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Wygląda trochę jak allozaur z bonusami :D

Jestem na "tak".

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Dziwnie wygląda dolna szczęka :)

ocenił(a) film na 7
PeteDeleu

Chciałbym też zobaczyć go z przymkniętym ryjem/paszczą :)

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Mnie cieszy też, że przypomina odrobinę karnotaura. Takie mrugnięcie okiem w stronę fanów książkowego uniwersum ;) .

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Kilka prawdopodobnych prototypów zabawek z Hasbro też wyciekło (bez większych spoilerów):
http://www.jurassicworldnews.com/community/forums/topic/39501

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Swoją drogą jestem ciekaw ile z dinozaurów z listy ostatecznie zobaczymy w filmie. Mam obawy, że jeśli będzie ich zbyt wiele, to każdego zobaczymy przez dosłownie moment.

ocenił(a) film na 10
Cohonez

O czas ekranowy tyranozaura, I-Rexa, mozazaura i velociraptorów raczej nie mamy się co obawiać. Tak samo na pewno będziemy się mogli długo napatrzeć na apatozaury w jakimś beauty shocie

ocenił(a) film na 7
chowder

No ja się właśnie o mozazaura boję - że go tylko do 2 scen wcisną i koniec.

Jeśli chodzi o całą listę (tą z broszury, a nie z aplikacji) to moim zdaniem będzie to coś takiego:
- Ankylozaur - jeśli już, to taka sama rola jak w "trójce", tudzież widok z gyrosfery. Wątpię, żeby dali go do petting zoo, skoro na oficjalnej stronie parku ma poziom "medium" jeśli o agresję chodzi
- Apatozaur - myślę, że przypadnie mu rola Brachiozaura z "jedynki", tudzież wypełniacza tła. Petting Zoo możliwe
- Baryonyks - nie sądzę, żeby się pojawił :/
- Dimorfodont - z tego, co wiem, to będzie. Moim zdaniem będą ze dwie sekwencje z "zagrożeniem z powietrza"
- Edmontozaur - patrz "Apatozaur" :)
- Gallimim - patrz "Apatozaur" :)
- Metriakantozaur - nie sądzę, żeby się pojawił :/
- Mikroceratus - nie sądzę, żeby się pojawił :/
- Mozazaur - mam nadzieję, że poza sceną z trailera jeszcze go zobaczymy w jakiejś sekwencji
- Pachycefalozaur - teoretycznie można go pokazać w "Pachy Arena" i Petting Zoo
- Parazaurolof - patrz "Apatozaur" :)
- Pteranodont - na pewno będzie scena z atakowaniem helikoptera. Spodziewam się też czegoś jeszcze
- Stegozaur - patrz "Apatozaur" :)
- Triceratops - patrz "Apatozaur" :)
- Tyranozaur - raczej na pewno będzie :)
- Zuchomim - nie sądzę, żeby się pojawił :/

- Dilofozaur - jeśli będzie coś takiego, jak retrospekcja z 1994 roku, to tam powinniśmy go zobaczyć
- Indominus Rex - wiadomo
- Velociraptor - wiadomo. Swoją drogą jestem zdania, że te podlegające Owenowi to wytwór Masrani/Ingen, a w Restricted Area to pozostałości po oryginalnym Parku. I że dojdzie do konfrontacji między nimi. Coś nieco podobnego było w pierwszej książce :)

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Widziałem przed momentem zdjęcia zabawek.
Co ciekawe na jednym z nich pojawiła się jeszcze jedna hybryda - stegoceratops :D

ocenił(a) film na 7
Cohonez

Na JP Legacy pojawił się nowy opis fabuły pochodzący z francuskiego magazynu L'Ecran Fantastique. Tłumaczenie na angielski - JP Legacy (chyba):

"Claire is a serious woman who evolve in a place where everything is under control. D-rex escapes (it was created due to the fact that after 10 years, the park is not reaching their expectations anymore, recreating Dinosaurs is a step, and it's time to manipulate them, visitor's want something bigger, making louder noise, with more teeth), gyrosphere of the kids is attacked, so Claire calls Owen to help her finding them. Raptors behavious is studied by Owen, he's trying to find out where's the limit between Raptors and Humans relationships. His character is describe as being between Ian Malcolm (cynical) and Alan Grant (amazed by the nature's wonders). It's also written that Trevorrow wanted to create a strong relationship between Owen and Omar Sy (they are best friends), something that could be used later (SEQUELS). D'Onofrio is the bad guy "several scens will become iconic".... ! (There also a part about the numerical Dinosaur evolution through the movies, but not any JW pic, and a part about Dinos in movies in general)"

Taka mała dygresja - ktoś z ekipy Filmwebowej ogarnia stronę tego filmu? Bo jest masa "oczekujących materiałów", a nikt tego nie zatwierdza...

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Niestety moderacja Filmwebu to moim zdaniem wielka pomyłka. Aż się boję samemu cokolwiek dodawać. Chętnie zrobiłbym poprawkę na temat scenarzystów filmu (usunąć Rick Jaffa i Amanda Silver, jako że na oficjalnej stronie filmu nie ma ich nazwisk już) ale... nie chce mi się, bo i tak moja kontrybucja będzie czekać 2 lata lub zostanie całkowicie zignorowana :P .

ocenił(a) film na 9
Raptosaur

Dobrze, że przynajmniej moja kontrybucja z alternatywną wersją teaserowego plakatu filmu została przyjęta. "Trafiło się ślepemu oviraptorowi jajo".

Cohonez

Ten opis zalatuje fake'm. Napisałbym praktycznie to samo na podstawie trailera. Musimy czekać na więcej informacji.

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Jak zobaczyłem talerzyki z I-Rex'em to skojarzyło mi się tylko to:
http://tapeta.filmweb.pl/433359/ia3-wp_800-011.jpg

Cohonez

Tak wygąda ten Indominus rex???
http://cdn.screenrant.com/wp-content/uploads/Jurassic-Wolrd-Indominus-Rex-1.jpg

ocenił(a) film na 9
Mazurian

Tak. To właśnie on.

Raptosaur

Twórcy wspominali że kilka scen w tym filmie zapadnie nam w pamięć. Macie jakieś propozycje?

ocenił(a) film na 9
Mazurian

Kilka z nich przewiduję (POTENCJALNE SPOILERY! Wymienione bez prawdopodobnej w filmie chronologii):
- Karmienie mozazaura. Jest w trailerze i póki co patrząc na reakcje fanów w internetach można śmiało powiedzieć, że już jest poniekąd ikoniczna dla serii.
- Ucieczka iRexa z swojej zagrody (przewiduję suspens jak z sceną ucieczki T-Rexa w pierwszej części).
- Atak iRexa na żyrosferę (najlepiej w deszczu).
- Sceny w Gentle Giants Petting Zoo. Familijne nawiązanie do sceny z chorym triceratopsem.
- Pojawienie się T-Rexa, tej samej znanej z pierwszej części "Rexie" która żyje prawdopodobnie w strefie zakazanej na wyspie.
- Wprowadzenie postaci Owena. Spotkanie z Claire. (bo sceny dialogowe i interakcje między ludzkimi bohaterami to też rzecz ważna rzecz dla uniwersum i prawdopodobnie też mocna strona reżysera Colina Trevorrow, wnioskując po jego poprzednim filmie).
- Owen na motorze z bandą raptorów przy boku. Już stało się to memem porównywalnym z tekstami Raya Arnolda z pierwszej części ("Hold onto your butts...").
- Przejażdżka głównych postaci dziecięcych żyrosferą (chętnie zobaczyłbym to z perspektywy pierwszej osoby, wewnątrz kuli. Jedno, długie ujęcie między kilkoma "zwykłymi" z zewnątrz, podczas którego widzimy i słyszymy dokładnie to, co osoba w środku)
- Wprowadzenie postaci Henry'ego Wu. Przedstawienie jego genetycznych cudów.
- Wprowadzenie postaci Katashi'ego Hamada. Kawałek z tego wyciekł kiedyś w postaci skanów z scenariusza. Prawdopodobnie wtedy pierwszy raz zobaczymy iRexa.
- Pteranodony i prawdopodobnie też dimorfodony atakujące helikopter.
- Mozazaur atakujący jacht wycieczkowy.
- Raptory i "Rexie" walczące z iRexem pod koniec filmu.
- Suchomimus i/lub baryonyx atakujące kajaki wycieczkowe (moje pobożne życzenie).
- Bogaty szejk z biznesmenem obstawiający zakłady, który pachycefalozaur wygra bitwę "na głowy" na Arenie Pachycefalozaurów (taki tam poboczny suchar z trzecioplanowymi aktorami w tle, między głównymi scenami ;D ).
- Prolog filmu wprowadzający do tego nowego rozdziału w uniwersum, przedstawiający stary, zrujnowany i dziki park przekształcany w Jurassic World.
- Wspomniany już przez reżysera "nastolatek esemesujący do swej dziewczyny, stojący kilka metrów od tyranozaura za szybą".
- Nowa Sterownia z systemem zabezpieczeń i monitoringu, prezentująca jak sprawnie i bezpiecznie funkcjonuje Jurassic World na początku filmu.
- Prawdopodobna śmierć Hamady w akcji ratowniczej (hołd ku Muldoonowi, Carrowi i Yudeskiemu z poprzednich części).
- Prawdopodobne cameo Iana Malcolma w postaci wspominanej już "Książki Malcolma" z nim na okładce gdzieś w tle (wyciekło raz pewne zdjęcie z planu, na którym wśród pikseli ktoś wysnuł taki wniosek ;) ).
- Scena X wyjaśniająca kontekst dotyczący "tresowanych"/"oswojonych" raptorów. Scenarzysta utrzymuje, że nie są one tresowane i prosi o zaczekanie na właśnie ten filmowy kontekst wyjaśniający tę ideę.
- Claire wyglądająca jak Ellen Ripley z "Obcego", używająca flary do odciągnięcia/zwabienia któregoś z monstrów (nawiązanie do sceny z pierwszej części).
- Mercedes G63 AMG 6x6 atakowany przez któreś z większych drapieżników (najchętniej T-Rexa, skoro iRex już się zajął żyrosferą :D ). #product_placement_destroy

Uff, trochę tego jest. Nawet tyle to za dużo na 2 godziny filmu. Oby trwał co najmniej 135 minut i w górę.

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Ja bym do tego dodał:
- ucieczkę dzikich raptorów
- T-rex vs I-rex (bez raptorów)
- T-rex niszczy szkielet spinozaura :D

Generalnie to jestem ciekaw w jaki sposób chcą z tego zrobić trylogię :>

ocenił(a) film na 7
Cohonez

PS. Ja mam wrażenie, że "Rexie" nie żyje w Restricted Area (w sensie "na wolności"), tylko jest uwięziona w jakimś "bunkrze". Otwieranie tegoż miejsca widzimy w trailerze, a Claire z flarą ma zapewne za zadanie skierować uwagę "Rexie" na Indominusa.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Trzymanie "Rexie" w bunkrze w niewiadomym celu tylko po to, by pod koniec filmu ją wypuścić, by zrobiła porządek na wyspie. Moim zdaniem zbyt dziwne, by było coś takiego w filmie i o dziwo przypomina mi koncept z jednego komiksu, w którym "Rexie" była tak jakby boginią/sędzią wyspy decydującą o tym, kto ma żyć, a kto ma zostać przez nią pożarty (główny bohater komiksu został do niej wystawiony na próbę - przeżył. Główny zły charakter komiksu z kolei zginął). Dziwaczne są te komiksy...

Raptosaur

Ludzie pod wpływem emocji różne głupoty robią ;) Zwróćcie uwagę ze jakoś I-rex się wydostał z tej zagrody i główny bohater był z tego powodu bardzo zdziwiony. Zastanawiam się jaką ten I-rex ma aerodynamikę tzn. jak się porusza. Wnioskuję po "pierwszym" nieoficjalnym trailerze że porusza się bardzo szybko i na wzór velociraptora :)

Mazurian

Jeszcze jedna kwestia mnie dręczy: W Trailerze jest powiedziane, że I-rex to cwana bestia i zabije wszystko co się rusza. Czyżby była aż tak niebezpieczna (nawet dla T-rex'a)?

ocenił(a) film na 10
Mazurian

Nein... Mam wrażenie, że będzie parę walk między t-rexem a i-rexem ale t-rex w końcu wygra i mam nadzieję, że dostaniemy kolejne kultowe ujęcie z rykiem w stylu tego na końcu pierwszej części.

ocenił(a) film na 10
chowder

Tylko szkoda, że prawdopodobnie nie będzie rewanżu T-Rex vs. Spinozaur z wygraną T-Rexa

chowder

To zależy jak patrzysz na "wygraną".Myślę ze twórcy by nie zrezygnowali z tej hybrydy w następnych częściach (o ile powstaną). Może pod koniec filmu dowiemy się, że stworzyli coś bardziej niebezpiecznego? Moze to nie być dinozaur, tylko jakiś wirus z okresu prehistorycznym? Ale to tylko moje wariacje na temat filmu :D :D :D

ocenił(a) film na 10
Mazurian

O nienienie pls nie. Wirus to był tak koszmarnie nudny wątek w drugiej książce :( A I-Rex to jedyna hybryda chyba, bo w trailerze ta kobieta mówiła, że to jest pierwszy taki dinozaur

chowder

Tak czy siak, myślę ze końcówka filmu będzie miała otwarte zakończenie :)

ocenił(a) film na 8
chowder

Nie ma opcji, żeby Trex 1v1 wygrał...bo niby czemu? IRex jest jego wielkości, ma duże przednie kończyny, którymi może spokojnie się bronić + inteligentniejszy kilka razy od TRexa. Jest skazany na zwycięstwo w 1v1. Chyba, że będzie coś w stylu raptory+ludzie+trex vs IRex no to może...

Cohonez

Może tam nie żyją Tyranozaury, tylko bohaterka wyprowadza Spinozaura ;)

ocenił(a) film na 7
Mazurian

Ewentualnie otwierają się drzwi do T-Rex Kingdom :P

Cohonez

Ciekawe jest pochodzenie tej hybrydy. Jakie dinusie zostały skrzyżowane? Wg mnie:

- Allozaur (bardzo podobny, 3 palce)
- T-Rex (wiadomo, rozmiary)
- V-Raptor (budowa ciała i łba)
- Karnotaur (kolce i wypustki na grzbiecie)

Możliwe że mniej lub więcej. Jakie są Wasze typy?

http://cdn.screenrant.com/wp-content/uploads/Jurassic-Wolrd-Indominus-Rex-1.jpg

ocenił(a) film na 7
nevler

Obstawiam tyranozaura i velociraptora. Plus zgodnie z plotką mątwa i wąż.

Cohonez

Mątwa rozumiem żeby zmieniał kolor skóry, ale wąż?

Zresztą nie wiem czy tak odmienne DNA da się pogodzić.

ocenił(a) film na 7
nevler

To film - tutaj wszystko jest możliwe :D

Cohonez

Heh no niby tak, ale jakieś granice powinny istnieć. Słyszałeś że początkowo hybrydy miały być krzyżówkami dinozaurów z ludźmi?

http://media2.firstshowing.net/firstshowing/img5/jurassicpark4-abandoned-dinosau rart1-med.jpg
http://media.mnn.com/sites/default/files/user-1949/jp4.jpg

Stare concept-arty. Koszmar.

nevler

By już przegięli z tymi pół ludźmi- pół dinusiami. Szmira by była totalna. Bardziej film klasy B :D

ocenił(a) film na 7
nevler

Niektóre węże są jadowite, chyba o to chodzi.

Cohonez

Z tej strny mozna wywnioskować że jednak będzie walka(i) miedzi Tyranazaurem a Idominusem :D :D

Mazurian

http://www.jurassicworldnews.com/community/forums/topic/39532

ocenił(a) film na 10
Mazurian

Kurde ta zabawka wygląda o niebo lepiej niż I-Rex z tego talerza. Mam nadzieję, że w filmie będzie bardziej zbliżony do tej wersji

Raptosaur

Warto dodać że to ten sam projekt który pojawiał się we wcześniejszych przeciekach, tak więc to już chyba na 100% image nowego dinusia.

http://images.techtimes.com/data/images/full/27237/d-rex-jpg.jpg?w=600
http://www.flickeringmyth.com/wp-content/uploads/2014/11/LEGO-Jurassic-World-201 5-1.jpg

ocenił(a) film na 9
nevler

Choleraa niee ;C Dlaczego musiało do tego dojść.. Miała to być jedna z głównych tajemnic z filmu :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones