PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=184151}
7,5 66 307
ocen
7,5 10 1 66307
7,8 22
oceny krytyków
Koralina i tajemnicze drzwi
powrót do forum filmu Koralina i tajemnicze drzwi

Tak się zastanawiam o co chodziło twórcom Coraliny, filmu dodam podobno dla dzieci. Bo jeśli o przestraszenie, przerażenie wywołanie traumy to genialnie im się to udało. Ale nie wiem czy można im to poczytać in plus. Bo stworzono dość idiotycznego potworka - koszmarka, który czerpie pełnymi garściami od swoich dojrzałych braci horrorów(nawiązania do nich dla dorosłego widza są aż nazbyt czytelne)ale robi to bez właściwego powodu. Bo fabuła miałka i sens taki sam. Mały widz nic z tego nie zrozumie i na dźwięk tytułu będzie drżał i płakał ze strachu jak moja 7 letnia córka, choć zobaczyła tylko 5 minut tej bzdury.
A przecież nie o to w przypadku filmów dla dzieci chodzi.

ocenił(a) film na 9
tisoc

Panie Mądraliński... czemu zakładasz, że każdy użytkownik jest młodszy od Ciebie i traktujesz go z góry ?

"Kobieto za błędy rodziców odpowiadają biedne dzieci."

Po pierwsze to uważam, że za błedy w wychowaniu ODPOWIEDZIALNI są rodzice a nie biedne dzieci...

"Puszczaj swojemu dziecko nawet horrory na głupotę nie ma rady".

Czy ja wspomniałam o horrorach? W mojej ocenie temu filmowi daleko od horroru. Dzieci chyba bardziej boją się filmu Kacper ;P. A "na głupotę nie ma rady" - faktycznie, widzę to po Twoim poście.

"Mam tylko nadzieje że jesteś gimnazjalistką(sądzę to po twojej niedojrzałej wypowiedzi) i może zmądrzejesz choć....ale ucz się czytania ze zrozumieniem to pomaga w życiu."

Niestety. Jestem studentką ;(. Nauki czytania ze zrozumieniem proponuje Tobie. Zresztą nie stawiasz żadnych racjonalnych argumentów by poprzeć swoją wypowiedż, tylko obrażasz innych i próbujesz się stawaiać wyżej.

"I na twoim ..."

Nie zaczyna się zdania od "I" Panie nauczycielu.

Dziwie się, że jeszcze się z nami użerasz ;) Po przeczytaniu tego tematu widac, że nie masz racji, ale ciągnie brniesz w swoje.

Ps : Na ocenę filmu składa się wiele czynników, nie tylko ocena swojej córki. Wątpię, że doceniła scenariusz, animacje, muzykę, montaż, klimat, humor itp. Załosne, że wyznacznikiem Twojej oceny (1) jest reakcja Twojego dziecka a nie całość jaką powinieneś wziąć pod uwagę.

Moja ocena : 8/10
Dawno nie widziałam tak dobrej animacji ;)

Laurana

Pani Mądralińska nie zakładam, że każdy użytkownik jest młodszy ode mnie i nie traktuje go z góry. Z poziomu twojego listu wywnioskowałem, że jesteś nastolatką "Niestety. jesteś studentką "
Treść Zdania "Kobieto za błędy rodziców odpowiadają biedne dzieci." jest tożsama z twoim zdaniem "(...)że za błedy w wychowaniu ODPOWIEDZIALNI są rodzice " Koralina jest horrorem dosłownie i w przenośni.
"Zresztą nie stawiasz żadnych racjonalnych argumentów by poprzeć swoją wypowiedż, tylko obrażasz innych i próbujesz się stawaiać wyżej." Proponuję przeczytaj wszystko co tu jest z uwagą, a zobaczysz, kto pierwszy kogo obrażał, może dostrzeżesz też argumenty, które tam są. KOBIETO CZY TY NIE ROZUMIESZ TEGO CO TU PO WIELOKROĆ PISAŁEM, ŻE KAŻDY MA PRAWO DO WŁASNEGO ZDANIA. NIE ROZUMIESZ TEGO? JA NIKOMU GO NIE NARZUCAM JA GO TYLKO PREZENTUJĘ. TAK PO PROSTU UWAŻAM! A TO STAJE SIĘ POWODEM DO TEGO BY MNIE OBRAŻAĆ, PONIŻAĆ ETC. I dodam na koniec, że nie tylko reakcję mojego dziecka wziąłem pod uwagę. To wszytko w moich wpisach jest trzeba tylko to przeczytać ze zrozumieniem. A jeśli poprawiasz innych to może na początek spójrz na swoje błędy, od których w twojej wypowiedzi aż się roi.
Dawno nie widziałam tak marnej animacji.

ocenił(a) film na 9
tisoc

walenie głową o ścianę ;)
Jak ktoś juz wyżej zauważył, po Twoich ocenach innych filmów można wiele wywnioskować ;)

Laurana

Oczywiście, że można! Mamy taki a nie inny gust, ani to nasza wina ani zasługa. ALE TO NIE JEST POWÓD DO OBRAŻANIA, PONIŻANIA I DEPRECJONOWANIA!!! rozumiesz?

ocenił(a) film na 9
tisoc

Nie lubisz takiego fantasy, ot co ;) A to, że nie nwidzisz sensu tej produkcji świadczy tylko o odmienności Twych gustów.

Pozdrawiam.

tisoc

tisoc ...ludzie tu po Tobie jadą- nie masz dosyć...można się ładnie uśmiać z tego co ty piszesz..dlaczego pieprzysz takie głupoty??? piszesz między innymi że nie narzucasz nikomu zdania- jasne..to dlaczego wypowiadasz się pod każdym tutaj użytkownikiem??? założyłeś temat, wypowiedziałeś się w tek kwestj na tym powinno się skończyć..Uważasz się za dorosłego? a po Twoich wypowiedziach widać jak byś jeszcze 20 lat nie skończył...

fanzlalka

Pisałem ci dziecko, rodzice ci pomogą tylko zwróć się do nich bo widać, że masz problemy ze sobą i akceptacją ciebie przez innych. Tobie jakby powiedzieli, że jesteś głupia i pieprzysz to byś przytaknęła prawda? No jasne. Dziecko najpierw poradź sobie ze sobą a potem dawaj rady innym...

fanzlalka

I jeszcze jedno jest taki zwyczaj, że jak się mówi do dorosłego dziecko zadymiaro to się nie klnie, jak się ma minimum kultury. Tak cie rodzice wychowali? Napisz jakąś sensowną recenzję, tylko że ciebie na to nie stać......z w/w względów.

ocenił(a) film na 9
tisoc

hahahaha kto tu kogo obraża ?

"Pisałem ci dziecko..." ; "Dziecko najpierw poradź sobie ze sobą..."
"...jak się mówi do dorosłego dziecko zadymiaro..."

To się nazywa hipokryzja :D Ten temat poprawia mi humor :D Jest się z czego ( z kogo ) śmiać :D

Laurana

A kto zaczął pierwszy obrażać? I jaki był tego powód? Przeczytaj te wszystkie wpisy. Zaczynam wierzyć, że co niktórym nie chodzi wcale o film, recenzje, zapoznanie z czyimiś wrażaniami czy opiniami, a tylko o powód by kogoś zgnoić,upokorzyć, zrobić zadymę na siłę . To jest radość dopiero - nie? Można sobie poprawić humor, nie? Super. Po prostu ekstra.... Niejednokrotnie robią to dzieci, nastolatki, podejrzewam, że dla zwykłej zadymy czy jakiegoś chorego dowartościowania się w oczach innych. Ale nie zmienia to faktu, że jest to straszne zjawisko. Tak łatwo można zdeptać człowieka, napisać obraźliwy komentarz, zamieścić na "youtubie" jakiś kretyński i chory a na dodatek nieprawdziwy filmik, bo co tam jest zabawa, jest fajnie, tylko po tym nagle człowiek pozbawiony godności, zaszczuty, zdołowany, popełnia samobójstwo. I wszyscy są przerażeni, zszokowani, załamani nie wyłączając sprawczyni......
Niestety cały czas o tym piszę i cały czas usiłuję z tym walczyć..... Czasami ręce opadają....

użytkownik usunięty
tisoc

Ej dobra ludzie może już skończmy tę dyskusję, bo do niczego twórczego nie zmierza.

Tisoc nie lubi koraliny i twierdzi że jest denna i nie dla dzieci, inni twierdzą że jest super i ekstra, każdy ma swoje zdanie więc po co te kłótnie?

Ja uważam że Koralina to świetny film, ale nie będę obrażać każdego kto myśli inaczej, co najwyżej mogę go przekonać do zmiany zdania.

ocenił(a) film na 9

amen ;)
za krotki za krotki za krotki ;P

ocenił(a) film na 10
Laurana

A ja właśnie bardzo chętnie powiem kilka słów prawdy do tego obrzydliwego hipokryty! tak "Jak coś się nie zgadza z Twoimi poglądami to potrząść, obrażać, zgnoić." chyba dokładnie tego oczekujesz obrażając Koraline,zamiast opuścić forum i spodziewaj sie tego, a już na pewno z mojej strony. "Panie głęboki" jak chcesz sypać cytatami to proszę weź je wsadź w cudzysłów -taki znaczek "" chyba ze planujesz podczepić sie pod cytat Pani Małgorzaty Musierowicz z książki "kwiat kalafiora" (podejrzewam ze i tak jesteś na nią za głupi ,a Twoje dziecko będzie uważało ja za horror)btw ten cytat leci tak "tylko śmieci płyną z prądem"Panie inteligencie choć może powinnam nazwać Ciebie plagiatorem?."Ale znając ciebie zlikwidujesz dziecko" nie musisz sie o nie martwić po 1 nie znasz mnie, a po nie będzie miało styczności z ojcem indywidualistom!

natalijjka

Po pierwsze jak zauważyłaś nie był to cytat z P.Musierowicz :(
Po drugie to forum nie jest dla takich jak Ty, którzy traktują go tylko jako pole do obrażania innych.
Po trzecie warto znać ortografię polską i ją stosować w praktyce...
Po czwarte warto też nauczyć się czytania ze zrozumieniem -ułatwia życie, naprawdę....
Po piąte jak się używa pewnych słów to trzeba znać ich znaczenie...
Po szóste żałość na całość....
pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
tisoc

po pierwsze , mozna Cię w takim razie nazwac plagiatorem:/ zmienienie jednego słowa w zdaniu w/g Ciebie naprawdę wiele zmienia?
podrugie forum jest dla każdego, poza tym ja jedynie bronie dobrego "imienia " Koraliny którą Ty obrażasz.
po trzecie uwierz czytanie ze zrozumieniem mam opanowane lepiej niż Ty.
po czwarte nie ucz mnie polskiego zakichany hipokryto -sam jestes nie lepszy dałeś juz swój popis w komentarzach na forum .
po piate dokladnie żałość na całość z małą poprawką dotyczy to Ciebie:/.

natalijjka

Po pierwsze oczywiście że zmienienie jednego słowa w zdaniu naprawdę wiele zmienia, bowiem można powiedzieć: Ona jest idiotką albo Ona jest mądra to TYLKO PRZECIEŻ JEDNO SŁOWO
Po drugie forum jest dla każdego, kto akceptuje jego zasady OCENIAMY FILMY A NIE LUDZI, a Tobie mylą się ludzie z bytami sztucznymi jakimi są filmy, które niestety nie mają "dobrego imienia " bowiem ten frazeologizm dotyczy tylko ludzi. Reasumując nie można obrażać "Coraliny" bo to nie człowiek.
Po trzecie nie wierzę, że czytanie ze zrozumieniem masz opanowane lepiej niż Ja, bo gdyby tak było nie pisałabyś po raz kolejny takich tekstów.
Po czwarte na naukę nigdy nie jest za późno nawet w Twoim przypadku....
Po piąte dokładnie żałość na całość niestety.....
pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
tisoc

Powiem krótko, bo nie mam zamiaru użerać się z tak przemądrzałym, aroganckim i niedojrzałym facetem jak Ty, któremu wydaje się ze zna wszystko i wszystkich. Nie znasz się otóz drogi "znawco" na filmach co niestety można stwierdzić po ocenianych przez Ciebie filmach a samo tłumaczenie się "nie oceniłam wszystkich filmów jakie oglądałem " jest żałosne, powtarzam obniżanie średniej filmów których z założenia nie lubię jest postawą szczeniacką. Doczepiania się do innych i pouczanie jest kolejnym argumentem dla Twojej niedojrzałej postawy.
p.s Koralina nie jest człowiekiem ale osoby tworzące je owszem:/

natalijjka


Powiem krótko, nie wydaje mi się że znam wszystko i wszystkich, ale stwierdzenie, że nie znam się na filmach, droga "znawczyni", jest dalece przesadzone. O gustach się nie dyskutuje. Podoba mi się co mi się podoba a nie podoba co się nie podoba. Jasne? Każdy ma inne kryterium oceny zależne od wielu czynników. Oczywiście że "nie oceniłem wszystkich filmów jakie oglądałem " i nie jest to żałosne, bo to fakt. Powtarzam obniżanie średniej filmów, które mi się nie podobają nie jest postawą szczeniacką a szczerą i uczciwą. I od tego ta strona jest. Każdy ma prawo wypowiedzieć się o filmie tak jak go odbiera i postrzega, a nie na odwrót bo akurat inni mają inne zdanie. Nie wypowiadam się w imieniu grupy a w swoim. I nie doczepiam się do innych i nie pouczam jeśli inni tego nie robią w stosunku do mnie. Kolejnym ciągle podnoszonym przeze mnie argumentem jest byś naprawdę zanim coś napiszesz, sprawdziła znaczenie używanych przez ciebie słów, bo one wbrew pozorom takie mają. Naprawdę.
p.s nie skomentuje twojego ps.
żałość na całość
pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
tisoc

Czy do Ciebie naprawdę nie dociera, że nie masz prawa mnie pouczać?daj sobie na wstrzymanie "tatuśku"
Przykro mi, ale nie znasz się na filmach i powie Ci to, każdy stały bywalec filmwebu. NIe dociera do mnie jak można być takim ignorantem.
Uważasz, ze nie jest szczeniacką postawą zaniżanie średniej filmu? to dziwne, bo w Twojej kolekcji jakieś 80 % to 1 :/ widzę ze "Panu koneserowi kina" zapadają w pamięć jedynie pozycję "niezasługujące na uwagę", które trzeba zgnoić i przy okazji skomentować negatywnie. Dlaczego nie chcesz być uczciwy w stosunku do innych zasługujących na akceptację filmów i tam wyrazić swój zachwyt ? odpowiem Ci... Jesteś zakompleksionym człowiekiem, który za wszelką cene chce zaistnieć bądź żyć na przekór.
i skoncz z tym żałość na całość, bo czuje sie jakbym dyskutowała z gimnazjalistom, a nie człowiekiem hmm "na poziomie"?

użytkownik usunięty
natalijjka

Natalijjka skończ ok? Bo jak na razie to ty obrażasz Tisoca a nie on ciebie. Mówisz że ocenianie filmów na 1 bo się komuś nie podobają jest szczeniackie. Powiedz mi więc w jakim przypadku można dać filmowi ocenę 1? Otóż daje się ją jeśli film jest według oceniającego nudny, nieudany, źle zrobiony, a więc NIE PODOBA MU SIĘ. Trudno żeby dawał jedynki filmom które mu się podobają prawda?

ocenił(a) film na 10

homek2
mam wrażenie, ze dyskusja dotyczy mnie i tisoca, a nie Ciebie wiec nie rozumiem po co się wtrącasz. Rozumiem ze ocene daje się tylko tym filmom kórych sie nie lubi?

natalijjka

Źle rozumiesz ocenę daje się filmom, które chce się ocenić. Dziewczyno naprawdę są chore fora, na których ludzie znajdują się tylko po to by obrażać innych i pleść głupoty i po to one są. Tam byś się naprawdę wykazała bo drzemie w Tobie tego typu potencjał. To forum takie nie jest, nie rozumiesz tego? Ludzie już są zmęczeni twoją "aktywnością" tutaj, ja szczerze powiedziawszy bardzo. Nic do ciebie nie dociera?
Żałość na całość
pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
tisoc

Skoro uważasz, że sa inne chore fora to zapraszam Ciebie na nie. Pogadasz, wyżalisz się, ulzy Ci, a przy okazji znajdziesz sojuszników i razem bedziecie mogli narzekać "na złe filmy dla nikogo"
i skoncz z tym żałość na całość, bo jest to strasznie irytujące.
męczy Cie moja aktywność? to nie odpisuj i znikaj:)

natalijjka

Ja nie mam potrzeby obrażania innych, wyżalania się i pisania głupot. Zauważ, że nie tylko mnie męczy Twoja aktywność. I w sumie po raz pierwszy się z tobą zgodzę, nie będę z już Ci odpisywał-szkoda czasu i nerw:)
Żałość na całość
pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
tisoc

ja się wyżalam? ja wypisuje głupoty? jedna osoba się za Toba wstawiła i poczułeś wiatr w skrzydłach. Polecam dokształcenie i zapoznanie ze słownikiem.nerw? bo brawo

użytkownik usunięty
natalijjka

Natalijjka jesteś wkurzająca bo nie pozwalasz rozwinąć normalnej dyskusji na temat filmu przez swoje bezsensowne komentarze.

ocenił(a) film na 10

homek do cholery przestań się wtrącać ,Szukasz zaczepki do dyskusji?

użytkownik usunięty
natalijjka

Nie, szukam normalnej osoby do normalnej dyskusji a ty ciskasz na każdego kto ma inne zdanie niż ty.

ocenił(a) film na 10

ja myśle ze szukasz kogoś z kim mogłbys się pokłocic:/
"i nie ciskam sie na każdego" bronie jedynie tej animacji.
wczoraj uciełam sobie dyskusje z kolezanką psycholog, która pozwala ogladać Koralinę swojemu 8 letniemu synowi, mało tego jest tak zafascynowana bajką ze pozycza płytę wszystkim znajomym.

użytkownik usunięty
natalijjka

Broniąc filmu nie musisz atakować kogoś o innej opinii niż twoja.
Ja też lubię Koralinę ale nie naskakuje na każdego kto nie lubi.

ocenił(a) film na 10

Homek grzecznie Cie prosze odwal się. Koraliny bede bronić i koniec.

użytkownik usunięty
natalijjka

No i to jest tak, ja do ciebie grzecznie a ty - odwal się. Nikt ci nie zakazuje bronić Koraliny, ale nie atakuj przy tym tych, którym się ona nie podoba.

ocenił(a) film na 8
tisoc

Prosze proooosze przyznaj sie, ze to tylko prowokacja ... Nie mozna byc az takim. Wierze w ludzi i nie potrafie zaakceptowac, ze moglbys to wszytsko myslec na powaznie.

Do mojego apelu sklonilo mnie Twoje "Ja". Nie uzywamy wielkiej litery w slowie "ja" ... chyba ze mamy cos poplatane.

Jesli odpiszesz mi o polskich znakach, interpunkcji i ortografii to od razu mowie, ze nie odpowiem.

Prosze ... przyznaj sie, ze tylko prowokujesz ludzi i masz z nich ubaw ...

PS Zeby nie bylo ze offtop: mnie Koralina bardzo sie podobala 9/10. I tyle. Masz prawo tego obrazu nie lubic i dac mu nawet -10.

mszywiol

Jeśli wierzysz w ludzi, jak piszesz, to powinieneś zaakceptować wszystko, bowiem człowiekiem jesteś i nic co ludzkie nie powinno być ci obce...
Chciałem zdementowć pogłoski jakobym z ludzi miał ubaw, co najwyżej ubolaewam nad niktórymi z nich nimi, a to nie to samo.
Co do prowokacji sam se musisz odpowiedzieć...(nie mogę odbierać ci całej przyjemności korzystania z intelektu-podobno to czysta rozkosz)
i to by było na tyle...
pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
tisoc

Podobno ... ;) ? Ojojoj ... toc to wrecz wystawianie sie na strzal! Uwazaj, na tak agresywnym forum zaraz ktos powie, ze przyznajesz sie iz sam z niego nie korzystasz ...

Zatem - odpowiadam sobie ze jest to prowokacja i od razu mi lepiej. Wierze, ze ludzie sa lepsi niz sie wydaja ale mimo to glupoty, okrucienstwa, niepotrzebnej agresji i innych wad ludzkich nie nalezy akceptowac. To ze nie sa mi obce nie znaczy ze je pochwalam.
Ale to chyba nie czas i miejsce na takie dyskusje.


Pozdrawiam

mszywiol

na takie dyskusje zawsze jest czas i miejsce. głupotę i c hamstwo trza tępić1 howk powiedziałem

tisoc

Po co temat zmieniasz? ;)
Już 3 walnęła durny stereotyp. Jeśli dojdę do 4 prawdopodobnie wyłączę ten temat. ;)

PS. Jak nie widzisz błędu w tym wzruszającym tekście:
"Nigdy nie będziemy cywilizowanym krajem"
Światem do ch***ry. :|

ocenił(a) film na 7
tisoc

Rzeczywiście film mimo swojej formy dla dzieci raczej nie jest.
Lecz bzdurnym bym go nie nazwał. przesłanie jest dość czytelne.
-akceptuj ludzi takimi jakimi są

ocenił(a) film na 8
tisoc

Zgodzę się, że film niekoniecznie dla dzieci (ale skoro im się nie podoba albo mają przez niego ześwirować to niech nie oglądają - tą kwestię niech rozstrzygają rodzice bo od tego są). Nie wnikam w przesłanie, bo tą historię można interpretować różnie. Powiem tylko, że mnie się bardzo podobało. Nie jestem miłośniczką animacji, kina familijnego itp. ale "Koralina.." zrobiła na mnie duże wrażenie. Szczególnie ten cały "Burtonowski" klimat oraz błyskotliwe i ciekawe dialogi (teksty typu: "Ja latam !ja latam! on lata! "dawno mi się już przejadły).

ocenił(a) film na 8
aaisha

film nie dla dzieci ale na mnie zrobił ogromne wrażenie

mliso

NIECH ŻYJĄ MĄDRE i DOBRE FILMY DLA DZIECI, które a i owszem mają przesłanie, i coś po nich zostaje nie koniecznie strach i przerażenie. A przesłanie ma każdy film nawet klasy f........

tisoc

Rozumiem, że masz takie zdanie jakie masz o tej animacji, ale pozwól, że ja wysnuję swój domysł na temat tego co napisałeś. Według mnie Twoja krytyka tego filmu wynika (przepraszam, rym niezamierzony) głównie z takiej przyczyny, iż Twoja córka wystraszyła się tego i większego urazu nie miałbyś do tej animacji gdyby nie to. Rozumiem, że zależy Ci bardzo na jej dobru, ale jak będziesz ją przesadnie chronił to sam zrobisz jej krzywdę.
Przesłanie można znaleźć bowiem nawet w najgłupszym filmie jeśli oczywiście ogląda się go z uwagą. Swoją drogą moi rodzice (nie mieli innego wyjścia) na szczęście zostawiali mnie ze starszymi kuzynami (miałem wówczas sześć lat) i pewnie dlatego, że oni oglądali horrory ze mną, nie bałem się później zostawać sam w domu na noc i z lubością włączałem horrory, albo sięgałem po książki S. Kinga. Nie mów, że uchronisz dziecko przed opowieściami o duchach np. na koloniach, tylko tam Cię nie będzie i nikt córki nie przytuli i nie pocieszy. Btw. znam osobę, której nigdy nie straszono, teraz nawet najdrobniejsza wzmianka o duchach, horrorach powoduje u niej lęk. Moim zdaniem, to trochę przeszkadza w życiu. Co do psychologii - strach można pokonać mierząc się z nim, a nie uciekając od niego.
PS. mam nadzieję, że obejdzie się bez sarkazmu, oceniania mojego wieku (tak, do szkoły już nie uczęszczam od kilku lat) i IQ. W sumie tez umiem 'jeździć' po ludziach, ale przecież nie o to chodzi, prawda?

Sareth

Oczywiście, że nie chodzi o to by 'jeździć' po ludziach. Ale jeśli moja córka płacze i boi się na filmie, to nie zamierzam ją zmuszać by go oglądała, mówiąc: "strach można pokonać mierząc się z nim, a nie uciekając od niego. " Sorry przecież nie o to chodzi. Są ludzie, którzy nienawidzą horrorów przez całe swoje życie i nic i nit tego nie zmieni, a powody tej nienawiści są różne i rozmaite. Moja córka zostaje sama w domu i to wieczorami, lubi filmy o duchach np Kacperku i Scoby Doo, ale kretyńskiej produkcji pt Koralina nie znosi i niech tak zostanie na wieki wieków amen, bo na bzdurne, głupie i chore produkcje szkoda czasu....ale o tym wszystkim na tym forumie pisałem już po wielokroć......

ocenił(a) film na 9
tisoc

tisoc, nie mam zamiaru po Tobie jechać nie o to w tym chodzi ale jeśli już tak restrykcyjnie podchodzisz do sprawy; treści jakie przekazuje owa animacja dziecku to zastanów się nad sobą. Puszczasz film bez sprawdzenia treści w nim zawartych, po to są zwiastuny, komentarze i recenzje żeby z nich korzystać. Nie mówię tu o przeczytaniu książki Neila Gaimana tylko o najprostszym zainteresowaniu się co dziecku włączasz.

"lubi filmy o duchach np Kacperku i Scoby Doo" - brakuje jeszcze Toma i Jerrego oraz Pokemonów, o ile Kacper prezentuje jeszcze jakieś wartości poza estetycznymi(?!) to Scoby Doo jest warty tyle co oglądanie "M jak Miłość".
Chciałbym się dowiedzieć jak zapatrujesz się na produkcje jak: "Gnijąca panna młoda", "Alicja z krainy czarów", "Charlie i fabryka czekolady ", "Edward nożycoręki", "Sok z żuka".

Jeśli dla dziecka to nie jest czas na takie produkcje to OK, ale nie skreślaj jej i nie nazywaj debilną i bezsensowna. Mi do 16 roku życia rodzice nie pozwalali oglądać filmów z jakąkolwiek przemocą (nawet sensacje), wychowywali mnie w filmowym kloszu co spowodowało tylko to ze do teraz mam problemy z oglądaniem horrorów a w wieku jeszcze 20 lat słysząc w filmie słowo sex wychodziłem z pokoju pod jakimkolwiek pretekstem.( brzmi śmiesznie ale jednak wiem już że nadopiekuńczość to zbrodnia;) )

taynama

Witam.
Zacznę od się. Dla mnie Koralina jest produkcją debilną i bezsensowną i tak zostanie do końca mych dni (o powodach pisałem tu już miliard razy). Wymienione przez ciebie produkcje Tima Burtona takie jak "Gnijąca panna młoda", "Alicja z krainy czarów", "Charlie i fabryka czekolady ", "Edward nożycoręki", "Sok z żuka" a i owszem a jakże. Mistrzostwo samo w sobie. Uwielbiam i mówię poważnie choć "Gnijąca ....no ostatecznie może być.
Tweraz będzie o mojej córce.
Zobacz na komentarze na temat Koraliny..... film genialny dla każdego.., moje 3 letnie dziecko go uwielbia etc. to w temacie sprawdzania treści w nim zawartych, ale jak się zastanowię, to nie narzucam jej filmów ani też nie zabraniam. Jeśli się jej podobają to ogląda (cały czas mówimy o bajkach) , jeśli nie chce to wyłącza. Też uważam że Scooby to dzieło nie najwyższych lotów ale jeśli jej się podoba to czemu nie.. O gustach się nie dyskutuje jak mówili mądrzy rzymianie....Mnie też rodzice trzymali z dala od filmów erotycznych horrorów i tego typu produkcji do 14 roku żywota...nie wiem czy było to do końca złe. No ja tak nie robię. Uważam, że problemy z oglądaniem horrorów nie wynikają z "klosza", a z twojej wrażliwości. Też o tym pisałem....
No to chyba już wszystko z odwiecznym zawołaniem: "precz z Kolaniną! precz" pozdrawiam wszystkich

ocenił(a) film na 9
taynama

Nie warto niczego pisać do tisoc, bo on w kółko powtarza te same teksty. Koralina mi się bardzo podobała, nie mam dzieci, ale myślę, że jakbym miała to zabrałabym je do kina. Tak samo przeczytałabym im bajki braci Grimm i wytłumaczyłabym, że świat nie jest tylko różowy. Animacja jest bardzo udana, fabuła zresztą też. O gustach nie będę dyskutowala, ale jeśli chodzi o Scooby Doo, to już w dzieciństwie nie cierpiałam tej bajki, bo jest wtórna i brzydko narysowana, a Koralina zapewne urzekłaby mnie, ponieważ wychowałam się na ilustrowanych książkach, a nie telewizji. Autor tematu nie zrozumiał, ale to jego sprawa, że chwali się tym publicznie.

karolsko

Witam.
Tak karolsko w kółko powtarzam te same teksty, wspominam zresztą o tym i coraz mnie mi się już chce. Znowu się powtórzę obiecując, że to już ostatni raz. MNIE SIĘ FILM NIE PODOBAŁ I UWAŻAM GO ZA IDIOTYCZNY I NIKT I NIC TEGO NIE ZMIENI. Ludzie co jest z wami. Czy wszyscy muszą mieć identyczne zdanie, a jeśli nie mają to zabić, zgnoić....Czy nie umiecie ładnie się różnić.
Mnie też się scooby nie podoba, ale mojej córce bardzo i już, i nie gnoję jej za to nie zabraniam...
I na koniec autor tematu nie zrozumiał i nie zrozumie że można być tak mało tolerancyjnym dla czyichś poglądów czy zdania.
No to chyba już wszystko z odwiecznym zawołaniem: "precz z Kolaniną! precz" pozdrawiam wszystkich

ocenił(a) film na 8
tisoc

Jestem swiezo po seansie tej produkcji i nie moge sie z toba zgodzic w zadnym wymiarze. Tak... niestety obrazasz ludzi od samego poczatku nazywajac film glupim etc bowiem nie wiem jak reszta uzytkownikow - ja czuje sie dotknieta. Animacja moze i jest odrobine straszna, ale wiekszosc basni taka jest. Czy nigdy nie przeczytasz corce Krolowej sniegu badz Dziewczynki z zapalkami? One tez sa straszne lecz sklaniaja do myslenia. Wlasnie tego potrzebuja dzieci - a nie glupich bajek ktore prosta droga powioda je w przyszlosci do rownie niewymagajacych programow w MTV.

Councilofspoon

Ludzie czy wyście już do cna powariowali? Jak można obrażać ludzi od samego poczatku nazywając film głupim. Nie rozumiem. W takim razie wg Twojej teorii takie fora jak to nie powinny istnieć w ogóle. Przecież każdy ma gust, który powoduje że jedno nam się podoba, a inne nie, film jest mądry, głupi, taki sobie etc. I to, że uważam film za głupi to moja ocena do której mam święte prawo i nikogo powtarzam, nikogo nie obrażam tak jak czynili to nie raz tutaj co niektórzy w stosunku do mojej osoby (zapraszam do lektury). Po drugie jeśli moje dziecko będzie czuło przerażenie i paniczny lęk to nie przeczytam i nie zmuszę do oglądnięcia nawet Królowej Śniegu bądź Dziewczynki z zapałkami. Czy to jest trudne do zrozumienia? BAJKI NIE POWINNY WZBUDZAĆ W DZIECKU ŻADNYCH LĘKÓW CZY FOBII BO WTEDY NIE SĄ BAJKAMI. I dla mnie Coralina jest ani filmem dla dzieci ani też dla dorosłych.
Pozdrawiam wszystkich z odwiecznym zawołaniem Precz z Coraliną Precz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8
tisoc

Dziwny jestes ;)
Swoja droga wystarczy powiedziec, ze film Ci sie NIE PODOBAL
Przymitniki sa zbedne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones