PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759367}
6,6 85 989
ocen
6,6 10 1 85989
7,8 45
ocen krytyków
Moonlight
powrót do forum filmu Moonlight

Muszę to napisać

ocenił(a) film na 7

Przestańmy ziać nienawiścią,Skupmy się na wartościach artystycznych filmów.Nie na tym o czym jest ten film i doszukując się Bóg wie czego.Czy grają w danym filmie sami biali aktorzy czy nie.Każdy ma prawo zrobić film o tym o czym chce.Jeśli się nie chce jakiegoś filmu oglądać to się nie ogląda i tyle.Chodzi o konstruktywną krytykę..

hantos

Ok, więc powiedz mi ile na co dzień widzisz gejów jak to napisałeś "liżą się na i pieprzą". Nie wiem gdzie chodzisz, bo ja nie widuje. Powiedz mi gdzie ta wielka propaganda, bo ja jej nie widzę.

"Pedofile i zofile i nekrofile to tez dla ciebie jest normalność?"
Po pierwsze kup słownik, po drugie zoofile i pedofile robią komuś krzywdę. Zastanów się nad tym.

hantos

Jeśli ktoś chce się afiszować, to również nie twoja sprawa. Albo adoptować dzieci. Chyba że to twoje dzieci.
PS. Dzięki za wytłumaczenie, jak została stworzona natura. Każdy spec jest na wagę złota w tym głupim świecie. Na ewentualne wykłady chętnie się zapiszę.

titi

Tak to moja sprawa, bo nie kręci mnie patrzenie na wypaczenia, które przede mną wyskakują. Natura stworzyła różne płci do rozmnażania, więc naturalnym jest że to para różnych płci ma te dzieci wychowywać. Musisz rozróżnić naturę od naturalności, bo jakoś masz z tym wielki problem.
I idąc twoim tokiem rozumowania, to nie twoja sprawa że nie lubimy afiszowania się homo.

vbazyl

Gdzie ta propaganda. Proszę pokaż mi. Jedna parada równości? Czy może coś więcej. Bo aż jestem ciekawy.

vbazyl

wiesz, ja mam inny pogląd na "moją/twoją sprawę". To, co napisałam, jest niejako kontynuacją twojej myśli.
Co do natury, interesujące, że jej zwolennicy przypominają sobie o niej tylko, gdy trzeba podeprzeć czymś swe chore ideolo, natomiast na co dzień nienaturalnie stukają w nienaturalne klawiatury, a swe żony w nienaturalnych autach wiozą rodzić do nienaturalnego szpitala, a nie do lasu.

titi

Nie mam się za speca tylko osobę normalną mającą żonę i dzieci tak jak natura to wymyśliła. I nie zamykam sie na gejów. Można z nimi rozmawiać , żartować , wypić piwo, grać w piłkę. Ale obnoszenie się z tym czy całowanie się na ulicy czy małżeństwo lub adopcja...Niestety nie bo to nie jest rzecz naturalna! Wykłady to ci mogę dać na temat gier lub muzyki rap i jej tworzenia. O gejostwie szukaj sobie innego profesora.

I tak wiem, że to był sarkazm

hantos

Natura "wymyśliła", że 12 letnia dziewczynka może zajść w ciąże. Znaczy, że zapłodnienie dziewczynki w takim wieku jest normalne? Nie. To co natura "wymyśliła" nie równa się temu co my nazywamy normalnym.

hantos

co do "natura to wymyśliła" człowiek wyrzucił tek koncept w momencie kiedy po raz pierwszy użył ognia, zbudował schronienie zaczął korzystać z futer, itp..

więc ten argument niema sensu, no chyba, że żyjesz jak człekokształtni kilka milionów lat temu.

nieznajomy43

No widze szkoda argumentów i strzępić języka.....Przez takich ludzi w połowie europy jest jakież wspaniałe i łagodne multi kulti.......

hantos

zawsze możesz przeprowadzić się do bardziej konserwatywnych krajów np. do Rosji. :)

nieznajomy43

Wyobraź sobie, że jestem w domu w mojej ojczyźnie i będę jej bronił przed wrogiem i debilizmem zewnętrznym jak i wewnętrznym. Tłumaczyć inteligencji i mocarzom zza monitora mocnym nie mam zamiaru.

hantos

to może zacznij coś robić zamiast siedzieć przed komputerem i narzekać.

nieznajomy43

A robię więcej niż ci się wydaje:) I to nie ja narzekam tylko wtrąciłem temat o tym, że gejostwo może se być ale nie jest to rzecz naturalna. Dobrej nocy

hantos

kiedyś tak samo myślano o związkach między czarnymi i białymi. albo, że to naturalne by rasa aryjska rządziła światem.

nieznajomy43

Ale ja mam jedną zasadę....w dooopce mam jak ktoś czy kiedyś myśli. Ja idę na logikę. Akurat czy eskimos posuwa murzynke czy Azjata Rumunkę.....to jest mi obojetne i na pewno normalne nie tak jak facet zapinający w dupala innego....Jakiegokolwiek koloru skóry.

nieznajomy43

Związek czarne z białym jest również nienaturalny. Natura oczywiście dopuszcza taką możliwość, ale to nie jest naturalna możliwość.

vbazyl

,,Związek czarne z białym jest również nienaturalny. Natura oczywiście dopuszcza taką możliwość, ale to nie jest naturalna możliwość.,

Iii...kolejny cytat do kolekcji beka z filmweba. Gratuluje bycia pośmiewiskiem dla paru tysięcy ludzi xd.

Macintosh

Takich debili jak ty to miliardy, więc nie ograniczajmy się do tysięcy. Myślisz że obchodzi mnie zdanie takich jak ty? Masz wysokie mniemani o sobie, a jesteś nikim. Prosty baran pędzący wraz ze stadem w otchłań idiotyzmu.

vbazyl

Czemu nazywasz mnie debilem? Ja nie spełniam objawów idiotyzmu oraz kretynizmu, w przeciwieństwie do ciebie. Więc odpuść sobie dalsze udowadniania że mam racje. Cóż..biorąc pod uwagę, że marnujesz czas na kłócenie się w internecie, to tak..zdecydowanie obchodzą cię zdania ludzi mojego pokroju xd.
Ok, twoja opinia nic nie znaczy, ale skoro ja jestem nikim, to czym ty jesteś?? Nie da się określić niskości twojej pozycji w takim systemie xd.
Oho..piękne frazesy, ale szkoda, że mało konkretów. Jak tam twoje badania odnośnie zmian klimatu. Zapoznałeś się z źródłami?

Macintosh

Napisałem że twoja opinia nic nie znaczy. Nie ma sensu dyskutować, bo nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.

vbazyl

A czemu ty nie odpowiesz nawet na pytania i nie udowodnisz, chociaż raz, że nie jesteś zwykłym, perfidnym kłamcą?

Macintosh

Nie mam czasu. Zresztą jakby cię fakty trzepnęły z liścia to byś nie zauważył.
Ale mam pytanie - dlaczego teorii o globalnym ociepleniu nie "udowadniają" w miejscach gdzie średnia temperatura spada, a nie podnosi się?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Macintosh

Tak natura to wymyśliła bo ktoś ma przestawione w głowie? Lepszego łosia nie słyszałem jeszcze :) I hamuj się z tym kretynem bo sobie za dużo pozwalasz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Macintosh

Każdy gej może mieć dziecko? MMMMM za dużo naoglądałeś się filmu Junior z Arnim?

hantos

Oczywiście, że może, o ile nie jest bezpłodny i zapłodni kobietę. Bycie homo nie przeczy posiadaniu dzieci. Nie wiem jak ty, ale dzieciaki o procesie rozmnażania dowiadują się w podstawówce już. Widzę, że to jednak dla ciebie za wysoki poziom.

Macintosh

Ty jesteś niedorozwinięty czy grasz takiego na siłę? Rozmawiamy o dwóch pedziach a nie o tym, że jeden z nich może na boku puknąć kobietę. Skończ już ta zabawę bo ani inteligentny ani śmieszny nie jesteś

hantos

rozmawiamy o dwóch pedziach a nie o tym, że jeden z nich może na boku puknąć kobietę.

Jedno nie przeczy drugiemu, nadal, gej może mieć dziecko bez problemu. Imo, powiedziałbym, że ma na to większe szanse niż osoba taka jak ty xd.

Macintosh

Ja bucu mam już dzieci prawie dorosłe. To raz a dwa powtarzam rozmowa jest o dwóch gejach a nie co by było gdyby. Dobra kończe tą rozmowę bo z kimś komu sie tłumaczy jak tłukowi inaczej nie można.....Jak zwyzywać lub zablokować.

Macintosh

Natura tak stworzyłażycie, że ma być przedstawiciel obu płci. Od stukania w kakao nawet wyobraź sobie takie coś jak ty by sie nie urodziło. No oooooo może się mylę i z anala jednak wylazłeś?

hantos

Nie wiesz czym jest płeć. Twoja definicja płci, jest wzięta, żywcem z podstawówki. Ale ok, wyjaśni ci to, najprościej jak się da.

Współcześnie do określenia płci człowieka stosuje się następujące kryteria:

płeć chromosomalna (genotypowa) – mężczyźni maja kariotyp 46,XY, a kobiety 46,XX (występują również kariotypy z zaburzoną konfiguracją chromosomów płci)

płeć gonadalna – obecność gonad (u samców jądra, u samic jajniki)

płeć wewnętrzna (gonadoforyczna) – obecność pierwotnych dróg gonadalnych (u płci męskiej z przewodów Wolffa wykształcają się nasieniowody, a u płci żeńskiej z przewodów Müllera wytwarzane są jajowody, macica oraz dystalna część pochwy)
płeć zewnętrzna – zewnętrzne narządy płciowe, prącie u mężczyzn i srom u kobiet

płeć fenotypowa (somatotypowa, biotypowa) – drugorzędne i trzeciorzędne cechy płciowe występujące u dorosłego osobnika

płeć hormonalna – relacja względnej ilości wydzielanych hormonów płciowych (u mężczyzn przeważają androgeny, u kobiet estrogeny)

płeć metaboliczna – aparat enzymatyczny charakterystyczny dla niektórych systemów metabolicznych

płeć socjalna (metrykalna, prawna) – mająca wyznaczać pełnienie roli męskiej lub żeńskiej, wyznaczana na podstawie zewnętrznych narządów rozrodczych po urodzeniu

płeć mózgowa – zróżnicowanie się mózgu w zakresie endokrynnej czynności podwzgórza i przysadki mózgowej

płeć psychiczna – identyfikacja z płcią męską lub żeńską, poczucie przynależności do określonej płci.

Rozumiem, że dla ludzi twojego pokroju odmienianie przez przypadki by ustalić płeć osobnika, również, są zbytem łaski i lewackiej nauki xd.
Jak do tej pory to jedyne co możesz robić to się podśmiechiwać, ale ignorancja nadal jest ignorancją i jest ona po twojej stronie, nie po mojej.

Macintosh

O kurde...pokazałeś mi.....Że chociaż umiesz wujcia Google obsłużyć....Co nie zmienia faktu, że pusto pod sufitem, że hej

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Macintosh

Pedofilię, nowotwory, bliźnięta syjamskie również wymyśliła natura. Czy to jest wg ciebie naturalne?

vbazyl

Nie męcz się z tym bo to jak z wiatrakami. Nie ma sensu...Niestety natura też wymyśliła Imbecyli i musimy z tym żyć:) Apropo nie słyszałem jeszcze, że wśród ludzi mamy dziesięć płci jak wymieniło to coś wyżej :)

vbazyl

Skoro wymyśliła natura to jest naturalna, geniuszu xd.
Naturalne, nie równa się, dobre. Te słowa nie są synonimami.

Macintosh

Natura wymyśliła rozród a skrzywienia homosexualne są wypaczeniem a nie celowym tworem natury. Też sobie poczytaj

hantos

Poczytałem i sugerowanie, że natura ma celowość, to dopiero rak xd.

Macintosh

Naturą jest chęć przetrwania i zostawienia swoich genów. To straszne że tego nie wiesz! Człowieku wróć do książek z liceum (ale takich starszych niż 10 lat, kiedy jeszcze lewactwo nie dobrało się do kontrolowania natury i historii) , przeczytaj je, przeanalizuj i wróć.

vbazyl

Nieprawda. Natura to istota, zasada bytu rzeczywistości człowieka pojmowana różnie w zależności od koncepcji filozoficznych lub teologicznych.
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/4009276/natura.html

Straszne jest to, że spłycasz naturę tylko do genów.

Aha..no oczywiście, bo jak wiadomo powszechnie lewactwo to wszyscy oświeceni i mądrzy ludzie, którzy oczywiście piszę książki po to by wam, poczciwym, głupim prawiczkom, zaszkodzić w dążeniu do świata idealnego.

Widzisz..problem polega na tym, że to tak nie działa a generalizowanie jedynie pokazuje jak zamkniętym człowiekiem jesteś. Typowy analfabeta naukowy.

I ciągle czekam aż ty przeanalizujesz źródła naukowe o ociepleniu klimatu. Przeczytaj je, przeanalizuj i wróć.

nieznajomy43

Psychologia to nie jest nauka.

ocenił(a) film na 6
katrinafw

Ale jak mamy za twoim pozwoleniem skupić się na artystycznych wartościach filmu bez odnoszenia się do tego o czym film jest? :/

katrinafw

"Skupmy sie na wartosciach artystycznych. Nie na tym o czym jest ten film..." - naprawde???????? Cos w stylu "ta dziewczyna z ktora sie spotykasz, klamie, jest uzalezniona od narkotykow, a ostatnio widzialem jak zwyzywala staruszke na ulicy. Co z tego? Przeciez ma fajny tylek". Podniecanie sie nad okladka ksiazki i nie zagladanie do srodka, bo przeciez tresc jest nie istotna. Debilizm.

Ibrah

Nie, to nie jest debilizm. Jeśli napisałbyś, że "film świetny, poruszający, bardzo dobrze zagrany - tylko Ci czarni geje, mogli już zrobić o białych" i za to obniżasz ocenę - to jest debilizm. Trudno pominąć o czym film jest, ale na tym polega w miarę rzetelna krytyka, żeby się na tym nie skupiać, nie wypominać, bo po prostu nie wypada - oczywiście anonimowy widz w necie się tym nie przejmuje, dla krytyka to byłaby dyskwalifikacja. Poza tym słaba analogia, bo skupianie się tylko na walorach dziewczyny jest równie złe i niskie - abstrahując od reszty charakteru.

To samo z 50 twarzami Greya - 99.9% oglądała go z nastawieniem, że to głupota i wypada po tym jechać. Tacy ludzie nie myślą samodzielnie i na pewno nie czytali książki, żeby np skupić się na tym jaki to jest poziom ekranizacji.

katrinafw

Można by dyskutować nad treścią i przekazem, gdyby ten film jakikolwiek w ogóle miał. Natomiast scenariusz tego filmu jest po prostu słaby, a dialogi tak kiepskie, że naprawdę nie mogę pojąć, skąd te nominacje i glob dla najlepszego dramatu. Przy Manchesterze wypada naprawdę blado

ocenił(a) film na 2
tolerancja91

true dat

katrinafw

No właśnie - albo mi się film podoba, albo nie. Bez doszukiwania się bóg wie czego.
Mi się nie podobał.

katrinafw

Gdy w filmie grają głównie biali aktorzy to oskarżenia o rasizm lecą z każdej strony. Ta sama sytuacja tylko że zamiast białych w filmie są głównie czarni i nagle same pochwały a gdzie oskarżenia o czarny rasizm i dyskryminację białych aktorów?

katrinafw

Bo u nas w kraju jeśli ktokolwiek czy cokolwiek się czymś wyróżnia, to trzeba tego kogoś lub to coś zgnoić i zniszczyć.

Ja rozumiem, że film mógł się nie podobać, mi się podobał średnio. Jednak nie ze względu na tematykę. Osoby, które źle oceniają tą produkcję tylko dlatego, że główny bohater to homoseksualista same mają ze sobą problem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones